adopcja zwierząt

  adopcja zwierząt

  Czy agresywne psy mogą zmienić zachowanie? Poznajcie ciekawe historie adopcyjne.

  Potrzeba drapania wpisana jest w naturę każdego kota. Udomowione zwierzęta nie zawsze wykazują zainteresowanie specjalnymi drapakami, a do pielęgnacji pazurów czy znaczenia terenu wykorzystują meble, jak również inne elementy wyposażenia mieszkania. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na rozwiązanie tego problemu.

  W Światowy Dzień Kota przypominamy, że każde zwierzę zasługuje na bezpieczny i pełen ciepła dom. Nie wszystkie czworonogi mogą jednak liczyć na ten komfort. Żyją w schroniskach i wciąż czekają na nowych opiekunów i bezwarunkową miłość. Poznajcie historie Bonusa, Manci, Smeagola i Bogusia z Fundacji Przyjaciele Palucha. Razem możemy odmienić ich los.

  W Urzędzie Miejskim w Aleksandrowie Łódzkim jest tzw. okno życia dla zwierząt. To jedyne takie w Polsce, które powstało zeszłej zimy. Zarówno pracownicy urzędu, jak i mieszkańcy miejscowości, mają wielkie serce do czworonogów.

  Adopcja psa czy kota to powinien być świadomy wybór. Mamy do czynienia z żywym stworzeniem, o które będziemy musieli się zatroszczyć. Technik weterynarii, dietetyczka i behawiorystka, Agnieszka Cholewiak-Góralczyk w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską, opowiedziała o tragicznych historiach zwierząt, które były zwracane.

  Ostatnio w Polsce można zaobserwować prawdziwy boom na kupowanie szczeniaków. Jakie konsekwencje może mieć ta tendencja? Jak wiele wspólnego ma z tym samotność, której wiele osób doświadcza w czasie izolacji? Na te pytania odpowiadali goście Dzień Dobry TVN: Radek Ekwiński, który jest behawiorystą i instruktorem szkolenia psów oraz filozof Tomasz Stawiszyński.

  10-letni Leo stracił w płomieniach wszystko: swój kocyk, fotel, a co najważniejsze kochającą opiekunkę. Choć próbował ją ratować, niestety – został sam. Dziś szuka ciepłego domu.

  Studio Dzień Dobry TVN regularnie odwiedzają zwierzaki czekające na adopcję. Tym razem domu szukają dwie 10-tygodniowe sunie. Jak wychować szczeniaka? O tym nasi prowadzący, Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski, rozmawiali z Radosławem Ekwińskim, specjalistą od zachowania zwierząt.

  Zwierzęta w schronisku niekiedy przez długie lata czekają na to, aby ktoś je przygarnął i dał im szczęśliwy dom. Aby zachęcić ludzi do adopcji psów i kotów, jedno ze schronisk w Wielkopolsce wydało specjalny kalendarz. Kto wpadł na pomysł takiej akcji?

  W schroniskach, fundacjach i domach tymczasowych wciąż wiele zwierzaków czeka na kochający dom. Niestety część z nich ma mniejszą szansę na adopcję. Niewiele osób decyduje się bowiem na przygarnięcie niepełnosprawnego psa czy kota. Poznajcie mające problemy z oczami Florkę i Irysa. Kociaki szukają kochających opiekunów.

  Jest gwiazdą Instagrama, osobowością internetową i bywa rozpoznawany na ulicy. Sławni ludzie nie robią na nim wrażenia, chyba, że mają w ręce parówkę. Oto Filet - adopcyjny influencer na czterech łapach. Poznajcie kulisy jego kariery.

  Katarzyna Pisarska trzy lata temu kupiła w sklepie z używaną odzieżą pluszowego psa. Dziennikarka chcąc zwrócić uwagę na problem bezdomności zwierząt, przygotowała dla Pockera misję specjalną. Psiak podróżuje po całym świecie, gdzie jest przekazywany z rąk. Pockera może przygarnąć każdy, kto będzie zachęcał do adopcji zwierząt. Pluszak zwiedził już ponad 30 krajów. O szczegółach akcji dziennikarka opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Studio Dzień Dobry Wakacje odwiedziła Joanna Krupa. Gwiazda przyszła do nas w towarzystwie dwóch uroczych psiaków. Joasia słynie z tego, że kocha zwierzęta i stara się im zawsze pomagać, teraz szuka domu dla dwóch czworonogów ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. A może ktoś z Was chciałby przygarnąć Kenię i Bruna?

  Już po raz siódmy powstał kalendarz w ramach akcji "Wielcy Małym". Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dla bezdomnych zwierząt. Czym różni się ta edycja kalendarza od poprzednich? Jakie gwiazdy zaangażowały się w akcję? Gdzie można kupić kalendarz? W jaki inny sposób można pomóc bezdomnym zwierzętom? W Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorów zaangażowanych w akcję "Wielcy Małym": Olgę Bończyk, Martę Żmudę-Trzebiatowską i Rafała Królikowskiego.