Jest takie miejsce, gdzie dzieci mogą stworzyć własny świat - to Rezerwat Dzikich Dzieci. Gdzie się znajduje? Jak wygląda? Jakie zasady panują w rezerwacie? Dlaczego maluchy lubią to miejsce?
Każdy z nas chciałby znaleźć idealnego partnera, z którym spędzi całe życie. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze partnera? Czy da się zachować zdrowy rozsądek, gdy buzują w nas emocje? Na co podczas pierwszego spotkania zawracają uwagę kobiety, a na co mężczyźni? O przepisie na znalezienie partnera idealnego mówili w Dzień Dobry TVN specjaliści ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia": seksuolog Monika Staruch i terapeuta par Piotr Mosak.
Mimo iż "Ślubu z pocztą nie wzięła", to już od ponad 35 lat Pani Jadwiga Kaźmierczak pokonuje codziennie 20 km., żeby dostarczyć korespondencję mieszkańcom Dębnicy Kaszubskiej. Żeby się odwdzięczyć i pomóc Pani Jadzi w codziennej pracy, mieszkańcy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rower elektryczny. Całą sumę udało się zebrać w niecałe 30 godzin! Okazuje się jednak, że Polacy nie zawsze pałają wielką miłością do urzędników państwowych.
Ile kosztuje nauka w prywatnej szkole, co otrzymujemy w zamian i czy rzeczywiście coraz więcej rodziców decyduje się na płatną edukację? Naszymi gośćmi byli Krystyna Norwa ze Społecznego Towarzystwa Oświatowego i Andrzej Dethloff, który prowadzi niepubliczne liceum w Warszawie.
Ile odpadków "produkujecie" dziennie? Wyobrażacie sobie, żeby 4-osobowa rodzina w ciągu roku zebrała jedynie jeden, mały słoik śmieci? Poznajcie Beę Johnson, blogerkę i autorkę książki "Zero Waste Home" i jej sposób na życie bez śmieci. Co skłoniło ją do wejścia na drogę minimalizmu? Zobaczcie!
Paulina Holtz: "Cały czas mi się wydaje, że jak ja czegoś nie zrobię, to już nikt tego nie zrobi, nigdy..., a na pewno nie tak świetnie jak ja". Katarzyna Pawlikowska: "Kiedy dziesięć matek spytano o to, co robią w wolnym czasie, to... osiem nie zrozumiało pytania, a dwie zasnęły podczas jego zadawania". Jak wygląda podział obowiązków w polskich domach i z czego to wynika? O tym, czy matka potrafi znaleźć czas dla siebie, nie czując potem wyrzutów sumienia i jak to się zmienia w ostatnich latach, rozmawialiśmy o tym z Pauliną Holtz i Katarzyną Pawlikowską.
Dziewierz, jątrew, praciota, świekra... Filip Chajzer postanowił rzucić się w wir powiązań rodzinnych. Kto jest kim w rodzinie i co można ze szwagrem? W zawiłości rodzinnych koligacji wprowadził nas językoznawca w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS - dr Marek Kochan.
W 2017 roku zarejestrowano w Polsce prawie 40 tys. nowych aut. Wiele rodzin nie poprzestaje na zakupie jednego auta, ale decyduje się na dwa, a nawet trzy. Skąd bierze się potrzeba posiadania samochodu? Auto to wyznacznik statusu? Zastanawialiśmy się nad tym z gościem Dzień Dobry TVN kierowcą rajdowym Klaudią Podkalicką.
Domy mobilne popularne są od ok. 10 lat. Jakie są inne trendy w budowlance? Jak będzie wyglądał dom w przyszłości? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN architektem Robertem Koniecznym.
W skomplikowanym świecie relacji międzyludzkich pojawiło się novum - situationship. Cóż to takiego? Jakie są zagrożenia związane z tego typu związkiem? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z trenerką mentalną Magdaleną Zamojską, dziennikarką Justyną Dżbik-Kluge i aktorką Marią Konarowską.
Antoni Syrek-Dąbrowski: "Przez tydzień chodziłem uśmiechnięty, przytulałem wszystkich, wąchałem kwiaty..." - mogłoby się wydawać, że to objawy wielkiego szczęścia, które spotkało go w życiu. Było zupełnie odwrotnie: stand-uper miał wylew krwi do mózgu spowodowany guzem. Chwilę po tym rzuciła go dziewczyna, z którą spotykał się przez trzy lata. Zmartwiło go to? Niekoniecznie. Dalej chodził uśmiechnięty. Dlaczego? Okazało się, że tak objawiała się u niego padaczka skroniowa spowodowana wylewem. Jak rak zmienił jego podejście do życia? Co go zainspirowało do zrobienia programu, w którym opowiada dokładnie o przebiegu swojej choroby? I czy spotkał się z krytyką za żartowanie z własnej śmierci? W Dzień Dobry TVN stand-uper (już) bez raka - Antoni Syrek-Dąbrowski.
W dziesięciu miastach w całej Polsce, na specjalnie przygotowanych mini kortach dzieci mogły się nauczyć gry w tenisa. Wszystko dzięki akcji Dzieciaki do rakiet, której celem jest pokazanie, jak fantastyczną przygodą może być ten popularny na świecie sport. O jej podsumowanie poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: tenisistę Mariusza Fyrstenberga, Magdalenę Rejniak-Romer z Polskiego Związku Tenisowego i tenisistkę Igę Świątek. Jakie są zalety gry w tenisa? Czy ten sport jest rzeczywiście tylko dla bogaczy?
Przebite opony, porysowane karoserie, podtruwanie zwierząt czy ostre kołki wbijane w jezdnię... Jak rodzą się takie, idiotyczne pomysły na prywatną wendetę lub może głupi żart? O niebezpiecznych przedmiotach zainstalowanych w jezdni na trasie Piła - Kaczory, z podkomisarz Żanetą Kowalską rozmawiał Robert Stockinger, a o innych sposobach na "wymierzanie sprawiedliwości" na własną rękę rozmawialiśmy z dr. Mariuszem Sokołowskim.
Sprawa ustępowania dzieciom miejsca w komunikacji miejskiej wywołuje spore emocje. Należy to robić, czy nie? Co rodzic powinien zrobić, jeśli dziecko zachowuje się niesfornie w autobusie lub tramwaju? Dyskutowaliśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psycholog dziecięca Moniką Chrapińską-Krupą i pediatrą Łukaszem Durajskim.
Tomasz Zubilewicz zabrał dziś kamerę Dzień Dobry TVN na Finał Nestle Cup. Od samego rana obserwowaliśmy przygotowania i zmagania młodych lekkoatletów. Spotkaliśmy się też z Marią Andrejczyk i Pawłem Fajdkiem, którzy udzielili kilku rad początkującym sportowcom.
W kolejnym odcinku cyklu Odpicowane mieszkanie reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła rodzinę, która urządziła swój dom w stylu holenderskim. Wnętrza robią wrażenie.
Rodziny, które niesłusznie pobierały pieniądze z rządowego programu 500 plus, zmuszone są zwrócić otrzymane świadczenie. Od stycznia do lipca 2017 r. nakazano zwrot ok. 30 mln zł. Kto najczęściej wyłudzał pieniądze? Jakie będą konsekwencje jeśli ktoś nie zwróci otrzymanych świadczeń? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dyrektor Departamentu Polityki Rodzinnej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Olgierd Podgórski.
Bernadeta i Andrzej Twarowscy mają dziewięcioro dzieci, a Justyna i Gustaw Gromadzcy - ośmioro. Mimo wielu obowiązków związanych z tak liczną rodziną potrafią znaleźć czas na rozwój własnych pasji. Jak im się to udaje? Jaki jest podział obowiązków w ich domach?
Dom ze szklaną ścianą stoli w Zakopanem. To dzięki niej dolina, na której zboczu stoi, "wlewa się" do niewielkiego salonu połączonego z kuchnią. Przy jego budowie zastosowano najnowocześniejsze technologie i lokalne tradycyjne tworzywa, takie jak: drewno i łupek. Co było najtrudniejsze w jego budowie? Z twórcami niezwykłego domu na zboczu Janem Karpielem-Bułecką i Marcinem Steindel spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Joanna Przetakiewicz lubi zaskakiwać. Tym razem zaskoczyła wszystkich udziałem w rozbieranej sesji dla "Playboya". Dlaczego zdecydowała się rozebrać w magazynie dla panów? Czy jest coś, czego nie wypada robić dojrzałej kobiecie? Po co Joannie Przetakiewicz, właścicielce znanej modowej marki, udział w programie "Azja Express" i naga sesja w "Playboyu"? Zobaczcie, co Joanna Przetakiewicz powiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu.
Powraca pomysł na oskładkowanie umowy o dzieło. Kto straci, a kto zyska na ozusowaniu tych umów? Zastanawialiśmy się nad tym z gościem Dzień Dobry TVN dziennikarką TVN24 BIS Katarzyną Karpą-Świderek.
Mikołaj Rey spotkał się z mieszkającym w Polsce sudańskim poetą Nagmeldinem Karamallą. Przyjechał on do Polski na studia w 1988 roku i już został. Nagmeldin Karamalla-Gaiballa jest analitykiem politycznym, pracującym jako wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, ale pisze i publikuje też wiersze. Zobaczcie, jak wspomina swoje początki w Polsce i, jaką sudańską potrawę przygotował dla Mikołaja Reya.
Szkody wywołane w Stanach Zjednoczonych przez huragan Irma szacowane są na 120 mld dolarów. Czy te straty mogą dotknąć Polskę? Czy podrożeje cena paliw? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarza TVN24 BIS Pawła Blajera,
Niedawno kontrola Państwowej Inspekcji Pracy wykazała, że niektórzy lekarze pracują nieprzerwanie nawet przez sto godzin. Najwięcej godzin w pracy spędzają lekarze rezydenci. Co jest przyczyną takiej sytuacji? Czy są przepisy regulujące czas pracy lekarzy? Ile zarabiają lekarze stażyści? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy lekarza rezydenta chirurgii ogólnej Krzysztofa Hałabuza oraz lekarza stażystę i rzecznika prasowego Porozumienia Rezydentów Joannę Matecką. Na ilu etatach pracują nasi goście?
Jak daleko firma może ingerować w życie prywatne pracownika? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Grzegorzem Miecznikowskim, który nie dostał pracy ze względu na swoją orientację seksualną. Skąd firma, w której starał się o pracę, wiedziała o jego orientacji seksualnej? Czy firma, która naruszyła zasadę równego traktowania w zatrudnieniu poniesie konsekwencje? Jaki będzie finał tej historii? O komentarz poprosiliśmy psychologa biznesu Miłosza Brzezińskiego.
Znalezienie miłości życia nie jest proste. Sprawa jest jeszcze trudniejsza, gdy szukamy miłości nie dla siebie, a dla kogoś innego. Tym właśnie w programie "Ślub od pierwszego wejrzenia" zajmują się psychoterapeuta i terapeuta par Piotr Mosak oraz seksuolog Monika Staruch. To już druga edycja popularnego programu. Czym nas zaskoczy? Czego eksperci nauczyli się podczas pierwszej edycji? Pierwszy odcinek nowego sezonu "Ślubu od pierwszego wejrzenia" już dziś o 22.30!
Parę lat temu historie o maszynach mądrzejszych od człowieka można było znaleźć tylko w scenariuszach filmów Sciencie Fiction. Dziś sztuczna inteligencja podpowiada nam, co kupić w sklepie internetowym, pomaga dojechać do celu w możliwie najkrótszym czasie i pracuje jako tłumacz. Czy maszyny zastąpią ludzi? Czy możliwe jest, że przejmą panowanie nad światem? w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to dr. Jakuba Bochińskiego - naukowca z Centrum Nauki Kopernik oraz dziennikarza naukowego Jana Stradowskiego.
Mówi się, że off-road to męska dyscyplina. Te kobiety udowadniają, że jest zupełnie inaczej. W tym roku w Wiśle odbył się pierwszy off-roadowy rajd przeznaczony specjalnie dla kobiet. Na co dzień są prawniczkami, lekarkami, projektantkami mody, żonami i matkami. Za co pokochały błoto? I jak radzą sobie za kierownicą?
Od zaginięcia Iwony Wieczorek minęło już 7 lat, jednak dopiero kilka dni temu w sieci pojawiło się nowe nagranie z tamtego wieczoru, na którym mężczyzna z ręcznikiem podąża śladem Iwony. Czy ma coś wspólnego z zaginięciem kobiety? To nowy dowód w sprawie dla policji? I dlaczego Park Regana w Gdańsku jest przeszukiwany po raz kolejny? Dlaczego do pracy nad sprawą dopiero teraz zaproszono łowców głów z Poznania? W Dzień Dobry TVN o sprawie dziewczyny, której szukała cała Polska mówili podkom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji i dziennikarz śledczy Janusz Szostak.