Kwas fitowy (fitynowy) to organiczny związek chemiczny, który występuje naturalnie w większości roślin strączkowych, a także w ziarnach, nasionach i otrębach oraz niektórych owocach.

  Fitness dla dzieci to temat wzbudzający emocje co jakiś czas. Część rodziców ulega modzie na każdą nową aktywność sportową dla swoich dzieci. Druga grupa mocno powątpiewa w zasadność wprowadzania tak intensywnych ćwiczeń sportowych na tak wczesnym jednak etapie życia. Pojawia się więc pytanie: fitness dzieci – tak czy nie?

  Trening interpersonalny to metoda pracy w grupie, przeważnie podczas kilkudniowych warsztatów, mająca na celu poprawę umiejętności interpersonalnych kursantów. Pozwala zidentyfikować uczestnikom treningu indywidualne obszary wymagające rozwoju i dalszej pracy, a także poznać lepiej mechanizmy komunikacji interpersonalnej, przydatne najczęściej w pracy zawodowej zarówno w grupie, jak i w relacjach indywidualnych.

  Słowenia to ponad dwumilionowe państwo (250 tysięcy mieszkańców liczy stolica Słowenii, Lublana), które urzeka licznymi zabytkami, atrakcjami turystycznymi, bogatą historią oraz przepięknymi krajobrazami. Perspektywa wakacji w tym miejscu jest bardzo kusząca.

  Urodę trudno zaszufladkować, ponieważ każdy człowiek jest inny. Można jednak zauważyć w ludzkim wyglądzie wiele podobnych cech, co pozwala na tworzenie różnych klasyfikacji. Jedną z nich jest podział typów urody według pór roku. Jak wygląda typ urody lato?

  Kupowanie prezerwatyw jest błędem, ale jeszcze większym jest mówienie dziewczynkom, że seks jest czymś złym. Mało kto wie, jakie może to mieć konsekwencje. - Nastolatce, której seks jawi się jako coś złego, bo tak mówili jej rodzice, nie wyda się dziwne łamanie jej woli, kiedy doświadczy nadużyć - zapewnia Joanna Keszka, edukatorka seksualna i autorka książki "Potęga zabawnego seksu".

  Media społecznościowe i Internet do niedawna były jedynie źródłem rozrywki dla najmłodszych, pandemia jednak zmieniła ten stan rzeczy. Do sieci przeniosła się edukacja i życie towarzyskie. Efekt? Przed ekranem komputera, telefonu, czy tabletu dzieci spędzają coraz więcej czasu. Co zrobić, żeby ochronić je przed zagrożeniami, które tam na nich czyhają?

  Jedno z czterech świąt solarnych, a więc ściśle związane z naturalnym cyklem natury. Kupała przypada na letnie przesilenie Słońca. To święto ognia, wody, słońca, księżyca, urodzaju, płodności i miłości. W Noc Kupały kobiety szukają męża, odgania się również złe duchy, można też dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości. Dla wielu Kupała jest rodzimą odmianą Walentynek, które przywędrowały do nas z Zachodu.

  Lato i wakacje to okres częstszego przebywania na świeżym powietrzu, a co za tym idzie, ekspozycji naszej skóry na słońce. Efektem jest opalenizna, czyli zmiana jej koloru, która u każdego może powstawać i wyglądać nieco inaczej. Wpływ na jej ostateczny efekt mają również wszystkie elementy odzieży czy biżuterii, które mamy na sobie w trakcie kąpieli słonecznych. Jak pozbyć się jasnych śladów po opalaniu i wyrównać opaleniznę?

  Ile razy słyszałeś o psach pozostawionych, w czasie upału, w samochodzie? Albo o pupilach pozostawionych przy drodze? A może widziałeś potrąconego zwierzaka, któremu nikt nie udzielił pomocy? Właśnie zaczyna się najtrudniejszy okres w roku dla zwierząt – wakacje. Wiele powyższych kwestii reguluje prawo. Warto wiedzieć, co należy się zwierzętom i jakie my, jako ludzie, mamy względem nich obowiązki.

  23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Prezent z tej okazji może wykonać każdy, a tato może go dostać nawet od niemowlaka. Zarówno w przedszkolu, jak i szkole dzieci wspólnie wykonują podarunki dla swoich ukochanych ojców. Kiedy dorastamy, zapominamy o tym, że własnoręcznie wykonany prezent liczy się podwójnie i zawsze zrobi większe wrażenie niż ten, nawet najdroższy, kupiony w sklepie. Sprawdź, jak samemu zrobić prezent na Dzień Ojca.

  Śmieszne albo poważne. Recytowane, pisane czy śpiewane. Najważniejsze, żeby były szczere, serdeczne i płynące prosto z serca. Życzenia na Dzień Ojca mogą być składane niezależnie od tego, czy dziecko jest małe czy już całkiem dorosłe. Podpowiadamy, jak je ułożyć.

  Psy, zwłaszcza te starsze i chore bardzo źle znoszą upały. Jak zatem chronić psa latem? Jakie są dobre sposoby na schłodzenie psa w upalne dni? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła groomerka Iwona Tarnowska-Ciosek. Od naszego gościa dowiedzieliśmy się również, jak dbać o higienę psa.

  Wysoka temperatura ma wpływ nie tylko na ludzi, lecz także na zwierzęta. Koty uwielbiają grzać się na słońcu, jednak zbyt długie i za częste upały mogą odbić się negatywnie na jego zdrowiu i samopoczuciu. Jak przygotować się na lato i jak schłodzić kota w upalne dni?

  Przed Krzysztofem Miruciem z programu "Zgłoś remont" ekscytujące wyzwanie – całkowita zmiana wystroju salonu, w którym dominują czerwone ozdoby. Aby nadać wnętrzu nowoczesny charakter, trzeba m.in. pozbyć się przytłaczającej tapety. Ekspert podpowiada, czym ją zastąpić.

  Latarnie morskie są ozdobą całego wybrzeża. Łącznie jest ich siedemnaście i wspólnie tworzą szlak, który ciągnie się przez ponad 600 kilometrów. Czym się charakteryzują? Które z nich są szczególnie warte uwagi? Dowiecie się tego z naszego reportażu.