Kobiety lubią dbać o swój wygląd, dlatego nawet najbardziej ekstremalne warunki podczas urlopu nie są w stanie przeszkodzić im w wykonaniu perfekcyjnego makijażu lub zachwycającej fryzury. Co jednak zrobić, gdy pod ręką nie mamy lokówki czy prostownicy, a chcemy cieszyć się imponującą burzą loków? Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po pasek od szlafroka lub inne, równie przydatne gadżety.

  Wyspy Antypodów znajdują się ponad 600 kilometrów na południowy wschód od Nowej Zelandii i formalnie wchodzą w skład terytorium tego państw. Czasem błędnie kojarzy się Antypody z Australią, która zlokalizowana jest dużo bardziej na zachód. Co to są Antypody i na czym polega ich piękno?

  Grog początkowo służył jako lekarstwo na szkorbut, a pili go przeważnie marynarze. Z czasem napój został rozsławiony przez autorów opisujących przygody żeglarzy i piratów. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych napojów rozgrzewających dla osób dorosłych. Poznaj historię grogu.

  Krochmal ma wiele właściwości, o których słyszał – tak naprawdę – mało kto. Słynie on głównie z tego, że pomaga materiałom zachować świeżość dłużej niż po zwykłym praniu. Tymczasem krochmal doskonale wspomaga też walkę ze zmianami trądzikowymi, świetnie sprawdza się również przy potówkach i odparzeniach. Jakie inne fantastyczne właściwości posiada krochmal? Dowiedz się więcej.

  Sporty ekstremalne cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Wymagają nie tylko doskonałej kondycji fizycznej, ale także odwagi, która motywuje nas do podjęcia ryzykownego wyzwania. Miłośnicy mocnych wrażeń, których nie zraża zimna woda i niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą rwący nurt rzeki, powinni spróbować swoich sił w raftingu. Dostarczający niezapomnianych emocji spływ pontonem, choć niełatwy do zrealizowania w Polsce, budzi coraz większe zainteresowanie.

  Szuflada pod piekarnikiem, dziura w rączce od patelni, plastikowy gadżet na środku pizzy – te przedmioty widzisz niemal codziennie, ale mało kto zdaje sobie sprawę, jaki jest ich konkretny cel. Często traktujemy je jako element czysto dekoracyjny albo wykorzystujemy do zupełnie czegoś innego. Oto ich prawdziwe przeznaczenie.

  Od poniedziałku 17 maja trwało oficjalne przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkół średnich. Harmonogram rekrutacji dostosowany został do zmienionego wcześniej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki harmonogramu egzaminów ósmoklasisty. Wówczas zmianie uległ również termin opublikowania ich wyników przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Na uzupełnienie wniosków o wyniki egzaminów i świadectwa uczniowie mają czas do środy 14 lipca.

  Wśród naturalnych kosmetyków maseczka z jajka na włosy należy do tych najtańszych i najłatwiejszych w przygotowaniu. Białko i żółtko na włosy działają wszechstronnie – regenerują i nawilżą ich strukturę, a jednocześnie pomagają oczyścić skórę głowy z łupieżu.

  Jagoda kamczacka jest rośliną, którą warto uprawiać choćby z tego względu, że jej owoce są bardzo zdrowe. Jest mrozoodporna, więc dobrze nadaje się także do naszego klimatu. Dowiedz się, jak ją prawidłowo uprawiać, dlaczego warto to robić, a także jakie są zastosowania dla pysznych owoców jagody kamczackiej!

  Przyjaźń to niepowtarzalna duchowa więź, która zwykle zbliża do siebie ludzi o podobnym światopoglądzie i stylu życia. Z założenia powinna łączyć osoby, które doskonale się rozumieją i mogą na sobie polegać w każdej sytuacji. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest, a z pozoru idealne porozumienie może przerodzić się w niezwykle destrukcyjną relację. Jak rozpoznać toksyczną przyjaźń i co zrobić, by nie stać się jej ofiarą?

  Technologia nieustannie ulega ciągłym zmianom. Wciąż tworzone są nowe urządzenia, które odgrywają ważną rolę w codziennym życiu. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się tworzenie gadżetów typu wearables, czyli tak zwanych ubieralnych. Najczęściej nosi się je na nadgarstku. Do tej kategorii zaliczają się również smartwatche. Jednak zanim przejdziemy do jego zalet, wyjaśnijmy czym dokładnie on jest.

  Więcej czasu dla rodziny i na rozrywkę, ale i więcej obowiązków domowych wśród pracujących zdalnie. Średnio ponad jedna trzecia pracujących zdalnie pracowała więcej niż przed pandemią. Mogliśmy się za to luźniej ubierać i ograniczyliśmy wydatki na zakup ubrań do pracy. Przy tym jednak brakowało nam kontaktu ze współpracownikami, a przede wszystkim z rodziną i znajomymi. Najtrudniej było nam zrezygnować ze spotkań towarzyskich, posiłków w restauracji i wyjść z domu, a najmniej brakowało nam w pracy w biurze. To tylko część wniosków płynących z raportu "Polacy w pracy zdalnej. Jak żyliśmy podczas lockdownu", przygotowanego na zlecenie marki nju mobile.

  Stabilna i silna marka to zapewne marzenie każdego przedsiębiorcy. Budowanie takiej pozycji to dość długotrwały proces, jednak każda, nawet mała lokalna firma, może stać się rozpoznawalna. Choć dziś słowa Coca-Cola od razu kojarzą się ze słodkim, gazowanym, brązowym napojem, to mało kto wie, że firma w pierwszym roku swojej działalności sprzedała zaledwie kilkadziesiąt butelek produktu. Ugruntowana pozycja na rynku zachęca klientów o wiele bardziej, niż marka, której nikt nie kojarzy. Skuteczny e-marketing to z pewnością jeden z głównych czynników budujących świadomość marki.

  Jeśli lubisz zwiedzać malownicze miejsca tuż nad jeziorem, koniecznie odwiedź Piechcin. To niewielka wieś w województwie kujawsko-pomorskim, w której zobaczysz namiastkę chorwackiego wybrzeża. Dlaczego? W Piechcinie możesz podziwiać piękny krajobraz, a nawet nurkować.

  Kajakarstwo w sezonie wakacyjnym to popularny sposób spędzania wolnego czasu w Polsce. Pływają wszyscy: rodziny z dziećmi, grupki młodych osób, a także seniorzy. Podpowiadamy zatem, w jakie miejsca warto się wybrać, by aktywnie odpocząć na łonie natury.

  Barszcz Sosnowskiego to bardzo niebezpieczna roślina występująca dziko w Polsce. Może mieć do 5 m wysokości i nawet na odległość potrafi wywołać poważne oparzenia. Jest najbardziej groźna latem. Jak ją rozpoznać i gdzie zgłosić, jeśli się na nią natkniemy? Nadleśnictwo Baligród udostępniło w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać całą łąkę porośniętą barszczem Sosnowskiego.

  Jagoda Piotrowska w 2015 roku powitała na świecie zdrową córeczkę. 11 miesięcy później grunt usunął jej się spod nóg. Rozpoczęła się walka o życie i zdrowie jej ukochanego dziecka, która trwa do tej pory. Pomimo wielu przeciwności losu mama niepełnosprawnej Ani udowadnia, że życie jest piękne i warto walczyć o marzenia. Dziś dzielnie łączy opiekę z "upiększaniem" kobiet, bo wizaż stał się dla niej nie tylko formą zarobku, ale i misją. Poznajcie silną kobietę, dla której nie ma rzeczy niemożliwych.

  Bieganie po plaży to sposób na wprowadzenie urozmaicenia do swoich treningów. Wysiłek fizyczny jest znacznie przyjemniejszy w pięknych okolicznościach przyrody. Aby czerpać jak najwięcej korzyści z tej formy aktywności, należy pamiętać o kilku zasadach. Jakie są wady i zalety biegania po piasku?

  Letnim spotkaniom na świeżym powietrzu towarzyszą często jednorazowe lub specjalne, sezonowe naczynia. Mogą być z plastiku, ale też np. z bambusa. Jednak nie wolno łączyć tych dwóch materiałów – przestrzega inspekcja sanitarna. W całej Europie wykrywane są plastikowe naczynia z dodatkiem mielonego bambusa, które zawierają dodatkowo całą paletę trucizn. Często przeznaczone są dla dzieci. Sprawdź, dlaczego mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

  Osoby wysoko wrażliwe, w skrócie określane jako WWO, stanowią około 20 procent populacji. Ich wyjątkowy sposób postrzegania świata przekłada się na ponadprzeciętną empatię, zwiększoną skłonność do analizowania codziennych sytuacji oraz dostrzeganie subtelności, których inni zwykle nie zauważają. Jak wygląda miłość osoby, która w szczególny sposób przeżywa każdą emocję? Czy dla jej partnera to trudne wyzwanie, czy raczej cudowny prezent od losu? O tym rozmawialiśmy z terapeutką Katarzyną Sawicką.