Dynia to warzywo, którego produkcja w naszym kraju rośnie z roku na rok. Jest bowiem coraz częściej kupowana przez polskich konsumentów. Największy popyt jest na nią w okolicach Halloween, czyli właśnie teraz. Chętnie robimy z niej dekoracyjne lampiony zapominając, że dynie to przede wszystkim jedzenie. Co można zrobić, żeby go nie marnować? Jak ograniczyć degradację środowiska? Jaką dynię wybrać?

    Jaki powinien być prawdziwy przyjaciel? Mamy różne życiowe doświadczenia i każdy z nas udzieli nieco innej odpowiedzi na to pytanie – dla niektórych kluczową cechą dobrego przyjaciela będzie szczerość, dla innych wierność, a jeszcze inni wskażą tolerancję. Niezależnie od punktu widzenia, trudno mówić o prawdziwej przyjaźni, jeśli brak w relacji z drugim człowiekiem pewnych kluczowych wartości.

    Kuba to kraj owiany legendą, rozbrzmiewający charakterystyczną muzyką i pachnący dymem z cygar. Odkąd państwo otworzyło się na turystów, co roku odwiedza je tysiące podróżnych z całego świata. Dowiedz się, jak wygląda procedura wyrabiania wizy na Kubę dla Polaków oraz czym różni się wiza turystyczna na Kubę od wizy długoterminowej.

    Hodowanie roślin w domowym zaciszu stało się hobby wielu ludzi. Mimo wszelkich starań, dokładnej pielęgnacji, zdarza się, że nasi podopieczni są w złej kondycji przez szkodniki, których nie zauważamy. Co może zniszczyć nasze rośliny? Jak przeciwdziałać insektom?

    Kochamy, wybaczamy zdrady i robimy wszystko, by walczyć o związek, w który mocno się zaangażowaliśmy. Czy jednak powinniśmy ponownie ufać osobie, która zdolna była do skoku w bok? Mimo jej zapewnień, przeprosin i błagalnych tonów, by zacząć wszystko od początku, istnieje ryzyko, że zrobi to ponowie. Zdaniem wielu psychologów, raz przekroczona granica daje przyzwolenie na kolejne próby niewierności. Co więc robić? O tym rozmawiałam z psycholog, Zuzanną Butryn.

    Millefiori to technika wytwarzania szkła mozaikowego znana od starożytności. Tworzeniem takich arcydzieł zajmuje się Tomasz Gondek. Jak zaczęła się jego przygoda z tą niezwykłą dziedziną sztuki? Dowiecie się tego z naszego materiału.