Pablo Picasso jest jednym z najbardziej wpływowych artystów XX wieku. Sprawił, że inaczej postrzegamy dziś świat. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara odwiedziła Tate Modern, jedną z najsłynniejszych galerii na świecie, gdzie obecnie można zobaczyć pierwszą solową wystawę Picassa. Okazuje się, że Pablo Picasso to postać bardzo złożona. Żył w dostatku, miał szofera, doceniał uroki życia. Z jednej strony bardzo dbał o swoje zdrowie, nie pił alkoholu, był hojny dla swoich przyjaciół. Z drugiej strony nie stronił od skandali. Był nieprzeciętnym kobieciarzem. Dlaczego kobiety traciły dla niego głowę?
Według różnych statystyk każdego roku w Polsce ginie bez wieści od 17 do 20 tys. osób. Jakie są przyczyny zaginięć dzieci, a jakie - dorosłych? Po ilu latach od zaginięcia można uznać osobę za zmarłą? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN wiceprezes zarządu Fundacji ITAKA Annę Jurkiewicz.
Na początku 2018 r., podczas zgrupowania w Słupsku paraolimpijczyk Łukasz Mamczarz ustanowił nowy, nieoficjalny rekord świata w skoku wzwyż. Pochwalił się tym wyczynem w mediach społecznościowych. Film, na którym pokazał bicie rekordu zdobył wielką popularność na całym świecie. W jakich okolicznościach stracił nogę? Kiedy zaczął trenować skoki wzwyż? Co daje mu sport? Co go motywuje?
W samym sercu warszawskiego "mordoru" powstało miejsce, gdzie można odstresować się po pracy. Kacper Jurasz i Tomasz Pietraszko próbują zaszczepić w Polce modę na rzut siekierą. Skąd taki pomysł? Czy jest to sport tylko dla mężczyzn? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Gotowanie jest nieodzownym obowiązkiem każdej mamy. Niestety każdej mamie doskwiera też problem braku czasu. Jak gotować smacznie i nie spędzać przy tym wielu godzin? Jagna Niedzielska prowadzi warsztaty, na których udowadnia, że resztki nie są niczym złym. Jak kreatywnie wykorzystać odpadki w kuchni? Czy metoda zero waste jest bezpieczna dla dzieci?
Dziennikarka Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła niewielką wieś w pobliżu Siemiatycz. W tej wsi, w jednym z domów, mieszka sześcioosobowa rodzina. Przeprowadzili się tu z Warszawy. Ich dom zaskakuje. W środku wygląda zupełnie inaczej niż na zewnątrz - przypomina starą, wiejską chatę. Właścicielka domu stare dekoracje łączy z meblami z sieciówek. Sami zobaczcie, jak ta duża rodzina urządziła się na 120 metrach kwadratowych.
Fantazje seksualne odzwierciedlają intymne pragnienia i potrzeby erotyczne. Mogą być one elementem wzbogacającym relacje z partnerem. A czy mogą stanowić zagrożenie dla związku? Jakie fantazje erotyczne powinny nas zaniepokoić? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN seksuolog Izabelę Jąderek.
Choć ekstremalne modyfikacje ciała wywołują negatywne komentarze, to jednak coraz więcej osób poddaje się zabiegom polegającym na wszczepianiu pod skórę implantów magnetycznych, rozcięciu końcówki języka, rozciąganiu dziurek w uszach, czy przebijaniu policzków ostrymi metalowymi prętami. Dlaczego to robią? Czy takie postępowanie można zaliczyć do zaburzeń osobowości? zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psychiatrę Rodryga Reszczyńskiego.
W Polsce obrączkę zakłada się na serdeczny palec prawej dłoni. Czy to tylko polski zwyczaj? W jakich krajach obrączkę nosi się na lewej ręce? Sprawę postanowił zbadać reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy fotografa Jakuba Degee, który znalazł się w gronie laureatów prestiżowego konkursu "Underwater Photographer of the Year". Zrobione przez niego zdjęcie głowomłota olbrzymiego dostało drugą nagrodę. Zobaczcie to unikatowe zdjęcie i poznajcie człowieka, który robi zdjęcia rekinom. Czy nie boi się zbliżać do tak groźnego gatunku? Od ilu lat nurkuje? I dlaczego rekiny są zagrożone wyginięciem?
Czy dziennikarzowi Mateuszowi Hładkiemu, podobnie jak uczestniczkom programu "Projekt Lady", przydałaby się lekcja kindersztuby? Mateusz wybrał się do pałacu w Rozalinie, na plan nowej edycji programu, by spotkać się z mentorkami "Projekt Lady" - Tatianą Mindewicz-Puacz i Ireną Kamińską-Radomską. Jak zmieniło się ich życie od czasu, gdy występują w programie? Jak same radzą sobie z krytyką? Której z nich ludzie się boją? Czym uczestniczki trzeciej edycji programu różnią się od uczestniczek poprzednich edycji?
Didżej Bumi Phillips chciał przygotować urodzinową niespodziankę dla swojej dziewczyny Karoliny. Dlatego o pomoc poprosił Mikołaja Reya. Co zainspirowało Mikołaja do stworzenia urodzinowego menu? Gdzie gotowali? I jak na niespodziankę zareagowała dziewczyna Bumiego?
Bobry są wierne partnerowi przez całe życie, a najbardziej romantyczne są szpaki. A jak wygląda życie intymne innych zwierząt? Czy miewają złamane serca? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: lekarz weterynarii Justyna Koziak i dyrektor ogrodu zoologicznego w Warszawie dr Andrzej Kruszewicz. Romantyzm i zdrady, czyli różne oblicza miłości w świecie zwierząt
Kilka dni temu Kamil Liedke i Maciej Szyszka z Poznania weszli na Kasprowy ubrani jedynie w letnie szorty. Panowie chcieli udowodnić, że zimno kontrolowane jest dla naszego zdrowia wręcz wskazane. Jak długo przygotowywali się do tego wejścia? Jak hartowali organizm? Bartek Jędrzejak opowiedział też o pogodzie na najbliższe dni. Okazuje się, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa...
Krzysztof Hajdas jest byłym rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Policji. Ze względów zdrowotnych musiał odejść z Policji. Obecnie jest już na emeryturze. Okazuje się, że pasją Pana Krzysztofa jest stand-up. Co mu dają występy na scenie? Co w stand-upie jest dla niego najtrudniejsze? W jakiej tematyce czuje się mocny? I kto jest jego wzorcem? O stand-upie Krzysztof Hajdas opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.
Sebastian Grzywacz stracił wzrok 10 lat temu, ale - jak mówi - bardzo szybko się po tym pozbierał. Na co dzień pracuje w Fundacji "Ponad słowami", zajmuje się aktywizacją sportową młodzieży, przeciwdziałaniem przemocy i prowadzi szkolenia. Jest także ojcem i to jest dla niego najważniejsze w życiu. - Niepełnosprawność to są ograniczenia, jakie sobie narzucamy lub jakie napotykamy. Jeżeli ktoś nie widzi, może robić całą masę innych wspaniałych rzeczy - mówi Sebastian.
Temat, który dziś poruszamy w Dzień Dobry TVN może być niewygodny dla polityków, zwłaszcza tych u władzy. Chodzi o majątki polityków. Niektóre media analizują stan posiadania premiera Morawieckiego, a inne pod lupę biorą majątek małżeństwa Kwaśniewskich, czyli byłego prezydenta RP. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dr. Marka Migalskiego, byłego polityka. Czy Marek Migalski ujawniał swój majątek, kiedy był politykiem? Dlaczego majątek polityków musi być prześwietlany? Czy polityk, który jest bogaty, wzbudza większą antypatię Polaków? Dlaczego Mateusz Morawiecki, zanim stał się premierem, przepisał swój majątek na żonę? Ile, zdaniem Marka Migalskiego, powinniśmy mieć w Polsce posłów i, ile powinni oni zarabiać?
Strażak z Czystej Dębiny w ubiegłym roku samodzielnie ugasił bardzo niebezpieczny pożar. Po tej akcji doznał zawału, a ZUS odmówił wypłaty odszkodowania rodzinie, twierdząc że stres jest ryzykiem wpisanym w ten zawód. Koledzy zmarłego strażaka nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Czystej Dębinie spotkał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Od 20 lat, w każdy weekend, Ricardo czaruje swoich fanów, którzy do Zakopanego przyjeżdżają specjalnie dla niego. Jak żyje podhalański celebryta? Czy to prawda, że ma swojego ochroniarza i, że nie może się opędzić od kobiet? Z Ricardo spotkał się reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Twierdzi, że jest oswojona ze śmiercią. Z wykształcenia jest kosmetologiem. Kosmetyką pośmiertną zajmuje się od 4 lat. Zajmuje się także układaniem włosów zmarłym. Może także założyć na prośbę rodziny tipsy. Zobacz, kim jest tanatokosmetolog, czyli osoba, która robi makijaż zmarłym.
Dziś Qczaj "jedzie z rzyciem" dla małego Karolka. Dwulatek cierpi na poważną wadę genetyczną kręgosłupa, dlatego to właśnie jemu Qczaj dedykuje swój trening. Qczaj przygotował dziś bardzo intensywny zestaw ćwiczeń spinających zadek. Twoje mieszkanie stanie się torem przeszkód! Gotowa? Do dzieła! ;)
Dobiegł końca Paris Fashion Week, który jednocześnie zamyka czterotygodniowy maraton. Dlaczego tygodnie mody są tak ważne? Czy jest to targowisko próżności, czy miejsca, gdzie faktycznie rodzą się trendy? O komentarz poprosiliśmy blogerkę Macademian Girl. Tamara Gonzalez Perea w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o trendach na nadchodzącą wiosnę. W co warto zainwestować?
Za nami pierwsza niedziela bez handlu. Zyskać na ustawie miały przede wszystkim małe sklepy. Jednak jak się okazało, kreatywność przedsiębiorców nie zna granic. Jakich sposobów imają się właściciele sklepów, by obejść przepisy? I jak wysokie będą kary za nieprzestrzeganie restrykcji? O skutkach pierwszej niedzieli bez handlu w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Walczak z TVN24 BIS.
Są osoby, które do pomocy państwa podchodzą w sposób biznesowy - żyją z wielu zasiłków, a gdy ktoś proponuje im pracę za najniższą krajową, wybuchają śmiechem. Ludzie ci nazywani są zawodowymi bezrobotnymi. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prof. Mirosława Grewińskiego z Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej, by zapytać, dlaczego w Polsce możliwe jest kumulowanie zasiłków, jaki jest błąd systemu i, jak można go naprawić.
Przodkowie Dustina Hoffmana i Rachel Weisz urodzili się w naszym kraju. Jakie inne gwiazdy Hollywood mają polskie korzenie? Zapytaliśmy o to historyczki archiwistki Kingę Borowiec i Karolinę Szlęzak, które pomagają odnajdywać polskich przodków. Na czym polega ich praca?
Historię Pani Oksany poznała cała Polska. Gdy poczuła się źle w pracy, pracodawca zapakował ją w samochód i odwiózł ... do sąsiedniego miasta, gdzie zostawił ją na ławce i wezwał policję do rzekomo pijanej kobiety. Z kamerą Dzień Dobry TVN postanowiliśmy sprawdzić jak dziś czuje się Pani Oksana, a w studiu Dzień Dobry TVN, o sytuacji ukraińskich pracowników w Polsce rozmawialiśmy z Miroslavą Keryk z Fundacji „Nasz wybór” - specjalistką ds. migracji i społeczności ukraińskiej w Polsce.
Obchodzimy właśnie 50. rocznicę wydarzeń, które miały miejsce w marcu 1968 roku. W wyniku przeprowadzonej przez władze PRL kampanii antyżydowskiej, Polskę opuściło ok 15 - 20 tys. osób pochodzenia żydowskiego. O tym, jak potoczyły się losy ówczesnych przymusowych emigrantów, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Sabiną Baral, która przyjechała do Warszawy na premierę przedstawienia „Zapiski z wygnania” na podstawie jej książki o tym samym tytule. Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się też na spotkanie z "marcowymi emigrantami" - Władysławem Zającem i Anną Frajlich.
To już dziś, 11.03.2018 to pierwsza niedziela z zakazem handlu. Żeby sprawdzić, czy Polacy są gotowi na dzień wolny od handlu, Filip Chajzer już w zeszłym tygodniu wybrał się z kamerą Dzień Dobry TVN do galerii handlowej. Zobaczcie czego się dowiedział.
O ekspedycji na K2, z Denisem Urubko rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska. Jaka atmosfera panowała podczas wyprawy? Dlaczego zdecydował się na samotny atak? "Spakowałem się i wyjechałem. Zdecydowałem, ze nie chce znajdować się w tym środowisku i pojechałem do domu, ale nie dlatego, że zima się skończyła".
"Mnie bardzo boli ilość kłamstw na temat wilków. Prawda jest taka, że w Europie nie było ani jednego udokumentowanego przypadku ataku wilka na człowieka". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy byłego myśliwego, który dziś ratuje wilki - Marcina Kostrzyńskiego, który opowiedział nam o swojej wielkiej pasji. Jak zapatruje się na zmiany w prawie łowieckim?