Kociołek na ognisko to świetny sposób na przygotowywanie pysznego, letniego jedzenia na świeżym powietrzu. Podobnie jak w przypadku grilla, dania mogą być mięsne lub wegetariańskie. Jaki kociołek wybrać? Co można w nim przyrządzić? Sprawdź porady i proste przepisy.

  W 12 tygodniu ciąży płód rośnie coraz szybciej i staje się bardziej aktywny. Jest to odpowiedni moment na wykonanie pierwszych badań prenatalnych, które pozwolą wcześnie wykryć ewentualne wady rozwojowe. To także czas na nawiązanie więzi z dzieckiem, ponieważ zaczyna ono reagować na bodźce z zewnątrz.

  Bierna agresja to typ postawy, która może objawiać się na różne sposoby. Relacje z osobami, które ją przejawiają, często są jednak toksyczne. Tacy ludzie zazwyczaj mają dwie twarze: z jednej strony wydają się nad wyraz uprzejmi, z drugiej – pod płaszczykiem niby-komplementów potrafią przemycić bardzo wiele złośliwości, a wypowiadane przez nich tezy często kłócą się z ich własnym zachowaniem.

  Biwakowanie na dziko jest jednym z najlepszych sposobów obcowania z przyrodą. Szczególnie w sezonie wakacyjnym, gdy temperatura w nocy jest nadal przyjemna, warto wybrać się na biwak pod namiotem. Taka forma spędzania czasu pozwala mieszkańcom dużych aglomeracji uciec od zgiełku miasta.

  Makaron dla psa nie powinien stanowić podstawy żywienia, a być jedynie jego uzupełnieniem. Jest to źródło węglowodanów, które są jednym z niezbędnych składników zbilansowanej diety czworonoga. Powinien być dobrej jakości i podawany w odpowiednich proporcjach, aby nie stał się przyczyną problemów zdrowotnych psa.

  Choroby skóry u psa są najczęściej spowodowane drobnoustrojami, alergiami, pasożytami lub zmianami hormonalnymi. Pierwszym sygnałem alarmującym o patologii jest zwykle świąd i zmiana zachowania pupila. Leczenie problemów dermatologicznych u psa jest złożonym i długotrwałym procesem.

  Wiola i Paweł Wróblewscy mają trójkę dzieci. Pierwszy urodził się Aleksander, drugi na świat przyszedł Wiktorek, a trzecia była Ola. Niestety dwójka najmłodszych dzieci urodziła się z poważnymi wadami genetycznymi, w wyniku których nie siedzą, nie mówią i potrzebują całodobowej opieki. Jak wygląda standardowy dzień rodziny? Czy ktoś ją wspiera? Wiola i Paweł swoją historię opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Naszym gościem była również terapeutka Tatiana Ostaszewska-Mosak. Dlaczego, jej zdaniem, wielu mężczyzn odchodzi od partnerek oraz niepełnosprawnych dzieci? Czy Paweł kiedykolwiek rozważał taką opcję? Jak Wioli i Pawłowi można pomóc?

  Zdania na temat wartości nabiału są podzielone. Niektórzy zachwalają go jako świetne źródło makro- i mikroelementów. Inni przestrzegają, że uczula, tuczy i osłabia kości. Jak to wygląda w rzeczywistości? Warto odwiedzać sklep z produktami mlecznymi, czy lepiej omijać go szerokim łukiem?

  Makijaż oczu to nieodłączna część urodowego rytuału wielu kobiet. Nie bez przyczyny mówi się, że oczy to zwierciadło duszy, dlatego na staranną aplikację cieni i kresek na powiece panie poświęcają sporo czasu i energii. Najczęściej wykorzystują w tym celu różnej wielkości pędzelki. Czas jednak zmienić przyzwyczajenia - hitem TikToka jest bowiem makijaż oczu wykonany za pomocą papieru toaletowego. Na czym polega toilet paper makeup challenge?

  Agadir to wielowiekowe miasto w Maroko, usytuowane w zachodniej części państwa u wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Atrakcyjność, komfort pobytu i bezpieczeństwo Agadiru sprawiają, że to najchętniej odwiedzany kurort przez zarówno turystów, jak i osób, wybierających się na wczasy.

  "U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką" - śpiewają dzieci w popularnej przedszkolnej piosence. Słodycz jednak mija, gdy dziadkowie są niedostępni, a maluchy wymagają opieki. Wtedy można babcie sobie...wynająć. Zatrudnienie opiekunki na emeryturze to nie tylko sposób na aktywizację seniorów, ale też sposób na znalezienie zaufanej osoby.

  Rynek jest pełen produktów spożywczych o bardzo niskiej zawartości wartościowych składników odżywczych. Wielu z nich należy unikać. Warto zwracać uwagę na kaloryczność, zawartość cukru czy tłuszczów nasyconych, ale nie kierować się mitami, które wyrosły wokół niektórych artykułów żywnościowych. Które są niesłusznie uznane za niezdrowe?

  Przydomowy ogródek daje możliwość uprawiania własnych warzyw, które później można wykorzystać jako dodatek do zdrowych potraw. Przydaje się także w sezonie letnim, kiedy pragniemy wypocząć w cieniu drzew bądź cieszyć się promieniami słońca na wygodnym leżaku. Czy można to ze sobą połączyć? I jak zaaranżować własny kącik warzywny na niewielkim terenie? Odpowiedzi na te pytania znają Olga Szarmach i Izabela Piórkowska z programu "Wymarzone ogrody".

  Aranżacja przestrzeni mieszkalnej to odpowiedzialne zadanie, bez względu na to, czy budujemy dom od podstaw, czy też podejmujemy się remontu starego budynku. Wnętrze może wydawać się większe nie tylko za sprawą wyburzania ścian i podnoszenia sufitów, ale także dzięki odpowiednio dobranym meblom i dodatkom. Czy można powiększyć przestrzeń w domu, a przy okazji połączyć ze sobą dwa różne style jego wystroju? Program "Domy z potencjałem - wnętrza z pomysłem" udowadnia, że tak.

  Cynamon jest znaną przyprawą, która najczęściej kojarzy się ze smakiem pierników i bożonarodzeniowych ciast. Dodawany do kawy, herbaty, stosowany przy odchudzaniu, słynie z wielu właściwości leczniczych. Warto jednak pamiętać, że spożywany w nadmiarze może zaszkodzić, dlatego zaleca się jego unikanie kobietom w ciąży i osobom przewlekle chorym.