Armwrestling, czyli siłowanie na rękę, kojarzy się najczęściej z potężnie zbudowanymi mężczyznami. Okazuje się jednak, że ta dyscyplina sportu przyciąga także kobiety, które z sukcesami reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. W kawiarence Dzień Dobry TVN gościliśmy najsilniejszą kobietę w armwrestlingu w Polsce Marlenę Wawrzyniak.

  Biała suknia, naręcze kwiatów, tren, goście i pan młody. Czy każda kobieta marzy o zamążpójściu? Czy może presja ze strony rodziny powoduje, że decyduje się na ślub? W studiu dzień Dobry TVN gościliśmy: Natalię Klimas, Joannę Drozdę, Andżelikę Piechowiak oraz psycholog Marię Rotkiel. Czy rodzina wywierała na nie presję, by czym prędzej stanęły na ślubnym kobiercu?

  Niektóre kobiety naiwnie uważają, że po ślubie wady mężczyzny znikną. Czy rzeczywiście przysięga małżeńska gwarantuje, że mężczyzna się zmieni? A jeśli już, to na lepsze, czy gorsze? Na ten temat rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Beatą Tyszkiewicz, Leszkiem Talko, Magdaleną Żakowską i Piotrem Mosakiem.

  Kobiety coraz częściej po urodzeniu dziecka chcą wrócić do życia zawodowego. Niektórym z nich się to udaje, innym nie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy, kobiety które zamiast pracy w korporacji zdecydowały się na własny biznes: Karolinę Wesołowską założycielkę klubokawiarni, Annę Zdrojewską, która założyła wydawnictwo oraz Joannę Gotfryd, która uruchomiła portal internetowy dla mam. Ich pomysłu na biznes wysłuchała Reni Jusis oraz nasi prowadzący Jolanta Pieńkowska i Robert Kantereit.

  Co odpowiada za to, że czasem jesteśmy pełne energii i tryskamy humorem, a czasem rozdrażnione i zdenerwowane? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy gości o to, czy to prawda, że za wszystkie złe nastroje kobiety odpowiadają hormony? Naszymi gośćmi byli: prawnik-mediator Barbara Falandysz, aktorka Alżbeta Lenska, aktorka Aleksandra Kisio oraz dr med. Helena Jastrzębska z Kliniki Endokrynologii CNKP.

  Czy czas, w którym nosisz w sobie nowe życie, to czas w którym musisz się wyrzec radości kochania się? A może właśnie wtedy odkryjesz nowe doznania? Czy z brzuszkiem można wyglądać i czuć się seksownie? W którym tygodniu ciąży można rozpocząć aktywność seksualną? Wreszcie, dlaczego kobiety w ciąży potrzebują więcej czułości? O tym w Dzień Dobry TVN seksuolog doktor Andrzej Depko.

  W dzisiejszym programie Dzień Dobry TVN, w ramach cyklu "Kobiecy Biznes", spotkaliśmy się z dwiema siostrami, założycielkami firmy, projektującej torebki i akcesoria z folklorystycznymi nadrukami.

  Dorastanie dziecka to dorastanie całej rodziny. Tak, jak w dziecku buzują hormony wywołujące najróżniejsze reakcje, tak w rodzicach zachowanie dziecka wzbudza przeróżne odczucia, z którymi nie zawsze umieją sobie poradzić. Jak postępować z buntującym się nastolatkiem? Psycholodzy lansują model bezstresowego wychowywania dzieci – czy sprawdza się to w praktyce? Jak karać nastolatka, który nie chce nas słuchać?

  Detektyw sklepowy, to osoba, która udając klienta wyszukuje w sklepie złodziei. Dobry detektyw nie rzuca się w oczy, musi być skupiony, cierpliwy i spostrzegawczy. Kobiety są bardziej drobiazgowe, zwracają uwagę na szczegóły i często radzą sobie lepiej w tej pracy niż mężczyźni - wyjaśnia reporterka Dzień Dobry TVN Anna Machowska, która uczyła się tego fachu od najlepszego detektywa sklepowego w Polsce.

  Bohaterkami kolejnego odcinka cyklu "Mama dookoła świata" Ofelii Grzelińskiej są młode mamy pochodzące z Indii. Dlaczego hinduskim dzieciom po urodzeniu goli się główkę? Jak wygląda pielęgnacja nowonarodzonego dziecka?

  O czym jest książka "Lekcja stylu dla par”, kolejna książka Jolanty Kwaśniewskiej? Dlaczego zdecydowała się napisać ten poradnik? Jaką Państwo Kwaśniewscy mają receptę na udany związek? Jak się zaprzyjaźnić z teściową? O tym gość Dzień Dobry TVN Jolanta Kwaśniewska.

  Czy mężatka jest lepszą i bardziej doświadczoną kochanką? Czego mężczyźni poszukują w związkach pozamałżeńskich? Kogo łatwiej uwieść - mężatkę czy pannę? Jakie może być ryzyko wchodzenia w związek z mężatką? Co na ten temat myślą goście Dzień Dobry TVN: prof. Zbigniew Lew–Starowicz, Przemysław Saleta, Jakub Porada oraz Rafał Rutkowskiego.

  Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska specjalnie dla Was sprawdziła, co działo się w Teatrze Kamienica podczas akcji: mikołajkowa pomocy dla dzieci bez mamy? Kogo tam spotkała, jaki cel przyświeca temu przedsięwzięciu oraz co się mnoży, gdy się to dzieli?

  W tym roku w projekt „Szczęśliwe podwórka” zaangażowało się dwóch wybitnych artystów: fotograf Chris Niedenthal oraz designer Janusz Kaniewski. Nakład kalendarza wynosi tylko 400 sztuk. W studiu Dzień Dobry TVN sam projektant Janusz Kaniewski przybliżył nam kulisy powstawania kalendarza i opowiedział o społecznej i artystycznej wymowie tej akcji.

  Reporterka Dzień Dobry TVN Anna Machowska razem z polskim Greenpeace wyruszyła na wyprawę w poszukiwaniu łodzi poławiających ryby w sposób, który niszczy morski ekosystem. Celem organizacji były trawlery na Północnym Oceanie Atlantyckim. Zobacz, co złowiła organizacja ekologiczna?

  Wśród rozwodników przybywa młodych ludzi. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewę Pacułę, która wzięła ślub w wieku 22 lat, a jej małżeństwo przetrwało 4 lata, Monikę Mrozowską, która na ślubnym kobiercu stanęła w wieku 23 lat oraz Klarę Majewską, która rozwiodła się w wieku 29 lat. O komentarz poprosiliśmy psychologa Joannę Heidtman.

  Dziennikarka Anna Dziewit gościła w studiu Dzień Dobry TVN Zygmunta Miłoszewskiego, autora bestselerowych kryminałów" Domofon", "Ziarno prawny" oraz "Uwikłanie". Gdzie pisarz szuka inspiracji?

  Jedyna broń, jaką mieli to... ciuchy! Zobacz, jak zakończył się pojedynek na modę stylistki Eweliny Rydzyńskiej, stawiającej na prostotę, oraz stylisty Tomasza Jacykowa, który uwielbia ekstrawagancję!

  Ile procent Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego? Jaki jest średni wiek naszej inicjacji seksualnej, a jaka średnia długość aktu seksualnego? Jak kształtują się nasze opinie na temat homoseksualizmu? To tylko niektóre z pytań, jakie zadano Polakom podczas badań "Seksualność Polaków 2011". W studiu Dzień Dobry TVN Zbigniew Izdebski przedstawia wyniki raportu i odkrywa przed nami nowe, nieznane oblicze polskiej seksualności.

  Masz dość swojego leniwego męża, który zamiast szukać pracy wyleguje się przed telewizorem? Chciałabyś, żeby się zmobilizował i wziął za siebie? Poznaj historie kobiet, których mężowie są darmozjadami! Zobacz kolejny odcinek "Rozmów w toku".

  Czy dorosłym dzieciom można odmówić finansowego wsparcia? Jak długo dziecko powinno mieszkać z rodzicami? W którym momencie, będąc rodzicem, należy dziecku powiedzieć, że teraz musi radzić sobie samo? O tym goście Dzień Dobry TVN: psycholog Małgorzata Ohme, pisarka Katarzyną Lengren, aktorka Weronika Rosati i wokalista Marco Bocchino.

  Jedna z nowojorskich firm odzieżowych przygotowała reklamę z udziałem 19-latki i jej matki. Skąpo ubrane kobiety przytulają się do siebie. Reklama wzbudza kontrowersje i staje się przyczynkiem do dyskusji na temat wykorzystywania seksu, erotyki w celu sprzedaży produktu. Czy wizerunek dwóch półnagich kobiet każdemu kojarzy się z seksem?

  Dlaczego Japonki tak bardzo kontrolują swoją wagę będąc w ciąży? Dlaczego w Japonii poród przez cesarskie cięcie jest niestosowny? Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Mama dookoła świata"! Gościem Dzień Dobry TVN jest autorka cyklu Ofelia Grzelińska.

  Kolejna odsłona kalendarza Dżentelmeni wraz z wyjątkową płytą pełna będzie muzyczno - aktorskich duetów i uwodzącej muzyki produkcji Tomka Makowieckiego oraz współpracujących z nim muzyków. Do udziału w tym projekcie zaproszeni zostały również damy m.inn. Paulina Przybysz i Agnieszka Grochowska, które gościliśmy w naszym studiu w towarzystwie dżentelmena Bartłomieja Topy. Jak doszło do ich udziału w tym przedsięwzięciu?

  Złościć się to rzecz ludzka. Jednak coraz częściej złość postrzegana jako zachowanie, którego się wstydzimy. Dlatego tak często nie pozwalamy sobie na upust negatywnych emocji. Zamiast powiedzieć, co nam nie pasuje, kumulujemy w sobie złość. Później pojawiają się wyrzuty sumienia, bo pozwalamy wejść sobie na głowę. A złość może być motorem napędowym do działania. Umiejętne wyrażanie złości pomaga obronie własnego "ja".

  Polacy po poradę chodzą do wróżki, zamiast do psychoterapeuty, choć nie chcą się do tego przyznać. Kto i z jakimi problemami chodzi do wróżek? Czy można się od tego uzależnić? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN wizjonerkę Aidę, doradcę psychotronicznego Małgorzatę Buchowiecką, wróżkę Gildię i psychologa Piotr Mosaka.

  Odpowiedź na to pytanie zna seksuolog doktor Andrzej Depko, ekspert Dzień Dobry TVN. Kiedy masturbacja staje się nałogiem, a kiedy pozwala tylko rozładować nagromadzone napięcie? Czy masturbowanie się jest czymś złym? Czy może całkowicie zastąpić seks z partnerem? Naszego eksperta zapytliśmy także o to, czy można się nauczyć się orgazmu pochwowego?

  Kiedyś była wynajmowana przez kobiety, aby sprawdzić wierność ich partnerów. Zebrała wszystkie swoje doświadczenia i napisała książkę "101 Ways to Keep a Man" ("101 sposobów, aby utrzymać mężczyznę przy sobie"- przyp.tłum). W studiu Dzień Dobry TVN aktorka Viola Kołakowska, psycholog Maria Rotkiel, aktor Dariusz Jakubowski oraz redaktor naczelny magazynu K MAG Mikołaj Komar zastanawiali się nad tym, czy naprawdę za zdradę mężczyzny odpowiada tylko i wyłącznie kobieta?