Krew pępowinowa, odpowiednio spreparowana i zamrożona, może w przyszłości uratować zdrowie dziecka, od którego została pobrana. Każdego roku na taki krok decyduje się coraz więcej matek. Zdecydowała się także Izabela Janachowska, która dziś w studiu razem z dr n.med. Katarzyną Pawelec opowiedziała, na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji oraz jaki jest koszt leczenia.
W założeniu była to zwykła świąteczna zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt. Okazało się, że los zwierząt tak bardzo poruszył znajomych i przyjaciół pana Mateusza, że po tygodniu od jej ogłoszenia internauci przekazali już ponad tonę jedzenia dla zwierząt. Zbiórka nadal trwa! Każdy może pomóc.
Tańce polskie tworzą ciekawy obraz regionów, z których się wywodzą. Ponadto w całości składają się na bardzo wielowymiarowy obraz polskiego tańca narodowego. Skoczność, tryb minorowy, obroty i skoki przy płynnych i dystyngowanych ruchach – wszystko to można znaleźć w tradycyjnych polskich tańcach.
Ślub cywilny to przedsięwzięcie znacznie skromniejsze niż ślub kościelny. Mimo tego powinno się pamiętać o kilku ważnych szczegółach, aby wszystko się udało. Oprócz kosztów ślubu cywilnego w urzędzie, w budżecie musisz uwzględnić dodatkowe wydatki, które poniesiecie, np. na garnitur pana młodego i twoją suknię ślubną. Doliczyć należy też tzw. opłatę za gości „od talerzyka” podczas obiadu czy kolacji weselnej.
Czapki dla psa powinny być funkcjonalne i wygodne. Nie każdy zwierzak da się przekonać do takiego gadżetu. Czapki dla psów muszą spełniać najważniejsze zadania, a więc chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Davos jest niewielkim miasteczkiem w Szwajcarii, o którym co roku mówi cały zachodni świat, a to za sprawą corocznej konferencji – spotkań szefów największych światowych firm z politykami, dziennikarzami i intelektualistami. Konferencja organizowana jest przez fundację Światowe Forum Ekonomiczne. Jednak Davos warto odwiedzić także ze względu na ciekawe miejsca i atrakcje.
W konsekwencji opublikowanych przez dziennik „Fakt” zdjęć, na których dyrektorowie NFZ bawią się na zakrapianej imprezie, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia – Adam Niedzielski wydał oficjalny zakaz spożywania alkoholu w czasie spotkań pracowniczych. Czy jest to przejaw rodzenia się nowej kultury pracowniczej w Polsce? Czy inni pracodawcy pójdą w jego ślady? Na ten temat w dzisiejszym Dzień Dobry TVN rozmawiali prawnik Jacek Kosiński i socjolog Tomasz Sobierajski.
W jednym z polskich przedszkoli zamykano dzieci w „kąciku płaczu”, czyli łazience, do czasu, aż się uspokoiły. Sprawa wzbudziła liczne kontrowersje i dyskusje na temat praw dzieci. Dziś, przy okazji 25. rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka porozmawiamy z psychologiem dziecięcym Moniką Perkowską.
Tango to opowieść, którą tancerze tworzą przy pomocy każdego, najmniejszego nawet gestu. Skąd pochodzi tango, jakie są jego rodzaje i jak wyglądają podstawowe kroki w tangu? W Dzień Dobry TVN gośćmi byli dziś: Juan Malizia i Manuela Rossi – mistrzowie tanga argentyńskiego. Zobaczcie jak tańczą!
Zmiany warunków klimatycznych i towarzyszące im niedobory pożywienia mają bezpośredni wpływ na migrację ptaków. Jednak powody przemieszczania się niektórych gatunków do dziś pozostają nieznane. Sprawdźmy, które ptaki przylatują na zimę do Polski.
W Polsce i na świecie coraz częściej słyszy się o morderstwach i przestępstwach na tle seksualnym. Co kieruje ludźmi, którzy są zdolni do takich czynów? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawiali dziennikarka Dellfina Dellert, seksuolog Andrzej Depko oraz były szef Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji Marek Dyjasz.
Pan Tadeusz od dwóch lat nie ma dachu nad głową. Z pomocą przyszła mu Fundacja Los Polacos, która zaangażowała go w roli przewodnika po Nowej Hucie w Krakowie. Pan Tadeusz ze swojego zadania wywiązał się wyśmienicie i dzięki temu udało się zebrać sporą kwotę, która pozwoli na wyjęcie dla niego mieszkania na zimę. Z mężczyzną rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.
Decyzja co do tego, jaki zawód wybrać jest bardzo istotna w życiu każdego człowieka. Dotyczy to zwłaszcza młodych osób, które dopiero wkraczają w dorosłość i nie są jeszcze pewne, co tak naprawdę chcą robić w przyszłości. Jak wybrać zawód w takiej sytuacji i która profesja może okazać się najbardziej opłacalna? Z kamerą Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z osobami, które wykonują zawody pasujące do ich nazwisk - czy taka zbieżność pomaga im w codziennej pracy?
Spitsbergen znajduje się w archipelagu Svalbard na Morzu Arktycznym i należy do Norwegii. Wyspa zajmuje obszar około 39 tys. km². Ukształtowanie terenu jest górzyste, a najwyższy szczyt wznosi się na wysokość 1717 m n.p.m. Na Spitsbergenie działa też Polska Stacja Polarna w Hornsund. Niedawno Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie ogłosił nabór kandydatek i kandydatów na uczestników 43. wyprawy polarnej. Robert Stockinger postanowił dowiedzieć się jak wygląda praca i życie w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund.
Davina Reeves-Ciara poinformowała na swoim instagramie, że zostaje sama z czwórką dzieci, ponieważ jej mąż wyjeżdża na 10 dni, żeby się wyciszyć. O tym jak na związek wpływają samotne wyjazdy partnerów rozmawialiśmy z Viktorią Skrobotun-Pawelską - żoną Kamila Pawelskiego - Eksluzywnego Menela, Damianem Michałowskim dziennikarzem Radia Zet i Pauliną Biernat - psychologiem. Czy taka chwila dla siebie, od czasu do czasu, jest dobrym pomysłem?
Na zorganizowanej we Freiburgu Światowej Wystawie Kotów tytuł najpiękniejszej dorosłej kotki zdobyła El Niño rasy Maine Coon. W walce o tytuł pokonała aż 1500 innych kotów. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gości najpiękniejsza kotka świata oraz jej właścicielka Kamila Skrzydlak-Kulesza, która opowie o udziale w wystawach i jak się do nich przygotować.
Według amerykańskich badań wśród dzieci w wieku 3-5 lat spędzających ok. 1 godziny dziennie przed ekranem powstają spore ubytki w rozwoju mózgu. Jaki wpływ na rozwój małych dzieci mają urządzenia elektroniczne? O tym dziś w programie rozmawiali Olga Woźniak dziennikarka, dyrektor szkoły oraz dr Szymon Wójcik, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Agnieszka Flis o swoich skrzypcach mówi „diamentowe”. Instrument zdobi 5 tysięcy kryształków. Najbardziej zapracowana skrzypaczka pop tworzy taneczno- muzyczne show z tancerkami. Dziś w programie opowiedziała o swojej pasji i koncertach.
Fundacja Rodzić po Ludzku zrealizowała autorski projekt. W badaniach przeprowadzanych na grupie kilkudziesięciu tysięcy kobiet sprawdzano, jak wyglądają polskie porodówki. Czy na oddziałach położniczych panuje werbalna przemoc psychiczna i fizyczna? O tym w studiu Dzień Doby TVN opowiedziały Joanna Pietrusiewicz, prezeska fundacji oraz Aleksandra Wilk-Przybysz mama trójki dzieci.
Na Mokotowie działa pierwszy prywatny akademik w stolicy. Obiekt łączy w sobie atmosferę życia studenckiego i wygodę własnej kawalerki. Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN, Filip Chajzer sprawdził, jak mieszka się w luksusowym akademiku.
Najczęstszymi prezentami ślubnymi są kwiaty, wino i pieniądze. Dobrze jest dopasować upominek do zainteresowań lub charakteru Państwa Młodych. Oryginalne prezenty na ślub są zawsze zapamiętywany na długo, ale podobnie jak większość rzeczy i one podlegają trendom. W dzisiejszym materiale zaprezentowaliśmy popularną wśród młodych par modę na niesienie pomocy, a w studiu Dzień Dobry TVN gościła dekoratorka ślubna Martyna Gabriel.
12. listopada swoją premierę w Internecie miał utwór „Dumny z bycia psem”. W ciągu zaledwie tygodnia, teledysk naliczył ponad 600 tysięcy wyświetleń. Projekt ma na celu budowanie pozytywnego wizerunku Policji oraz wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościli aspirant sztabowy Piotr Chwastowski i sierżant sztabowy Szymon Głuszek.
Pożyczki od prywatnych osób to coraz częściej spotykana forma finansowania. Warunki udzielenia wsparcia ustalane są każdorazowo pomiędzy stronami, co oznacza, że to pożyczkodawca i pożyczkobiorca wspólnie decydują o kwocie, warunkach i terminie spłaty. Co zrobić, gdy te ustalenia nie są respektowane i musimy poprosić o zwrot pieniędzy? Dziś w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym Wojciech S. Wocław i Łukasz Lotek Lodkowski.
Po pieluchy ekologiczne sięga coraz więcej rodziców. I trudno się dziwić: tego rodzaju produkty tworzone są bowiem z myślą zarówno o bezpieczeństwie dziecka, jak i o środowisku. Największym ich atutem jest dobry skład, w którym nie ma toksycznych, niebezpiecznych substancji. W kawiarence Dzień Dobry TVN gościliśmy: Weronikę Dryję, położną i mama, która używa pieluch wielorazowych oraz Aleksandrę Kapturzak, która prowadzi bloga pieluchotekę.
Badania przeprowadzone w Polsce wykazały, że spora część młodych chłopców informacje na temat seksu czerpie ze stron pornograficznych. Jak wpływa to związki w dorosłym życiu? Dziś w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym Patrycja Wonatowska, seksuolog, terapeuta oraz Maciej Frasunkiewicz, psycholog dzieci i młodzieży.
W Pieninach funkcjonuje placówka Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną. Jej celem jest towarzyszenie osobom niepełnosprawnym od urodzenia aż do śmierci. Marzeniem stowarzyszenia jest nowy bus, którym podopieczni dojeżdżają codziennie na zajęcia. Obecny nie nadaje się już do użytku.
„Świąteczny dyżur” jest kolejną książką bestsellerowego pisarza Adama Kay’a, która w niekonwencjonalny sposób łączy w sobie zarówno radości, smutki, jak i absurdy siedmiu kolejnych świąt Bożego Narodzenia, które autor spędził jako lekarz na oddziale położniczym. Dziś w rozmowie z Anną Kalczyńską-Maciejowską i Andrzejem Sołtysikiem opowiedział o swoich doświadczeniach na oddziale porodowym oraz procesie twórczym towarzyszącym najnowszej książce.
Sprzedaż samochodu bywa kłopotliwa. Sposób na to znalazł mieszkaniec Kamiennej Góry, który zamieścił w Internecie oryginalny filmik mający pomóc mu rozreklamować auto. Dziś w Dzień Dobry TVN poznaliśmy rezultaty ogłoszenia.
Proste rozwiązania bywają często najbardziej skuteczne. Przekonali się o tym uczniowie szkoły podstawowej w Bartnikach, którzy aktywnie spędzają nie tylko lekcje wf-u. Zamiast na krzesłach siedzą na piłkach gimnastycznych. W materiale Roberta Stockingera o tym, skąd wziął się pomysł na inicjatywę oraz jakie są jej rezultaty opowiedział Michał Piłowski oraz Katarzyna Wychowaniec ze szkoły podstawowej im. Jana Kwiecińskiego w Bartnikach.
Sweterek dla niemowlaka powinien być wykonany z naturalnych włóczek. Zrobienie swetra powinno być podzielone na etapy. Warto zrobić większy sweter. Do wykonania najlepiej wybrać lekkie i delikatne w dotyku włóczki.