Styl życia

  Styl życia

  Kasia Chrapko to gimnazjalistka z Niska, która zdobyła złoty medal na światowych targach wynalazczości w Brukseli - Brussels Innova 2014. Za co została nagrodzona? Czy w czasie targów była duża konkurencja? Kim Kasia chciałaby zostać w przyszłości? Z utalentowaną nastolatką i dyrektorką gimnazjum z Niska rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Janusz Wójcik to były piłkarz, trener i polityk. Swoje wspomnienia barwnego życia spisał w książce „Wójt – jedziemy z frajerami! Całe moje życie” . Alkohol leje się tam strumieniami, autor klnie jak szewc, mówi o sobie, że jest "najemnikiem sportowym". Nie stronił od kobiet, mimo że był żonaty. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Janusz Wójcik. Czy wróci do piłki nożnej?

  Janusz to nie jest zwykłe imię. Janusz to styl życia. Można być Januszem plaży, Januszem szosy, można januszować tu i tam. Niezależnie, co Janusz zrobi, to posypie się na niego tona cebuli... a może buraków? Czym tak naprawdę jest "januszostwo"? Jaka jest geneza Janusza? Sprawdził do reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Monika Nemeth i Katarzyna Stypulska-Trybulec organizują warsztaty krawieckie. Jak powiedział prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop, obie panie "potrafią czarować za pomocą igły i maszyny". Co wyczarowały w naszym studio? Okazało się, że również Marcin zna się na szyciu. Szacun!

  Z bliznami, rozstępami, pryszczami, nie ma silikonu, ani talii osy. Nickolay Lamm stworzył alternatywą dla Barbie - lalkę Lammily. To lalka z realistycznymi proporcjami ciała, takimi jakimi dysponują normalne kobiety a nie wychudzone i "wyfotoszopowane" modelki.W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Karolina Lutczyn- Friedek, mama czteromiesięcznej Hani, Dellfina Dellert, prowadząca program „Seks w małym mieście” oraz Paulina Biernat, tancerka i psycholożka. Czy naprawdę każda dziewczyneczka chce być księżniczką?

  Malutka pieczeń, miniaturowe garnki, krzesełka. Mikre kanapy, fotele, kwiaty. Brzmi jak sztafaż rodem z horroru, a to miniaturowe domki wykonywane przez Małgorzatę Suchodolską. Są nawet pierogi z farszem oraz wypieczone bułeczki! Idealnie odwzorowane. Kto jest odbiorcą miniaturowych domków? O tym Pani Małgorzata opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Jakich narzędzi używa do tworzenia tych niezwykle precyzyjnych przedmiotów?

  Gwizdy, cmokanie, niewybredne, chamskie, wulgarne komentarze pod adresem kobiet czy dziewcząt - niektórzy mężczyźni tak poodrywają kobiety. Tylko że to już nie podryw, a przemoc i molestowanie seksualne. Jego ofiarą pada aż 85 proc. kobiet w Polsce. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: socjolog Tomasz Sobierajski oraz muzyk Norbi. Jak walczyć ze słowną agresją i mową nienawiści?

  Słowo może ranić mocniej niż pięść. Mowa nienawiści, obraźliwe słowa pozostawiają blizny na ciele. Stygmatyzują. Nasz reporter rozmawiał z Richardem Johnsonem, twórcą projektu "Weapon of Choice", o przemocy słownej, znaczeniu słów, o granicach języka i tym samym granicach inherentnego mu świata, oraz o tym, jak agresja werbalna poprzedza fizyczną.

  Dlaczego tak wiele osób w Polsce korzysta w usług uzdrowicieli i wierzy w cudowną moc rozmaitych mistyków? Czym mogą grozić przeprowadzane przez znachorów obrzędy i egzorcyzmy? Czy aplikowane przez nich terapie mogą być skuteczne? O tym fenomenie rozmawialiśmy z Przemkiem Kossakowskim, który na własnej skórze, w programie "Szósty zmysł" w TTV, testuje szamańskie obrzędy i Robertem Rutkowskim psychoterapeutą.

  Czy w Polsce jest duże zapotrzebowanie na ochronę osobistą. Na czym polega ochrona VIP-ów i jakie predyspozycje musi posiadać dobry "Bodyguard"? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z założycielem European Security Academy w Polsce dr. Andrzejem Brylem i instruktorem ppłk. Krzysztofem Przepiórką.

  Na kanapie Dzień Dobry TVN gościliśmy Nuno Gomesa – jednego z najbardziej utytułowanych nurków świata. Jak czuje się człowiek, który znajduje się na głębokości 300 m? Czy nie boi się, że któregoś dnia jedna z części sprzętu do nurkowania przestanie działać i będzie mu groziła śmierć? Które z nurkowań z najlepszymi polskimi nurkami zapadły mu w pamięć?

  Jak powiedziała założycielka Szkoły Dam Małgorzata Rytel, "jest to miejsce dla dziewczynek. Miejsce pełne ciepła, radości i przyjaźni. Miejsce, gdzie w miłej atmosferze poznają one sekrety ładnego poruszania się, ubioru ale też tajniki savoir vivre oraz dobrych manier, co wypada a czego nie wypada robić w danym miejscu, czasie, towarzystwie". Skąd wziął się pomysł na założenie takiej szkoły? Czego dokładnie uczą się dziewczynki w szkole? Czy tego typu edukacja nie „szufladkuje” dzieci w stereotypowych rolach? O tym goście Dzień Dobry TVN psycholog dziecięcy Marta Żysko-Pałuba i właścicielka szkoły dla dam Małgorzata Rytel.

  Zwykły człowiek, duże serce, możliwości . "Jedna osoba wszystkim nie pomoże, ale wszyscy mogą pomóc jednej osobie" - z takiego założenia wyszedł Mateusz Laskowski, raper z Dęblina. "Biba za rzeczy z piórnika", "Akcja korek", "Zniszczmy raka za piątaka", "Wrzuć szósteczkę na Juleczkę", "Wyprawka dla Dawidka" - to tylko niektóre z akcji pomocowych zorganizowanych przez Mateusza. Raper jest nominowany, w akcji "Zwykły Bohater", w kategorii "Inicjatywa".

  Mężczyźni inaczej zachowują się przy swojej mamie a inaczej w domu, przy swoich kobiecie. W domu leniwy i opryskliwy przy mamie zmienia się w przymilnego pracusia. Czy przy mamie mężczyźni są sobą czy przy wybrance życia? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawiali: Katarzyna Lengren, Piotr Mosak, Krzysztof KASA Kasowski i Paolo Cozza. Czy każdy facet to Doktor Jekyll i Pan Hyde w jednym?

  19-letnia Martyna Kaczmarek organizuje w Szczecinie akcje oddawania krwi i zachęca do zarejestrowania się w banku szpiku kostnego, a także namawia do podpisywania oświadczeń woli. Poznajcie kolejną finalistkę akcji "Zwykły Bohater", nominowaną w kategorii "Inicjatywa".

  Lider z angielskiego "leader", czyli przewodnik. Może być duchowy czy polityczny. W Polsce po raz 7. odbędzie się 20. Szczyt Liderów. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Instytutu Przywództwa, Pastor Ewangelicznego Kościoła Metodystycznego. Jak być liderem a nie cheerleaderem? Ja wywierać wpływ odpowiedzialnie?

  Wanda Lewandowska, emerytowana krawcowa, od prawie 20 lat wysyła paczki potrzebującym ludziom. Poznajcie historię Pani Wandy, finalistki akcji "Zwykły Bohater" w kategorii "Inicjatywa".

  Podczas prowokacji przygotowanej przez amerykański portal poradnikowy w porozumieniu z najpopularniejszym serwisem randkowym testowano reakcje mężczyzn oraz kobiet na randkę z kimś, kto wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciach umieszczanych w sieci. Okazało się, iż kobiety najbardziej obawiają się, że ich wirtualny wybranek będzie się kimś niebezpiecznym, a mężczyźni, że kobieta będzie gruba. Dzień Dobry TVN zrobiło podobną prowokację. Jak panie reagowały na naszego bohatera Damiana Nalazka, który na zdjęciach wyglądał szczupło, a w rzeczywistości ma rozmiar XXL? Czy któraś z nich uciekła?

  Anna Kalczyńska jest numerem pięć. Oczywiście zawsze jest numerem jeden, ale tym razem chodzi o numerologię:) Jacy są ludzie - piątki? Czy w dacie urodzenia może być zapisany los człowieka? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Sylwester Chordecki, numerolog. Jak sprawdzić jaką jesteś liczbą?

  Przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 12 lat. Wszystko zaczęło się od gokartów. Zobaczcie, jak do wyścigów przygotowuje się Aleksander Bosak.

  Zawodnicy drużyny rugby z Londynu zrzucili ubrania i stanęli przed obiektywem aparatu. Ich nagie zdjęcia znalazły się w kalendarzu na 2015, który każdy może zakupić w Internecie. Nie zrobili tego jednak dla zabawy czy po to, by się promować! Pieniądze ze sprzedaży kalendarza pomogą ich sparaliżowanemu koledze. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki rozmawiał ze sportowcami. Ile kosztuje kalendarz i, ile udało im się już zebrać?

  Wczoraj z Top Model odpadł słynny "Góral", ulubieniec kobiet. Niestety serca Polek musimy złamać raz jeszcze - Mateusz podobno zamieszkał z Olgą Kaczyńską, zwyciężczynią drugiej edycji Top Model. Jego serce zostało skradzione. Czy staną się polskimi: Sashą Knezevicem i Anją Rubik? Mateusz w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, jak się poznali, które zadania w Top Model były dla niego najtrudniejsze? Jak zmieniło się jego życie po "Top Model"?

  W ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego wojska amerykańskie stacjonują w Polsce. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dowódcę oddziału Information Operations Matta O'Keefe'a, aby opowiedział na nam, jak wygląda codzienność amerykańskiego żołnierza. Gościliśmy również jego żonę Katarzynę. Jak para się poznała? Czy Mattowi podoba się Polska? Czym zajmuje się w armii? Jak udaje im się utrzymać związek na odległość? Gdzie zamierzają zamieszkać, kiedy Matt przejdzie na wojskową emeryturę?

  Adopcja to dla niektórych jedyny sposób, by zostać rodzicem. Jednak wciąż dzieci pochodzące z rodzin adopcyjnych są stygmatyzowane. To zjawisko dotyka także rodziców. Często czują się "gorsi". Jak odczarować adopcję? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Magdalena Modlibowska, mama Leny, Miry i Olafa oraz wiceprezeska stowarzyszenia "Dobrze Urodzeni". Napisała też książkę „Odczarować adopcję. Poradnik dla rodziców”, w której opisała zmagania rodziny adopcyjnej z otaczającym ją światem.

  Wybory samorządowe to podstawa demokracji, o którą walczyły pokolenia Polaków. Czy wyborcy znają swoich lokalnych przedstawicieli, skoro mają problem z podaniem nazwiska obecnego premiera? Na kogo głosowali i dlaczego? Kto komu podpowiadał, a kto ściągał podczas wyborów? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Będziecie zaskoczeni!

  Strongman Team Poland pomogli wykopać zabytkowe żydowskie nagrobki i przewieźć je na cmentarz. Kto zwrócił się do nich z prośbą o pomoc? Jak wyglądała cała akcja? Czy to wydarzenie było dla nich wyjątkowe? W jakich innych projektach bierze udział Strongman Team Poland? W Dzień Dobry TVN gościliśmy strongmenów: Tomasza Kowala i Grzegorza Wiśniewskiego oraz prezesa Strongman Team Poland Jarosława Nowackiego.

  Była era mężczyzn metroseksulanych, hipsterów i ekskluzywnych menelów. Obecnie najnowszym wzorcem męskiego stylu jest miejski drwal, czyli mężczyzna drwaloseksualny. Skąd wzięła się ta moda? Czy taki mężczyzna to symbol męskości? Czy styl drwala to coś więcej niż tylko zmiana ubrań? Rozmawialiśmy o tym ze stylistką Eweliną Rydzyńską i Kamilem Pawelskim - autorem bloga "Ekskluzywny Menel", których gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Regina Brett stoczyła walkę z własnymi słabościami, z ciężką sytuację osobistą, a także z rakiem piersi. Po uporaniu się z przeciwnościami losu napisała książkę, w której podpowiadała innym, jak walczyć z trudnościami. Po pierwszym poradniku, który cieszył się dużą popularnością przyszedł czas na kolejne. Czy pisząc pierwszą książkę, spodziewała się, że osiągnie tak spektakularny sukces? Jaka jest jej ulubiona rada? Czy czytelnicy pisząc do niej, opowiadają swoje historie i proszą o poradę? Autorkę bestsellerowych poradników gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Ola Sokołowska marzyła o tym, aby zajrzeć za kulisy Dzień Dobry TVN. Jej mąż - Radek uznał, że da się to zrobić. I udało mu się. Wizyta u nas miała być niespodzianką dla Oli. Czy przyjście do naszego studia dało mu się utrzymać w tajemnicy do samego końca? Czy podobało im się w Dzień Dobry TVN? Kogo pozdrowili?

  Minęło zaledwie kilka dni od chrztu syna Krzysztofa Rutkowskiego - Krzysztofa Jerzego juniora. Ile osób uczestniczyło w tym wydarzeniu? Jakie atrakcje czekały na zaproszonych gości? I jakie potrawy serwowano? Czy chrzest syna był dla Mai i Krzysztofa Rutkowskiego przeżyciem duchowym czy raczej spotkaniem towarzyskim? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska odwiedziła rodzinę Rutkowskich w ich rodzinnym domu. Jak zachowywał się podczas tej wizyty mały Krzyś Rutkowski? Czy to prawda, że Krzysztof Rutkowski planuje teraz ślub z Mają Pilch?