Kolka potrafi być męcząca nie tylko dla malucha, ale także i jego rodziców. Jak sobie z nią poradzić? Dziś w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym pediatra Anna Garbień.
Podczas rozmowy przez telefon łatwo popełnić gafę. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dr Irenę Kamińską Radomską, aby opowiedziała o zasadach telefonicznego savoir vivre.
Filtry fotograficzne w prosty sposób pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu wizualnego. Rodzaje i zastosowanie filtrów zależy przede wszystkim od naszych wymagań i pomysłów na zdjęcia.
Zdjęcie z fotoradaru to przykra wiadomość o tym, że popełniliśmy wykroczenie. Obecnie jednak najczęściej otrzymujemy wezwanie do zapłaty bez zdjęcia. Sprawdzamy zatem, jak uzyskać zdjęcie z fotoradaru, po jakim czasie ono przychodzi i co zrobić w sytuacji, gdy otrzymaliśmy zdjęcie z fotoradaru w Niemczech?
W ciągu roku mamy wiele okazji do składania życzeń – urodziny i imieniny bliskich nam osób, święta. Pamiętamy także o ważnych rocznicach, Nowym Roku, Dniu Matki, Taty, Babci i Dziadka. Świętujemy Dzień Dziecka, Chłopaka, Kobiet i wiele innych zaznaczonych w kalendarzu. Życząc sobie wzajemnie wszystkiego, co najpiękniejsze, zapewniamy o pamięci, uczuciach i przekazujemy innym, jak bardzo są dla nas ważni.
Zgodnie z polskim prawem alkohol mogą kupować jedynie osoby, które ukończyły 18. rok życia. Najnowsze badania pokazują jednak, że ogromny odsetek młodych Polaków nie ma większych trudności z dostępem do alkoholu. Jak jest w praktyce? Odpowiedź na to pytanie poznamy dzięki prowokacji dziennikarskiej reportera Dzień Dobry TVN Michała Nobisa oraz goszczących dziś w studiu specjalistów: Sylwestra Soćko i Natalii Tur.
Szczury laboratoryjne bądź hodowlane są wolne od chorobotwórczych pasożytów. Dzikie szczury mogą przenosić groźne dla człowieka choroby, dlatego gatunek, który żyje w naturalnym środowisku wolno, nie nadaje się do hodowania w warunkach domowych.
Coraz większa liczba osób poszukuje nowych możliwości zarobków. Jednym z nowoczesnych zawodów jest praca testera. Markowe gadżety, wysokie wynagrodzenie i możliwości ciągłego rozwoju są bardzo kuszące. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, jak zostać testerem.
Wyspa Niedźwiedzia to wyspa należąca do Norwegii, położona w zachodniej części Morza Barentsa. Jej mroźny klimat sprawia, że niewiele jest na niej zwierząt i roślin. Mimo swojej nazwy nie jest zamieszkana przez niedźwiedzie polarne, choć bywa, że docierają na nią po lodzie.
Aneta Mazur w wieku 6 lat straciła oko. Dziś prowadzi bloga, grupę na Facebooku oraz spotkania z młodymi ludźmi, na których uczy ich samoakceptacji. O swoim życiu, projektach i zajęciach z uczniami opowiedziała w rozmowie z Dzień Dobry TVN.
Sonya jest 15-letnią niedźwiedzicą zamieszkującą Orphaned Wildlife Center w Otisville, w stanie Nowy Jork. Zwierzak bardzo lubi bawić się ze swoim starym przyjacielem i byłym już opiekunem Johnatanem. Tym razem też ucieszyła się z jego wizyty. W Polsce największa populacja niedźwiedzi zamieszkuje Bieszczady. Najczęściej przedstawiane dane liczbowe mówią o kilkudziesięciu do nawet 200 osobników. Druga populacja pod względem liczby osobników znajduje się w Tatrach. Sprawdzamy, jak żyje największy ssak drapieżny współczesnej Europy.
Bałałajka to instrument, który kojarzy nam się przede wszystkim z muzyką rosyjską. I słusznie! Charakterystyczne brzmienie bałałajki jest jednym z najważniejszych elementów muzycznej kultury Rosji.
Refundacja okularów korekcyjnych należy do powinności każdego pracodawcy, którego pracownicy spędzają co najmniej 4 godzinny dziennie na wypełnianiu swoich obowiązków przed monitorem komputera. W polskim prawie znajduje się szereg regulacji, które określają, jakie zobowiązania spoczywają na przełożonych względem ich podwładnych. Więcej na ten temat powiedział dzisiejszy gość Dzień Dobry TVN Marcin Wojciński.
Korona Himalajów to określenie używane od 1986 roku. Tworzy ją 14 gór, których wysokość przekracza 8 tys. m n.p.m. Z uwagi na lokalizację tych szczytów, często określa się je mianem „Korona Himalajów i Karakorum”.
Jak poradzić sobie z małym i delikatnym niemowlakiem? Dziś w programie położna Agnieszka Mińko opowiedziała, jak obcinać paznokcie u malucha.
O co najczęściej kłóci się rodzeństwo? Jak traktują się brat i siostra pod jednym dachem? I czy dzisiaj pamiętają i mają sobie za złe przykrości z dzieciństwa? Dziś w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiali o tym Grażyna Stachowska-Maruszak – PR-owiec, Aleksandra Stachowska – doktorantka, Victor Borsuk – podróżnik oraz Alex Borsuk – trener personalny.
Feng shui to chińska sztuka aranżacji wnętrz, która powstała wiele tysięcy lat temu. Kluczem do jej zrozumienia jest taoistyczna teza o tym, że świat wypełnia energia (chi). Wszystkie elementy w mieszkaniu powinny być dobrane w taki sposób, aby mogła ona swobodnie krążyć. Zgodnie z tą filozofią, jeżeli zadbasz o wprowadzenie zasad feng shui w domu, zagwarantujesz rodzinie dobre samopoczucie, zdrowie, pomyślność oraz powodzenie w pracy. O tym, jak to zrobić opowiedziała konsultantka feng shui - Gabriela Wagner.
Opadające jesienią liście są zmorą niejednego ogrodnika. Istnieją jednak powody, dla których nie warto się ich pozbywać. Jednym z nich jest ziemia liściowa, o której rozmawiali reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska i Łukasz Skop, prowadzący cykl „Halo ziemia!”.
Bez względu na to, czy ujeżdżamy konia na terenie stadniny w zimny wiosenny poranek, czy galopujemy po zaśnieżonym lesie zimą – dobra kurtka do jazdy konnej to podstawa stroju jeździeckiego. Sprawdź, jakie okrycie wierzchnie wybrać, by zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.
Karolina Merska to mieszkająca w Londynie artystka, której wyroby cieszą się ogromną popularnością. Reporterka Anna Senkara dowiedziała się jak wygląda proces twórczy oraz jakie znaczenie kryje się za ludowymi ozdobami.
Badania pokazują, że nawet 1 na 100 osób może okazać się psychopatą. Warto wiedzieć jak rozpoznać, czy ktoś o osobowości dysocjacyjnej znajduje się w naszym otoczeniu. W dzisiejszym odcinku Dzień Dobry TVN dowiedzieliśmy się w jaki sposób haftowanie przyczynia się do walki z problemem przemocy, a psycholog Monika Dreger opowiedziała o tym, jakie zachowania mogą być zapowiedzią agresji w związku.
Historia Persji, czyli dzisiejszego Iranu, obfituje w wiele ciekawych wydarzeń, podbojów i postaci, które zapisały się w dziejach całego regionu perskiego i Bliskiego Wschodu. Także dziś Persja, czyli Iran, jest krajem, w którym ścierają się nadal interesy światowych mocarstw, stale przykuwającym uwagę światowych mediów.
Anna Lewandowska kilka dni temu ogłosiła, że spodziewa się drugiego dziecka. 2,5 –letnia Klara będzie mieć niedługo rodzeństwo. Kiedy jest najlepszy czas na drugie dziecko i jaka róznica między dziećmi jest najlepsza? W studiu Dzień dobry TVN porozmawialiśmy o tym z naszymi gośćmi: Olgą Hilger, mamą trójki dzieci oraz Martą Lech-Maciejewską, mamą dwóch chłopców.
Żółwie to bardzo charakterystyczne zwierzęta, które żyją na ziemi od około 225 milionów lat. Jeśli chcesz hodować żółwia domowego, musisz pamiętać o zapewnieniu mu warunków maksymalnie zbliżonych do tych, w których żyje naturalnie. Nie zapominaj, że żółwie wodne i lądowe mają zupełnie inne potrzeby, a przez to wymagają odmiennych warunków hodowli. Co jeszcze musisz wiedzieć o hodowaniu żółwia domowego?
Wiosna i lato to pory roku, kiedy możemy usłyszeć śpiew wielu gatunków ptaków. W tym okresie swoje popisy wokalne dają również rudziki, niewielkie ptaki o charakterystycznym rudym upierzeniu na klatce piersiowej. Śpiew rudzika możemy usłyszeć przez cały rok, choć zmienia się on w zależności od intencji ptaka.
Puch i pierze są bardzo delikatne i zwykle źle znoszą kontakt z wodą. Jednak najczęściej powodem nie jest sama woda, a niewłaściwa technika prania i suszenia kurtek puchowych.
Coraz częściej młodzi rodzice zostawiając swoje dzieci pod opieką niań decydują się na ukryty monitoring. Rodzice kupują zabawki, sprzęty z ukrytymi kamerami. W ten sposób będąc w pracy mogą dowiedzieć się, czy dziecko jest bezpieczne. Rodzi to jednak pytanie, czy taki ukryty monitoring jest legalny? W studiu Dzień dobry TVN zapytaliśmy o to prawnika dr. Macieja Kaweckiego.
Alergia pokarmowa u psa to równie częsta przypadłość, jak choroby skórne wywołane przez czynniki uczulające. W obu przypadkach stosowanie hipoalergicznej diety może okazać się pomocne. Podpowiadamy, w jaki sposób może objawiać się alergia u psów i jak wybrać karmę antyalergiczną.
Skala Likerta stosowana jest w badaniach ankietowych i kwestionariuszowych. Została wprowadzona do metodologii badań w 1930 roku przez Rensisa Likerta, amerykańskiego psychologa i socjologa. Współcześnie w wielu badaniach psychologicznych, pedagogicznych i socjologicznych stosuje się tę skalę.
Aby zrobić piękny kardigan na drutach, wcale nie potrzebujesz dużej wprawy w dzierganiu. Wzory na kardigany są często skomplikowane: uwzględniają warkocze, kołnierze, różne sploty, kieszenie. Dowiedz się, jak wykonać prosty, modny kardigan robiony na drutach, który będzie wyglądał na tobie naprawdę świetnie, niezależnie od rozmiaru.