Zarobki kucharza są często niewspółmierne do wykonywanej przez niego pracy. Trzeba pamiętać, że w dużej części gastronomii zapomnieć można o regularnej pracy od 8.00 do 16.00. To najczęściej praca zmianowa, z zajętymi weekendami, zmianami trwającymi niejednokrotnie do późna w nocy. Nie ma co ukrywać, że jest to również praca w trudnych warunkach. Dla pasjonatów kulinariów nie może być jednak innej drogi.
Taniec klasyczny, zwany popularnie baletem, to jedna z najstarszych znanych form tańca scenicznego, wywodząca się z tańców dworskich. Obecnie taniec klasyczny stanowi bazę, od której rozpoczyna się naukę pozostałych technik tanecznych. Jaka jest jego historia? O tym, kiedy zacząć przygodę z baletem rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną Davies - choreografem, pedagogiem baletu i założycielką szkoły Młody Balet Polski.
Edward Rinke przed wojną należał do czołowych polskich bokserów. Jego losy nadają się na filmowy scenariusz. Karierę sportową przerwała Rinkemu II Wojna Światowa. Bokser, by przeżyć walczył na pięści w obozie koncentracyjnym... Jego niezwykłą historię w studiu Dzień dobry TVN opowiedziała wnuczka Anna Rucińska-Miks. Autorką reportażu jest Bianka Zalewska.
Pod koniec października ukazała się książka przybliżająca nam niezwykłe historie 140 znanych i nieznanych fotografii. Skrywają się za nimi pasjonujące, dramatyczne, zabawne i wzruszające momenty kobiecej historii. W naszej kawiarence gościliśmy autorów książki: Paulinę Tyczkowską oraz Jakuba Kuzę, którzy opowiedzieli nam o wybranych fotografiach.
Paryż przez wielu jest uważany za jedno z najpiękniejszych miast. Przyciąga turystów z całego świata, którzy chcą poczuć słynną romantyczną paryską atmosferę. Anna Kalczyńska spotkała się z Karoliną Ziębińską-Lewandowską, która jest kuratorką w Centrum Pompidou - jednym z najsłynniejszych muzeów sztuki nowoczesnej na świecie. Jak wygląda Centrum Pompidou od kulis? Co jeszcze warto zobaczyć w Paryżu? Poznajcie najważniejsze atrakcje turystyczne!
Marcin Kostrzyński opowiedział nam o sarnach, które przeżywają właśnie wyjątkowy okres w roku - to czas zrzucania poroża i druga szansa na zajście w ciążę.
Ciemne, nieestetycznie wyglądające fugi to zmora niejednej pani domu. Niewiele osób jednak wie jak skutecznie walczyć z tak trudnym do usunięcia brudem. Czym czyścić fugi pod prysznicem, a czym tłuste fugi w kuchni?
Dowiedzieliśmy się ostatnio, że Ania i Robert Lewandowsy spodziewają się drugiego dziecka. Jak dziś się czuje Robert? Jak przygotowuje się do nowej, ale już znanej sobie roli? Co jest najważniejsze dla Roberta?
Jak nauczyć kota korzystania z kuwety? To jeden z najczęstszych problemów właścicieli czworonogów. Instynkt zwykle skłania koty domowe do wybrania kuwety na swoją toaletę. Nie zawsze jednak tak się dzieje.
Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka to wicemistrzyni świata w biegu 4x400 metrów. Poza sportem w życiu Patrycji niezwykle ważna jest nauka. Sportsmenka jest doktorantką ekonomii. O tym, jak udaje jej się łączyć sport z nauką i życiem rodzinnym - Patrycja od kilku tygodni jest szczęśliwą mężatką, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Sprinterce towarzyszył mąż Tomasz Zawadzki.
Przemysław Sobieszczuk od urodzenia zmaga się z rzadką genetyczną chorobą - pęcherzowym oddzielaniem się naskórka. Jest jednym z najdłużej żyjących na świecie ludzi z tą chorobą. Na początku listopada ukazała się jego książka „Siła w EB – Historia Człowieka ze Szkła”. Mimo różnych przeciwności losu zyskał prawdziwą miłość i rodzinę. Jak wygląda jego codzienność z chorobą? Przemysława Sobieszuka wraz z żoną Joanna gościliśmy w studiu Dzień dobry TVN.
Świnki morskie, szczurki, króliczki, które kończą swoją karierę w laboratoriach mają szansę trafić do kochających domów. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Pauliną Białogońską z Lab Rescue. Jak działa ta organizacja i jak można adoptować zwierzęta?
Zapewnienie kotu stałego dostępu do świeżej wody to obowiązek każdego właściciela zwierzęcia. Kapryśne koty mogą nie chcieć pić wody ze swojej miski albo niechętnie pić wodę, która stoi już jakiś czas. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest fontanna dla kota.
Każde postępy w rozwoju dziecka są dla rodziców powodem do ogromnej dumy. Cieszymy się, gdy maluch próbuje stawać na nóżkach, zaczyna poznawać świat i uczyć się komunikacji z otoczeniem. Często zapominamy, że każda z tych czynności wymaga czasu i chcemy, żeby nasze dziecko biegało i mówiło najszybciej, jak tylko się da. Wymowa spółgłosek bywa jednak trudna, a najbardziej problematyczna jest głoska „r”. Problemy z wymową u kilkulatka są zupełnie normalne i łatwe do opanowania. Nie wiesz, jak nauczyć dziecko wymawiać „r”? Sprawdź nasze wskazówki!
Rumba to pierwszy taniec latynoamerykańskim, który zyskał światową popularność. Choć kroki rumby są proste, taniec ten wymaga niesamowitego wyczucia, wprawy, doskonałej koordynacji ruchowej, otwartości na partnera oraz odwagi.
Czy można odzyskać usunięte z telefonu zdjęcia? Jest to możliwe nawet bez pomocy specjalistów. Poznaj sprawdzone sposoby na odzyskanie zdjęć z telefonu.
Ruch w rozwoju małego dziecka jest niezbędny. Zabawy na placu zabaw doskonale rozwijają zdolności ruchowe, manualne i wiele innych umiejętności. Ciekawe gry i zabawy dla dzieci na dworze zapewniają mnóstwo radości, atrakcji, a jednocześnie sprzyjają pogłębianiu więzi rodzinnych. O korzyściach, jakie płyną z ruchu i o tym, dlaczego dzieci muszą mieć gdzie się bawić, w studiu Dzień dobry TVN porozmawialiśmy z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim.
Media społecznościowe są obecnie nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. Wiele osób, zwłaszcza kobiet decyduje się upubliczniać prywatne chwilę, wszystko w imię popularności i zdobywania lajków. Cichymi bohaterami instagramowych kont wielu kobiet są ich partnerzy. To oni są autorami większości zdjęć. Jak wyglądają kulisy powstawania sesji zdjęciowych, których efekty możemy oglądać na Instagramie?
Masz milion planów na weekend, a finalnie nie robisz nic? Wszystko wskazuje na to, że dopadł cię paraliż czasu wolnego. Czym jest i jak z nim walczyć, dziś w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Miłosz Brzeziński, trener biznesu i psycholog.
W sieci mamy do czynienia z nowym zjawiskiem: na portalach społecznościowych istnieją konta nie tylko żywych, ale także zmarłych. Konta ludzi zmarłych prowadzone są przez żywych, którzy chcą o nich pamiętać.
Nie da się zatrzymać czasu, ale można spróbować uwiecznić wspomnienia. Wielu rodziców stara się utrwalić najważniejsze chwile swoich dzieci w formie listów i pamiętników. Obecne w studiu Dzień Dobry TVN Patrycja Just, Monika Just oraz Kinga Kołodziejczak-Gul opowiedziały o znaczeniu tego typu pamiątek.
Mieszkanie za opiekę. Jak twierdzą notariusze, wśród starszych osób widać wzrost zainteresowania takim sposobem przekazania swojego majątku. Jak zatem sporządzić taką umowę i co jest kluczowe, aby nie zostać oszukanym? W studiu Dzień dobry TVN zapytaliśmy o to mecenas Elizę Kunę.
Wielu lekarzy i fizjoterapeutów uważa chodzenie na basen w ciąży za bardzo dobry sposób na aktywność przyszłych matek. Pływanie w basenie jest bezpieczne nawet w zaawansowanej ciąży. Warto jednak wziąć pod uwagę możliwe zagrożenia i korzystać z basenu mądrze. Sprawdź, czy można chodzić na basen w ciąży i dlaczego basen w 9 miesiącu ciąży to dobry pomysł.
Prowadzone przez pana Józefa zapiski zapewniły mu status lokalnego pogodynka. Głównie dlatego, że jego prognozy faktycznie się sprawdzają. W rozmowie z reporterem Robertem Stockingerem opowiedział o zamiłowaniu do meteorologii i astronomii oraz podał autorską prognozę pogody na grudzień.
Sposób zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych regulują przepisy Ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece. Księgi wieczyste są rejestrem urzędowym, który ma zapewnić bezpieczeństwo w obrocie nieruchomościami. Zakładaniem i prowadzeniem ksiąg wieczystych zajmują się sądy rejonowe. Księgę wieczystą mogą założyć: właściciel, państwowe jednostki organizacyjne i inni.
Są pary, które razem pracują i mieszkają, i nie odbija się to negatywnie na ich relacji. Należą do nich Angelika Bednarz i Damian Kalasiński, którzy razem jeżdżą TIR-em. O swojej pracy i związku opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Tempo życia nieustanie przyspiesza. Dotyczy to nie tylko młodych, ale i seniorów, którzy o wiele aktywniej spędzają swój czas – realizują pasje, podróżują czy uczą się nowych rzeczy. W wielu rodzinach panuje jednak przekonanie, że najważniejszym obowiązkiem babci jest zajmować się wnukami. Czy tak jest na pewno? O tym, jak znaleźć złoty środek opowiedziały Beata Borucka i Zuzanna Skalska.
Postępujący rozwój sztucznej inteligencji, big data oraz powstającej sieci 5G już niedługo może wywrócić rynek pracy do góry nogami. Mimo że nie sposób przewidzieć, jakie zawody powstaną, a które znikną całkowicie, współcześni analitycy dysponują zestawem narzędzi umożliwiającym wiarygodne prognozy na przyszłość. O tym, co nas czeka i jak się na to przygotować opowiedział gość Dzień Dobry TVN - Tomasz Biernacki.
Piotr Adamiec to wynalazca sterowanych elektronicznie wysięgników teleskopowych do kamer, które podbiły Hollywood. To one zostały użyte między innymi przy produkcji "Air Force One", "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy", "Terminator. Mroczne przeznaczenie" i "La La Land". O swoim wynalazku Pan Piotr opowiedział reporterowi Dzień Dobry TVN.
Origami, wszystkim dobrze znana japońska sztuka składania papieru, to wspaniała metoda na wyciszenie, ćwiczenie uważności, wspomaganie działania obu półkul mózgowych jednocześnie czy naukę logicznego myślenia. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam najważniejsze, dotyczące origami instrukcje: jaki papier najlepiej kupić czy jakie motywy wybierać do składania. Zapraszamy!