Na powierzchni 400 metrów kwadratowych mieszka duża, a przede wszystkim kobieca rodzina. Nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska oprowadziła widzów po tej wyjątkowej posiadłości. W domu, który zbudowany został w angielskim stylu, kamera zajrzała do salonu połączonego z kuchnią, jadalni oraz sypialni połączonej z łazienką.
Dieta Intermittent Fasting, zwana także dietą postu przerywanego, to model odżywiania znany od kilku lat. Polega na spożyciu pokarmów o określonych porach, z zachowaniem krótkookresowych głodówek. Intermittent Fasting ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Czy dieta postu przerywanego może być skuteczna?
Cebula szalotka jest znana od dekad. Pojawiała się w kuchniach naszych prababć, babć i mam. Czy jednak zawsze korzysta się z niej poprawie, wykorzystując w pełni jej walory smakowe i odżywcze? Warto wiedzieć, jak ją hodować i przygotować, by móc czerpać ze źródła witamin i mikroelementów, którym bez wątpienia jest szalotka.
Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego został wprowadzony nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Możemy więc nosić zarówno chirurgiczne, materiałowe, jak i te z zaworkami. O tych ostatnich porozmawialiśmy z ekspertem prof. Tomaszem Ciachem, nanotechnologiem, biologiem i chemikiem.
Taniec irlandzki jest skoczny, energiczny i towarzyszy Irlandczykom już od setek lat. Co ciekawe, wywodzi się z obrzędów celtyckich kapłanów. Sprawdź, na czym polega irlandzki taniec i jakie są jego rodzaje.
Zbliżają się cieplejsze temperatury, co niestety wiąże się z powrotem kleszczy. Podczas spacerów z pupilami w lasach i parkach trzeba będzie nieustannie uważać na znienawidzone pajęczaki, które mogą doprowadzić do babesziozy, a nawet śmierci zwierzęcia. Jak tego uniknąć? W Dzień Dobry TVN weterynarz Franek Paśko opowiedział o najskuteczniejszych preparatach.
Sołtys to najważniejsza osoba we wsi. Na jego barkach spoczywa dobro mieszkańców i całej miejscowości. Nasz reporter Robert Stockinger odwiedził Elżbietę Gołąb, która jest sołtysem w Batowicach w woj. małopolskim. Co należy do jej obowiązków i z jakimi problemami zwracają się do niej mieszkańcy?
Agnieszka Więdłocha kilka miesięcy temu została mamą. Znana ze skrytości aktorka zdecydowała się opowiedzieć o swojej córce w pierwszym wywiadzie po porodzie. Jakie wartości chce jej wpoić?
Nagość przy dziecku to kwestia niezmiennie nurtująca rodziców. Temat jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Do jakiego wieku pociechy wypada się z nim kąpać? O tym, jak nagie ciało rodzica wpływa na rozwój najmłodszych w Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholożka, Karolina Dziadkiewicz.
Christina Ozturk jest 23-letnią mamą jedenaściorga dzieci, z których dziesiątka przyszła na świat dzięki surogatkom, czyli zastępczym matkom. Choć Rosjanka ma już dość wywiadów, naszej reporterce Biance Zalewskiej udało się z nią porozmawiać. Czy kobieta wraz z mężem planuje kolejne pociechy? Ile niań jej pomaga?
Wabi się Słodziak, ale jego życie nigdy nie było słodkie. Psiak żył w tragicznych warunkach, upięty do łańcucha. Wyszedł już z tamtego piekła, lecz teraz jest bezdomny. Pilnie poszukuje kochającego domu. W schronisku w Celestynowie na nowy dom czeka też Cziko. Jakim jest pieskiem?
W okresie wakacyjnym dojdzie do skutku zapowiadana wiele razy likwidacja Otwartych Funduszy Emerytalnych. Od 1 czerwca przez dwa miesiące każdy musi zdecydować, czy zgromadzone w OFE pieniądze chce przenieść do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy na nowe Indywidualne Konto Emerytalne. Wybór jest trudny. Dlatego ekonomista Marcin Iwuć w Dzień Dobry TVN przedstawił plusy i minusy każdego rozwiązania.
Pandemia koronawirusa mocno dała się we znaki branży turystycznej. Ucierpiała m.in. turystyka w Tajlandii, do której w ostatnich latach chętnie przybywali turyści z całego świata. Rząd tego kraju może teraz mieć dla nich interesującą ofertę.
Jej rysunki zna większość kobiet w Polsce. Teraz Kamila Szcześniak wydała książkę "Nieładnie", w której znalazło się 160 szczerych do bólu obrazków. W swojej twórczości artystka żartuje z siebie i pokazuje kobiecą codzienność w krzywym zwierciadle.
Długie godziny spędzone przed komputerem wcale nie muszą kończyć się bólem pleców i stawów. Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN trener personalny Bartosz Paluch przygotował zestaw ćwiczeń rozluźniających barki i nie tylko. Zobacz, jak poradziły sobie z nimi Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak.
Stworzenie szczęśliwego związku nie jest takie proste. To ciężka praca, która wymaga równego zaangażowania obu stron. Zdaniem badaczy, znaczenie mogą mieć także uwarunkowania genetyczne. Jak zbudować szczęśliwy związek? Które kwestie najbardziej nas łączą, a które dzielą? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Marzeną Mawricz, psychoterapeutką par, Martą Lech-Maciejewską, blogerką oraz Szymonem Piotrem Warszawskim, aktorem.
Określenie "samiec alfa" odnosi się nie tylko do świata ludzi. Okazuje, że wśród zwierząt także są osobniki, które dominują i górują nad innymi. O hierarchii w świecie "braci mniejszych" rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Dawidem Myśliwcem, popularyzatorem nauki.
Michał Szymański uprawia archeologię eksperymentalną. Przebiera się w średniowieczne stroje i organizuje żywe lekcje historii. Poznajcie współczesnego alchemika, który swoją pasję przekuł w pracę.
Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na nasz język. Przez rok powstało wiele neologizmów takich jak "koronaparty" czy "koronawakacje". Dwuznacznie brzmią teraz także wyrażenia "zachowanie dystansu" czy "zdejmowanie maski". Jaki wpływ na język mają różne zjawiska i jakie zmiany w nim zachodzą? O tym rozmawialiśmy z prof. Jerzym Bralczykiem, językoznawcą.
Wakacje w Grecji w 2021 roku będą możliwe. Do kraju zostaną wpuszczone osoby, które są zaszczepione przeciwko COVID-19, mają przeciwciała lub negatywny wynik testu. W Hiszpanii także liczą na powrót turystów. Tamtejszy rząd spodziewa się, że władze unijne zgodzą się na obowiązywanie koronapaszportów wydawanych tym, którzy przeszli szczepienia przeciwko koronawirusowi.
Ponoć krasnale żyją tylko w bajkach. Nic bardziej mylnego! Spotkamy je też w wielu przydomowych ogrodach, a od niedawna również w wyjątkowym lesie w Borucicach.
Agresywna jazda na rolkach cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród młodych. Skomplikowane triki na rampach i poręczach są bardzo trudne, ale oczywiście trening czyni mistrza. Dobrze wie o tym drużyna rolkarzy z Tarnowskich Gór.
Zwierzęta, tak samo, jak ludzie mogą mieć różne usposobienie. Jedne to przylepy, które uwielbiają być głaskane, drugie już na sam widok zbliżającej ręki zaczynają warczeć. Dlaczego niektóre domowe zwierzaki są agresywne? Czy można złagodzić usposobienie psa czy kota? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Sonią Maciuszek, behawiorystką.
W 3. odcinku nowej edycji programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" przyszedł czas na wizyty w salonach sukien ślubnych. Panie będą wybierać kreacje na swój "wielki dzień", a panowie zmierzą się z reakcją rodziny na wieść o ślubie.
W sierpniu 2017 tragiczna historia z Danii przykuła uwagę mediów na całym świecie. Na pokładzie prywatnej łodzi podwodnej przedsiębiorca Peter Madsen zabił dziennikarkę Kim Wall, która przeprowadzała z nim wywiad. Dziś jej rodzice chcą, by świat pamiętał o Kim. W Polsce właśnie ukazała się ich książka "Przerwane życie Kim Wall".
Rząd postanowił uregulować status prawny hulajnóg i innych urządzeń transportu osobistego. 25 lutego na posiedzeniu Sejm pomysł ten został poparty. Choć nowe przepisy nie zostały jeszcze oficjalnie wprowadzone, warto wiedzieć, co wkrótce może się zmienić. Temat ten przybliżył nam Przemysław Ligęzowski, radca prawny
Kim chcą zostać polskie nastolatki? To postanowiła sprawdzić fundacja Inspiring Girls. Z przeprowadzonego przez nią badania wynika, że wymarzonymi zawodami dla młodych kobiet w naszym kraju są youtuberka, instagramerka czy tiktokerka. Co o tym sądzą matki dziewczynek?
Czy menstruacja wciąż jest tematem tabu? Dominika Kulczyk i inne aktywistki zebrane w ramach Okresowej Koalicji starają się o społeczne uznanie i akceptację tego naturalnego i nieodłącznego aspektu kobiecości. Wciąż jest wiele do uświadomienia - dlatego organizowane są akcje takie, jak ta pod Pałacem Kultury i Nauki. Cel? Uwrażliwić społeczeństwo. Motyw? Niepokojące wyniki badań społecznych: co piątej Polki nie stać na podpaski.
Pan Jarosław ma nietuzinkowe hobby. Zbiera zapalniczki. Jego kolekcja liczy już ponad 500 modeli. Najstarszy eksponat powstał jeszcze przed wojną. Nie ma dwóch takich samych - kunsztem wykończenia i kreatywną formą charakteryzują się zwłaszcza zapalniczki gabinetowe. W kolekcji doliczymy się także tych powstałych z łusek pocisków, tych o kształtach armaty lub latarni. Znajdzie się nawet sedes. Skąd u pana Jarosława wzięła się taka pasja?
Tiffany to buldog angielski. Suczka przyszła na świat z poważną wadą serca. Weterynarze nie umieli jej pomóc i dawali psu zaledwie kilka miesięcy życia. Na szczęście właściciele psa trafili do prof. Piotra Buszmana kardiologa, który na co dzień operuje ludzkie serca. Jak to się stało, że pomógł Tiffany?