Styl życia

  Styl życia

  San Marino to nowoczesne miasto-państwo – stolicą San Marino jest San Marino, a obszar całego państwa składa się z największego miasta, stolicy i terytoriów sąsiednich. Zwiedzając San Marino, trudno nie poczuć klimatu przepełnionego bogactwem historii tego miejsca.

  Kot brytyjski to wspaniały towarzysz i oddany przyjacie Decydując się na takiego kota, należy wziąć pod uwagę jego wymagania, zwłaszcza dotyczące diety, którą trzeba wzbogacać o smakołyki odkłaczające. Koty brytyjskie są spokojną, opanowaną i tolerancyjną rasą, dlatego mogą mieszkać razem z dziećmi, a nawet innymi zwierzętami.

  Hipnotyzujące, elektroniczne bity z wyraźnym dźwiękiem bębna i szybkim "clapem", któremu towarzyszą zwykle uderzenia stopami – to pierwsze skojarzenia, które przychodzą do głowy w trakcie słuchania muzyki jumpstyle. Wraz z powstaniem tego oryginalnego gatunku narodził taniec o tej samej nazwie, polegający w dużej mierze na rytmicznych podskokach, obrotach i dynamicznych wyrzutach nóg. Sprawdź, czym wyróżnia się muzyka jumpstyle i jak tańczyć do jej rytmu!

  Nazwę "atol" zawdzięczamy Karolowi Darwinowi, który spopularyzował słowo określające wyspę koralową, pochodzące z języka używanego wyłącznie na Malediwach.

  Polipropylen (PP) jest organicznym związkiem chemicznym, a jednocześnie najczęściej wykorzystywanym tworzywem sztucznym. Polipropylen jest tworzywem elastycznym, rozciągającym się pod wpływem wysokiej temperatury i twardniejącym w niskiej. Idealnie nadaje się do przetwarzania i wykorzystywany jest niemal przez wszystkie gałęzie przemysłu, m.in. do produkcji opakowań na żywność. Jest uznawany za bezpieczny dla zdrowia.

  Andrzej Kosiorek to ptasi specjalista i twórca papuziej telewizji. U Olgi Borys mieszka JoJo (ostatnio zwany "Burkiem"), a Żaczek kiedyś zdecydował się "pomóc" Ewie Siedleckiej przy wywiadzie. Wszystkich naszych gości łączy jedno - kochają papugi. W naszym programie opowiedzieli, jak dbać o te piękne ptaki. Co należy wziąć pod uwagę zanim je przygarniemy?

  Kot bez sierści to osobnik o szczególnych potrzebach w zakresie pielęgnacji i opieki, ale też czworonóg o wyjątkowo ciepłym, przyjacielskim charakterze. Koty bez sierści wymagają regularnych kąpieli, źle tolerują zmiany temperatury i chłód. Lubią ciepło, dlatego często przytulają się do właścicieli i innych kotów.

  Cali zyskało popularność jako miasto z największą odnotowaną liczbą organizacji zajmujących się produkowaniem, przemycaniem oraz sprzedawaniem narkotyków w Kolumbii oraz w USA. Współcześnie kojarzone jest raczej z salsą. Turyści mogą zobaczyć jednak w Cali znacznie więcej niż świetnie wyszkolonych tancerzy. Jakie ciekawe miejsca można zwiedzić i co koniecznie trzeba zobaczyć? Poznaj atrakcje, które najchętniej wybierają obcokrajowcy.

  Michał Cessanis tym razem zabrał nas do Puszczy Białowieskiej. Po drodze zatrzymał się jednak w kilku miejscach, by udokumentować coś, o czym warto opowiedzieć. Mowa o kolorowych cerkwiach. Niebieskie, zielone, brązowe czy żółte, te kolory nie są bez znaczenia, gdyż każdy z nich niesie pewną intencję. Odwiedzając Podlasie, warto więc uważnie się rozglądać, bo czasami gdzieś pod lasem można znaleźć prawdziwe perełki.

  Ginekologa potrzebują tylko młode dziewczyny i dorosłe kobiety? Nie. Problemy z układem rozrodczym mogą się pojawić już u kilkumiesięcznych dziewczynek. Co je wywołuje? Jak można je leczyć? Co powinno zaniepokoić rodzica? Na ten temat rozmawialiśmy z prof. Agnieszka Drosdzol-Cop, ginekologiem dziecięcym z Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  Znacie ten stan, kiedy znajomi czy rodzina obrażają się, gdy nie odbieracie od nich telefonu albo nie odpisujecie na sms? Bywają dni, w których nie mamy ochoty z nikim się kontaktować bądź po prostu brakuje nam na to czasu. Co robić w takiej sytuacji - zignorować powiadomienia czy odebrać i powiedzieć wprost, że nie mamy siły na rozmowę? O tym opowiadali nam Jakub Bączek, trener mentalny oraz Filip Puzyr, standuper.

  Kompetencje twarde to zdolności nabyte, których poziom można zmierzyć lub sprawdzić za pomocą testów. Do kompetencji twardych możemy zakwalifikować te umiejętności, które zostały potwierdzone dyplomami lub certyfikatami, na przykład znajomość języków obcych, umiejętność wystawiania faktur czy prawo jazdy.

  Tożsamość płciowa jest elementem tożsamości społecznej. Termin ten odnosi się do psychologicznego i kulturowego obrazu płci, z którym utożsamia się dana jednostka. Tożsamość płciowa wiąże się z wyobrażeniem danej osoby w stricte społecznych i kulturowych aspektach.