Karolina Lejman z zawodu jest architektem wnętrz. Od dekorowania pomieszczeń woli jednak monumentalne budowle, w których wyczarować można wesele jak z bajki czy filmu. Udało jej się już zorganizować ceremonię rodem z "Alicji w krainie czarów", "Władcy pierścieni" i "Harry’ego Pottera".
Chociaż pomysł na jego wybudowanie zrodził się w latach 80. XX wieku, to na realizację przyszedł czas całkiem niedawno. Najdłuższy most na świecie – o długości aż 55 kilometrów – powstał w 2018 roku w Chinach.
Pokazuje, że życie może się zacząć w każdym momencie. Nawet, gdy zbliżasz się do siedemdziesiątki, urodziłaś szóstkę dzieci i spędziłaś niemal pół wieku u boku człowieka, który cię poniża i tobą gardzi. Dzisiaj Jolanta Janus robi to, o czym zawsze marzyła: tańczy, śpiewa, pisze wiersze, piosenki, kocha i jest kochana. Jej historię opowiada film „Lekcja miłości”, który podbija festiwale i zdobywa liczne nagrody. O jego niezwykłej bohaterce rozmawialiśmy z twórczyniami filmu - Małgorzatą Goliszewską, Anną Stylińską i Katarzyną Mateją.
Jeszcze trwają ostatnie dni lata, ale już teraz możemy przygotować garderobę na kolejną porę roku. Mimo że każdy ma nadzieję, że jesień będzie piękna i łaskawa, to i tak niezbędne będą ciepłe swetry. Według stylistki Marty Pożarlik to najlepsza część garderoby. I to nie tylko damskiej! A jakie wybrać w tym sezonie?
Od pracy w telewizji przez kulinarny blog, staż w San Francisco do własnej piekarni, w której pracują same kobiety. Monika Walecka przyznaje, że chce robić jak najlepszy chleb, a cała reszta jest tego konsekwencją. Poznajcie historię jej chlebowej obsesji.
To już oficjalne - najpiękniejszy ogródek przy domu rodzinnym należy do Moniki i Witolda Zapaśników. To właśnie ich skrawek ziemi nagrodzono w prestiżowym konkursie "Warszawa w kwiatach i zieleni" organizowanym przez Urząd Miasta.
Położne ze Szpitala Powiatowego w Biskupcu w wyjątkowy sposób zajmują się swoimi pacjentkami. Przyszłe mamy do porodu zbliżają się… tanecznym krokiem. Filmik z ich udziałem stał się w ostatnich dniach prawdziwym hitem.
Monika i Łukasz wybudowali swój wymarzony dom w Inowrocławiu i urządzili go w stylu glamour. Ich córka Zuzia postanowiła natomiast zamieścić zdjęcia pięknych wnętrz na naszej facebookowej grupie „Odpicowane mieszkanie”. Elegancki styl docenili internauci, a Katarzyna Jaroszyńska zdecydowała się odwiedzić rodzinę z kamerami.
W kontekście rodzicielstwa najczęściej mówimy o problemach spotykających matki. Wiele osób zapomina, że ojcowie również borykają się z wieloma trudnościami związanymi z tym tematem. Na naszej usiedli Błażej Staryszak i Krzysztof Wiśniewski, którzy w zabawnym stylu napisali poradnik "Tata nie ma siły". Jak oni ją znajdują?
Właścicielka 8-letniego owczarka Fado została uznana winną "utrzymywania psa w sposób stwarzający uciążliwość dla otoczenia poprzez hałas". Sąd w Elblągu nałożył na nią naganę oraz obowiązek pokrycia kosztów procesowych w wysokości 3 tys. złotych. Z czego wynika długotrwałe wycie psa i jak pomóc mu zmienić to zachowanie? Zapytaliśmy o to behawiorystkę Sonię Maciuszek.
Studentka biologii na Uniwersytecie Wrocławskim w książce z biblioteki szukała wiedzy, a znalazła list dziadka do wnuczki. Przeleżał on między stronicami prawie ćwierć wieku. W mediach społecznościowych natychmiast ruszyły poszukiwania adresatki. Udało się ją znaleźć po kilkunastu godzinach. Jakie wspomnienia i emocje niesie ze sobą kawałek wyblakłej kartki? O tym adresatka listu, Magdalena Nowosielska opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Mniej nowych ofert, niższe pensje, mało benefitów - rynek pracy w Polsce od kilku miesięcy odczuwa skutki pandemii koronawirusa. Są jednak profesje, których załamanie gospodarcze nie dotknęło. Wręcz przeciwnie, nie brakuje zawodów, na które zapotrzebowanie wzrosło. Sprawdź, kogo szukają pracodawcy.
Smartfon stał się nieodłącznym elementem codziennego życia. Służy do robienia zdjęć, nagrywania filmików z wakacji i przeglądania internetu. Pokazywanie pamiętnych chwil znajomym na małym ekranie telefonu nie należy jednak do najwygodniejszych. W tym celu warto połączyć telefon z telewizorem i oglądać wszystko na dużym ekranie. Jak to zrobić i jakie akcesoria będą potrzebne?
Zachowanie odpowiednich proporcji proszku do prania jest bardzo ważne. Wpływa na skuteczność prania i płukania ubrań, ma też znaczenie dla żywotności sprzętu. Sprawdź, ile proszku do prania wsypać, by rzeczy były czyste, a pralka wolna od pleśni i nieprzyjemnego zapachu.
W ramach 25. edycji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady, Krzysztof Wielicki poprowadził wyprawę na górę Rudawiec. We wspinaczce towarzyszył mu Robert Stockinger, który miał ze sobą flagę z logo Dzień Dobry TVN. Wybitny himalaistka i nasz reporter wetknęli ją na szczycie góry.
Praktycznie każda kobieta przynajmniej raz w życiu zmierzyła się z tym problemem. Zniszczony kosmetyk, którego drobinki zaśmiecają kosmetyczkę czy torebkę, może naprawdę irytować. Wiecie jednak, że istnieje sposób, by ponownie złączyć go w całość? Agnieszka Janoszka opowiedziała o niezawodnych rozwiązaniach.
Maria Garus rzuciła pracę, sprzedała auto i postanowiła spełnić swoje marzenie o przejechaniu na rowerze Ziemi z północy na południe. Za sobą ma już 24 tys. kilometrów, co zajęło jej trzy lata. W pokonaniu ostatnich 4-5 tys. km Marii przeszkodziła pandemia.
Tom Justyniarski ma niezwykłe marzenie - zamierza otworzyć szkołę, w której dzieci będę uczyć się miłości do zwierząt. O swojej inicjatywie opowiedział w naszym programie. Na kanapie zasiadł z nowym kolegą - pieskiem Hugo, który szuka domu.
Większość dzieci marzy o tym, aby zostać strażakiem i jak superbohater, ratować ludzi z pożarów. Teraz ich marzenia się ziściły. Chłopcy i dziewczynki od najmłodszych lat mogą szkolić swoje umiejętności udzielania pomocy pod okiem doświadczonych strażaków.
Taki widok w samym centrum Warszawy nie zdarza się często. W stolicy została zorganizowana parada psów szwajcarskich, która zebrała aż 85 przedstawicieli rasy wychowanych przez polskich hodowców.
Wśród nas nie brakuje ludzi z ogromnymi pasjami, a jednym z nich jest Łukasz Kaczmarek z Kraśnika. Mężczyzna na swoim podwórku zbudował prawdziwy katamaran, którym chce wypłynąć w podróż dookoła świata.
Algorytmy, sztuczna inteligencja, inteligentne finanse – tak wygląda przyszłość kredytów. Prawdopodobnie już niebawem to nie człowiek będzie oceniał, czy nadajemy się na kredytobiorców. Wykorzystywane będą nowe technologie, o których w naszym programie opowiedział ekspert w tym temacie, dr Maciej Kawecki.
Bartosz Warwas to prawdziwy pasjonat sztuki bonsai. Choć na co dzień jest aptekarzem, to miniaturyzacja roślin staje się jego drugim zawodem. O swoim hobby oraz o tym, jak krok po kroku uformować drzewko bonsai opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Nazewnictwo „pigwowiec” i „pigwa” używane jest w Polsce zamiennie, by określić krzewy dające cierpkie, małe „jabłuszka” bogate w witaminę C. Warto wiedzieć, jak odróżnić te dwa gatunki - wbrew pozorom nie jest to takie trudne.
Wielu rodziców zastanawia się, kiedy rozpocząć naukę czytania u dziecka. Należy zacząć jak najwcześniej czy wręcz przeciwnie - poczekać, aż dziecko pójdzie do szkoły? Wszystkie wątpliwości na ten temat rozwiała w Dzień Dobry TVN Zofia Szymańska, logopeda i pedagog specjalny.
Co zrobić, żeby z naszej szafy wydobywał się przyjemny zapach? Agnieszka Kałuża, blogerka, zdradziła kilka trików na to, jak utrzymać świeżość ubrań.
W swoich gospodarstwach domowych większość ludzi posiada psy, koty, chomiki lub rybki, a takie historie jak ta, opowiedziana w Dzień Dobry TVN, nie zdarzają się zbyt często. Polka mieszkająca w Australii podzieliła się poruszającą opowieścią. Wraz z mężem zajęła się porzuconym łabędziem i zyskała nowego członka rodziny.
Jednym kojarzy się z igloo, innym z science-fiction. Domy kopułowe w końcu trafiły do Polski. Agnieszka i Tomek Czerwińscy zdecydowali się wybudować takie lokum własnoręcznie. Odwiedziła ich nasza reporterka, Agata Zjawińska.
Często zdarza się, że fascynacje z najmłodszych lat pozostają w naszych sercach na zawsze. Żywym przykładem takiego stanu rzeczy jest Wojciech Górszczyk, który ze względu na swoją nietypową pasję, do ślubu pojechał... "ogórkiem".
Znaczki, jakie znajdują się na opakowaniach produktów mogą być dla niektórych czarną magią. Co bowiem oznaczają symbole CE i jak rozpoznać, że dana rzecz jest przyjazna dla środowiska? W przystępny sposób wytłumaczyła to Katarzyna Bosacka.