Styl życia

  Styl życia

  Feministka, emancypantka, materialistka, furiatka, choleryczka, rozpustnica, "Zosia Samosia". Jakich kobiet nie lubią mężczyźni? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarza TTV Jakuba Poradę, aktora Jana Nowickiego, dziennikarza i redaktora naczelnego pisma „Maleman”, Oliviera Janiaka oraz aktora Filipa Tlokinskiego. Co naszych gości irytuje, a co pociąga w kobietach? Dlaczego Jan Nowicki uważa kobiety za „bardzo groźny ludzki gatunek”? Dlaczego porównuje kobiety do potworów?

  Jak być asertywnym? Jak wychowywać trudne dziecko? Jak w ciągu miesiąca zrzucić 10 kilogramów? Wreszcie: jak być szczęśliwym i mieć udane życie seksualne? Poradniki tego rodzaju sprzedają się w księgarniach jak ciepłe bułeczki. Czy, jak mówi znane przysłowie, dobrymi radami jest piekło wybrukowane? W studiu Dzień Dobry TVN o poradnikach wszelkiej maści rozmawialiśmy z Grażyną Wolszczak, która napisała własny poradnik, malarką i pisarka Katarzyną Lengren, psychologiem i trenerką umiejętności Anną Kędzierską oraz z Aleksandrą Klimont-Bodzińską, doradcą PR. Czy poradniki to oszustwo, czy sposób na życie? Jak bardzo mogą nas uzależnić?

  Przyłapujesz partnera najlepszej przyjaciółki w objęciach innej. Mówić czy nie? Jeśli tak - to jak? Czy ryzykujesz utratę przyjaciółki, czy może jej dozgonną wdzięczność? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy wokalistkę Marinę Łuczenko, dziennikarkę Dzień Dobry TVN Małgorzatę Lizut, która przyłapała partnera swojej przyjaciółki na zdradzie oraz psychologa Katarzynę Miller.

  Joanna Żebrowska, autorka książki „ Shit ! rok w tabloidzie”, przez dwa lata pracowała w jednym z popularnych brukowców. W swojej książce opisała całą redakcję czasopisma, to, jak pracują oraz jak powstają newsy. Czy wszystkie są wyssane z palca? Czy to prawda, że gwiazdy ustawiają się z reporterami? W studiu Dzień Dobry TVN, oprócz Joanny Żebrowskiej, gościliśmy także medioznawcę prof. Wiesława Godzica.

  Brak napięcia seksualnego, spadek libido, popularna "oziębłość' - to objawy kobiecej impotencji. Jak z nią walczyć? Czy pomóc może farmakologia, czy raczej psychoterapia? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr. Andrzeja Depko, seksuologa.

  Z Ewą Wiertel, Andżeliką Piechowiak, Dariuszem Jakubowskim i psychologiem Marią Rotkiel rozmawialiśmy o tym czym jest dojrzałość i jej brak, jak żyć z niedojrzałym partnerem i kiedy ewentualnie zdecydować o rozstaniu, kiedy mamy już dość niepewności w związku.

  Grupa pań z Cieszyna wspierana przez Fundację Mama zwróciła się do prezesów koncernów paliwowych. domagając się montowania przewijaków na stacjach benzynowych. O problemach na jakie natykają się rodzice z małymi dziećmi i o tym czy coś w tej sprawie zmienia się w Polsce na lepsze, rozmawialiśmy z panią Katarzyną Niewczas z Fundacji Mama.

  Dlaczego w Chinach świeżo upieczone mamy przez miesiąc po porodzie nie myją włosów, nie biorą kąpieli, nie oglądają TV ani nie czytają książek? Jak skrócić poród nawet o 6 godzin? Jak smakuje i na co wpływa napój zrobiony z gniazd jaskółek? W kolejnym odcinku cyklu „Mama dookoła świata” wraz z Ofelią Grzelińską rozmawialiśmy o macierzyństwie w Chinach.

  O tym co robić, gdy zostaniemy przyłapani przez dziecko podczas seksu? Jak wtedy reagować i na jak dużo czułości pozwalać sobie w obecności dziecka? Rozmawialiśmy z seksuologiem dr. Andrzejem Depko, Zuzą Ziomecką red. naczelną magazynu GAGA i scenarzystą Domanem Nowakowskim.

  Zdewastowane i nieremontowane - tak wygląda większość zabytkowych zamków i pałaców w Polsce. Choć wiele z nich jest w prywatnych rękach, to ich stan się nie poprawia. Są jednak wyjątki, jednym z nich jest pałac w Rysiowicach. Odwiedził go krytyk sztuki Łukasz Radwan.

  Odsetek rodzących się w Polsce wcześniaków jest bardzo wysoki. Jak wygląda życie mamy wcześniaka, wie Katarzyna Skrzynecka, która pod koniec listopada 2011 roku urodziła córeczkę, która jest wcześniakiem. Dziewczynka przyszła na świat 1,5 miesiąca przed terminem i nic, jak zdradza w Dzień Dobry TVN szczęśliwa mama, nie zapowiadało jej wcześniejszych narodzin. - To taka radość.... Mały ssak jest tak cudny, że wszystko mu się wybacza - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

  Dziecko, które rodzi się trudne, nadpobudliwe i agresywne. Matka, która nie potrafi pokochać takiego dziecka. Ich związek prowadzi do nieuchronnej tragedii. Czy zawsze, kiedy matka rodzi dziecko, miłość pojawia się sama? W studiu Dzień Dobry TVN o komentarz poprosiliśmy: filozofa i etyka prof. Magdalenę Środę, dziennikarkę Martę Kuligowską, Dorotę Wróblewska, mamę 23-latki, oraz psychologa dziecięcego Dorotę Kalinowską.

  Tym razem jako pomoc kuchenna! Zobacz, jak bardzo różni się gotowanie dla dzieci od gotowania dla dorosłych i, jakie tricki stosują szkolne kucharki, by przemycić nielubiane przez dzieci potrawy?

  W miłości można wyróżnić pięć etapów, które następują po sobie. Pierwszym z nich jest zakochanie, drugim romantyzm, trzecim idylla, czwartym przyjaźń, a piątym, jeśli parze nie udało się pozostać na etapie przyjacielskim, etap rozpadu. Jak nie doprowadzić do rozpadu swojego związku? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Beatę Tyszkiewicz, scenarzystę Cezarego Harasimowicza, redaktora naczelnego magazynu K MAG Mikołaja Komara oraz psycholog Annę Kędzierską.

  Coraz więcej kobiet traktuje seks nie jako przyjemność, ale jako obowiązek. A przecież aktywne i udane życie seksualne gwarantuje dobre samopoczucie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuolog Katarzynę Waszyńską. Co się dzieje, gdy zmuszamy się do seksu? Dlaczego nadmierna obowiązkowość przeszkadza w udanym seksie? Dowiedz się, jakie kobiety zmuszają się do seksu!

  Ten styl życia proklamują takie gwiazdy jak: Maja Ostaszewska, Paulina Przybysz, Agata Buzek i Michał Piróg. Akcja "Zostań Wege", organizowana przez fundację "ViVa", ma na celu zminimalizować liczbę osób jedzących mięso. Czy taka dieta jest w stanie dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Cezarego Wyszyńskiego z Fundacji "ViVa", Rafała Zbiecia z Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz dietetyczkę Agatę Ziemnicką.

  Ten problem nie dotyczy tylko mężczyzn! W studiu Dzień Dobry TVN seksuolog doktor Andrzej Depko wyjaśnił z czego wynika kobieca oziębłość po stosunku i dlaczego czasami to kobiety traktują swoich partnerów instrumentalnie.

  Aleksandra Ruta miała dobry pomysł na to, jak spędzić czas z dzieckiem w terenie, dlatego założyła firmę "Małe kilometry" i napisała książkę "Wyspa księżyca". Porzuciła pracę w korporacji i zajęła się swoim biznesem oraz realizacją marzeń.

  Nadopiekuńczy rodzic może być nieszczęściem dla dziecka, bo nie przygotuje dziecka do samodzielnego dorosłego życia, jeśli ciągle będzie go we wszystkim wyręczać i zawsze będzie na każde zawołanie swojej pociechy. Jak wychować dziecko, by było samodzielne? Od kiedy rodzic, powinien uczyć dziecko samodzielności? Jakimi rodzicami są goście Dzień Dobry TVN: dziennikarka Katarzyna Dowbor, bizneswoman Iwona Kossmann, Leszek Talko, autor książki "Dziecko dla odważnych" i publicystka Agata Passent?

  Dlaczego uzbeckie noworodki ukrywa się przed światem przez 40 dni po narodzinach? Kto kupuje wyprawkę dla noworodka? Jakimi sposobami świeżo upieczone mamy wzmacniają swój organizm po porodzie? W kolejnym odcinku cyklu „Mama dookoła świata” przybliżamy codzienność uzbeckiej rodziny. W Dzień Dobry TVN gościmy autorkę cyklu Ofelię Grzelińską.

  W studiu Dzień Dobry TVN prezes marki Deni Cler Katarzyna Niezgoda uchyliła rąbka tajemnicy na temat nowej kolekcji wiosna/lato 2012. Co będzie najmodniejsze w tym sezonie, co powinno znaleźć się w szafie każdej eleganckiej kobiety i w czym wkroczyć na bal karnawałowy?

  Tradycyjna czarna bluzka to pomysł na co najmniej pięć niebagatelnych kreacji. Zobaczcie nasze propozycje, a karnawał nie będzie już dla was taki straszny, jak go malują! Zapraszamy na kolejny odcinek "Modowego origami".

  Sensacja, romans, thriller czy może, bardzo popularna ostatnimi czasy, autobiografia? Przekonaj się, jakie książki "uwiodły" dziennikarkę Annę Dziewit?

  Są takie gwiazdy w polskim show-biznesie, które słyną z burzliwych kłótni i rozstań "na chwilę". Jednak pomimo zwad i sprzeczek ciągle wracają do swoich partnerów. Jak skutecznie rozstać się z partnerem i czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Beatę Tyszkiewicz, aktorkę Annę Nowak-Ibisz, dziennikarkę Annę Wendzikowską oraz psychologa Małgorzatę Ohme.

  Czy kłótnie są jedynie destrukcyjne, czy też prawdą jest, że kłótnie mogą również oddziaływać pozytywnie na nasze związki? O tym, jak się kłócić i jakie są ich sposoby na rozwiązywanie konfliktów w związku opowiedzieli: Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, Aneta Todorczuk-Perchuć i psycholog Piotr Mosak.

  Czy można się wyzbyć tej potrzeby? Są osoby, które z niczego nie muszą rezygnować, bo mogą żyć bez seksu. Czy brak zainteresowania sprawami seksu jest oznaką choroby lub jakiegoś upośledzenia? Niekoniecznie. Obok nas żyją osoby aseksualne, których intymne zbliżenia wcale nie interesują. Z seksuologiem doktorem Andrzejem Depko rozmawialiśmy także osobach, które w trakcie współżycia nie odczuwają żadnej przyjemności, po prostu nic nie czują.

  Więcej czasu dla siebie i bliskich, dążenie do równowagi, unikanie niepotrzebnych stresów i wszechobecnej konsumpcji – downshifting, czyli zmiana stylu życia na prostszy, podbija świat. Dlaczego warto zwolnić tempo życia? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa biznesu Jacka Santorskiego, dziennikarza Leszka Talko, aktorkę Hannę Śleszyńską oraz cukiernika Tomasza Sienkiewicza, który wraz z przyjacielem postanowił porzucić pracę w korporacji i zająć się produkcją czekolady.

  Norwegia to kraj, w którym 265 dni w roku pada deszcz, to jednak nie przeszkadza norweskim rodzicom dbać o to, by dziecko zawsze przebywało na świeżym powietrzu. Jak Norwegowie hartują swoje dzieci? Dlaczego norweskie mamy unikają podawania dzieciom antybiotyków? Ofelia Grzelińska, autorka cyklu „Mama dookoła świata” w Dzień Dobry TVN, przybliża codzienność norweskiej rodziny.