adopcja

  adopcja

  Adopcja dziecka wiąże się ze skomplikowanymi i długimi procedurami. Mimo to, niektóre polskie gwiazdy zdecydowały się stworzyć prawdziwy i kochający dom dla podopiecznych domów dziecka. Co ciekawe, w niektórych przypadkach formalna adopcja nie wchodziła w grę, ale nawet takie trudności nie przeszkodziły w realizacji tego celu. Co więcej, znane osoby nie ukrywają, że decyzja o adopcji całkowicie odmieniła ich życie.

  Małgorzata Ohme po raz kolejny wykazała się niemałą wrażliwością i empatią. Sercu dziennikarki bliski jest los zwierząt. W swoim wpisie w mediach społecznościowych nawołuje do adopcji psa, którego poprzedni opiekunowie zwrócili do schroniska. Wszystko tylko dlatego, że za głośno szczekał.

  Historia Anny Schmidt to opowieść o wielkim sercu i oddaniu. Kobieta stworzyła rodzinę zastępczą dla trzech dziewczynek, które dzięki niej wyprostowały swoje życiowe ścieżki. Temu, jak trudne jest zbudowanie adopcyjnej rodziny, przyjrzała się Marta Wroniszewska, analizując historie porzuconych dzieci i ich rodzin w książce "Tu jest teraz twój dom. Adopcja w Polsce".

  Mały słonik o imieniu Bondei został porzucony przez swoją mamę. Obecnie zwierzę mieszka w żłobku w Nairobi, a przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie go adoptowały. Do placówki pojechała nasza reporterka Agata Zjawińska, by poznać szczegóły tego wyjątkowego projektu.

  W Polsce najczęściej adoptowane są dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia. Im starsze, tym trudniej jest im znaleźć dom. Kiedy jednak ostatecznie im się uda, mają szansę dorastać w otoczeniu kochających ludzi. Naszym gościem była Magdalena Kruk-Rogucka, psychoterapeutka z Ośrodka Adopcyjnego TPD w Warszawie, która przedstawiła naszym widzom adopcyjne realia w Polsce.

  W ostatnim odcinku "Mam Talent TVN" mogliśmy zobaczyć niesamowity pokaz psich sztuczek i akrobacji w wykonaniu "Dogs of Anarchy" czyli Aleksa Borysewicza oraz jego dwóch psów Kiry i Bregi. O swojej miłości do czworonogów, wspólnych treningach oraz o tym jak psy pomogły mu przetrwać trudny okres w życiu i pokonać nieśmiałość, opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN Annie Kalczyńskiej i Andrzejowi Sołtysikowi.

  Marcin Prokop ma już córkę, ale dzisiaj zapragnął mieć jeszcze jedną. Postanowił więc - wraz z Marcinem Gortatem - zaadoptować Kingę Rusin. Co na to prowadząca Dzień Dobry Wakacje? :)

  W schronisku na Paluchu jest wiele wspaniałych futrzaków spragnionych miłości i własnego kąta. Wśród nich są: pożeracz parówek Bąbel, młoda duchem Szansa, gangsta Maxio, uwielbiająca romanse Kropeczka, całuśny Amor oraz kochająca modę i czerwone dywany Bianca. Zostaniesz ich drugą połówką? :) Pieski zaprezentowali prowadzący Dzień Dobry TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Ta dziewczynka mieszka od urodzenia w szpitalu. Opiekuje się nią personel szpitalny. Na początku nie potrafiła się nawet przytulać, musiała się tego nauczyć. Urodziła się z wrodzonym zespołem alkoholowym i wymaga żywienia pozajelitowego. Lekarze mają jednak nadzieję, że znajdzie ktoś, kto stworzy dla niej prawdziwy dom, otoczy ją opieką i będzie kochać.

  Są kobiety, które z powodów osobistych lub ekonomicznych decydują się na oddanie swoich dzieci do adopcji. Czy należy je za to potępiać? Co może sprawić, że zmienią swoją decyzję i nie opuszczą dziecka? Zapytaliśmy o to prezesa fundacji "Po adopcji" Magdalenę Modlibowską.

  Jak Joanna Krupa wspiera WOŚP i jak pieski pomogły jej znaleźć nową wielką miłość? Na czym polega akcja "CHWDP", w którą zaangażowała się Joanna? Czy ma ona jakiś związek z obrażaniem policji?

  Matka dwójki dzieci z Olsztyna zostawiła je w "oknie życia". Kobietę odnalazła policja, by dowiedzieć się, dlaczego zdecydowała się na ten rozpaczliwy gest. Czy zostawienie dziecka w oknie oznacza zrzeczenie się praw rodzicielskich? Dlaczego rodzice decydują się na taki krok? I jak wygląda życie dzieci, które zostały zostawione w "oknie życia"? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Danutą Polańską, dyrektorem Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku.

  Jacek i Andrzej są razem od 6 lat. 5 lat temu wyjechali do Brighton i tam zalegalizowali swój związek. Niedługo potem zaadoptowali 2 braci. Czy trudno było zalegalizować związek w Anglii? Jak wyglądał proces adopcyjny? Według polskiego prawa ich rodzina nie istnieje. Czy chcieliby wrócić do kraju? Rodzinę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

  W swojej książce opowiada otwarcie o adopcji, depresji i bezpłodności. Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz, była żona byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza, wydała autobiografię, w której wspomina swoje życie z Kazimierzem Marcinkiewiczem. Jak tę książkę ocenia Kazimierz Marcinkiewicz? Dlaczego Izabela nie zrezygnowała z nazwiska byłego męża, skoro - jak pisze w książce - Marcinkiewicz jej nigdy nie kochał? Dlaczego ich związek się rozpadł? Czy czuje się odpowiedzialna za rozpad rodziny Kazimierza Marcinkiewicza? Dlaczego zależało jej na dobrych relacjach z byłą żoną Marcinkiewicza? Czego życzy swojemu byłemu mężowi? Z Izabelą Olchowicz-Marcinkiewicz rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Barbara Passini: "Jedno nieszczęście to sieroctwo, a drugie nieszczęście to bezpłodność. Jak można z tego zrobić szczęście to jest naprawdę ogromna satysfakcja". Krajowy Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, którym od 27 lat kierowała pani Barbara, nie dostał od Ministerstwo Rodziny zgody na adopcje zagraniczne, a to oznacza jego koniec. O sytuacji ośrodka i dalszych losach jego podopiecznych opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Barbara i Paweł Passini.