Adrian Głuchowski, obserwując ciężką pracę medyków, postanowił pomóc im w miarę własnych możliwości. Mężczyzna raz w tygodniu dostarcza do szpitala własnoręcznie przygotowane posiłki. - Ludziom trzeba pomagać. Nie można myśleć tylko o sobie, to jest nienaturalne - przyznał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.
Pierwsza miłość, czasami wracamy do niej wspomnieniami i z uśmiechem na twarzy analizujemy dawne czasy. Co by było, gdyby? Są jednak osoby, u których dziecięce, przyjacielskie relacje trwają długie lata, a miłość do kolegi lub koleżanki ze szkolnej ławki przeradza się w dorosłym życiu w poważny związek. Co sprawia, że miłość między dwojgiem trwa tak długo i się nie wypala? O tym rozmawialiśmy z psychoterapeutką Katarzyną Kucewicz oraz Marią Kotowską, która swojego partnera zna od dzieciństwa.
Okienko życia dla królików i gryzoni w Lublińcu to miejsce stworzone przez Magdalenę Nowaczyk. To właśnie tu przebywają samotne króliki, chomiki, szynszyle i myszoskoczki, które szukają kochającego domu. Jak narodził się pomysł na tę inicjatywę?
Szop pracz dotarł do Warszawy. To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców stolicy. Zabawne? Cóż, tym, którzy go spotkają na swojej drodze, wcale do śmiechu nie będzie. Szop pracz nie jest uroczym zwierzątkiem, które powinno się zaczepiać i dokarmiać!
Pandemia koronawirusa wiele osób pozbawiła pracy i źródła zarobku. Z tego powodu ludzie zaczęli sobie dorabiać. Jedni dziergają, drudzy robią torty czy pieką chleby, a jeszcze inni udzielają korepetycji online. Jednak jaki musi być spełniony warunek, by mogli oni zarabiać bez konieczności zakładania firmy?
Piękne mieszkanie nie zawsze jest funkcjonalne, a to duży błąd. Nawet w świetnie urządzonym wnętrzu może okazać się, że pewne rozwiązania są nam niezbędne. I co wtedy? Czy trzeba od razu robić remont? Nie! Nowoczesne technologie potrafią wpasować się w każdą przestrzeń.
W dzisiejszych czasach czas jest na wagę złota – dosłownie. Mamy go bardzo mało, a jak mamy wolne, to chcemy mieć wolne. I wykorzystać je na czas spędzony z rodziną lub na inne przyjemności, niekoniecznie na sprzątanie.
Marzenie każdego z nas – prywatny szef kuchni w domu. Ty kupujesz składniki, a on robi za ciebie. Prawie, bo jeśli masz piekarnik parowy Electrolux, to będzie on doglądał potrawy za ciebie, a jedyne co musisz zrobić, to przygotować potrawę i wstawić ją do piekarnika. Koniec z niedopieczonym lub spalonym jedzeniem!
Kryzys związany z pandemią bardzo mocno uderzył w rynek pracy. Wiele osób już straciło swoje stanowiska, a pozostali obawiają się najgorszego scenariusza. O co zadbać, gdy otrzymamy wypowiedzenie oraz jak długo obowiązuje nas ubezpieczenie zdrowotne? O tym opowiedziała nam Alicja Dettlaff, doradca zawodowy.
Każdego roku w różnych częściach świata zbierają się ludzie, by podczas konferencji TEDx opowiadać o swoich ideach. Tegoroczna edycja odbędzie się 28 listopada w formie online. Czym właściwie jest i na czym polega? O tym opowiedziały nam Malwina Faliszewska, coach i trenerka budowania pewności siebie i mocnych stron oraz dr Elena Pawęta, adiunkt w Szkole Głównej Handlowej, trener komunikacji biznesowej, organizatorka TEDxWarsawWomen.
W tym przypadku śmiało można stwierdzić, że tutaj widzowie przychodzą do kina, a na film. Szczeciński Pionier ma 113 lat i niejedną historię za sobą. To właśnie tutaj powstał wiersz Gałczyńskiego "Małe kina". To tutaj Blauert prowadził kawiarnię. Piotr Wojtasik zajrzał do miejsca z duszą, by przybliżyć je widzom.
Nauka zdalna dla wielu rodzin wiąże się z wyborem i zakupem narzędzi do nauki. Jednym z nich jest drukarka, bardzo przydatna uczniom podczas lekcji on line. Czym różnią się od siebie drukarki? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jak o nią dać? Kilku porad udzielił nam Konrad Koterba, czyli Pan Gadżet.
Wraz z upływem czasu w ludzkim ciele zachodzą zmiany, którym nie sposób zapobiec. Nie oznacza to jednak, że nie ma skutecznych metod, aby dobrze wyglądać po 40. Zdrowy tryb życia, odpowiednia dawka ruchu, właściwa dieta oraz pielęgnacja gwarantują nie tylko młody wygląd, ale również doskonałe samopoczucie.
Budowę domu własnymi siłami zaczyna coraz więcej Polaków. Fachowców wzywają jedynie do specjalistycznych robót. Tylko na jednej z grup w mediach społecznościowych jest ponad 80 tys. osób zainteresowanych tym tematem. Dla wielu z nich najważniejszym argumentem są oszczędności oraz brak zaufania do ekip budowlanych.
Studio Dzień Dobry TVN na chwilę zamieniło się w parkiet, na którym wirowało małżeństwo Anna i Tomasz Wojasowie, mistrzowie Polski i wicemistrzostwie świata w kategorii 50+. Zostali nagrodzeni gromki brawami, a następnie tanecznym krokiem powędrowali na kanapy, by opowiedzieć o swojej pasji.
W ciągu pół roku spowodował 90 kolizji i w ten sposób wyłudził od poszkodowanych 250 tys. złotych. 27-letni oszust został zatrzymany przez warszawską policję. Co powinno wzbudzić naszą czujność w momencie stłuczki? Jak nie dać się nabrać? O tym mówił w naszym programie radca prawny Paweł Janc.
"Raport o dołowaniu" powinien otworzyć rodzicom oczy. Wykazano w nim, że używając nieodpowiednich słów, zaburzamy w dziecku jego poczucie własnej wartości. W naszym programie Agnieszka Grzechnik, dyrektorka Akademii Przyszłości i Maria Natalia Tymańska, mama 7-letniego Teo i 5-letniej Luny opowiedziały o tym, jak wspierać dzieci.
Najmniejsze akwarium świata wyszło spod rąk Marcina Zająca, który pasjonuje się aquascapingiem. Tym samym, dzięki swojemu mikroskopijnemu dziełu pobił rekord Guinessa. O tym niezwykłym osiągnięciu oraz mało popularnej dziedzinie opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Ma 12 lat i studiuje na prestiżowym Uniwersytecie Technologicznym w Georgii. Do szkoły poszedł jako dwulatek. Caleb Anderson chce dostać stypendium od Elona Muska, zrobić doktorat i pracować w NASA. Z uzdolnionym chłopcem i jego rodzicami rozmawiał Robert Stockinger.
Sylwia Nycz i Marcin Mościński są szczęśliwymi rodzicami trojaczków. Początek nie zapowiadał się jednak dobrze. - Nie płacz mamo, bo masz być silna. (...) Pomimo że są w tych pudełkach, ty masz zadanie do wykonania, bo mleko twoje to jest lek dla nich - usłyszała świeżo upieczona mama od pielęgniarki. I tak rozpoczęła się walka o zdrowie i życie dzieci.
Atlas Antykoncepcyjny jest raportem, w którym przeanalizowano dostęp do środków zapobiegających ciąży w 46 krajach europejskich. Okazało się, że Polska, na tle innych krajów europejskich wygląda najgorzej. W naszym programie dr n. med. Maciej Jędrzejko, specjalista ginekologii i położnictwa, wyjaśnił dlaczego.
Profesor Jerzy Bralczyk wydał ostatnio książkę "Porzekadła". Autor z dużą dozą humoru rozkłada poszczególne powiedzenia na czynniki pierwsze. W naszym programie językoznawca opowiedział nie tylko o swojej książce, lecz i odniósł się do wulgaryzmów, które zadomowiły się w przestrzeni publicznej.
Pogoda często lubi nas zaskakiwać, warto więc do sezonu zimowego przygotować się trochę wcześniej i wyciągnąć z szafy zakurzone kurtki. Jak je wyprać, by pierze, którymi są wypełnione, nie uległo zbiciu? Sprawdzone sposoby zdradziła nam dziennikarka i autorka poradników Małgorzata Świgoń.
Lista miejsc wartych zobaczenia w Bieszczadach jest naprawdę długa. Tarnica, Smerek i Połonina Wetlińska to klasyczne propozycje, ale leśnicy z Nadleśnictwa Baligród pokazali, jak atrakcyjnie można spędzać czas z najmniejszymi piechurami.
Styl boho staje się coraz bardziej modny, zwłaszcza jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Do tego jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w niemal każdej przestrzeni. Można w nim wykonać również ramkę do plakatów, która będzie doskonałą alternatywą dla antyram. Magda Borowiak-Wróblewska doradziła, jak można ją wykonać w domu.
Wielu z nas korzysta z technologii rozpoznawania twarzy, przy pomocy której możemy odblokować telefon. Jak powszechnie wiadomo, funkcja ta jest bardzo praktyczna, ale czy bezpieczna? Filip Chajzer wraz dr Maciejem Kaweckim, ekspertem ds. nowych technologii postanowili to sprawdzić.
Przebywasz na kwarantannie, a masz w domu czworonoga? W sytuacji, gdy nie możesz liczyć na sąsiadkę, znajomych czy rodzinę, z pomocą przychodzi ogólnopolska internetowa akcja „Pies w Koronie”. W ramach tej inicjatywy ludzie z całej Polski nieodpłatnie wyprowadzają czworonogi właścicieli, u których wykryto koronawirusa. Jak powstała akcja? O tym opowiedziała nam współinicjatorka Jolanta Broda.
Przystanek autobusowy w miejscowości Skajboty robi furorę w całej Polsce. W oczekiwaniu na środek komunikacji możemy poczuć się jak... w domu. Wszystko dzięki mieszkankom wsi. Byliśmy tam!
W czwartym odcinku dwunastego sezonu "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska udała się do jednego z najbiedniejszych krajów świata. W Bangladeszu aż 20 proc. społeczeństwa żyje poniżej progu ubóstwa. Mieszkańcy nie mają dostępu do podstawowych udogodnień, m.in. szkół. Jak sobie z tym radzą?
Już jesienią, a niektórzy nawet wcześniej zastanawiają się, gdzie iść na sylwestra, by była to niezapomniana noc. Wśród miejsc, w które warto się wybrać, są zarówno egzotyczne miejsca, jak i znane polskie ośrodki wczasowe. Sprawdź, gdzie wybrać się na sylwestra we dwoje, samemu, a gdzie z dzieckiem.