Trądzik to słowo, które zwykle kojarzy nam się z burzą hormonów i wiekiem dojrzewania. Tymczasem to choroba, która w dużym stopniu dotyka coraz większą liczbę osób dorosłych. Jakie są przyczyny trądziku? W jaki sposób się objawia? Jak leczyć trądzik i jakie kosmetyki stosować do pielęgnacji skóry trądzikowej?

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Zakup ubezpieczenia autocasco od kradzieży to poważna decyzja, która może nam w przyszłości zaoszczędzić sporo stresu, czasu i pieniędzy. Bardzo ważne jednak jest, aby przy wyborze ubezpieczenia, jego cena nie była głównym kryterium wyboru, może bowiem się okazać, iż sam fakt posiadania autocasco nie daje nam gwarancji wypłaty pełnego odszkodowania w razie kradzieży.

  Większość kobiet decyduje się na zmianę nazwiska po ślubie. To, o czym trzeba pamiętać, to zgłoszenie zmiany w odpowiednich instytucjach oraz wymiana dokumentów, takich jak dowód tożsamości czy paszport. Formalności najlepiej dopełnić jak najszybciej. Gdzie zatem trzeba zgłosić zmianę nazwiska?

  Wysoka temperatura w Polsce sprzyja ptakom, które gniazdują w naszym kraju. Dzięki temu mogą opóźnić swój lot w cieplejsze rejony świata. W naszym programie zgłębiliśmy ten temat w rozmowie z Dawidem Myśliwcem, popularyzatorem nauki, który prowadzi własny kanał "Uwaga! Naukowy bełkot".

  Nuda jest negatywnym zjawiskiem, które wiąże się z poczuciem wewnętrznej pustki i brakiem motywacji do działania. Wiele osób bezrobotnych lub biernych zawodowo zastanawia się, co robić, gdy się nudzi. Uczniowie, którzy mają przed sobą wakacje, także mogą poddać się negatywnym uczuciom, zwłaszcza jeśli nie mają perspektywy wakacyjnego wyjazdu.

  Kasia Kowalczyk po narodzinach syna zaczęła robić mebelki dla dzieci. Mały Franek jest jej inspiracją, modelem i testerem tego, co produkuje. Wśród jej klientów jest m.in. Khloe Kardashian, która zamówiła stoliki i krzesełka do pokoju swojej córeczki. Poznaj historię małego warsztatu stolarskiego, w którym powstają niezwykłe projekty.

  Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz - głosi znane przysłowie i trudno się z nim nie zgodzić. Nie od dziś wiadomo, że to, na czym śpimy, jest bardzo ważne dla zdrowia. By sen był przyjemny i zrelaksował nas po ciężkim dniu, warto wybrać łóżko z odpowiednim stelażem i materacem. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich zakupie? Kilku rad udzieliła nam Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz.

  Depresja prenatalna matki jest jednym z powodów zachodzenia zmian połączeń w mózgu dziecka, co w przyszłości może prowadzić do zmian w zachowaniu potomka oraz problemów w jego rozwoju. Do takich wniosków doszli autorzy nowej pracy opublikowanej w piśmie "Journal of Neuroscience".

  Zakup telefonu w ramach abonamentu wciąż stanowi bardzo kuszącą opcję. Poza gwarancją, że trafi do nas sprzęt z oficjalnej dystrybucji, zyskujemy szybką dostawę lub odbiór w jednym z tysięcy salonów, a także możliwość rozłożenia płatności za telefon na raty.

  Food trucki cieszą się coraz większą popularnością. Mobilne bary należą do kategorii street food, a także oferują dania na wynos. Klientów przyciąga świeże i smaczne jedzenie za niewygórowaną cenę. Taki sposób prowadzenia gastronomii daje jego właścicielom zdecydowanie więcej możliwości niż działalność stacjonarna. Dzięki temu można sprzedawać dania tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie.

  Wielu rodziców - głównie z powodów finansowych - chciałoby, aby ich dzieci chodziły do przedszkoli publicznych. Niestety procedura zapisu do takiej placówki wcale nie jest taka prosta, zwłaszcza jeżeli robimy to po raz pierwszy. Adwokat Beata Patoleta wyjaśniła, jak krok po kroku przejść przedszkolną rekrutację.

  Chociaż lato powoli dobiega końca, mamy jeszcze okazję zabawić się w ogrodnika. Co powiecie na łąkę kwietną? Zasiana w ogrodzie czy na balkonie pozwoli nam już w maju przyszłego roku cieszyć oko pięknymi kwiatami. To co, siejemy?