Styl życia

  Styl życia

  15-letni Mateusz Piesiak zdobył pierwsze miejsce w konkursie Young Wildlife Photographer. Zdjęcie ostrygojadów wykonane na nowojorskiej plaży wygrało z innymi fotografiami z całego świata. Skąd się wzięła się u Mateusza pasja fotografowania ptaków i jakie zna sztuczki, aby ich nie spłoszyć? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy młodego fotografa razem z rodzicami: mamą Renatą i tatą Pawłem.

  Aż 1/3 par poznaje się w pracy. Jak biurowy romans wpływa na nasze życie zawodowe? Czy przeszkadza w wykonywaniu obowiązków zawodowych czy raczej pomaga? Jak patrzą pracodawcy na związki miłosne w miejscu pracy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy bizneswoman Iwonę Kossman oraz psychologa Jacka Santorskiego.

  a żyrafy do szafy! Aneta Kowalska jest wielbicielką rymowanek dla dzieci, ale także poszukiwaczką pięknych tkanin. Własnoręcznie robi i sprzedaje pościele dla dzieci. Z Frankiem i Zosią, w studiu Dzień Dobry TVN, zaprezentowała bogate wzornictwo produktów do spania.

  Każdy rodzic pragnie być wzorem do naśladowania dla swojego dziecka. Pragniemy, by nasze dziecko liczyło się z naszym zdaniem, a jednocześnie obiecujemy sobie, że tego zdania nie będziemy mu narzucać. Jak układały się macierzyńskie i tacierzyńskie relacje naszych gości? W studiu Dzień Dobry TVN aktor Daniel Olbrychski, psycholog Aleksandra Piotrowska, dziennikarka Agnieszka Litorowicz-Siegert oraz dziennikarka Monika Richardson opowiedzieli o tym, jak być autorytetem dla swojego dziecka.

  Agnieszka i Monika są zaniepokojone postawami seksualnymi swoich mężów. Przekonaj się, co robić, kiedy mąż nie chce uprawiać seksu lub regularnie korzysta z sekstelefonu. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuologa dr. Andrzeja Depko.

  Agnieszka Katyńska pracowała jako pedagog specjalny z dziećmi. Gdy nie przedłużono z nią umowy, zdecydowała się rozkręcić swój biznes. Jej butik we Wrocławiu z używaną odzieżą to miejsce dla kobiet, w którym mogą zrobić zakupy, porozmawiać i odkryć siebie na nowo.

  Telewidz uznał, że reklama pewnego dezodorantu, w której występuje czarnoskóry model Isaiah Mustafa dyskryminuje mężczyzny, dlatego zaskarżył ją do Rady Etyki Reklamy. W uzasadnieniu napisał, że reklama poniża, obraża i wpędza w kompleksy normalnych mężczyzn. Rada nakazała zmianę fragmentu, w którym model mówi: "Spójrz na swojego mężczyznę i na mnie, jeszcze raz spójrz na niego i na mnie. Szkoda, że nie jest mną". Czy goście Dzień Dobry TVN, mężczyźni, są urażeni tą reklamą?

  ... dzieckiem zajmuje się babcia lub niania. Gruzińskie dzieci rozpoczynają edukację szkolną w wieku 5 lat. Mali Gruzini chętnie uczą się gry w szachy i karty. Gruziński przepis na dobrą laktację, to słaba czarna herbata z mlekiem. Kobiety po ślubie nie zmieniają nazwiska, a rodzice bardzo rozpieszczają swoje dzieci. Co jeszcze zaskoczyło Ofelię Grzelińską w macierzyńskich zwyczajach Gruzinów? Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Mama dookoła świata" i spotkanie z Hatuną, pochodzącą z Gruzji mamą dwójki dzieci.

  Jaka szkoda, że takich domków nie było, kiedy byłam małą dziewczynką - powiedziała w Dzień Dobry TVN Jolanta Pieńkowska, gdy zobaczyła w studio drewniany domek dla lalek, miniaturę prawdziwego domu. W takim domku są maleńkie meble, kanapy, lampy i dodatki, jak w prawdziwym mieszkaniu. Kto jest autorem tych uroczych domków dla lalek?

  Przed czym kobiety chciałby uchronić swoje dziecko? Młode matki często obiecują sobie, że własnemu dziecku nie będą dawać słodyczy, nie pozwolą na przesiadywanie przed telewizorem i, że będą własnoręcznie przygotowywać zupki. Jednak rzeczywistość weryfikuje ich plany. Z mamami - Agatą Kościkiewicz, Edytą Poncyljusz, Katarzyną Laskowską i psycholog Anną Kędzierską - rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o lękach kobiet debiutujących roli matki oraz o dążeniu do bycia perfekcyjną mamą.

  Lucjan i Maciej, czyli bezrobotny politolog i bezrobotny psycholog, znów uczą nas, jak żyć trudniej. Tym razem radzili, jak się odnaleźć się w tłusty czwartek i jak jeść pączki z klasą! Zobacz, jak wygląda paryska szkoła jedzenia tych łakoci!

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska gościła w domu Marty Wiśniewskiej. Spotkała tam partnera wokalistki - Wojtka oraz jej dzieci: Xavierego i Fabienne. Jak się poznali się Wojtek i Marta, czy w pokoiku dzieciaków panuje porządek oraz dlaczego Mandaryna robi czapki na drutach?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska gościła we wspólnym domu Jekateriny i Stanisława Drzewieckich. On wybitny pianista i wirtualny pilot, ona fantastyczna pianistka. Jak się poznali? Ile mają fortepianów, a ile papug?

  Polacy w zagranicznych ligach radzą sobie wyśmienicie. Przykładem może być Łukasz Piszczek, który jest najlepszym obrońcą Bundesligi. O wielkim footballu i wielkich pieniądzach, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Agnieszka Rylik

  Philippe Tłokiński znany jest przede wszystkim jako Ignacy Makowski z „Przepisu na życie”. Jego ojciec Mirosław Tłokiński to polski piłkarz, były gracz m.in. Widzewa Łódź oraz były reprezentant polskiej kadry narodowej w piłce nożnej. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ich obu.

  Z Anną Zejdler-Ibisz, Katarzyną Lengren i Aleksandrą Woźniak rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, dlaczego kobiety kochają za bardzo i tak łatwo uzależniają się od miłości. - Kobiety kochają emocjonalnie i często uzależniają się od związku i od partnera - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN psycholog Sylwia Krajewska. Czy właśnie dlatego niektóre tkwią w związkach, w których nie czeka je nic dobrego?

  Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim wiąże się dla kobiety z dużym stresem. Przerwa w życiu zawodowym sprawia, że świeżo upieczona mama obawia się o to, czy nadal jest pełnowartościowym pracownikiem. W studiu Dzień Dobry TVN coacha wizerunku Armena Mekhakyana zapytaliśmy o to, jak odnaleźć się w pracy po urlopie macierzyńskim.

  Tym razem nasi zdolni i uroczy mali eksperci testowali pufy, które mogą być zarówno świetną zabawką dla maluchów, jak i atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza każdego domu. Zobacz, czy pluszowe meble zdały ten trudny egzamin?

  Reporter ''Dużego Formatu'' Witold Szabłowski razem z żoną Izą Meyzą i dwuletnią córką na pół roku przenieśli się do PRL-u. Dlaczego? Jak zmieniło się ich życie? Co powinna zrobić osoba, która chce postać w kolejce, jak za dawnych czasów? Ile papieru toaletowego przypadało wówczas na głowę? Co jedli i czy trudno było się rozstać z telefonami komórkowymi? Czy eksperyment się powiódł i czego ich nauczył? O tym nasi goście opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Gosposia księdza na plebanii powinna dobrze gotować, być gospodarna i dyskretna. Czy gosposia musi być osobą wierzącą? Czy dobrze zarabia i ma umowę o pracę? Anna Machowska, czyli nasza "kobieta pracująca", była z kamerą na plebanii w Starych Babicach.

  Polska młodzież nie wie jak TO robić, by było bezpiecznie - mówi psycholog Małgorzata Ohme, która podczas warsztatów rozmawia z młodymi ludźmi o seksie. Czy młodzież rzeczywiście potrzebuje edukacji seksualnej? Dlaczego rodzice nie rozmawiają z dziećmi o seksie? Kto powinien to robić, jeżeli rodzice nie potrafią rozmawiać? O co najczęściej podczas takich spotkań pytają młodzi ludzie?

  Czy są zawody, które nie sprzyjają trwałym związkom? Czy do takich należy zawód aktora lub muzyka? Czy w show-biznesie łatwo ulega się pokusom? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN aktora Rafała Cieszyńskiego i muzyka, wokalistę zespołu Feel, Piotra Kupichę. A psycholog Ewą Żeromską poprosiliśmy o komentarz. Jak nie nudzić się w związku? W którym zawodzie wypada być w pracy po drinku?

  Z lukrem, cukrem pudrem, z różą. Tuż przed tłustym czwartkiem, Maciej Nowak podążył tropem, puszystych ale i niestety bardzo kalorycznych, pączków.

  Coraz szybciej młodzież zaczyna dojrzewać i coraz wcześniej podejmuje pierwsze kontakty seksualne. Niedostateczna wiedza prowadzi do niechcianych ciąż. Nastolatki skarżą się , że nauczyciele nie potrafią bez skrępowania mówić o seksie. Dlaczego? O to, w studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy seksuologa Andrzeja Depko oraz Danutę Kozakiewicz, dyrektorkę SP nr 103 w Warszawie.

  Impotencja kobiet, przedwczesny wytrysk, pierwszy stosunek seksualny, masturbacja, antykoncepcja - o co jeszcze internauci pytali prof. Zbigniewa Lwa - Starowicza na naszym walentynkowym czacie?