Rozwój technologii z jednej strony czyni użytkowanie samochodu bardziej komfortowym dla właściciela, z drugiej - ułatwia pracę złodziejom. Czym jest "Game Boy"? Tego dowiecie się z materiału Uwagi! TVN.
Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej życia. Suszarka do włosów pozwala perfekcyjnie wymodelować fryzurę, ale także uniknąć przeziębienia w okresie jesienno-zimowym. Jak wybrać urządzenie idealnie dostosowane do naszych potrzeb?
Złota godzina to dla zawodowych fotografów wyczekiwany moment, a dla kierowców - najbardziej niebezpieczny. Stanowi szczególne zagrożenie jesienią. Co kryje się za tym terminem? Na co należy zwrócić uwagę?
Michał Kulka przez wiele lat był dyrektorem marketingu, prezesem spółki w grupie bankowej, a także właścicielem kancelarii prawnej. W pewnym monecie mężczyzna postanowił zerwać z dotychczasowym zajęciem i zajął się wyrabianiem piór wiecznych. Co skłoniło go do zmiany pracy? Czy tęskni za dawnym życiem?
Czyszczenie kominów to praca wymagająca nie lada sprawności i odwagi. W Polsce podejmują się jej przede wszystkim mężczyźni, ale do egzaminu czeladniczego coraz częściej przystępują także kobiety.
Iwona Pietrzak-Płachta uczy w szkole i jest bibliotekarką. Kobieta właśnie została wyróżniona tytułem Nauczyciela Roku 2022. Nagrodę otrzymała za promowanie czytelnictwa wśród uczniów.
Drożyzna uderzyła we wszystkich, dlatego ostatnie miesiące są dla wielu Polaków wyjątkowo trudne. Zaczęliśmy zwracać uwagę na to, co kupujemy - zaciskamy pasa i odmawiamy sobie wielu rzeczy.
Dookoła nas żyje wiele osób, które potrzebują pomocy. Szlachetna Paczka to jeden z momentów, kiedy możemy pokazać, że je widzimy. Do tego potrzebni są jednak wolontariusze, których wciąż brakuje. To ostatni moment, by zgłosić się do tegorocznej akcji. Wystraszy wejść na stronę i wypełnić krótki formularz.
- Ratowanie się ziołami jest tylko czasowe - przestrzega w Dzień Dobry TVN psycholog Sylwia Osada.
Masło cupuacu jest pozyskiwane z owoców dziko rosnącego kakaowca w rejonach Amazonii.
Chętnie kupujemy zamszowe dodatki, które nadają naszej garderobie eleganckiego charakteru. Jednak problem pojawia się, kiedy zamsz ulegnie zabrudzeniu. Nie ma co ukrywać – to nie jest najłatwiejszy materiał do pielęgnacji.
Tym razem walkę o milion złotych podjęło dwóch uczestników.
Temperatura przy gruncie spadnie do nawet -3 stopni.
Kota Koike pochodzi z Japonii, ale od kilku lat mieszka w Polsce wraz ze swoją żoną i synkiem. Na Śląsku otworzył japoński bar mleczny, w którym serwuje typowe dla swojego kraju potrawy.
Jak je zmotywować? O tym opowiedział dr Mateusz Grzesiak.
W najbliższych odcinkach "Życia na kredycie" zobaczymy, jak Kamil i Dorota uczą dzieci oszczędzania. Rosnące raty kredytu nie pozostawiły im wyboru - muszą zacisnąć pasa.
W dzisiejszych czasach, kiedy prawie wszyscy posiadamy komórki i korzystamy z Internetu, chcemy mieć łączność z bliskimi z każdego zakątka Polski.
Chrobotek kubkowaty to wyjątkowej urody grzyb, który swoim wyglądem może przypominać koralowce z podwodnej rafy. Czy jest jadalny? Gdzie najczęściej rośnie? Sprawdź.
Jak działać, gdy pojawią się blisko nas?
Renta rodzinna to świadczenie finansowe, które ma pomóc w utrzymaniu członków rodziny osoby zmarłej. Jakie warunki powinna spełniać ta osoba za życia? Komu przysługuje ten zasiłek i w jakiej wysokości? Sprawdź szczegóły.
- Mocno stawiam na poziom tego zespołu - komentuje w Dzień Dobry TVN dyrygentka prof. dr hab. Anna Olszewska.
Sylwia Karłowska w tym roku skończy 91 lat. Kobieta od trzech dekad pomaga podopiecznym m.in. z litewskich domów dziecka, a od dwóch prowadzi fundację "Serce Dzieciom". Jak to wszystko się zaczęło?
Jego śladem chcą podążać także inni ojcowie.
Jan Stachow
- Byliśmy pełni obaw, bo jest to rzecz nowa. Nie wiedzieliśmy, jak to się sprawdzi w takiej aranżacji - komentuje dyrygent Łukasz Hermanowicz.
FlexiOss to bioimplant stworzony przez biochemiczki i biotechnolożki - prof. Grażynę Ginalską i dr hab. Annę Belcarz z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jak ten wynalazek odmieni ortopedię? Które części szkieletu będzie można zastąpić sztuczną kością. O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.
Dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii wyjaśnia, w jaki sposób możemy się chronić przed atakiem hakera.
"Powiedział, że idzie do szaletu, bo go przycisnęło. Wyszedł z pierścionkiem".
Co działo się za kulisami?
Słowa wypowiedziane do rosyjskiego okupanta przez ukraińskich obrońców Wyspy Węży obiegły cały świat i stały się symbolem ich heroicznej walki. W pierwszym dniu wojny prezydent Załenski poinformował, że wszyscy obrońcy wyspy zginęli. Dwa dni później okazało się, że zostali wzięci do niewoli. W sumie 82 osoby. Do dziś do domu wróciła tylko garstka. Reszta wciąż przebywa na terenie Federacji Rosyjskiej. Wśród nich jest Jewgieniej, kucharz, który gotował na wyspie. Od blisko 7 miesięcy szukają go żona i matka.