W czasach, kiedy Internet stał się dla nas jedyną platformą, na której możemy się zobaczyć z innymi, spotkać, pogadać, pośpiewać, pośmiać się, ale też coś sprzedać, pojawia się pytanie: jak zaistnieć w sieci, jak zrobić karierę w Internecie? Opowiedział o tym Piotr Bucki, autor książki „Viral. Jak zarażać ideami i tworzyć wirusowe treści”.
Podczas pobytu w domu możemy chwytać się różnych ciekawych aktywności. Razem z naszą animatorką Kasią Wierbiłowicz pokazaliśmy, jak w łatwy sposób ulepić coś niezwykłego z plasteliny i modeliny. Wspólne tworzenie małych dzieł sztuki będzie wspaniałą zabawą nie tylko dla maluchów, ale także dorosłych.
Czy zastanawialiście się kiedyś, po co kotom i psom wąsy? Otóż te delikatne włoski na pyszczku to bardzo ważny element, który pomaga zwierzętom rozpoznawać świat. O tym, jak działają i jakie funkcje spełniają, rozmawialiśmy z certyfikowanym behawiorystą zwierzęcym, Sonią Maciuszek.
Sześć lat temu spakowała plecak i ruszyła z 20-miesięczną córką w podróż do Ameryki Południowej. Od tego czasu Joanna Nowak i Gaja podróżują po świecie mając 23 zł na osobę dziennie. Przejechały całą Amerykę Łacińską i dużą część Azji. Gdy były na Sri Lance wybuchła epidemia, więc wróciły do Polski. O swojej niezwykłej wyprawie Joanna Nowak - fizjoterapeutka, podróżniczka i blogerka - opowiedziała w Dzień dobry TVN.
Chwilowo wszelkie podróże musimy odłożyć na dalszy plan. Gdy jednak sytuacja się unormuje warto pomyśleć o odwiedzeniu Portugalii, a szczególnie dwóch jej miast – Porto i Bragi. Swego czasu wybrał się do nich Michał Cessanis, a oto wspomnienia z jego wyprawy.
Maseczki ochronne są podczas pandemii koronawirusa przedmiotem szczególnie pożądanym. Potrzebuje ich oczywiście służba zdrowia, ale używają ich również wszyscy, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo. Jak więc zrobić je w domu? Pokazał to doktor Paweł Grzesiowski.
Długotrwały pobyt w domu wzmaga w nas marzenia o egzotycznych podróżach i tropikalnych zakątkach świata. Jak w praktyce wygląda kwarantanna pod palmami? Na to pytanie odpowiedzieli nam Ania i Bartek Dawidowscy, którzy od 5 lat mieszkają pływają trimaranem po Karaibach.
W dobie koronawirusa są tacy, którzy zachowują spokój i rozwagę. Druga grupa, obawiając się o zdrowie, panicznie dezynfekuje wszystko, co spotka na swojej drodze. Czy to ma sens? Jakie przedmioty powinniśmy odkażać w domu? Te kwestie wytłumaczył nam wirusolog, dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski.
Długotrwały pobyt w domowej izolacji wyzwolił w wielu z nas nowe pokłady zainteresowań, pasji i umiejętności. Szczególną popularnością w obecnych czasach cieszy się… pieczenie chleba. Zobacz, kto, co i dla kogo wypieka.
Święta to czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Dla wielu to jedyna okazja w roku, żeby zobaczyć się z najbliższymi krewnymi. Wielkanoc 2020 na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo. W programie sprawdziliśmy, jak te nietypowe święta wyglądały w Waszych domach.
W trudnym czasie, kiedy zmagamy się z zagrożeniem zakażenia koronowirusem, wiele osób angażuje się w szczytne akcje. Swoją pomoc okazali także właściciele drukarek 3D, którzy zaczęli drukować przyłbice ochronne dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.
Pogoda na Wielkanoc 2020. Co roku pogoda na Wielkanoc płata nam figle. Wydawać by się mogło, że skoro wypada wiosną, to na zewnątrz będzie ładnie. Jak pokazują poprzednie lata, często zamiast słońca, podczas Świąt Wielkanocnych padał śnieg i deszcz. Jak będzie w tym roku?
W Wielką Sobotę zaglądamy do domów naszych prowadzących. Filip Chajzer chwali się mazurkiem i zdradza przepis na najlepszy naleśnik. Małgosia Ohme pomaga samotnym. "Trzeba w tym skrawku życia, który został, starać się zrobić coś dobrego"- mówi dziennikarka i psycholog.
Od kilku tygodni widzowie dostarczają nam sporo energii i uśmiechu, oznaczając swoje filmiki #PogodniTVN. Dzięki temu możemy podejrzeć, co się dzieje w Waszych domach i zobaczyć, jak spędzacie czas. U rodziny Tomasza Króla z Nowego Sącza kreatywność nie ma końca. Zobaczcie.
Marcin Kamiński od kilku lat opiekuje się ostronosami rudymi - Ostrym i Harrym, mimo że posiadanie ich wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i poświęceniem. - To są stadne i hierarchiczne zwierzęta o masie społecznych odruchów, które mogą przekazywać, ale też wymagać - stwierdził mężczyzna. Jak zatem wygląda życie z tymi ssakami?
Z powodu pandemii koronawirusa te Święta Wielkanocne dla wielu z nas będą inne, chociażby z powodu braku przy stole części rodziny. A jak zapowiadają się one u Doroty Wellman i Marcina Prokopa? Czego nasi prowadzący życzą widzom Dzień Dobry TVN?
Kamery Dzień Dobry TVN tuż przed Wielkanocą gościły w domach naszych prowadzących. Piotr Kraśko przebywa w domu na Mazurach. Kinga Rusin, w związku z epidemią, po raz pierwszy spędzi święta sama. "To będzie trochę przykre" - przyznaje dziennikarka.
Kamery Dzień Dobry TVN zaglądają do domów naszych prowadzących. Paulina Krupińska-Karpiel jest w Kościelisku, a Damian Michałowski został w Warszawie. Jak spędzą święta?
Ręcznie robione pisanki wielkanocne ozdobią każdą święconkę i stół podczas świętowania Wielkanocy w rodzinnym gronie. Jak w oryginalny sposób ozdobić pisanki?
Skorupki jaj w wielu domach zazwyczaj lądują w koszu na śmieci. To duży błąd. Istnieje szereg sposobów na to, jak je sprytnie wykorzystać. Zamiast więc wyrzucać skorupki, można użyć ich do czegoś pożytecznego. W dodatku mogą one także przysłużyć się zdrowiu.
Świeczniki ze słoików to efektowne dekoracje świąteczne – zarówno na Boże Narodzenie, Wielkanoc, jak i na Halloween. Mogą stać się także uniwersalną ozdobą pokoju. Wszystko zależy od twojej inwencji i wybranego motywu. Sprawdź najpiękniejsze pomysły na świecznik ze słoika – z użyciem sznurka, serwetek, kamyków, koronki. Jako źródło światła najlepiej sprawdzą się świeczki typu tealight.
Wielki Piątek upamiętnia mękę Pańską i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jest to jedyny dzień w roku, w którym nie jest sprawowana msza św. i obowiązuje ścisły post.
W dobie pandemii koronawirusa wiele osób jest zagrożonych utratą pracy. Rozwiązaniem problemu może być przebranżowienie się i szukanie pracy za granicą, np. jako opiekun osób starszych. Czy można wyjechać w czasie wprowadzonych obostrzeń? Czy znajomość języka obcego jest obowiązkowa? O tym w Dzień dobry TVN opowiedziały Renata Fory z Seniorcare24 i Magdalena Kopacz z Centrum Językowego Konik.
Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej staramy się was przekonywać, że będzie dobrze. Pomagał nam w tym Henryk Sawka, znakomity rysownik i satyryk. Artysta zaprezentował rysunkowy, wielkanocny komentarz do hasła "Będzie dobrze". Pokazał też krok po kroku, jak stworzyć własny obrazek. Zobaczcie, jak poradzili sobie z tym nasi prowadzący.
Takich świąt jeszcze nie przeżyliśmy. Zawsze nasi bliscy byli dosłownie na wyciągnięcie ręki, mogliśmy siedzieć z nimi przy stole, rozmawiać, żartować i cieszyć się swoją obecnością. Tegoroczna Wielkanoc będzie inna, ze względu na pandemię koronawirusa spędzimy ją łącząc się przez Internet. Tak święta będą wyglądać również w rodzinie Filipa Chajzera.
Na drzwiach schroniska w Korabiewicach pojawiła się napisana na kartonie wiadomość: „Mamy 0 zł na leczenie i karmienie”. Z powodu epidemii koronawirusa przyszłość żyjących tam zwierząt jest zagrożona. Pracownicy schroniska apelują o pomoc. Dowiedz się, jak wesprzeć zwierzęta nie wychodząc z domu.
Mogłoby się wydawać, że czas kwarantanny przysparza naszym pupilom wiele radości. Ale czy na pewno? Koty są prawdopodobnie szczęśliwe, ale z psami może być gorzej. Razem z Sonią Maciuszek z "Myśli wyszczekanych" odpowiadamy, jak zorganizować im czas w domu, by rozładować ich energię.
Obecna sytuacja jest wyjątkowo trudna dla kobiet w ciąży. Lęk o bezpieczeństwo swoje i dziecka narasta, dlatego bardzo ważne, żeby w tym trudnym czasie przyszłe mamy zadbały o swoje ciało i umysł. Basia Tworek – psycholożka i nauczycielka jogi pokazała nam kilka relaksujących ćwiczeń.
Z badań Instytutu Badania Rynku i Opinii Społecznej wynika, że 62 procent Polaków ma oszczędności, by przetrwać po utracie pracy na skutek koronawirusa. Czy obecna sytuacja sprawi, że będą musieli po nie sięgnąć?
Nie od dziś wiadomo, jak ważny jest wypoczynek po dniu wypełnionym przeróżnymi obowiązkami. Idealnie do tego będą nadawały się wszelkie kanapy czy fotele, na których usiądziemy z książką. Odwiedzając wiele mieszkań, Katarzyna Jaroszyńska trafiała na meble idealnie spełniające funkcję relaksacyjną. Oto niektóre ich przykłady.