Zdrowe odżywianie

Zdrowa przekąska na plażę. Dietetyk radzi, co warto ze sobą zabrać

Zdrowe odżywianie

Projekt Plaża w Dziwnowie - Żabka
Projekt Plaża w Dziwnowie - ŻabkaDzień Dobry TVN
wideo 2/2

W miasteczku Projekt Plaża w Dziwnowie obok wielu atrakcji nie brakuje spotkań z ekspertami i prozdrowotnych porad. Tym razem tematem przewodnim była zdrowa przekąska na plażę. Co warto ze sobą zapakować? Na to pytanie w Dzień Dobry Wakacje odpowiedzieli dietetyczka Magdalena Czyrynda-Koleda oraz Maciej Szaroleta, dyrektor strategii marki.

Płynna przekąska na plażę

Będąc na wakacjach, wcale nie musimy rezygnować ze zdrowych wyborów w zakresie przekąsek.

- Niejednokrotnie, kiedy jesteśmy na wakacjach, odpoczywamy też od diety. (...) Bo na urlopie często nam się wydaje, że ciężko jest zadbać o zdrowe żywienie. A to jest możliwe. O ile nie zawsze mamy wpływ na to, co możemy zjeść, to zawsze mamy wpływ na to, ile zjemy. Tutaj bardzo ważne jest zadbanie o te przekąski w ciągu dnia, zwłaszcza kiedy siedzimy na plaży - zauważa w Dzień Dobry Wakacje Magdalena Czyrynda-Koleda, dietetyczka.

Jak dodaje, przebywając na plaży często zapominamy o tym, że powinniśmy spożywać 3-5 posiłków w ciągu dnia. Zdarza się, że np. przez kilka godzin nic nie jemy, a potem zasiadamy wieczorem w nadmorskiej knajpce i się obżeramy. By uniknąć takiego scenariusza, warto zapakować do plecaka zdrową przekąskę.

- Często boimy się, że jak na plażę weźmiemy świeży owoc, to zaraz zrobi się dziura w nektarynce, a banan ściemnieje. Zlecą się pszczoły, osy, zrobi się niebezpieznie dla naszych pociech. Dlatego opcja płynnej przekąski, którą proponuje Żabka, firmy Foodini, jest bardzo wygodna - przekonuje ekspertka.

Płynna przekąska - zalety

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Żabka do swoich placówek wprowadziła płynną przekąskę, którą śmiało można zabrać na plażę.

- Zrozumienie konsumentów to absolutna podstawa. Nie robimy tych produktów dla siebie. Tylko dla milionów ludzi, którzy mieszkają albo przebywają w okolicach naszych Żabek. Jakiś czas temu konsumenci dali nam taki challenge, czyli przekąski niemożliwej, żeby była jednocześnie zdrowa, pyszna, wygodna. Udało nam się. Mamy Foodini, czyli przekąskę, która jest w 100 proc. roślinna - mówi Maciej Szaroleta, dyrektor strategii marki.

- Wykorzystaliśmy technologię HPP. [Produkt - przyp. red.] zachowuje walory smakowe, zdrowotne i jakościowe świeżych owoców i warzyw. Włożyliśmy to do wygodnej butelki, którą można wsadzić do plecaka, torby i zabrać na plażę, a nawet jak się nie zabierze, to Żabka i tak jest blisko - podsumowuje rozmówca Dzień Dobry Wakacje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości