Czym jest ubezpieczenie NNW szkolne?
Ubezpieczenie NNW szkolne to ochrona na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków, które zabezpiecza finansowo przed skutkami trwałego uszkodzenia ciała lub śmierci osoby ubezpieczonej. Występuje w różnych wariantach. W zależności od towarzystwa zakres polisy jest inny. Warto dobrze poznać, co obejmuje dana oferta tak, aby jej zakres był jak najbardziej zbliżony do codzienności dziecka.
- Odszkodowanie za wszelkiego rodzaju złamania, zmiażdżenia, skaleczenia, pobyt w szpitalu, wymiana okularów, aparatów słuchowych - wyliczała Paula Rabel, ekspertka ds. ubezpieczeń.
Dzieci są szczególnie narażone na nieszczęścia będące efektem wypadków komunikacyjnych, zwiększonej aktywności fizycznej, a także poważnych sezonowych chorób. W zależności od zakresu zapłacimy inną składkę. Pakiety mogą być dostosowane zarówno do potrzeb maluchów w wieku przedszkolnym czy szkolnym, jak i studentów.
Kto może uzyskać takie ubezpieczenie?
- Ubezpieczenie może chronić nasze dzieci już od pierwszego do osiemnastego roku życia bądź do dwudziestego szóstego, kiedy kontynuują naukę - wyjaśniła gościni Dzień Dobry TVN.
Dlaczego warto ubezpieczyć dziecko? Czy można na tym zaoszczędzić?
To przede wszystkim ochrona finansowa – zapewnia wsparcie w przypadku niespodziewanych zdarzeń, jak wypadki, choroba czy hospitalizacja. Pomaga pokryć koszty leczenia, rehabilitacji, nabycia wyrobów medycznych, ale również zapewnia świadczenie za pobyt w szpitalu, wykrycie poważnej choroby, w przypadku operacji w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a także jeśli dziecko ugryzie kleszcz, pies czy owad. W zależności od polisy otrzymamy również domowe wizyty lekarza, pielęgniarki, nawet indywidulane korepetycje, jeśli nasza pociecha nie mogła uczęszczać do szkoły na skutek nieszczęśliwego wypadku.
Wsparcie finansowe to nie wszystko. Posiadanie polisy NNW szkolne to również, jak nie przede wszystkim, komfort psychiczny dla rodzica, że w razie jakiekolwiek nieprzewidzianej sytuacji nie będzie potrzeby zaciągania kredytu lub wydania oszczędności. To również dla wielu osób jedyna możliwość na skorzystanie z prywatnej służby zdrowia, a co za tym idzie - szybszej reakcji, leczenia i rehabilitacji.
- Zawsze, wybierając ubezpieczenie, musimy się w nie wczytać. To jest bardzo ważne, co zawiera i w jakich momentach dostaniemy odszkodowanie - podkreśliła ekspertka.
Cena polisy NNW szkolne wiąże się z jej zakresem i sumą ubezpieczenia. Koszt to kwoty zaczynające się od 30 zł – rocznie - niespełna 3 złote miesięcznie.
Czy można zaoszczędzić? Pytanie, czy warto oszczędzać na zdrowiu swoich dzieci. Jednak wiadomo, ubezpieczenie jest czymś, co nam, Polakom, sprawia ogromną trudność, jeżeli chodzi o zakup. Jednak nie bez powodu mówi się "mądry Polak po szkodzie". Nasza gościni woli "przezorny zawsze ubezpieczony".
Jak działa ubezpieczenie w szkole?
NNW szkolne działa przez całą dobę, w każdym miejscu – zarówno przed szkołą, w drodze do niej, w szkole, po niej, podczas zajęć pozalekcyjnych, w weekendy, święta, wakacje, ferie zimowe – dziecko objęte jest stałą ochroną. Sam wypadek czy zdarzenie, które podlega ochronie, nie musi zajść na terenie placówki oświatowej.
Czy ubezpieczenie jest obowiązkowe?
NNW szkolne jest ubezpieczeniem dobrowolnym, co oznacza, że nie jest obowiązkowe, nikt nie może nas do niego zmusić ani od nas go wymagać. Natomiast z badań wynika, że 87% rodziców ubezpiecza swoje dzieci. I co ciekawe, z roku na rok można zaobserwować, że decydują się na wyższe pakiety.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Zmiany w szkołach od nowego roku szkolnego 2023/2024. Co czeka uczniów i rodziców?
- Plan lekcji 15-latka przeraził nie tylko internautów. "Taka liczba zajęć to wręcz paranoja"
- Jak zachęcić dziecko do mycia zębów? Poznaj nietypowy sposób
Autor: Luiza Bebłot
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN