Styl życia

  Kolejną ambasadorką akcji T-Mobile "Pomoc mierzona kilometrami" jest Ola Goss zdobywczyni Pucharu Świata we wrotkarstwie szybkim. Jakie rady dała tym, którzy chcieliby się dołączyć do akcji? Ile kilometrów należy zdobyć do końca przyszłego tygodnia? Z Olą i Joanna Jabłczyńską rozmawiał Olivier Janiak.

  Śmiało można stwierdzić, że kilkudniowe festiwale muzyczne na stałe wpisały się w kalendarz letnich imprez. Jednym z nich jest Przystanek Woodstock organizowany przez Jerzego Owsiaka. Co wyjątkowego jest w tym festiwalu? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: Olka Klepacza z Formacji Nieżywych Schabuff, Jacka Stachurskyego i Piotra Metza, którzy podzielili się z nami swoimi najciekawszymi festiwalowymi wspomnieniami.

  Po kilku miesiącach ciężkich treningów goście Dzień Dobry Wakacje aktorzy: Ilona Wrońska i Leszek Lichota wystartowali w triathlonie Enea Challenge Poznań. W jego trakcie musieli przepłynąć 750 m, przejechać na rowerze 20 km i przebiec 5 km. Do mety pierwsza dotarła Ilona. Uzyskała wynik 2 godz. 2 min. Leszek dotarł do mety 15 min. później. Jak wspominają swoje przygotowania? Co było dla nich najtrudniejsze i jak ich wyczyn ocenia trener Jakub Maślanko? Dlaczego Leszek czuje się oszukany? Czy udało mu się rzucić palenie? Skąd wzięła się moda na triathlon?

  Dorłówko Zachodnie. To tam plażę opanowały postacie z Gwiezdnych Wojen. Takiej okazji nie mógł przepuścić ich wielki fan Bartosz Obuchowicz. Czy dzieci aktora też są zafascynowane postaciami ze Star Wars? Co zachwyca Bartosza w tych filmach? Z aktorem rozmawiał Olivier Janiak.

  Wakacje to doskonała pora na zorganizowanie pikniku - kto z nas nie lubi korzystać z uroków lata na łonie przyrody? Jak zatem w prosty sposób przygotować kosz piknikowy rodem z amerykańskiego filmu? Swoimi sposobem podzieliła się z widzami Dzień Dobry Wakacje Dorota Szelągowska.

  Projekt Plaża prosto z Sarbinowa. Olivier Janiak spotkał się tam z Joasią Jabłczyńską i Przemkiem Cypriańskim, którzy są ambasadorami akcji T-Mobile "Pomoc mierzona kilometrami". Ile udało im się do tej pory zebrać kilometrów? Czy zachęcają do akcji swoich znajomych? W jaki sposób?

  Obce chwalicie, swego nie znacie. Polskie porzekadło kryje w sobie wiele prawdy, w ostatnim czasie większość z nas decyduje się na wypoczynek za granicą. Tymczasem Polska jest naprawdę pięknym krajem i kryje w sobie wiele wspaniałych miejsc, które warto odwiedzić. Gdzie jechać? O swoich polskich wakacjach w studiu Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli aktorzy, Joanna Orleańska, Rafał Rutkowski i Szymon Piotr Warszawski. A wy, jakie miejsca polecacie?

  Jak urozmaicić sobie wakacyjny wyjazd? Goście Oliviera Janiaka zachęcają do zmierzenia się z własnymi słabościami i spróbowania takich dyscyplin jak parkour czy freerunning. Co to takiego? Czy trzeba mieć specjalne predyspozycje do uprawiania tego typu aktywności?

  Z jednej strony wrósł w miejską, warszawską przestrzeń, z drugiej wciąż wzbudza niemałe kontrowersje. Niedawno Pałac Kultury i Nauki obchodził swoje sześćdziesiąte urodziny. O stosunku do tego miejsca rozmawialiśmy z publicystą Michałem Ogórkiem, który jest równolatkiem PKiN oraz fotografem Jackiem Fotą, którego pałac zainspirował do stworzenia niezwykłych zdjęć. Panów gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje.

  W okresie wakacyjnym nie wypada nie być w formie. Słoneczna pogoda za oknem nie sprzyja jednak spędzaniu czasu na siłowni. Alternatywą dla sal fitness jest uprawianie sportów plenerowych. O jakich dyscyplinach mowa? Czym jest street workout? A Wy, jak dbacie o formę latem?

  Jak się okazuje, technologia militarna może być z powodzeniem wykorzystywana w domu. W jaki sposób? O tym Kuba Klawiter, z którym spotkał się Olivier Janiak.

  Wakacje dla prezentera pogody Bartka Jędrzejaka to zawsze czas niesamowitych przygód. W tym roku wyjechał do Grecji. Spotkał tam 56-letniego Greka z krwi i kości, z dziada-pradziada Gerasimosa Ktenasa.

  Podczas freedivingu, czyli nurkowania swobodnego nurek zanurza się pod wodę na jednym oddechu. Jaki jest rekord wstrzymania oddechu bez poruszania się? Dlaczego według Marcina Baranowskiego, który trenuje freediving adrenalina przeszkadza podczas swobodnego nurkowania? Jaki warunek musi być spełniony, aby nurek był bezpieczny?

  Podczas wakacji coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża do najdalszych zakątków świata, aby - w ramach wolontariatu - pomagać najbardziej potrzebującym. W Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Katarzynę Heider, która brała udział w wolontariacie zagranicznym oraz Łukasza Łacha, koordynującego wyjazdy na wolontariat zagraniczny. Czy wolontariat zmienia charakter? Czy wolontariat związany jest z jakimikolwiek kosztami? Jak wolontariusze są przygotowywani do wyjazdu?

  Wielu z nas ma swoje tajemnicze składniki, które czynią z każdej potrawy kulinarne dzieło sztuki. Olivier Janiak przekonał aktorkę i prezenterkę Katarzynę Kępkę, aby zdradziła, jakiego tajemniczego składnika używa do przygotowywania zdrowego śniadania. Czym zatem są tajemnicze trociny?

  Lato to dobry czas, aby aktywować dzieci do zabaw ruchowych. Czy zgadzają się z tym goście Oliviera Janiaka aktorka Aneta Todorczuk-Perchuć i Alicja - uczestniczka programu "Mali Giganci"? Co do tej pory robiły w wakacje? Jak można spędzać czas z dzieckiem na plaży?

  Jednym z ambasadorów akcji T-Mobile "Pomoc mierzona kilometrami" jest Ania Dec z programu Meteo Active. Dlaczego wzięła w niej udział? Co sprawiło, że zaczęła aktywnie spędzać wolny czas? Ile udaje się jej zebrać kilometrów w dniu, w którym pracuje?

  Frisbee to gra dla każdego. Wystarczy tylko dysk, trochę miejsca i grupa znajomych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Olivier Janiak spotkał się z członkami drużyny Grandmaster Flash - Mistrzami Polski z 2014 r. w ultimate frisbee. Jak wyglądają ich treningi? Jakie są zasady gra w ultimate frisbee? Gdzie odbywają się zawody?

  Aktorzy Ilona Wrońska i Leszek Lichota po kilku tygodniach ciężkich treningów są prawie gotowi do wzięcia udziału w zawodach triathlonowych Enea Challenge Poznań, które odbędą się już 25 lipca br. Jakie umiejętności musieli przyswoić na ostatnich treningach? Zobaczcie!

  Projekt Plaża dotarł do Kołobrzegu. Tam Olivier Janiak spotkał się z tancerzami Rafałem "Zyskill" Szymkiewiczem i Piotrem "Czolo" Nowakiem. Ile lat trenują? Czy uczestniczą w zawodach?

  Szybko, tanio, a ostatnio mobilnie. Sklepy internetowe robią wszystko, aby zachęcić do kupowania. Ile każdego roku przybywa paczek wysyłanych przez sklepy internetowe? Która z form obioru towaru przez klienta jest najbardziej wygodna? W jaki sposób odebrać przesyłkę z paczkomatu?

  Odchodzi z policji bo "Częściej chce być razem z rodziną". Najbardziej znany polski policjant, Mariusz Sokołowski, rezygnuje ze stanowiska rzecznika Komendanta Głównego Policji. Jakie plany i marzenia chce zrealizować w najbliższym czasie, czy nie będzie mu brakowało bycia "twarzą policji", jakie błędy popełnił jako rzecznik i za co był nominowany do nagrody "Złotej Pały"?

  Justyna Adamczyk jest redaktor naczelną polskiej edycji jednego z międzynarodowych przewodników gastronomicznych i szefową grupy tajemniczych inspektorów oceniających restauracje. Jakie doświadczenie trzeba posiadać by zostać inspektorem kulinarnym, czy można się tego nauczyć? Jakie są największe zalety i grzechy polskiej gastronomii i jakie jest najlepsze danie jakie jadła pani Justyna?

  Z roku na rok tych pracowitych owadów jest coraz mniej. Może to mieć bardzo negatywny wpływ na nasz ekosystem. Sprawą postanowili zająć się polscy naukowcy. Dr Rafał Dalewski stworzył sztuczną pszczołę. B-drid to w praktyce urządzenie do zbierania pyłku i zapylania kwiatów. Co więcej grupa naukowców pracuje nad latającą wersją urządzenia. Na jakim etapie są obecnie prace? Kiedy można spodziewać się pierwszego B-droidu? Gdzie taka pszczoła może znaleźć swoje zastosowanie? Studio Dzień dobry Wakacje odwiedzili Karol Wójcicki, dziennikarz naukowy i dr Rafał Dalewski, pomysłodawca B-droidu.

  To oni: Radosław Mazur, Diana Karamon i Jan Wojtyński, tworzą program "Mamy Cię!". To oni, bezlitośnie, wkręcają gwiazdy! Poznajcie aktorów, dzięki którym program nabiera rumieńców! Kogo było najłatwiej wkręcić, a kto szybko zorientował się, że coś tu nie gra? Co czują kiedy "wkręcany" zaczyna się bardzo denerwować i tracić kontrolę nad sobą?

  Rafał Jarząbek pokazał przypadkowym internautom, że wykorzystując ogólnodostępne informacje, które zamieszczają na swoich profilach, mógł bez problemu do nich dotrzeć i zdobyć dane, których nie chcieli ujawniać. O tym, czy możemy się czuć bezpieczni w internecie, rozmawialiśmy z nim oraz z Piotrem Koniecznym, specjalistą ds. bezpieczeństwa w sieci. Pamiętajcie: "Wszystkie informacje, które wrzucamy do sieci powinniśmy traktować jako informacje, które są publicznie dostępne dla wszystkich i zawsze" ta świadomość pozwoli nam znacznie skuteczniej chronić swoją prywatność.

  25 lipca w triathlonie Enea Challenge Poznań wystartują, między innymi, Ilona Wrońska i Leszek Lichota. Sprawdziliśmy jak przebiegają ich przygotowania na niespełna miesiąc przed imprezą. Czy są już gotowi? Czy dadzą radę pokonać 750 m wpław, 20 kilometrów na rowerze i 5 kilometrów biegiem? Zobaczcie!

  Trzęsienie ziemi w Nepalu zebrało straszliwe żniwo. Niektóre wioski zniknęły z powierzchni ziemi. Jak odbudować rzeczywistość? Z pomocą Nepalczykom postanowili przyjść Polacy. Z czego powstaną domy dla poszkodowanych? Ile ich powstanie? Dlaczego wolontariusze muszą się tak bardzo śpieszyć? O projekcie "Mała Polska w Nepalu" rozmawialiśmy z Dominiką Kulczyk i Magdaleną Pietruszka-Pandey.

  Gościem Dzień Dobry Wakacje była Katarzyna Bonda – pisarka, autorka powieści kryminalnych. Jak to się dzieje, że każda jej książka staje się bestsellerem? Kto pomaga Pani Katarzynie w czasie pisania? Wokół jakiego wydarzenia jet zbudowana intryga w najnowszej powieści Bondy? Czy to oznacza, że w książce znajdziemy wątek biograficzny autorki?