koty

  koty

  W Niemczech, w jednym z miast właściciele kotów zostali poinstruowani, aby nie wypuszczali swoich zwierzaków na zewnątrz. Złamanie tego zalecenia może drogo kosztować - nawet 50 tysięcy euro kary. Zakaz obowiązuje od 1 kwietnia do 31 sierpnia. Dlaczego został wprowadzony?

  Anna K. została skazana za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

  To się nazywa prawdziwy gigant. Kot imieniem Dexter wrócił do swojego pana po kilkuletniej nieobecności. Wcześniej zaliczył nie tylko pobyt na morskiej platformie, ale również w więzieniu, gdzie był nazywany "jednookim Joe".

  Po ataku Rosji na Ukrainę wielu ludzi zostało zmuszonych opuścić swój kraj, miasto, dom. Maria i Halyna uciekły z Kijowa zabierając ze sobą dwie walizki, torbę z karmą i 28 transporterów z kotami. W ewakuacji pomogła im niewielka grupa kobiet z kilku krajów.

  Kocimiętka dla kota nazywana jest czasem kocim narkotykiem. Wynika to z tego, że zwierzęta wystawione na jej zapach lub smak zmieniają swoje zachowanie. Wydają się być lekko odurzone i wpadają w pewnego rodzaju amok. Co to jest kocimiętka i czy jest bezpieczna dla naszych pupili?

  Potrzeba drapania wpisana jest w naturę każdego kota. Udomowione zwierzęta nie zawsze wykazują zainteresowanie specjalnymi drapakami, a do pielęgnacji pazurów czy znaczenia terenu wykorzystują meble, jak również inne elementy wyposażenia mieszkania. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na rozwiązanie tego problemu.

  Zooterapia zwraca uwagę na wieloaspektowe korzyści, jakie zwierzęta wywierają na ludzi. Już samo posiadanie zwierzaka domowego i opieka nad nim dobroczynnie wpływa na rozwój i kondycję psychoruchową i emocjonalną właściciela i odwiedzających gości. Dlatego zooterapia może stanowić uzupełnienie kompleksowej rehabilitacji pacjenta.

  Wraz z pojawieniem się nowego domownika, właściciel powinien zaopatrzyć się w szereg akcesoriów składających się na kocią wyprawkę. Wprawdzie na pierwszym miejscu znajdują się takie elementy jak kuweta, żwirek, karma czy drapak, ale ważną częścią wyposażenia są również zabawki dla czworonoga. Wiele z nich to tradycyjne materiałowe myszki, piłki, wędki czy tunele. Niegasnącą popularnością cieszy się także laser do zabawy z kotem. Na czym polega jego działanie i czy aby na pewno jest w pełni bezpieczny?

  "Zmiana terytorium jest tragiczna".

  Drzwiczki dla kota to udogodnienie nie tylko dla zwierzęcia, ale i dla jego właściciela. Dzięki nim kot ma więcej swobody i nie trzeba za każdym razem otwierać mu drzwi. Sprawdź, gdzie najlepiej je zamontować i jak to zrobić.

  17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Te zwierzęta już wiele lat temu podbiły serca ludzi na całym świecie i stały się ikonami popkultury. Czym zachwycają ludzi?

  Obroża dla kota to temat dyskusyjny. Zwolennicy uważają, że kotom wychodzącym jest niezbędna, aby oznaczyć, że mają opiekuna i umieścić na niej dane kontaktowe w razie zgubienia się kota podczas samotnych wędrówek. Przeciwnicy z kolei podnoszą argument, że kot może się przez nią zawiesić na płocie czy drzewie. Jednak obecnie odchodzi się od wypuszczania kotów.

  Niektórzy uważają, że koty to stworzenia "bez duszy" i nie potrafią się przywiązać do człowieka. To jednak nie jest prawda - potrafią być czułe, kochające i wspierające. O tym, jak wiele potrafią wnieść do codziennego życia przekonują się codziennie różni celebryci. Sprawdź, jak wyglądają koty gwiazd!

  Koty to niezwykłe zwierzęta. Przyzwyczajone do wolności i niezależności niechętnie podporządkowują się człowiekowi. Mogą z nim jednak nawiązywać silną więź emocjonalną, co doskonale potwierdza felinoterapia. W przeciwieństwie do dogoterapii – jej reguły i zakres ustalane są przede wszystkim przez kota. To on decyduje, ile, co i komu przekaże od siebie.

  Kocia dieta nadal owiana jest licznymi mitami. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mruczkom nie należy podawać mleka, a bazę ich jadłospisu stanowić powinno mięso. Wie o tym doskonale Agnieszka Cholewniak-Góralczyk, której przepisy wpłyną pozytywnie na zdrowie waszych pupili.

  Koty, które mieszkają w naszych domach, bywają bardzo różne. Te większych ras lub gabarytów są zwykle cięższe i trudniej dobierać dla nich akcesoria. Z jednej strony potrzebują zdecydowanie więcej miejsca, z drugiej – wymagają trwalszych rozwiązań, które nie zniszczą się w miarę użytkowania. Drapaki dla dużych kotów sprawdzą się więc świetnie przy małych zwierzętach, ale te dla małych nie zawsze okażą się odpowiednie dla dużych.

  Monika Małek jest dumną właścicielką dwóch kotów, ale w jej życiu regularnie pojawiają się także inne pupile. Wszystko to za sprawą wyjątkowej pasji. W Dzień Dobry TVN utalentowana fotografka kocich portretów, opowiedziała o zaletach pracy ze zwierzętami.

  Zmiany skórne na ciele twojego pupila powinny skłonić cię do wizyty u weterynarza. Jakie są inne objawy nużycy u psa i kota? Co powoduje zakażenie pasożytami i jak je leczyć?

  Pasożyty kota atakują zazwyczaj jego układ pokarmowy. Zdarzyć mogą się także zewnętrzne (tzw. robaki kota). Osłabiają one organizm zwierzęcia, odżywiając się przyswajanymi przez zwierzę składnikami odżywczymi. Ponadto zatruwają jego organizm toksycznymi produktami przemiany materii. Trudno uniknąć pasożytów u kota, warto więc wiedzieć, jak je zdiagnozować i jakie leczenie wdrożyć.

  Domowe przysmaki dla kota mogą stanowić cenne uzupełnienie diety opartej na zdrowej karmie. Sprawiają przy tym wiele przyjemności czworonogom. Należy jednak starannie je wybierać. Nieodpowiedni smakołyk może bowiem kotu zaszkodzić.

  Trudno jest walczyć z mitem, że mleko dla kota jest zdrowe, tym bardziej, że jest on wciąż utrwalany przez popkulturę. Tymczasem jedynym rodzajem mleka, jaki powinien się pojawić w kociej diecie do ok. 8–12 tygodnia życia, jest mleko matki.

  Twój kot drapie się w okolicy uszu częściej niż zwykle? Nie pozwala dotykać i głaskać uszu? Objawy te mogą świadczyć o chorobie pasożytniczej wywołanej przez świerzbowce. Dowiedz się, jakie jeszcze są jej objawy i co grozi twojemu kotu.

  Pojawienie się nowego domownika zawsze stanowi ważne wydarzenie. W przypadku kota należy zaopatrzyć się w szereg akcesoriów, które nie tylko ułatwią pupilowi aklimatyzację w nowym domu, ale dodatkowo umożliwią zaspokajanie codziennych potrzeb. Podstawowe elementy to kuweta i karma dla kota. Szeroki asortyment produktów w sklepach nie ułatwia podjęcia decyzji. Na co należy zwracać uwagę i jak znaleźć potrzebny model?

  Anna Jajus od wielu lat opiekuje się kotami, które straciły dom na skutek śmierci opiekuna lub z powodu innych, równie przykrych okoliczności. Zwierzęta wymagające opieki medycznej znajdują schronienie w mieszkaniu 85-letniej opiekunki, pozostałe przebywają w tak zwanym Przytulisku. Emerytka z Gliwic potrzebuje pomocy, ponieważ zmaga się z poważnymi problemami, które utrudniają jej wypełnianie wyjątkowej misji.

  Wybór odpowiedniej karmy dla kota to nie lada wyzwanie. Każdy świadomy właściciel czworonoga doskonale wie, że nie należy wybierać pierwszej lepszej karmy. Wybór tej naprawdę dobrej wymaga nieco czasu, dlatego warto poznać wskazówki, dzięki którym zakup odpowiedniej karmy będzie o wiele łatwiejszy.

  Niezwykła inicjatywa w trosce o zwierzęta. Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne otacza opieką koty i psy właścicieli, których nie stać na leczenie lub wykarmienie pupila. Kto może skorzystać z jej usług?

  Koty z reguły nie lubią się kąpać. Raczej unikają wody, choć zdarzają się wyjątki, należą do nich przedstawiciele rasy bengalskiej, a także niektóre domowe mruczki. Do takiej kąpieli trzeba się dobrze przygotować. Należy przede wszystkim wybrać odpowiedni szampon dla kota.

  Jajko dla kota to bogate źródło białka i tauryny, której niedobór prowadzi do osłabienia odporności, problemów ze wzrokiem czy chorób układu krążenia. Surowe białko zawiera awidynę, czyli enzym, który zmniejsza wchłanianie cennej dla kota biotyny, dlatego kotu zaleca się podawanie tylko ugotowanego jajka, a w wersji na surowo – jedynie żółtka.

  Miska dla kota powinna być dostosowana do potrzeb zwierzęcia. Wiele spośród dostępnych na rynku akcesoriów do karmienia uwzględnia przede wszystkim gust i oczekiwania właścicieli, często na niekorzyść zwierząt. Warto dokonać świadomego, starannego wyboru kociej miski.

  Tunel dla kota to wykonana z bezpiecznego dla zwierzęcia materiału rura o średnicy umożliwiającej swobodne przejście przez jej wnętrze. Stanowi dla kotów wyjątkowo atrakcyjną zabawkę, a zarazem dobrą kryjówkę. Zaspokaja kocie instynkty w domowych warunkach.