Nagroda Cezar (César) to niezwykle prestiżowa francuska nagroda filmowa, która co roku wręczana jest podczas gali organizowanej w Paryżu. Przyznawana jest przez Akademię Sztuki i Techniki Filmowej od roku 1976 wybitnym twórcom i artystom nominowanym w ponad 30 kategoriach.
27 stycznia mija 76 lat od wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. To właśnie tam trafiły Anne Frank i Eva Schloss. Tylko jedna z nich przeżyła. Anne została przewieziona do obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen, gdzie zmarła na tyfus, a Eva potrzebowała 40 lat, by rozliczyć się z tragicznymi wydarzeniami.
Agnieszka Kaczorowska-Pela i jej maż Maciej Pela spodziewają się drugiego dziecka. Aktorka i tancerka pochwaliła się właśnie zdjęciem pierwszych ciążowych krągłości. Jak się prezentuje? Zobaczcie sami!
Jak zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców i nauczycieli. Lista lektur szkolnych dla młodych to często nuda i obowiązek, który trzeba wypełnić. A gdzie w tym przyjemność? O tym, że czytanie może być dla naszych dzieci ciekawe i fascynujące przekonywała pisarka i dziennikarka Anna Dziewit-Meller oraz ekspertka edukacyjna Edyta Plich.
Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że rodzice mają wpływ na nasze życie miłosne. I wcale nie chodzi o to, czy mamie podoba się potencjalny zięć lub tata dogaduje się z synową. Zajrzeliśmy głębiej. Z seksuologiem Andrzejem Gryżewskim porozmawialiśmy o tym, jak schematy wyniesione z rodzinnego domu wpływają na życie dzieci, w tym na potrzebę bliskości.
Rodzice, którzy szukają nosidełka dla swojego dziecka nie mają łatwego zadania. Rynek oferuje im różnego rodzaju akcesoria, które mają przede wszystkim pozwolić na bezpieczne przemieszczanie się z dzieckiem. Czy faktycznie tak jest? Na co zwrócić uwagę przy zakupie nosidełka, a może zamiast niego wybrać chustę? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Pawłem Zawitkowskim, fizjoterapeutą.
Ta informacja może zdziwić samego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Okazało się bowiem, że Joe Biden ma polskie korzenie. Jak doszło do tego odkrycia? Z którym z książąt spokrewniona jest głowa państwa USA?
Wielu rodziców w obawie o zdrowie dziecka, zwłaszcza w chłodniejsze dni, woli, aby ich pociechy nie wychodziły z domu. Zupełnie inne podejście do zdrowia dzieci panuje w jednym warszawskich przedszkoli. Dzieciaki, które do niego chodzą, większość dnia spędzają... w lesie. Czy to bezpieczne? Z Anną Płuską, dyrektorką leśnego przedszkola rozmawiał Robert Stockinger.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wziął pod lupę pieluchy dziecięce dostępne w sklepach sieciowych, lokalnych i dyskontach. UOKiK przetestował dziesięć ich rodzajów. Które z nich otrzymały najwyższe noty?
Grzyby doskonale smakują i podkreślają smak potraw. Mimo że najczęściej zbiera się je późnym latem czy jesienią, to sezon na nie trwa przez cały rok! Jakie gatunki można znaleźć w lesie zimą? Dowiecie się tego z naszego reportażu!
Praca zdalna stała się przez pandemię rzeczywistością dla wielu z nas. Z badań wynika, że pracując regularnie z domu, często zostajemy "po godzinach". Dlatego eurodeputowani wezwali Komisję Europejską do przygotowania odpowiedniej dyrektywy formalnie wpisującej prawo do bycia offline w przepisy Unii Europejskiej.
Polacy kochają Greków, ale pewnie mało kto wie o tym, że w Zgorzelcu i Wrocławiu mieszka wielu imigrantów z Hellady. Popularyzowaniem ich kultury zajmuje się Karina Skrzeszewska.
Władanie wieloma językami obcymi to marzenie niejednej osoby. Szymon Kasperek, nauczyciel ze Śląska, spełnia je od lat. Nieustannie się uczy i szlifuje swoją wiedzę.
Dla wielu z nas lekcja muzyki wiązała się z ogromnym stresem. Przecież występy wokalne lub gra na flecie przed całą klasą to naprawdę nie lada wyzwanie. A jak Krzysztof Jankowski "Jankes", Magdalena Modra-Krupska i Tomasz Drozdek wspominają ten czas?
Według kalendarza świąt nietypowych 28 stycznia jest Dniem Piszczałek i Fujarek. Z tej okazji zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN Tomasza Drozdka, muzyka i kolekcjonera różnych instrumentów z całego świata. Specjalnie dla naszych widzów mężczyzna zaprezentował 3-metrową góralską trombitę oraz kilkucentymetrowy flet nosowy, wywodzący się z plemienia Nambikwara, zamieszkującego lasy deszczowe Amazonii.
Niewielu Polaków poznało osobiście pierwszych zdobywców K2 zimą. Takie szczęście miała Magda Lassota. Podróżniczka, pisarka i fotografka opowiedziała nam m.in. o ich zwyczajach oraz charakterze. Swoimi doświadczeniami podzielił się także Bartek Dobroch, dziennikarz, który osobiście poznał Mingma Gyalje Sherpa.
Szczyt K2 został zdobyty zimą. O niezwykłym osiągnięciu poinformował w mediach społecznościowych Nirmal Purja, jeden z 10 himalaistów, którzy razem weszli na ośmiotysięcznik. Do sieci trafiło także nagranie, na którym została uwieczniona historyczna chwila. Zobacz to wyjątkowe wideo.
Masztalerz to osoba zawodowo zajmująca się przysposobieniem młodych koni do zadań, które mają wykonywać, i opieką nad wszystkimi zwierzętami w danej hodowli. Nie należy mylić go ze stajennym ani z przedstawicielem innego dawnego zawodu – kawalkatorem, czyli ujeżdżaczem.
Monika Mrozowska po raz czwarty została mamą. Doświadczeniami z ostatniego porodu podzieliła się za pośrednictwem Instagrama. W obszernym wpisie opowiedziała o zagrożeniach związanych z cesarskim cięciem oraz o wdzięczności wobec personelu medycznego. - Ta nasza droga z Luckiem, nie była taka prosta - napisała aktorka.
Michał Cessanis tym razem zabrał naszych widzów do słonecznego Dubaju, czyli największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Co warto zobaczyć w krainie mlekiem i miodem płynącej? Czy faktycznie dominuje tam przepych?
Co zrobić, kiedy nie stać nas na monster trucka lub inne wymarzone auto z górnej półki? Możemy je zbudować i sterować zdalnie. Sandra Frej od kilku lat popularyzuje swoje oryginalne hobby.
Prowadziła badania w Ekwadorze, Kolumbii, aż w końcu przyszedł czas na Boliwię. Dr hab. Marta Kolanowska, profesor Uniwersytetu Łódzkiego opowiedziała nam o nowych odkryciach dotyczących storczyków. Możecie być zaskoczeni tymi informacjami.
Podanie o urlop dziekański składają zazwyczaj studenci, którzy na skutek różnych ważnych wydarzeń muszą na jakiś czas przerwać studiowanie. Powodem może być np. urodzenie dziecka lub wyjazd za granicę. Zasady udzielania urlopu dziekańskiego różnią się w zależności od uczelni.
Przewodnik Juan Carlos Daza zabrał nas w podróż po Sucre - konstytucyjnej stolicy Boliwii. Mogliśmy tam zobaczyć m.in. kopię wieży Eiffla i łuku triumfalnego z Paryża. Co jeszcze pokazał nam Boliwijczyk?
Papież Franciszek - jego poglądy oraz rozumienie świata potrafią zaskakiwać. Nauki, które głosi bardzo często odbiegają od tych, które możemy usłyszeć w kościele. Jakim człowiekiem jest prywatnie papież Franciszek? Czy łatwo się z nim współpracuje, co myśli o zmianach, które dzieją się na naszych oczach? O tym wszystkim Marcin Sawicki rozmawiał z Austenem Ivereighem, dziennikarzem, który jest współautorem najnowszej książki papieża Franciszka.
Niezwykła kostka powstała w centrum Wrocławia. Krzysztof Grześków kupił 22-metrowy lokal w kamienicy, zabudował przylegający do niego taras i tak powstało ponad 40-metrowe mieszkanie. Wnętrze nie tylko zachwyca wystrojem, ale także przemyślanymi i ergonomicznymi rozwiązaniami. Szafy w podłodze, stół rozkładany ze ściany i amfiladowy układ robią wrażenie.
Pierwszą z ważniejszych decyzji w kwestii aranżacji wnętrza są kolory ścian. Do brązowych mebli często nie jest wcale łatwo je właściwie dobrać. W zależności od odcienia drewna, zestawienie ich z danym kolorem może zakończyć się powalającym efektem w pomieszczeniu lub stylizacyjną klęską.
Jak radzić sobie z trudnymi chwilami? Aktorki Anna Guzik i Klaudia Halejcio oraz stand-uper Antek Syrek-Dąbrowski nie mają wątpliwości. Ich zdaniem, najlepszym sposobem jest żartowanie i śmianie się z siebie samych.
Pesach to święto żydowskie powiązane z wydarzeniami, które opisane są w świętych pismach jako wyjście Izraelitów z Egiptu. Chodzi tutaj o dziesiątą plagę, podczas której Bóg miał oszczędzić dzieci Izraelitów, którzy wejścia do swoich domów oznaczyli krwią baranka.
Konwisarstwo to jeden z popularnych wymarłych zawodów. Uprawiane było już w czasach średniowiecznych i wymagało zręczności oraz talentu artystycznego. Dlatego warto się przekonać, czym zajmowali się konwisarze.