Kurs szycia to szkolenie, dzięki któremu możemy poznać tajniki tworzenia wykrojów, obycia z maszyną i materiałami. Zdobyta umiejętność pozwala na samodzielne tworzenie ubrań i wielu innych rzeczy wykonanych z tkanin. Kurs szycia na maszynie pasuje do osób kreatywnych, które mają czas na spełnianie swoich pasji.

  Awaria Facebooka i należących do korporacji aplikacji: Messenger, Instagram, WhatsApp, jaka miała miejsce 04.10.2021 r., była największą i najdłuższą globalną awarią tych serwisów w historii. Korzystanie z aplikacji było niemożliwe ponad sześć godzin. Ponownie zaczęły działać po północy czasu polskiego. Awaria objawiła poważny problem wielu użytkowników mediów społecznościowych.

  O 12-letniej Wanessie Bąkowskiej z zespołem Downa, która wysłała swój obraz do królowej Elżbiety II i otrzymała oficjalną odpowiedź z podziękowaniami – pisał cały świat. W cyklu "Siła jest kobietą" mama dziewczynki - Karolina Bąkowska opowiedziała o talencie córki, blaskach i cieniach macierzyństwa i "szklance, która jest do połowy pełna". - Wychowywanie dzieci z niepełnosprawnością jest dla nas zaszczytem – deklaruje.

  Polacy poniżej 35. roku życia są zadłużeni na 6 mld zł. Okazuje się, że w ciągu ostatniego roku pandemii ich nieuregulowane zobowiązania wzrosły o 0,5 mld zł, zwiększyła się też liczba dłużników - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Eksperci podkreślają, że częściej zadłużają się mężczyźni.

  Jędrzej Siarkowski kontynuuje swoją grę o milion. W programie "Milionerzy" usłyszał pytanie o Kominy Amoku, Warszawskie Kaskady, Błotne Łaźnie, Syfon Dziadka oraz Galerie Krokodyla. Kto i gdzie je zobaczy? Poprawna odpowiedź jest warta 40 000 zł.

  Cymbałki dla dzieci to doskonałe połączenie świetnej zabawy i pożytecznej nauki w jednym. To bardzo ważne, by najwcześniej, jak to możliwe, zacząć oswajać dziecko z muzyką. Nie ma też weselszej domowej zabawy, niż wspólne muzykowanie. Niech wasza rodzina wspólnie wkroczy w magiczny świat muzyki.

  Jest kilka motywów, które wyjątkowo chętnie wykorzystuje tradycyjna japońska sztuka origami – zwierzęta są wśród nich zdecydowanie na pierwszym miejscu. Można je składać na wiele różnych sposobów: od prostych projektów z kółek lub kwadratów, po skomplikowane formy wpisujące się w założenia origami modułowego. Przedstawiamy sposoby na zwierzątka z origami, z którymi poradzą sobie i dzieci, i dorośli.

  Jesień to idealny czas, by zacząć nosić ciepłe nakrycia głowy. Obowiązkowymi elementami garderoby w tym sezonie będą wełniane czapki, berety, kaszkiety, opaski czy chusty zawiązywane pod szyją. Marta Pożarlik opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN, a Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak zaprezentowały wybrane modele na sobie.

  Sewilla to stolica Andaluzji, regionu autonomicznego w Hiszpanii. Miasto leży na południu kraju, nad rzeką Gwadalkiwir. Jego historia sięga czasów starożytnych. Słynie z produkcji płytek azulejos, corridy i flamenco. Co warto zobaczyć stolicy Andaluzji? Kiedy i jak najlepiej zwiedzać miasto?