W kalendarzu szczepień na 2021 rok pojawiło się kilka istotnych zmian. Lista obowiązkowych szczepionek dla dzieci poszerzyła się o te przeciwko rotawirusom. Czym jest choroba nimi wywołana? Dlaczego szczepienie jest potrzebne? Wyjaśniała to w naszym programie Aneta Górska-Kot, ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie.
Kupujemy i gromadzimy coraz więcej rzeczy. Czy jednak rzeczywiście potrzebujemy kolejnej dekoracji? Zwłaszcza, że przez pandemię koronawirusa spędzamy w domu większość swojego czasu. Jak więc sprawić, by stał się naszym azylem? Na to pytanie odpowiedziała nam Korina Hortyńska, konsultantka Feng Shui.
Miał 13 lat, gdy zobaczył w kinie "Imperium kontratakuje". Właśnie wtedy zrodziła się u niego fascynacja światem "Gwiezdnych wojen" - postanowił tworzyć modele filmowych pojazdów. Buduje je od 20 lat, a wszystkie powstają z materiałów z recyklingu. Poznajcie śmieciowo-kartonowo-kosmiczny świat Macieja Kwolka.
Im dzieci starsze, tym więcej elementów porannej rutyny mogą wykonywać samodzielnie. Aby im w tym pomóc, dobrym pomysłem jest zrobienie specjalnego organizera, który równocześnie zachęci ich do spełniania obowiązków, jak i wywoła uśmiech na twarzy.
Rodzice w natłoku obowiązków nie zawsze mają siłę i czas, by spełnić wszystkie oczekiwania swoich pociech. Jednak bez względu na wiek, dzieci potrzebują uwagi swoich rodziców i czasami ciężko im odmówić, chociaż naprawdę nie ma na to przestrzeni. Jak więc odmawiać dzieciom tak, by nie poczuły się odrzucone ani urażone? Czy sposób, w jaki mówimy im "nie", jest kluczowy? Na te pytania odpowiedziała w naszym studiu Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny.
Nie ma jednej niepodważalnej metody, jak urządzić korytarz, ale warto skorzystać z pomysłów sprawdzających się przez lata i tych, które wprowadza nowoczesny design. Sprawdź, jak urządzić ściany, jakie wybrać kolory i jakie meble ustawić, by korytarz był maksymalnie funkcjonalny.
Co to znaczy być jasnowidzem, wizjonerem czy wróżką? Wizjonerka Aida Kosojan-Przybysz postanowiła nam to wyjaśnić. W programie opowiedziała o swoich doświadczeniach, a także zdradziła, jak odkryć w sobie umiejętności przewidywania przyszłości.
Mieszkanka Gdańska kilka tygodni temu opublikowała w mediach społecznościowych nietypowy apel. Magdalena Piasecka zbiera pocztówki i poprosiła internautów o wysłanie jej nowych kartek. Odzew przerósł jej najśmielsze oczekiwania.
Żeby znaleźć odpowiednie miejsce w mieście do parkowania, przydają się niekiedy umiejętności detektywistyczne Sherlocka Holmesa i cierpliwość Dalajlamy. Niektórym tego brakuje, przez co zdarzają się spektakularne i niefortunne postoje samochodów. Straż miejska w Gliwicach wpadła na pomysł, jak tego uniknąć. Prowadzi na swoim fanpage'u plebiscyt "Miszczowie parkowania".
2020 rok był nietypowy dla wielu z nas, także w pracy. Nie wszyscy - także ze względu na pandemię i związane z nią zmiany w systemie działania firm - zdołali w pełni wykorzystać cały urlop. Czy wolne dni przepadły? Jak je wykorzystać?
Alergia pokarmowa, skórna czy oddechowa to zmora nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Bez względu na porę roku potrafi ona znacząco pogorszyć jakość życia naszych domowych futrzaków. W tym przypadku istotna jest właściwa obserwacja i reakcja właściciela. Jakie są najczęstsze objawy alergii u psa lub kota? O tym opowiedział w naszym programie weterynarz Franek Paśko.
Niska temperatura sprawia, że wiele osób rezygnuje z aktywności fizycznej. Tymczasem najnowsze badania pokazują, że treningi w taką pogodę pozwalają spalić więcej tkanki tłuszczowej.
Początek roku jest doskonałym momentem na to, by policzyć domowy budżet i zaplanować wydatki. Jak to zrobić? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym Dominika Nawrocka, ekspertka finansowo-bankowa i założycielka organizacji edukacji finansowej "Kobieta i Pieniądze".
Sologamia to dość młody, rozwijający się trend. Początkowo ogromną popularnością cieszył się głównie w Korei Południowej, by potem przenieść się do USA czy Kanady i w końcu zawitać do innych krajów. Podstawą filozofii sologamii jest życie w zgodzie ze sobą, bez potrzeby dzielenia go z partnerem
Yeanet Villegas Oblitas mieszka w La Paz w Boliwii. Przez lata pracowała w lokalnych mediach, a obecnie jest doradczynią prezydenta miasta. Angażuje się w akcje przeciwko przemocy kobiet. Poznajcie historię jednej z najbardziej rozpoznawalnych Cholitas, czyli rdzennej mieszkanki Boliwii.
Często psy pod nieobecność właściciela potrafią nieźle nabroić i pokazać swój charakterek. Niestety niektóre z naszych pupili nie słuchają się, a co więcej - stają się agresywne. Co zrobić, gdy nasz przyjaciel zaczyna gryźć? Czym może być spowodowane jego niewłaściwe zachowanie? Na te pytania odpowiedział nam specjalista Rafał Adamczak, zaklinacz psów.
Ojciec Ditrick Julius Sanga z Tanzanii w zeszłym roku w warszawskim Orszaku Trzech Króli wzbudził powszechne zainteresowanie. Wcielił się wówczas w postać króla afrykańskiego i przemierzył warszawską starówkę na wielbłądzie. Teraz w Polsce jest już trzy lata. Jak mu się żyje w naszym kraju?
4 stycznie rozpoczną się ferie zimowe dla wszystkich uczniów w Polsce. Z racji rozporządzenia dzieci i młodzież do 16. roku życia spędzą je w domu. Dlatego youtuber Jan Dąbrowski przygotował zestawienie kanałów, które warto pokazać dzieciom, by w pożyteczny sposób wykorzystały wolny czas.
Bez wątpienia krokodyle są jednymi z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Równocześnie są jednak niezwykle troskliwe i rodzinne. Tajniki ich życia zgłębiał w Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Prezenter pogody odwiedził bowiem wyjątkowe Afrykarium we Wrocławiu.
Wraz z początkiem 2021 roku Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Rozpoczęła się nowa karta w historii nie tylko państwa królowej Elżbiety II, ale także Europy i świata. Co zmieni się w regulacjach, obostrzeniach i zasadach, jakie dotychczas obowiązywały w kontaktach z Wielką Brytanią? Wyjaśniał to w naszym programie Maciej Woroch, wysłannik "Faktów" TVN.
Michał Cessanis przed 10 października 2020 r. dotarł do Trydentu, który we Włoszech uważany jest za jedno z najlepszych miejsc do życia. – Patrząc na architekturę i góry otaczające miasto zupełnie mnie to nie dziwi - oznajmił. Po obejrzeniu tego materiału, gdy minie pandemia, na pewno powiecie: do zobaczenia w Trydencie! Oto miejsca, które warto zwiedzić.
Brakarz jest zawodem mało znanym, ze względu na przemiany technologiczne i techniczne. W XX wieku brakarze zajmowali się kontrolą różnych produktów, natomiast obecnie tego określenia używa się głównie w stosunku do osób pracujących w przemyśle drzewnym.
Kto to jest trader? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna. Trudno też jasno wskazać, jakie warunki należy spełnić, aby móc nazywać siebie traderem. Wynika to m.in. z faktu, że trader w wielu przypadkach wcale nie jest zawodem. Kim zatem jest trader i w jaki sposób działa?
Wilk Gustav to prawdziwy wędrownik, który przebył aż 10 tys. kilometrów w 1,5 roku. Według danych z nadajnika GPS, który mu zamontowano, dotarł z Niemiec centralnych na Pomorze. Wszystko po to, by znaleźć partnerkę i założyć rodzinę. O tym, czy mu się to uda, opowiedział w Dzień Dobry TVN dr Maciej Szewczyk, naukowiec i biolog z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Uważamy ich za bohaterów walczących na pierwszej linii frontu, którzy narażają swoje zdrowie i życie, by ratować innych. Oni z kolei twierdzą, że tylko wykonują swoją pracę, a jedyne czego chcą, to mieć odpowiednie warunki. Troje medyków postanowiło napisać książkę, w której przedstawiało pierwsze miesiące pandemii z własnej perspektywy.
Włodzimierz Surmacz to lwowski artysta, który od kilkunastu lat mieszka w Polsce i samotnie wychowuje chorego na autyzm syna – Krystiana. Jak się okazuje, chłopak nie ma ukraińskich dokumentów, teraz grozi mu deportacja.
Degustator, czyli kiper, to pracownik, który zajmuje się oceną smaku, zapachu i wyglądu napojów alkoholowych, takich jak piwo i wino, a także kawy oraz herbaty. Degustator musi mieć doskonale wyostrzone zmysły oraz świetną pamięć.
To już kolejny Nowy Rok dla pierwszych w Polsce sześcioraczków. Maluchy rosną jak na drożdżach, a podobne są nie tylko z wyglądu - na sylwestrowym zdjęciu wszystkie zaciekawiła ta sama rzecz.
Aby uniknąć dolegliwości związanych z syndromem dnia poprzedniego, znanego też jako kac, najlepiej po prostu zachować umiar w spożywaniu alkoholu. Jeśli jednak jest już za późno, można spróbować złagodzić dolegliwości za pomocą odpowiednich produktów.
Przyszłoroczne podwyżki cen prądu są już pewne. Choć rząd zapewniał, że Polacy ich nie odczują, niestety projekt dopłat, nad którym pracowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska został wycofany z prac legislacyjnych. W 2021 roku będziemy musieli zapłacić ok. 100 zł więcej niż w tym roku. Czym jest opłata mocowa, jak zaoszczędzić prąd i świadomie go wykorzystywać? Na te pytania odpowiedział nam fizyk Dariusz Aksamit.