Tegoroczne ferie różnią się od wszystkich innych. Empik zadbał jednak o to, żeby dzieci nie nudziły się w czasie wolnym i zorganizował darmowe warsztaty online "Przecinek i Kropka". Na czym polegają i jak wziąć w nich udział?
Krew jest płynną tkanką złożoną z osocza, czyli żółtawej, klarownej cieczy i komórek krwi, wśród których przeważają erytrocyty – krwinki czerwone. Ponadto we krwi znajdziemy leukocyty, czyli krwinki białe oraz trombocyty – małe cząstki zwane płytkami krwi. To w nich ukryte są naturalne substancje o nieprawdopodobnych właściwościach regeneracyjnych zwane czynnikami wzrostu.
Nasi widzowie głosowali na najlepsze memy dekady. Jakie uznali za kultowe? Przy okazji przedstawienia wyników, historyczka Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorka bloga "Zwierz popkulturalny" omawiała po kolei bohaterów żartobliwych ilustracji. Zobacz, kto znalazł się na szczycie listy!
Agnieszka Radwańska pół roku temu została mamą. Jak odnajduje się w nowej dla siebie roli? W ostatnim wywiadzie gwiazda opowiedziała o swojej codzienności z małym Kubą.
Podczas konferencji prasowej Kamil Stoch odebrał telefon od żony i w uroczy sposób poinformował, że oddzwoni po jej zakończeniu. Sytuacja była szeroko komentowana w sieci. Zdalne zajęcia, wideokonferencje i spotkania online – to teraz nasza codzienność. Jakie reguły nas obowiązują? O zasadach savoir-vivre'u opowiedziała dr Irena Kamińska-Radomska.
Katarzyna Warnke uchyliła rąbka tajemnicy i zaprosiła fanów do swojego domu. Aktorka wzięła udział w sesji zdjęciowej do magazynu "Elle" i pokazała, jak mieszka. Poszczególne fotografie opublikowała na Instagramie. Na obserwatorach szczególne wrażenie wywarła niezwykła kuchnia.
Ferie zimowe wyglądają w tym roku inaczej niż zwykle. W związku z pandemią uczniowie z całego kraju mają wolne w tym samym terminie. Wyjazdy są utrudnione ze względu na zamknięte wyciągi narciarskie i nieczynne hotele. Okazuje się jednak, że wiele rodzin, mimo tych ograniczeń, spędza czas w górskich kurortach. W niektórych miejscach tworzyły się kilometrowe korki i interweniowała policja.
Agnieszka Brustman przez prawie 20 lat była liderką polskiej reprezentacji. Arcymistrzyni szachowa rozegrała w naszym studiu seans symultaniczny i opowiedziała o wspomnieniach z turniejów.
Pierwszą perkusję dostał od rodziców, kiedy miał 4 lata. Nagranie z jego występem podbiło wówczas Internet. Igor Falecki szybko dał się poznać jako młody muzyczny talent. Co robi dzisiaj?
Metrampaż to dawny pracownik drukarni. Przy klasycznej technologii druku metrampaże odpowiedzialni byli za układ wszystkich elementów na stronie. Do ich zadań należało łamanie szpalt, dodawanie elementów graficznych czy organizowanie materiału w kolumnach tekstu i w łamach strony.
Pandemia koronawirusa opanowała cały świat. Krajów, gdzie nie wykryto zakażeń, jest zaledwie kilka, a jednym z nich jest Korea Północna. Jak jest naprawdę i czy możemy wierzyć w to, że nikt jeszcze tam nie zachorował? Rozmawialiśmy o tym z Emilem Truszkowskim - autorem bloga Pozdro z KRLD .
Mads Brügger to duński dziennikarz i reżyser dwóch dokumentów na temat najniebezpieczniejszego kraju na świecie, Korei Północnej. Jego pierwszy film, "Idioci w Korei", relacjonował wizytę komików w kraju rządzonym przez terror, propagandę i cenzurę. Drugi, nagrywany przez 10 lat "Kret", pokazał produkcję i przemyt broni oraz narkotyków. O kulisach swojej pracy Mads Brügger opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Olej makowy słynie ze swoich właściwości leczniczych. Bogata w składniki odżywcze emulsja ma szerokie zastosowanie w profilaktyce i terapii chorób sercowo-naczyniowych, wykwitów skórnych i chorób dermatologicznych czy zaburzeń odporności. Olej z maku stosowany jest też w kosmetyce estetycznej.
Rodzina jest podstawową komórką społeczną. To właśnie w niej nabieramy zasadniczych umiejętności, poznajemy zasady współżycia społecznego i tworzymy swoją tożsamość. Występują różne modele rodziny, zależnie od tego, jak jest ona skonstruowana i jakie inne cechy posiada.
Towarzystwo Cyklistów i Motocyklistów z Częstochowy ma bardzo bogatą, ale zarazem trudną historię. Gdyby nie determinacja pasjonatów, już dawno zakończyliby swoją działalność. Wszystko przez Niemców, którzy podczas II wojny światowej zamknęli towarzystwo. Jego członkowie przybliżyli naszym widzom ich niezwykłą historię.
To zdecydowanie jest czas polskich skoczków narciarskich. Wielokrotnie stają na podium pokazując, jak silną są drużyną. W czym tkwi ich sukces? Adam Małysz zdradził nam odpowiedź na to pytanie.
Morskie Oko ma bardzo bogatą historię. Początkowo, chcieli je sobie zawłaszczyć węgierscy leśnicy, do czego nie dopuścili lokalni górale. Dawniej do jeziora można było dojechać tylko konno, nie było żadnych dróg, które zaprowadziłyby nas do jednego z najczęściej odwiedzanych miejsce w Polsce. Żywotność Morskiego Oka nie jest jednak wieczna, z roku na rok poziom wody znacznie się obniża.
Kinga Wystub zabrała nas do świata chartów. Te niezwykłe psy, bardziej niż inne rasy, narażone są na wykorzystywanie ze względu na swoje predyspozycje do polowania. Miłośniczka psów opowiedziała o swojej więzi z czworonożnymi pupilami i zdradziła, co warto o nich wiedzieć.
Grzegorz Krychowiak wraz z żoną odwiedzili luksusowy hotel Giraffe Manor. Zainspirowani relacjami zamieszczanymi w mediach społecznościowych postanowiliśmy stworzyć subiektywny ranking pięciu niezwykłych hoteli. W przedsięwzięciu pomogła nam Justyna Adamczyk, prowadząca program "Ambasada Luksusu".
Przyszłe mamy coraz chętniej decydują się rodzić pod okiem położnych we własnym domu. Kobiety nie chcą rodzić w szpitalach, głównie ze względu na restrykcje wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Niestety porody domowe nie są refundowane przez NFZ, trzeba zapłacić za nie około 3-4 tys. zł.
Państwo Dybowscy na co dzień zajmują się hodowlą kóz i wyrabianiem pysznych serów. Ich hodowla nie jest jednak tradycyjna. Co sprawia, że ich gospodarstwo jest niezwykłe?
10 stycznia w całej Polsce imieniny obchodzą: Agaton, Egidia, Kolumba, Marcjan, Mojmir, Nikanor, Nikanora. W tym roku rodzice byli jeszcze bardziej kreatywni. Wśród pomysłów na imiona dla dzieci pojawiały się propozycje m.in. Sosnowiec czy Toshiba. Jakie imiona najczęściej nadawane były maluchom w 2020 roku? O tym rozmawialiśmy z Katarzyną Kłosińską, językoznawcą i przewodniczącą Rady Języka Polskiego oraz zawodową tancerką o nietypowym imieniu Szeherezadą Kondratowicz.
Senda Verde to największe sanktuarium dzikich zwierząt w Boliwii. To tutaj do ośrodka u wrót dżungli amazońskiej trafiają zwierzęta, które udało się uratować z rąk przemytników, czy kłusowników. W "Dzień Dobry w Boliwii" pokazujemy, jak wygląda to miejsce. Spotkaliśmy tam mnóstwo niezwykłych zwierząt.
Pieprz czerwony to świetna alternatywa dla tradycyjnego pieprzu czarnego. Choć na co dzień nie sięga po niego wiele osób, stanowi łatwo dostępną przyprawę, którą warto wypróbować ze względu na jej właściwości. Czerwony pieprz polecany jest zwłaszcza tym, którzy preferują mniej pikantne potrawy.
Polak pochodzący z Wileńszczyzny, Valerjan Romanovski, jest kilkukrotnym rekordzistą Księgi Guinnessa. Ekstremalne minusowe temperatury to jego żywioł. Kocha mróz i testuje swój organizm w najtrudniejszych warunkach - tym razem w Finlandii. Swoją wyprawę zrelacjonował w Dzień Dobry TVN.
Burdż Chalifę, Wyspy Palmowe i zachwycającą marinę znamy z różnych programów, pocztówek i zdjęć. Jednak Dubaj to nie tylko flagowe atrakcje. Michał Cessanis zaprasza w podróż do Dubaju mniej znanego.
Sisu to pojęcie, które ma swój źródłosłów w języku fińskim, jednak nie można przetłumaczyć go w prosty sposób. Termin ten oznacza cechy charakteru takie jak determinacja, upór, hart ducha czy ciągłe dążenie do celu.
Górskie morsowanie jest coraz bardziej popularne. Nasza pogodynka Diana Kautz wybrała się w Beskidy, by podziwiać grupę śmiałków, którzy zdecydowali się w szortach zdobyć Szyndzielnię, szczyt w Beskidzie Śląskim o wysokości 1030 m n.p.m. Jak im poszło? Zobaczcie sami.
Probiotyk dla kota to preparat zawierający dobroczynne dla zdrowia bakterie, które naturalnie bytują w przewodzie pokarmowym. Znajduje zastosowanie w trakcie i po antybiotykoterapii, w przebiegu alergii, nietolerancji pokarmowej, chorób nowotworowych oraz niedoborów minerałów, m.in. żelaza, magnezu.
Magdalena Gorzkowska jest byłą zawodową lekkoatletką. Realizuje projekt zdobycia Korony Himalajów i Karakorum. Na swoim koncie ma już trzy ośmiotysięczniki: Mount Everest, Makalu i Manaslu, a 18 grudnia wyruszyła z zimową wyprawą na K2. Jak obecnie wygląda sytuacja?