miasto

  Shibuya to najbardziej znana dzielnica Tokio. Punktem szczególnie charakterystycznym jest znane z filmów skrzyżowanie.

  Erywań to, obok Tbilisi i Baku, jedna ze stolic Kaukazu Południowego. Ze względu na trudną przeszłość Armenii, miasto to jednak bardzo różni się od dwóch pozostałych. Jest niezaprzeczalnie piękne, ale w inny, mniej oczywisty sposób.

  Kilku porad udzieliła Agnieszka Veljković z WWF Polska.

  Początki Jeleniej Góry sięgają XII wieku, do dziś można podziwiać zabytki z bogatej historii miasta.

  Choć Paryż od Rybnika oddalony jest o 1433 kilometry, to właśnie na jednym z rybnickich rond można poczuć się jak na Polach Elizejskich. Wszystko za sprawą niecodziennej budowli. Skąd wziął się pomysł na jej powstanie?

  Nessebar (po polsku częściej zapisywany jako Nesebyr) to nadmorskie, bułgarskie miasto, którego historia sięga czasów starożytnych. Bywa nazywany "Perłą Morza Czarnego" ze względu na swoje cenne zabytki. Zostały one wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i świadczą o ponad trzech tysiącach lat historii miasta.

  Sendai to miasto w Japonii, które zamieszkuje ponad milion osób. Przyciąga sporą rzeszę studentów ze względu na obecność wielu uczelni wyższych i ciekawych atrakcji.

  Brampton zlokalizowane jest w kanadyjskiej prowincji Ontario, w regionie Pee Miasto zostało założone w 1830 roku i od tamtej pory prężnie się rozwija. Obecnie uznawane jest za jeden z najbardziej nowoczesnych ośrodków Kanady. To także ciekawy region turystyczny. Co warto zobaczyć podczas pobytu w Brampton?

  Hangzhou urzeka nie tylko pięknymi widokami, ale również bogatą historią. Miasto było jedną z siedmiu stolic starożytnych Chin. W czasach średniowiecznych uchodziło za jedno z największych skupisk miejskich na świecie.

  Szukasz pomysłu na aktywny weekend? Sprawdź, jak wiele atrakcji oferuje turystom Bielsko-Biała! W tym urokliwym mieście położonym u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego znajdziesz malownicze szlaki turystyczne, ciekawe zabytki i piękną starówkę. Wycieczka po Studiu Filmów Rysunkowych w towarzystwie Bolka i Lolka, Reksia i Baltazara Gąbki będzie nie lada gratką zarówno dla małych, jak i dużych miłośników bajek. Sprawdź, co warto zobaczyć podczas pobytu w Bielsku-Białej!

  Daejeon to miasto w Korei Południowej nie tak popularne wśród turystów jak Seul czy Pusan, może jednak wiele zaoferować zwiedzającym. Podpowiadamy, gdzie w Daejeon można się zrelaksować oraz w jakim miejscu szukać miejskich atrakcji.

  Shenzhen to miasto, w którym mieszka ok. 10 milionów ludzi. Ma tu swoją siedzibę firma Huawei i jest to jeden z największych portów świata. Aż trudno uwierzyć w to, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu Shenzhen było małą wioską rybacką.

  Co najbardziej zachwyciło naszego prezentera?

  Najstarsze miasto w Polsce i najmłodsze uzdrowisko. Michał Cessanis wybrał się do Uniejowa, by sprawdzić, jakie atrakcje czekają na miejscu na turystów. Termy, historyczny zamek i smaczne jedzenie. Co jeszcze zobaczył podróżnik?

  Najciekawsze zabytki pochodzą z początków XX w., kiedy to w mieście mieszkali niemieccy osadnicy.

  O Warszawie mówi się, że to betonowa dżungla. Jeśli na stolicę spojrzy się z innej strony, okaże się, że coś jest na rzeczy. Wystarczy oddalić się od centrum, aby trafić do zupełnie innego świata.

  Dżudda to miasto w Arabii Saudyjskiej będące centrum kulturalnym i handlowym całego kraju. To właśnie tam działa rafineria ropy naftowej, a do miasta wciąż przyjeżdżają zarówno poważni biznesmeni, jak i turyści z całego świata. Wycieczka do Dżuddy pozostawia wiele niezapomnianych wrażeń – sprawdź, dlaczego.

  Nisz jest trzecim co do wielkości miastem w Serbii, w którym żyje około 260 tysięcy mieszkańców. To ważne miejsce w serbskiej historii. Jeśli poszukujesz prawdziwie serbskiego klimatu, to koniecznie powinieneś się tam wybrać.

  Oczy urzędników coraz częściej kierują się na bilbordy reklamowe. A gdy wzrok władzy zmierza w tym kierunku, dni wielkich szpecących krajobraz reklam wydają się policzone. Pierwsze kroki zauważalne są już m.in. w  Konstancinie, Gdańsku czy Sopocie.

  Jaka jest jego historia i co warto zobaczyć w Wuhanie?

  Polskie miasto trafiło do europejskiego rankingu.

  Aalborg to jedno z największych duńskich miast, stanowiące ważny punkt handlowy i przemysłowy na mapie kraju.

  Mieszkańcy warszawskiego Bemowa nie dowierzali własnym oczom, kiedy na ulicy obok nich maszerował łoś. Niestety wizyta w mieście skończyła się dla niego tragicznie. Zwierzę zmarło po tym, jak zostało ciężko ranne.

  Co można sadzić i gdzie znaleźć na to przestrzeń? Katarzyna Basiewicz i Dominika Krzych opowiedziały o tym w Dzień Dobry TVN.

  Haga to miasto w Holandii, znane jako siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości i atrakcyjna miejscowość turystyczna. Co zwiedzającym oferuje Haga?

  Znajdziemy tu wspaniałe, długie i szerokie plaże oraz zachwycające fiordy. Sprawdź, co zwiedzić.

  Miasto jest pełne zabytków z okresu panowania weneckiego, rzymskiego i tureckiego, które zapierają dech w piersiach.

  Harbin to miasto założone przez Polaków jako przystanek Kolei Wschodniochińskiej budowanej dla carskiej Rosji pod koniec XIX w. W mieście do dziś można znaleźć ślady wielokulturowej przeszłości – zarówno po Polakach, jak i Rosjanach czy Żydach. Największą atrakcją Harbinu jest zimowy Międzynarodowy Festiwal Lodu i Śniegu. Warto zobaczyć także Ulicę Centralną z zabytkowymi rosyjskimi budynkami.

  Nowy Sad znajduje się na północy Serbii i z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. To wielokulturowe miasto, które przez niektórych określane jest nawet mianem europejskiej Hawany. Dowiedz się, co warto zobaczyć w Nowym Sadzie.

  Podziemia kredowe to jedna z największych atrakcji turystycznych Chełma. To miejsce, w którym dawniej znajdowała się kopalnia kredy. Dzisiaj jest to kompleks udostępniony turystom, w którym można poznać historię nie tylko górnictwa kredowego, lecz także całego regionu.