Iga Świątek przegrała w United Cup z Jessicą Pegulą 2:6, 2:6. Po meczu liderka światowego rankingu nie potrafiła powstrzymać łez i z ręcznikiem na głowie rozmawiała z Agnieszką Radwańską. Ten moment uchwyciły telewizyjne kamery.
Sezon grypowy wciąż daje się we znaki, a Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że rocznie zachorowania mogą dotyczyć nawet 30% dzieci. Maluchy uczęszczające do przedszkola czy szkoły bardzo często łapią infekcję, a następnie przenoszą ją na rówieśników i domowników. Jak rozpoznać chorobę u dziecka? Kiedy wybrać się do lekarza i czy warto wykonywać test? Na te pytania opowiedział nam Rafał Skrzypek, specjalista medycyny rodzinnej.
Troska o kondycję skóry nie powinna ograniczać się wyłącznie do stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych. Równie ważna jest zbilansowana dieta oraz odpowiednie nawodnienie organizmu.
W kuchni wykorzystywana jest do produkcji musztardy oraz do przyprawiania mięs.
Jak wygląda sytuacja?
Chcemy was zachęcić do aktywności fizycznej i wprowadzenia zdrowych nawyków do swojej codzienności.
Sezon na infekcje trwa. Wielu z nas kicha, kaszle i pociąga nosem. Co zrobić, żeby poczuć się lepiej?
Andrzej Hyc, właściciel szkółki dla dzieci zdradził w materiale Dzień Dobry TVN, jak należy się przygotować do pierwszego takiego wyjazdu z dzieckiem.
Serhii Sydorenko ma 55 lat i zaczyna nowe życie.
Oczekiwana długość życia w naszym kraju spadła względem poprzedzającego pandemię 2019 roku - do takich wniosków doszli autorzy ostatniego raportu "Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania". W których województwach koronawirus zebrał największe żniwa? Gdzie w Polsce żyje się najdłużej, a gdzie najkrócej?
"Mówiłem, że sport jest na pierwszym miejscu, potem żona"
Jak były skoczek ocenia nową skocznię Bergisel?
"Myślę, że jest też grupa osób, która robi to niejako świadomie".
Okazało się, że dziewczyna ma poważną chorobę.
"Nie zapominamy o części końcowej, jaką jest stretching".
Kobieta może stracić wzrok.
Kobieta odkryła swoją przypadłość przez przypadek.
Z otyłością zmaga się coraz więcej dzieci. W odpowiedzi na ten problem powstał specjalny program "9-5-2-1-0", ułatwiający najmłodszym zmianę trybu życia i nawyków żywieniowych.
Do poparzenia podniebienia może dojść w sytuacji, gdy pijemy gorący napój lub jemy bardzo gorące potrawy. Również bardzo ostre dania mogą powodować podrażnienia przełyku. Poparzone podniebienie może być również efektem kontaktu ze żrącymi środkami chemicznymi, które oprócz poparzeń, mogą powodować silne uszkodzenia przewodu pokarmowego i całego organizmu.
Orina Krajewska i Ralph Kaminski dołączyli do grona gwiazd normalizujących temat depresji. Na łamach magazynu "Elle" uznani artyści opowiedzieli o swojej walce z chorobą.
Czy to koniec reklam z ekspertami promującymi preparaty uzupełniającymi dietę?
Jonatan Safiak cierpi na rzadką chorobę. Jego matka zauważyła zdrowotne problemy już w wieku niemowlęcym. Niestety wówczas lekarze twierdzili, że kobieta przesadza. Po latach okazało się, że jej przypuszczenia były uzasadnione.
Początek nowego roku to zmiany w ochronie zdrowia. Inaczej mają działać przede wszystkim Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Co to w praktyce oznacza dla pacjentów? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z lek. Łukaszem Jankowskim, nefrologiem, prezesem Naczelnej Izby Lekarskiej.
"Te ćwiczenia są dla wszystkich".
Lek o nazwie "Pyłek kwiatowy" został wycofany rynku. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że stwierdzono w nim przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkaloidów pirolizydynowych. Czym grozi spożycie tego produktu?
To mit, że ćwiczenia ze sztangą zarezerwowane są tylko dla prawdziwych siłaczy. W rzeczywistości każdy może zacząć trenować podnoszenie ciężarów, bez względu na wiek, płeć i masę ciała.
Wiele kobiet chciałoby jak najwcześniej powrócić do aktywności fizycznej po porodzie. Nie można jednak od razu iść na siłownię. Połóg to czas na regenerację organizmu.