Pandemia zmieniła wiele naszych przyzwyczajeń i znacząco wpłynęła na otaczającą nas rzeczywistość.  Dziś, zamiast zestawu papierowych podręczników, w wyprawce ucznia znajdzie się laptop. Nauka bez komputera? To już niemal niemożliwe. A przecież zmianom uległa nie tylko edukacja, lecz także rozrywka i życie społeczne.

  Składanie komputera (z używanych części, nowych lub mieszanych) to konieczna czynność w sytuacji, kiedy kupujemy podzespoły osobno. Dla jednych składanie komputerów to prosta czynność, dla innych samodzielne składanie komputera jest drogą przez mękę. Jednak wcale nie musi tak być – przedstawiamy skuteczne porady składania komputera krok po kroku!

  Spódnice ciążowe to kolejny bogaty zestaw wzorów, fasonów, kolorów, który upewnia kobiety w przekonaniu, że moda ciążowa nie ma już nic wspólnego z szarymi, nudnymi i ogromnymi ubraniami. Dobierając odpowiednią spódniczkę ciążową, warto robić to i z uwzględnieniem dotychczasowych preferencji modowych, i tego, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży.

  Wiedza ukryta w astrologii może okazać cenną wskazówką dla kobiet, które pragną dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojego wybranka. Nawet jeśli nie traktujemy horoskopów zbyt poważnie, warto wykorzystać je jako podpowiedź, pozwalającą ustalić konkretne cechy osobowości mężczyzny. Do każdego znaku zodiaku przypisane są szczególne zachowania czy upodobania. Jak data urodzenia kształtuje charakter panów?

  Według orędowników tego rodzaju walki sambo jest nauką obrony, a nie atakowania. Ma także szereg zalet niezwiązanych bezpośrednio z dyscypliną sportową. Uczy samodyscypliny, postaw moralnych i wzmacnia wytrzymałość. Czym dokładnie jest sambo?

  Można pomyśleć, że nasi bohaterowie mieszkają w USA. Ale nic bardziej mylnego. Katarzyna Jaroszyńska udała się pod Bydgoszcz, żeby zobaczyć przepiękny dom w stylu amerykańskim. O tym, że bliżej mu do zachodu, świadczą chociażby weranda i huśtawka.

  Miód – zachwycamy się nim od pokoleń, dodajemy do herbaty, ciasta i na kanapki. Jak się jednak okazuje, wcale nie wiemy o nim wiele. Milena Nosek, dietetyk kliniczny opowiedziała nam o różnych rodzajach miodów i ich charakterystyce. Który z nich ma właściwości lecznicze?

  Dzień nauczyciela jest idealną okazją do pochylenia się nad pozostawiającą wiele do życzenia sytuacją polskich pedagogów. Podczas gdy, choć wciąż zbyt późno i zbyt mało, zaczęło się mówić o zdrowiu psychicznym ich podopiecznych, oni sami nie mogą liczyć na systemowe wsparcie. O to, jak wyczerpująca i niedoceniana potrafi być praca w szkole, zapytaliśmy nauczycielkę i działaczkę, Justynę Drath.