Styl życia

  Akumulator używany od kilku lat zaczyna powoli tracić swoje właściwości i nagle może przestać działać. Wówczas konieczna jest jego wymiana. Przy odłączaniu akumulatora bardzo ważna jest kolejność działań. Od czego zacząć?

  Są takie produkty, które zna i kupuje absolutnie każdy. W prawie każdym sklepowym koszyku ląduje król polskich stołów – ser żółty. Jego odmian jest naprawdę sporo, ale czy wiemy, który wybrać? Czy tańszy oznacza gorszy? O tym opowiedziała nam Wanda Baltaza, dietetyk kliniczny.

  Elżbieta Zielińska dwa lata temu zetknęła się z pirografią. Tak ją zafascynowała ta sztuka, że postanowiła spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Dziś tworzy prawdziwe arcydzieła, które zaprezentowała w Dzień Dobry TVN. Czy prowadzący poradzili sobie z malowaniem ogniem?

  Widzowie Dzień Dobry TVN mogli usłyszeć efekt pracy duetu Laura and Profanumbeats. Wokalistka wykonała utwór "Strong weak woman". To piosenka o silnej kobiecie, która doskonale radzi sobie z przeciwnościami losu.

  Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w grudniu 2021 roku inflacja w Polsce w ujęciu rocznym przekroczyła 8 procent wobec 7,4 procent w listopadzie. Oznacza to, że ceny wzrosły o ok. 0,9 procent. Tylko w dwóch krajach należących do Unii Europejskiej inflacja była wyższa niż w Polsce. 

  Historia zamieszania z dziewczynką z portretu zaczęła się smutno, bo od śmierci malarki Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej. Tworzyła głównie dziecięce portrety, które były niezwykle popularne. Artystka zmarła 2 stycznia i wówczas w mediach społecznościowych pojawił się portret Lorentyny. Jak potoczyły się jej losy?

  Rumunia staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym wśród Polaków. Tradycyjna kuchnia rumuńska pozostaje jednak dla wielu z nas "wielką niewiadomą". Czym charakteryzują się rumuńskie potrawy i jakie smaki w nich królują?

  Prawie każdy z nas miał okazję korzystać z elektrycznej hulajnogi, wypożyczonego samochodu, czy prywatnego apartamentu. Jak idea współdzielenia pomaga w oszczędzaniu?