Liczne akcje promujące picie krowiego mleka i jego korzyści zdrowotne zbudowały silne przekonanie, że to najlepsze źródło wapnia ze wszystkich. Okazuje się jednak, że to nie do końca prawda. Niektóre rośliny również posiadają spore ilości tego pierwiastka, a czasem nawet mogą przewyższać tę zawartą w szklance mleka. Co zatem jeść, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość wapnia?

  System edukacji pozostawia wiele do życzenia. W ocenie specjalistów dzieci zaczynają zajęcia zbyt wcześnie. Do tego szkoła nie uczy samodzielnego myślenia, tylko zmusza do uczenia się na pamięć. Jak powinno się zmienić szkolnictwo, aby dzieci zdobywały naprawdę wartościową wiedzę? Na ten temat w Dzień Dobry TVN wypowiedział się dr Mikołaj Marcela, autor książki "Selekcje. Jak szkoła niszczy ludzi, społeczeństwa i świat".

  Changchun znajduje się w północno-wschodniej części Chin, w prowincji Jilin. Miasto Changchun wyróżnia się pod wieloma względami – to największy ośrodek przemysłu motoryzacyjnego Chin, siódme co do najbardziej zielonych miast tego państwa i jedna z większych aglomeracji chińskich, mimo że jeszcze ok. 220 lat temu było niemal całkowicie nieznane.

  Zachwycające kwiaty, artystyczne rozety i serduszka na mlecznej piance to piękna ozdoba, dzięki której ukochane cappuccino cieszy nie tylko smakiem, ale także wspaniałym wyglądem. Wbrew pozorom, sztuka malowania na kawie wcale nie jest takim trudnym wyzwaniem. Wystarczy kilka prostych trików, żeby przygotować piękne wzorki na kawie. Podpowiadamy, jak to zrobić!

  Dorota Łyczak przyciąga do swojej klatki piersiowej sztućce, monety, telefony komórkowe, a nawet żelazka. Kobieta z dnia na dzień stała się popularna. Udziela wywiadów i regularnie organizuje pokazy swoich umiejętności. O tym, w jaki sposób dowiedziała się o swoim niezwykłym darze oraz, jak wygląda jej codzienność po jego odkryciu, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Media społecznościowe to miejsce, w którym chętnie pokazujemy kulisy swojej codzienności. Zwykle opowiadamy jednak wyłącznie o pozytywnych stronach życia, które są wolne od trosk, przykrych sytuacji i kryzysowych momentów. Świadomie pomijamy to, co może wydać się nieatrakcyjne dla otoczenia. Dlaczego kreujemy wyłącznie szczęśliwy wizerunek i jakie zagrożenia niesie za sobą taka postawa? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholog i socjolog, dr Joanna Heidtman.

  Mówi się, że dzieci stanowią o przyszłości narodu. Dlatego powinno nam zależeć na ich edukacji oraz zdrowiu. Żłobki i przedszkola cieszą się niesłabnącą popularnością, a przebywając w takich placówkach, dzieci bawią się, ale też odpoczywają i dbają o higienę. Chyba nie trzeba już nikomu tłumaczyć, jak wielkie znaczenie ma wybór dotyczący pochodzenia np. takich produktów, jak pościel i ręczniki. Wyroby produkowane w Polsce muszą spełniać europejskie normy.

  Leżące w południowych Indiach Bengaluru to jedno z najszybciej rozwijających się miast świata. Aglomeracja o powierzchni 709 km² liczy obecnie ponad 10 milionów mieszkańców – po Mumbaju i Deli jest to więc trzecie najliczniej zaludnione miasto w Indiach. Co przyciąga tak wielu ludzi do Bengaluru?

  Fuzhou jest jednym z piękniejszych miast w Chinach. Znajduje się w nim wiele wspaniałych zabytków oraz atrakcji turystycznych. Są one przykładem tradycyjnej chińskiej architektury i dziedzictwa kulturowego. Planując wycieczkę do Chin, warto zajrzeć również do Fuzhou.

  Szczepionka na rotawirusy pozwala uniknąć niebezpiecznej dla niemowląt biegunki rotawirusowej, która może błyskawicznie doprowadzić do odwodnienia organizmu. W takim przypadku często konieczna jest hospitalizacja. Dzięki szczepionce na rotawirusy można uchronić dziecko przed tym niebezpieczeństwem. Jej skuteczność to aż 90%.