Materiał promocyjny

Pies w miejskiej przestrzeni. Jak zadbać o jego bezpieczeństwo?

Jak dbać o bezpieczeństwo psa w mieście?

Jak dbać o bezpieczeństwo psa w mieście?
Miejska przestrzeń bezpieczna dla psa
Źródło: Dzień Dobry TVN

Badanie pokazują, że w Polsce jest więcej gospodarstw domowych, w których są psy niż dzieci. Za co kocham swoje czworonogi? Gdzie można wyprowadzać swojego pupila na spacer? Jak dbać o bezpieczeństwo pupila w mieście?

Aktywność fizyczna psa

W naszym kraju jest 8 milionów gospodarstw, w których są psy. Pod tym względem jesteśmy w europejskiej czołówce. Sporo grupa tych zwierzaków żyje w mieście. Tu zagrożeń jest więcej, dlatego trzeba wiedzieć, jak zadbać o bezpieczeństwo pupila np. podczas spaceru. - Każdy pies ma inną aktywność i niektóre potrzebują więcej bodźców inne mniej. Szukamy takich miejsc - parki, lasy. W miastach mamy bardzo dużo takich przestrzeni dla piesków, przyjaznych bardzo dla psów i uważamy na bezpieczeństwo, żeby to było z daleko od ulicy, żeby nie było dużo bodźców, biegaczy, rowerów - powiedziała Małgorzata Kiełtyka, behawiorystka.

Agata Sikora, mama i opiekunka psa wyznał, że rodzaj aktywności, którą oferuje swojemu zwierzakowi, w dużej mierze zależy od pogody. - Spacery zaczynamy od wszystkich psich wiadomości, sms-ków, dużo niuchania. Polecam wszelkiej maści zabawy z piłeczką, z szarpakiem, aktywizujące, żeby do tego zmęczenia fizycznego też doszło, oprócz tego psychicznego z niuchania, i dużo tulasów potem na kanapie w domu - tłumaczyła pani Agata.

Pies w mieście. Jak dbać o jego bezpieczeństwo?

- Przy zabawie zwróćmy uwagę na predyspozycje psa, bo jeżeli pies jest starszy, nie będzie wymagał aż takiej dużej aktywności. Żeby zabawki były bezpieczne, żeby za dużo, za wysoko psa nie podnosić, nie szarpać, bo grozi to różnymi uszkodzeniami, również nawet powyłamywanymi zębami - dodała behawiorystka.

Specjalistka zaznaczyła, że właściciele psów muszą pamiętać też o tym, aby zabezpieczyć swojego czworonoga przed kleszczami. Ze względu na niezbyt mroźne zimy trzeba to robić przez cały rok. - Dla mnie jest mega ważne, żeby faktycznie zabezpieczone były i zwierzę, i dzięki temu my. Zarówno on od chorób odkleszczowych, jak i my. Ale jest jeszcze kolejny aspekt, żeby to zabezpieczenie też było bezpieczne i dla niego, i dla nas. Mój syn ogromnie dużo czasu przytula się do Bajzla, [...], dla mnie też jest ważne, żeby to zabezpieczenie było też dla dziecka bezpieczne - dodała.

Trzeba podkreślić, że wybór zabezpieczeń jest bardzo duży. Ich aplikacja zazwyczaj jest bezinwazyjna i bardz łatwa. O czym jeszcze warto pamiętać? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na Player.pl

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości