Brytyjski dziennik "The Telegraph" stworzył listę nadmorskich lokalizacji, które lepiej omijać. Jakie miasta znalazły się w spisie?
"Lepiej nie podróżować i nie uprawiać sportu".
Podejście i myślenie o architekturze bardzo się zmienia. Widać to m.in. w tym, jak projektowane są miasta.
O jakie miejscowości chodzi?
Jakie miasto znalazło się na szczycie listy?
Które miasta znalazły się jeszcze na podium? Sprawdź.
Tajemnicze zakamarki, opuszczone budynki i pustkowia. Miasto widmo, które przyciąga wielbicieli urbexu, czyli eksploratorów niedostępnych obiektów, nosi nazwę Kłomino i mieści się niedaleko Bornego Sulinowa w województwie zachodniopomorskim. Jak tam dojechać? Co sprawia, że nazywane jest opuszczonym miastem?
Które miejsce zajęło?
Dlaczego mieszkańcy mniejszych i większych miejscowości angażują się w tego typu inicjatywy?
Jak tego rodzaju banery reklamowe wpływają na zdrowie i życie mieszkańców?
Pracownicy kultowego hotelu w materiale Dzień Dobry TVN uchylili rąbka tajemnicy i zdradzili, jak wygląda ich codzienność w słynnym budynku. Jakie tajemnice skrywa?
"Mam tę wiejskość gdzieś głęboko schowaną" - wyznał Maciej Miecznikowski.
W jednym z nich znajduje się nawet ścianka wspinaczkowa. Gdzie? Sprawdź.
Kwidzyn niegdyś był stolicą Pomezanii, jednak najbardziej znany jest z tego, że kiedyś zajmował go zakon krzyżacki.
Legnica to miasto z wieloma zabytkami, a pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z VIII wieku.
Do tej pory spotkanie jej w Polsce nie było łatwym zadaniem. Modliszka zwyczajna żyła bowiem na południu kraju. Od kilku tygodni coraz częściej widziana jest w stolicy.
W sezonie wakacyjnym turyści chętnie odwiedzają malowniczą Wenecję. Od czwartku, 1 sierpnia muszą jednak przestrzegać wyznaczonych zasad. Włoskie miasto wprowadziło bowiem nowe reguły, których celem jest zmniejszenie obciążenia dla mieszkańców. Za naruszenie przepisów grożą kary.
Co warto zobaczyć?
Niepołomice oferują wiele różnorodnych atrakcji. Dawniej były cenione przez władców polski, współcześnie co roku przyciągają wielu turystów, którzy chcą zobaczyć tutejszy zamek lub zapoznać się z otaczającą miasto przyrodą.
Co to oznacza dla ludzi?
"Jest to jedyny taki festiwal w Polsce".
Poznań od kilku lat nieustannie przechodzi remonty. Teraz do naprawy trafiły koziołki z ratuszowej wieży. Charakterystyczny znak i symbol miasta uległ awarii. Kiedy ponownie rogate zaczną się trykać? Wyznaczono "nieprzekraczalny termin".
Sprawdź, jak dołączyć do akcji.
Są miejsca, które wśród turystów cieszą się tak dużą popularnością, że zwiedzanie ich, z uwagi na tłumy, bywa nieprzyjemne. Na szczęście do dyspozycji mamy wiele innych, mniej obleganych, a równie pięknych lokalizacji.
Herby miast i gmin najczęściej symbolizują charakterystyczne dla danej miejscowości legendy, miejsca czy postacie. Skąd wziął się pomysł tworzenia herbów? Które polskie herby budzą kontrowersje?
Gdzie można odpocząć w okolicach naszego miejsca zamieszkania?
Oto wyniki rankingu.
Lany poniedziałek jest hucznie obchodzony w Łodzi.
Ławeczki z widokiem na ścianę, toaleta na środku trawnika czy rzeźba przypominająca gruz? To jedne w wielu przykładów nietrafionych a kosztownych inwestycji miejskich. Takie perełki znaleźć możemy w całej Polsce. Po co powstają? Temu postanowił przyjrzeć się nasz reporter.
Podróżowanie stanowi niezwykłą przygodę, otwierającą przed nami drzwi do fascynującego świata różnorodności kultur.