Od kilku tygodni spędzamy w domach dużo czasu. Dorośli pracują zdalnie, dzieci mają lekcje on line, zużywamy więc więcej prądu. Efekt? Dostaliśmy wyższe rachunki za energię elektryczną. Jak można je zmniejszyć? Kilka prostych zasad przedstawił nam Cezary Szmidke, populatyzator nauki.
Dzieci stoją teraz w obliczu wielu wyzwań związanych z lekcjami w dobie koronawirusa. Z pomocą przychodzą korki.tv i wielu znakomitych nauczycieli, którzy pomogą opanować m.in. język angielski. Ewa Drobek dzięki 21-letniemu stażowi potrafi przekazać wiedzę w ciekawy i zaskakujący sposób. Jak uczyć się języków obcych, żeby sprawiało to przyjemność? Co zrobić, by wiedza została w głowie?
Marzysz o tym, by twoje wnętrze miało industrialny charakter? Nie musisz od razu kupować loftu. Wystarczy, że zainspirujesz się naszymi poradami i wybierzesz dodatki w najmodniejszym obecnie kolorze - czarnym. Dla nieprzekonanych mamy nawet konkretne przykłady.
W ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, od środy 6 maja będzie można otwierać żłobki i przedszkola. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do ich organów prowadzących, czyli samorządów. O co muszą zadbać rodzice, zanim zaprowadzą dziecko do placówki?
Maciek Święcicki jest prawdziwym człowiekiem renesansu. Na co dzień pracuje jako inżynier, zaś po godzinach zajmuje się m.in. fotografowaniem i muzyką. Podczas kwarantanny odkrył też talent do rysowania, a jego dziełami zachwyciły się polskie gwiazdy. Zobacz, kogo sportretował.
Na Discovery Channel wystartował drugi sezon programu „Nic do zgłoszenia”. Jego autorzy ujawniają kulisy walki z przemytem towarów. Jak wygląda codzienność funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej? Z jaki trudnymi sytuacjami muszą się zmagać? O tym opowiadali w Dzień Dobry TVN.
Wystarczą 24 godziny i 150 euro. Rozwijany od kilku miesięcy przez prawników biznes “szybkich rozwodów” stał się, według jego właścicieli, atrakcyjnym przedsięwzięciem w czasie epidemii. Hiszpańska kancelaria prawna oferuje "koronarozwody" zmęczonym sobą małżonkom. Jak przebiega ekspresowy proces?
Teo od początku był wymagającym dzieckiem. Jednak dopiero w zeszłym roku został zdiagnozowany. Lekarze stwierdzili u niego zespół Aspergera. O opiece nad synem i wyjątkowym macierzyństwie opowiedziała nam DJka, Maria Tymańska.
Kwarantanna sprawiła, że więcej czasu spędzamy z naszymi drugimi połówkami. Część osób na pewno się do siebie zbliża, jednak dla innych wspólna izolacja może zakończyć się rozstaniem. O tym, dlaczego tak się dzieje mówiła seksuolog, Izabela Jąderek.
Są niecałe trzy lata po ślubie. Już mają trójkę dzieci, a czwarte jest w drodze. O opiece nad wyjątkowymi maluchami opowiedzieli nam Monika Hoffman- Piszora, autorka bloga „Dzieciaki cudaki” i jej mąż Wojciech. Poznajcie historię niezwykłej miłości.
Ma 17 lat i chodzi do szkoły muzycznej. Gra jazz na skrzypcach. Od blisko roku także śpiewa. Vesna jest córką dziennikarza Roberta Leszczyńskiego, który zmarł w 2015 roku. - Bardzo często wspominam mojego ojca już bez łez - mówi Vesna w rozmowie z Piotrem Wojtasikiem.
Podopieczni placówki opiekuńczo-wychowawczej w Świdnicy szyją maseczki dla potrzebujących. Zapału i motywacji może pozazdrościć im niejeden dorosły. Zobacz, jak wychowankowie CHATY pomagają chronić się przed koronawirusem.
Kinga Beńska od ponad 11 lat prowadzi dom tymczasowy dla psów. W tym czasie udało jej się pomóc wielu czworonogom. Zobacz, w jaki sposób oswaja doświadczone przez los zwierzęta i znajduje im nowych właścicieli.
Woda jest niezbędna do życia nie tylko ludziom. Potrzebują jej także owady i ptaki. Jednak kiedy w Polsce panuje susza, zwierzęta często nie mają się gdzie napić. Pomóc mogą im poidełka wystawione na naszych balkonach. Ich zrobienie jest bardzo proste, co pokazała nam Maja Popielarska.
Bycie strażakiem to nie tylko gaszenie pożarów, to wiele czynności, które ratują ludzkie życie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka warto podziękować pracownikom jednego z najbardziej bohaterskich i niebezpiecznych zawodów. O pracy w jednostce więcej opowiedział nam Dawid Muchlewicz.
Bieszczady to jedna z najbardziej malowniczych polskich krain. Przyroda zachwyca tu swoim pięknem, bujnością i zróżnicowaniem. Zobacz, jakie cuda skrywa bieszczadzka puszcza.
Powodów do radości możemy znaleźć mnóstwo, ale w chwilach słabości często zapominamy, za co tak naprawdę powinniśmy być wdzięczni. Dziś w Dzień Dobry TVN o kilku z nich przypomniała Monika Mrozowska, która w czasie izolacji zamieszkała w swoim wymarzonym domku na wsi. Za co aktorka kocha Polskę i który region jest jej najbliższy?
Cesenatico to urocza miejscowość we Włoszech, która stanowi idealne miejsce na urlop. Słynie z pięknych plaż, a także zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć. Co możesz zwiedzić w Cesenatico i jak spędzić tam czas? Sprawdź.
Odwiedzając to średniej wielkości miasto w zachodnich Niemczech, nie sposób nie odwiedzić stadionu BayArena. Choć obiekt nie należy do najnowocześniejszych, ma w sobie duszę i specyficzny klimat. Z jakimi atrakcjami spotkamy się jeszcze w Leverkusen? Miasto kusi zabytkowymi budowlami i ciekawymi pomnikami.
Telefon to nieodłączne urządzenie każdego z nas, jednak komórka dla seniora powinna zostać dobrana do jego potrzeb. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Podpowiadamy.
Co należy zrobić, by uprawiać kocimiętkę Faassena w ogrodzie? Jakie wymagania należy spełnić i jak pielęgnować tę roślinę, by rosła zdrowa i obficie kwitła? Co toleruje ta roślina, a czego powinniśmy raczej unikać?
Sturovo to niewielkie słowackie miasteczko położone na granicy z Węgrami. Miejscowość zasłynęła przede wszystkim dzięki znajdującym się w niej popularnym basenom termalnym Vadas Sturovo oraz malowniczemu krajobrazowi, jaki tworzy wraz ze swoim węgierskim sąsiadem – Esztergom.
W Japonii sieć kolejowa jest bardzo dobrze rozbudowana, dzięki czemu jest to najlepszy sposób podróżowania po tym kraju. Pociągiem można dojechać praktycznie do wszystkich większych miast i co ważne, częstotliwość przejazdów jest niezwykle duża – pociągi ruszają co 10–15 minut. Koniecznością stało się więc maksymalne skrócenie czasu podróży. Odpowiedzią na tę potrzebę jest superszybki pociąg Shinkansen.
Saragossa to stolica Aragonii - regionu w północno-wschodniej Hiszpanii, który wyróżnia się górzystym ukształtowaniem terenu i malowniczą rzeką Ebro. Saragossa stanowi jedno z najpiękniejszych miast w całym kraju. Zwiedzanie Saragossy wiąże się nie tylko z podziwianiem monumentalnych i cennych zabytków, ale również z korzystaniem z bogatej oferty kulturalnej.
Z emotikon w Internecie korzysta prawie każdy z nas. W szybki i uproszczony sposób komunikują nasze intencje i odczucia. Czy w sprawach sądowych emotikony mają moc prawną? Specjalnie dla nas wyjaśnia to dr Maciej Kawecki.
Przyroda bywa nieprzejednana, ale nie dla wszystkich. Jeśli podchodzi się do niej z elegancją, gracją, kulturą i szacunkiem, można doświadczyć czegoś naprawdę zachwycającego. Tak jak robi to przyrodnik Marcin Kostrzyński.
Dokładna data założenia miasta nie jest znana. Szacuje się, że powstało ponad tysiąc lat temu. Muzeum H. Ch. Andersena w Odense w Danii jest jedną z największych atrakcji południowego regionu kraju. To trzecie co do liczby ludności miasto zamieszkuje prawie 160 tysięcy osób.
Baseny termalne na Węgrzech są jedną z najbardziej znanych atrakcji tego kraju. Każdego roku tysiące turystów decyduje się na skorzystanie z uroków węgierskich kąpielisk i aquaparków. Skąd bierze się ich popularność? Jakie termy na Węgrzech warto odwiedzić?
Przez brak deszczu trawa nie wygląda najlepiej - źdźbła są zupełnie wysuszone i pozbawione koloru. Co zrobić, aby trawnik odzyskał piękny wygląd? O swoich sposobach mówił prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnik Łukasz Skop.
Patrick Ney to Brytyjczyk, który mieszka w Polsce od 2010 roku i promuje ją za granicą. Wielokrotnie był gościem Dzień Dobry TVN, gdzie ładną polszczyzną opowiadał o swoim życiu w naszym kraju. Właśnie na swoich social mediach podzielił się z fanami radosną wiadomością: "Jestem totalnie wzruszony! Moi drodzy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał mi polskie obywatelstwo"!