Mango to pyszny owoc, który świetnie sprawdzi się jako przekąska w ciągu dnia, a także składnik sałatek czy koktajli. Jednak ze względu na twardą i przyklejoną do miąższu pestkę, dla wielu osób problemem staje się jego obieranie i krojenie. Sprawdź, jak obrać mango na trzy różne sposoby i jak je jeść.

  Muchy, które pojawiają się w naszych domach i niemal całym otoczeniu latem, potrafią niezwykle irytować. Są nie tylko natrętne i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, ale mogą też przenosić różnego typu zarazki. Jak skutecznie pozbyć much?

  Naklejki to ozdoba chętnie wykorzystywana do dekorowania wnętrz. Są one bardzo lubiane również przez dzieci, które naklejają je na szybach, meblach czy plecakach. Producenci wykorzystują naklejki, by za ich pomocą umieszczać na produkcie informacje o jego parametrach. Niestety naklejek, a zwłaszcza pozostałości po nich, nie zawsze łatwo się pozbyć. Jak najlepiej usunąć klej po naklejce?

  Gdynia nie wydaje się tak interesująca, jak Gdańsk. Wbrew pozorom to miasto oferuje wiele atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych turystów. Co można robić z dziećmi w Gdyni? Zwiedzanie miasta – ciekawe miejsca i atrakcje

  Stolicę Egiptu, Kair, nazywa się często Matką Świata. Ta ogromna metropolia ma bogatą historię, która sięga 3 tys. lat p.n.e. Wtedy niedaleko dzisiejszego Kairu powstało Memfis – stolica kraju faraonów. Co warto zobaczyć w tym historycznym mieście?

  Pod koniec lipca zakończył się projekt naukowo-badawczy "Czysta Wisła? WHY NOT?", który za cel obrał sobie zbadanie jakości wody w Wiśle. Wzięli w nim udział specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez 14 dni pływali po rzece i zbierali materiał do badań. O tym, skąd wziął się pomysł na ten projekt i do jakich wniosków doszli naukowcy w Studio Dzień Dobry TVN opowiedzieli goście: Marian Rojek, przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji Why Not oraz dr hab. Andrzej Woźnica, profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  Benefity, czyli świadczenia pozapłacowe, są coraz częściej stosowane, aby przyciągnąć do firmy specjalistów. W wielu branżach miejsc pracy jest więcej niż chętnych do jej podjęcia, dlatego przedsiębiorstwa starają się stworzyć jak najbardziej atrakcyjne warunki rozwoju dla zatrudnionych.

  Budowa samochodów robi się coraz bardziej skomplikowana. Większość napraw czy diagnoz wymaga udania się do profesjonalnego warsztatu. Niezmienny pozostaje jedynie sposób sprawdzenia stanu akumulatora. Bez większego problemu można zrobić to samodzielnie.

  Klej na gorąco możesz wykorzystać do łączenia różnych materiałów. Przy jego pomocy m.in. klei się modele, montuje głośniki, przykleja płytki ceramiczne i obicia tapicerskie, skleja zabawki oraz buty, mocuje wykładziny, układa przewody, wykonuje się biżuterię, ozdoby domowe i wiele wiele innych. Jakie są jego rodzaje, jak go używać i jak usunąć z niepożądanego miejsca?

  Trzeciorzędowe cechy płciowe, w przeciwieństwie do cech pierwszo- i drugorzędowych, powstają dopiero w okresie dojrzewania. Nie są to już ani gruczoły płciowe, ani też wewnętrzne bądź zewnętrzne narządy płciowe. Do trzeciorzędowych cech płciowych zalicza się wszelkie pozostałe cechy charakterystyczne dla danej płci, czyli m.in. typ budowy ciała oraz zakres owłosienia.

  Żółw sępi przypomina wyglądem wyobrażenia o drapieżnikach, które zamieszkiwały Ziemię w czasach dinozaurów. Lepiej jednak nie ulegać fascynacji tym gatunkiem, ponieważ siła nacisku szczęk jest u niego tak duża, że może pozbawić człowieka palca. W Polsce można mu się przyjrzeć z bliska tylko w ogrodach zoologicznych.

  Urban Jungle to popularny trend w urządzaniu wnętrz. Monstery, strelicje, czy palmy pojawiają się w domach coraz częściej. Kolekcjonerzy prześcigają się w poszukiwaniu coraz bardziej interesujących roślin - a do takich z pewnością należą takie, które są wybarwione w ciekawy sposób. Liście z białymi, różowymi, czy nawet srebrnymi plamami to aktualnie największy hit.

  Mimo, że w przestrzeni publicznej hasło "każde ciało jest inne i piękne" pojawia się bardzo często, nie każdy potrafi je sobie wziąć do serca. Pomimo setek tekstów o ciałopozytywności wciąż trudno nam pokochać siebie. Sytuacja pogarsza się, kiedy trzeba wystawić swoją sylwetkę na widok publiczny, na przykład podczas wyjścia na plażę. Obawa przed oceną ze strony innych kobiet bywa paraliżująca do tego stopnia, że niektóre panie zupełnie rezygnują z opalania.

  W Stanach Zjednoczonych każdego roku odbywa się kilka uroczystości, podczas których dziewczynki w wieku szkolnym składają deklarację czystości przed swoimi ojcami oraz Bogiem. Obiecują, że pocałunki, randki i seks będą im obce aż do ślubu. Bale dziewic to nie średniowieczna tradycja, tylko zwyczaj, który Amerykanie z konserwatywnych środowisk chrześcijańskich praktykują od zaledwie 20 lat.

  Media społecznościowe mają wielką moc. Od pewnego czasu ogromną popularnością cieszy się wpis zachęcający do tego, aby pestki po zjedzonych owocach, wyrzucać gdzie popadnie. Mogłoby się wydawać, że w ten sposób działamy na korzyść natury. Tymczasem prawda jest zupełnie inna.