Liczba urodzeń stale maleje. W ciągu 10 lat zanotowaliśmy jej spadek o ponad 40 tysięcy. Wszystko dlatego, że kobiety coraz później decydują się na dziecko. Pod tym względem doganiamy inne europejskie kraje.
Flirt w pracy może przerodzić się w namiętne uczucie na całe życie i uskrzydlać, ale także spowodować problemy z koncentracją lub doprowadzić do kłopotów w życiu osobistym. Jak rozpoznać flirt w pracy? Jakie są powody takiego działania i konsekwencje?
Według badań podwyżki cen w zeszłym roku denerwowały Polaków bardziej, niż pandemia. Wydaje się, że nie inaczej będzie i w najbliższych miesiącach. W samym styczniu ceny w naszym kraju wzrosły już o 3,6 procent. Co będzie dalej? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym ekonomistka, Katarzyna Iwanoska.
Czasami rodzice nie mają pomysłu na to, jak spędzać wolne chwile z dzieckiem. Aby zająć pociechę, dają jej w ręce telefon czy tablet. Jak urozmaicić ten czas? Z pomocą w tej sytuacji przyszli youtuberzy Sebastian Bajon i Przemysław Śliwiński. Wraz z innymi ojcami napisali książkę "Projekt tata, czyli 100 sposobów na jeszcze lepszy czas z dzieckiem".
Kilka dni temu byliśmy świadkami historycznego wydarzenia. Na Marsie wylądował łazik stworzony przez naukowców z NASA. Tym samym pierwszy raz możemy "na żywo" zobaczyć, a także usłyszeć Czerwoną Planetę. Jakie znaczenie dla nauki ma to lądowanie? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Karolem Wójcickim, popularyzatorem nauki o kosmosie, blogerem.
Nazwa Gjirokastra pochodzi z języka greckiego. W XIII wieku, za czasów panowania bizantyjskiego, miasto nosiło nazwę Argyroupolis, co w tłumaczeniu oznacza "Srebrne Miasto". Obowiązywało też określenie Argyrokastron, czyli "Srebrna Twierdza". Sami mieszkańcy miasta uważają, że nazwa pochodzi od starożytnego plemienia Argyrów, które w starożytności zamieszkiwało to terytorium.
Do tego, aby stworzyć domowy ogródek wcale nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi czy drogich doniczek. Wszystko, co niezbędne możemy zrobić sami przy pomocy przedmiotów, które zazwyczaj wyrzucamy. Kilka pomysłów podrzucił Łukasz Skop.
Podczas budowy własnego domu Pawłowi Pliszce niespodziewanie zabrakło pieniędzy. Wówczas postanowił własnoręcznie zrobić elementy wyposażenia wnętrz. Odnalazł w tym prawdziwą miłość i pasję. Teraz w Dzień Dobry TVN pokazał swoje niezwykłe projekty.
Gdy na świecie pojawia się dziecko, wielu rodziców liczy na pomoc babci, która ugotuje rosół czy odbiorze pociechę z przedszkola. Sęk w tym, że wiele współczesnych seniorek niechętnie zajmuje się wnukami. O tym, dlaczego tak się dzieje oraz jak zbudować relację wnuk-babcia porozmawialiśmy z Aleksandrą Piotrowską, psycholożką oraz Agnieszką Brzeskot, mamą drugoklasisty.
Pandemia i przymusowe zamknięcie w domu bardzo mocno odbiły się na naszych relacjach z innymi ludźmi. Jedne statystyki pokazują, że coraz więcej osób składa wnioski rozwodowe lub o separację, a inne, że rodzina jest dla nas szczególnie ważna. Jaka jest prawda? Jakie skutki prawne pociąga za sobą rozwód, a jakie separacja? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Marcjanną Dębską, adwokatką rozwodową i mediatorką.
Anna Wypych na co dzień mieszka w Gdyni. Maluje realistyczne obrazy, przedstawiające ludzi w różnych sytuacjach. Na początku bała się świata sztuki i faktu, że jest w nim tak mało kobiet. Dziś jest jedną z tych, których prace zauważają i pokazują uznane światowe galerie.
Jazda po polskich drogach nie należy do komfortowych. Bardzo często są kiepskiej jakości i pełne dziur. Co zrobić, kiedy wjedziemy w jedną z nich i uszkodzimy samochód? Jakie mamy szanse na to, aby ubezpieczyciel zapłacił nam za naprawę auta? Sprawdziła to nasza reporterka Dagmara Kowalczyk.
Wiszą przy szkołach, placach zabaw i szpitalach. Po ulicach jeżdżą obklejone nimi furgonetki. Drastyczne obrazy, które mijamy na ulicach negatywnie wpływają na psychikę naszych dzieci. Historia Franka pokazuje, jak poważne skutki ma brak empatii niektórych "aktywistów".
Czasem trudno się oprzeć i nie sięgnąć po kolejny kawałek, prawda? Nieprzypadkowo. Okazuje się, że niektóre typy żywności mogą być dla naszego organizmu zwyczajnie uzależniające. Sprawdź, czy przypadkiem nie znajdziesz ich w swojej kuchni.
Brak humoru i zły nastrój to stany emocjonalne, które coraz częściej pojawiają się w naszym życiu. Pandemia, ograniczony kontakt z bliskimi i prawie rok kwarantanny dają się we znaki. Jak umilić sobie życie i sprawić, by wraz z nadejściem wiosny rozbłysły nie tylko promyki słońca, ale także szczery uśmiech na naszej twarzy? Odpowiednia dieta może wiele zmienić!
Z okazji walentynek wspominamy najpiękniejsze miłosne historie ze świata polskiej kinematografii. Choć minęło już wiele lat, opowieściami o tych romansach wciąż żyje cała Polska.
Praca zdalna to zjawisko, o którym jeszcze rok temu mało kto słyszał. Pandemia sprawiła jednak, że home office stał się codziennością większości z nas. Niektórzy wychodzą z założenia, że skoro i tak wykonują swoje zadania on line, to mogą to robić z dowolnego miejsca - także wyjeżdżając z kraju. Czy tak jest rzeczywiście? Eksperci podkreślają, że okres pracy zdalnej nie jest urlopem.
Chcecie, by wszystko odbyło się tak, jak sobie wymarzyliście? Zebraliśmy dla was najważniejsze wskazówki, dzięki którym planowanie ślubu i wesela odbędzie się bez większego stresu. Niech to będzie wyjątkowy, niezapomniany dzień. Pamiętajcie, czego unikać i cieszcie się magią święta waszej miłości.
Wojciech Sobierajski chodząc na rękach ciągnie samochód, a dokładnie Fiata 126p, który jest do niego przyczepiony za pomocą linki. Mężczyzna ma do pokonania kilometr, a na wykonanie zadania 4 godziny. Swoje niezwykłe możliwości sportowiec zaprezentował w Dzień Dobry TVN.
Tajemnicze "zamczysko" ze wsi Niegowonice na Śląsku stało się kolejnym bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie". Jego właścicielka jest miłośniczką starego szkła i mrocznej estetyki. Czy w jej domu pała grozą?
Jedni chodzą na plażę po bursztyny, inni po... drewno. Łukasz Żuchowski wykonuje oryginalne ozdoby do domu z wyrzuconych przez może fragmentów zniszczonych falochronów i kutrów. Na co dzień pracuje jako latarnik.
Badania pokazują, że aż 42 proc. z nas przyznaje się do świadczenia pracy swoim znajomym czy rodzinie za darmo. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby ukrócić takie praktyki? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z adwokat, Elizą Kuną, makijażystką, Martą Gąską, "złotą rączką", Wieśkiem Skibą oraz kucharzem, Piotrem Kucharskim.
Drumla to jeden z najstarszych instrumentów na świecie, choć w Polsce został niemal całkowicie zapomniany. O jego właściwościach i zastosowaniu postanowił opowiedzieć nam Kirill Kalugin, nauczyciel i pasjonat gry na drumli.
Rekuperator to nieodłączny element domów pasywnych. Ze względu na liczne właściwości rośnie zainteresowanie tym produktem. Jak działa rekuperacja?
Choć Wincenty Witos ukończył zaledwie cztery klasy szkoły podstawowej, dzięki swojej pracowitości doszedł do najwyższych godności w państwie. Był działaczem ruchu ludowego i trzykrotnym premierem Rzeczypospolitej Polskiej. Do dzisiaj dom polityka w Wierzchosławicach należy do jego potomków. Nam udało się do niego zajrzeć.
Mamie wychowującej małe dzieci nie jest łatwo wygospodarować czas na zajęcia fitness czy wizytę na siłowni. Pozostaje zatem spacer z wózkiem. A gdyby tak dołożyć do niego ćwiczenia? Czemu nie! Właśnie tak narodził się buggy gym, który pomału staje się najgorętszym rodzicielskim trendem. Jak wyglądają zajęcia dla mam (i tatusiów)?
Każda osoba dbająca o własne zdrowie powinna zastanowić się, jak obniżyć poziom cukru, o ile jest on za wysoki. Jest to ważne nie tylko dla cukrzyków i osób odchudzających się, ale dla każdego człowieka troszczącego się o własne ciało i zdrowie. Większość produktów spożywczych, które spożywamy każdego dnia, doprowadzają do szkodliwego i gwałtownego podwyższenia poziomu cukru we krwi.
Klocki Lego od lat cieszą się ogromną popularnością. Bawią się mini zarówno dzieci, jak i dorośli. Ale ich układanie ma także walor edukacyjny. Jak układanie kloców rozwija dziecko i czego może się nauczyć w czasie zabawy? O tym w Robert Stockinger rozmawiał z Martą Lech-Maciejewską, blogerką oraz mamą 6-letniego Mieczysława i 4-letniego Zygmunta.
Co prawda za nami dopiero dwa pierwsze odcinki "Hotel Paradise 3", ale jedna z uczestniczek już zdążyła dać się we znaki nie tylko widzom, ale również pozostałym uczestnikom. Mowa o Oli Hałaburdzie.
Michał Majtczak z wykształcenia jest etnologiem. Po studiach zaczął pracę w korporacji, którą po 7 latach rzucił, by zająć się szyciem jeansów. W Dzień Dobry TVN twórca opowiedział o swojej pasji i kulisach pracy.