Sport najlepiej uprawiać z rodziną - uważa kardiolog i triathlonista Sebastian Woźniak. Razem z żoną Karoliną i dziećmi Zuzią, Olą i Leonem trenuje w domu. Zobaczcie, jak ćwiczą #pogodnitvn.
W czasie, kiedy z powodu pandemii koronawirusa w Tatrach nie ma turystów. Niegdyś mocno oblegane miejsca przez ludzi - dziś bierze w posiadanie natura. - Mamy wiele ciekawych obserwacji - powiedział Jan Krzeptowski-Sabała.
Nie ma chyba osoby, która choć raz w życiu nie zetknęłaby się z tą popularną rośliną. Pelargonia, bo o niej mowa, zdobi niemal co drugi polski ogród, balkon czy taras. Przedstawiamy najczęściej spotykane odmiany pelargonii oraz kilka przydatnych wskazówek, jak dbać o tę wdzięczną roślinę. Maja Popielarska zdradza, jak stworzyć kompozycje z pelargoniami, które sprawdzą się nawet w najnowocześniejszych wnętrzach.
W związku z epidemią koronawirusa dzieci uczą się zdalnie, spędzając czas w domu z rodzicami. Jak oderwać je od telefonu? Proponujemy proste zabawy edukacyjne, które nie wymagają trudno dostępnych rekwizytów ani specjalnych umiejętności. Kilka eksperymentów pokazali nam popularyzator nauki Karol Wójcicki i jego córka Ada.
Turystyka stanęła nad przepaścią. Ludzie nie podróżują, nie chodzą do restauracji, a hotele są zamknięte. Straty są ogromne i wiele firm już upadło. „Nie mamy z czego żyć” – apelują w materiale Uwagi! TVN pracownicy branży turystycznej.
Gorzuchowo, niewielka wieś w województwie Wielkopolskim. Prawie 260 lat temu spalono tam na stosie, niesłusznie oskarżone zielarki. Ich legenda żyje jednak do dziś. Zobaczcie sami!
Jak podają amerykańskie media, w nowojorskich schroniskach zaczyna brakować psów i kotów do adopcji lub opieki zastępczej. Wszystkie zwierzaki zostały przygarnięte przez ludzi, którym z powodu przymusowej izolacji brakowało towarzystwa. A jak sytuacja przedstawia się na warszawskim Paluchu? Jak obecnie wygląda proces adopcji?
Zaledwie w styczniu Weronika Marczuk po raz pierwszy została mamą. Córeczka przyszła na świat 17 stycznia. Marczuk udostępniła właśnie na Instagramie zdjęcia ze spaceru z malutką Anią. Fani nie kryją zachwytu nad świetną sylwetką Weroniki zaledwie kilka miesięcy po porodzie.
Radosław Araszkiewicz od lat jeździ do Nepalu, a od marca pomaga Polakom, którzy z powodu koronawirusa utknęli w Katmandu. Dzięki jego zaangażowaniu cześć z nich wróciła już do kraju. Jak aktualnie wygląda sytuacja w stolicy Nepalu?
Od równo miesiąca – według rozporządzenia MEN - szkoły mają obowiązek prowadzenia zajęć online. Jak uczniowie i rodzice poradzili sobie z nauką na odległość? O swoich doświadczeniach opowiedziała nam Agnieszka Stefaniuk - mama siedmiorga dzieci.
Obecnie coraz więcej osób decyduje się na adopcję zwierząt. Dziennikarka Kasia Olubińska-Godlewska od dawna marzyła o psie. Teraz to marzenie udało się jej zrealizować. w Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak trafił do niej mały Flipek.
Osinów Dolny to polska wieś położona w województwie zachodniopomorskim, która słynie z setki punktów handlowych i z największej w naszym kraju liczby zakładów fryzjerskich w przeliczeniu na mieszkańca. Niestety z powodu pandemii ulice salony i sklepy świecą pustkami.
W czasie pandemii wszystkie salony fryzjerskie i kosmetyczne musiały zostać zamknięte. Właściciele małych przedsiębiorstw stanęli więc przed dylematem – co dalej? Niektóre usługi można z łatwością przenieść do internetu, jednak w przypadku salonów piękności sprawa wydaję się przegrana. Nic bardziej mylnego! Goście dzisiejszego wydania znaleźli sposób na ratowanie swoich biznesów.
Ma 2 lata, 45 cm i waży 2,7 kg. Potrafi wchodzić po schodach, wykonywać ciosy bokserskie, robić przysiady, a nawet tzw. jaskółkę. Mało tego, w 2021 roku chciałby wystartować w międzynarodowych zawodach piłki nożnej RoboCup 2021. Poznajcie Melsona i kilku jego twórców: Przemysława Płońskiego, Kornelię Łukojć i Kacpra Mikołajczyka.
W trudnym dla wszystkich czasie, kiedy zmagamy się z zagrożeniem zakażenia koronowirusem, wiele osób angażuje się w szczytne akcje. Bartłomiej Jarkiewicz jako właściciel drukarek 3D wraz ze swoim zespołem okazał pomoc, wytwarzając przyłbice ochronne i gogle dla służby medycznej. I właśnie za to przyznaliśmy akcji #DrukarzeDlaSzpitali kwietniową Pozytywkę.
Poród brzuszny to nadzieja dla przyszłych mam. Jest bezpieczny, mniej bolesny i pozwala na szybszy powrót do formy. Od niedawna dostępny również w Polsce. Na czym dokładnie polega ta metoda? O szczegółach opowiedział dr n. med. Tomasz Waśniewski.
Pielęgniarki, pracujące na co dzień w szpitalach i zespołach ratownictwa medycznego, podczas epidemii każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie. Poznaj historie kilku z nich. W materiale dla Dzień Dobry TVN opowiedziały o towarzyszącym im lęku, stresie i trosce o bliskich.
Mirosław Hermaszewski to jedyny Polak, który widział świat z kosmosu. Czy panujące podczas lotu warunki można porównać do tego, co przeżywamy teraz na kwarantannie? Izolacja, odcięcie, brak natury i ludzi. Jak przetrwać i oswajać samotność? O tym generał Hermaszewski opowiadał w naszym programie.
Linda Miller-Nicholson od dziecka chciała zastać artystką. Realizacja tego marzenia okazała się o tyle trudna, że brak jej było wystarczających umiejętności plastycznych. Na szczęście miała w zanadrzu inny talent – robienie makaronu. Dowiedz się, jak wyglądała jej droga do sukcesu.
Obowiązujące wytyczne zalecają wszystkim pozostanie w domu. Istnieją jednak przypadki, gdy dzieci żyją w dwóch domach jednocześnie. Jak w obecnej sytuacji mają poradzić sobie rozwodnicy, którzy wspólnie wychowują swoje pociechy?
Kończą ci się pomysły na spędzanie czasu z dziećmi? Warto zbudować z nimi bazę. Ta ponadczasowa zabawa sprawdza się od kilku pokoleń i z pewnością spodoba się również twoim maluchom. A i rodzice będą mieć przy tym sporo frajdy.
Przedłużająca się kwarantanna sprawiła, że wielu z nas wpadło w zakupowy szał. Kurierzy dzień w dzień dostarczają pod nasze drzwi paczki z produktami. Jak obecnie wygląda ich praca? Zobacz, w jaki sposób dbają o bezpieczeństwo swoje i innych.
Od kilku tygodni zostajemy w domach, więcej gotujemy, a co za tym idzie - brudzimy więcej naczyń. Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników doradza jak prawidłowo załadować zmywarkę i zdradza przepis na domowy środek do mycia w zmywarkach.
Dużo czasu spędzamy teraz na naszych balkonach i w ogródkach, korzystając z pięknej pogody. To doskonały moment, by ubogacić je pięknymi roślinami, które będą cieszyły oko. Jakie sprawdzą się idealnie podczas panującej suszy? Oto porady naszej specjalistki.
Sampo i Kalev, dwa psy rasy husky i ich właściciele zaopatrują mieszkańców wsi Borowice w niezbędne do życia produkty. Czworonogi noszą na swoich grzbietach specjalne torby w których dwa razy w tygodniu dostarczają potrzebującym leki i jedzenie.
W trudnym dla nas czasie, zamiast się zamartwiać zróbmy coś, co poprawi nam humor. Zajęciem, które ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, jest zabawa w ogrodnika. W glebie znajdują się związki, które przenikając przez skórę, powodują uwalnianie hormonu szczęścia. Gotowi na nowe wyzwanie? O tym, jak wysiać łąkę kwietną opowiedział nam ogrodnik, Karol Podyma.
"Proszę o nieudostępnianie moich danych osobowych Poczcie Polskiej. RODO nie zezwalam!" - pełne emocji oświadczenia pojawiły się w ostatnich dniach w mediach społecznościowych. Takie wpisy nie mają jednak mocy prawnej. Co zrobić, żeby nasz sprzeciw był skuteczny?
Maseczek w sklepach brakuje, a coraz więcej mówi się o tym, że powinniśmy je nosić. Tylko jak je zdobyć? Pokazujemy jak w prosty sposób uszyć je własnoręcznie.
23. kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym świętem Biblioteka Narodowa opublikowała wstępne wyniki na temat czytelnictwa w Polsce w 2019 roku. Z danych dowiadujemy się również, jakie tytuły przypadły do gustu rodakom. 39 proc. badanych zadeklarowało przeczytanie jednej książki rocznie. Niewiele? W poprzednich latach ten odsetek był jeszcze niższy.
Gospodarka jest w recesji, a bezrobocie rośnie. Utrzymanie pracowników w dobie koronawirusa jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed którym stoją przedsiębiorcy. Z myślą o nich ruszyła akcja społeczna #Niezwalniajmy. Jaki jest jej cel? Na czym polega?