Dzieci, szczególnie te małe, lubią wkładać wszystko do buzi. Mimo że takie zachowanie jest zupełnie naturalne, to może być też bardzo niebezpieczne. Co najczęściej połykają dzieci? Czy wizyta na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zawsze jest konieczna? W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Ariel Szczotok, ratownik medyczny.
Natalia Siwiec od kilku miesięcy przebywa w Meksyku, więc nikogo już nie dziwią zdjęcia w egzotycznej scenerii. Morze i plaże stały się znakiem rozpoznawczym postów na Instagramie celebrytki, jednak ostatnia fotografia wzbudziła niepokój fanów. Dlaczego?
Amerykański dziennikarz Dan Morain napisał książkę o jednej z najpotężniejszych obecnie kobiet na świecie, Kamali Harris. Jej losami zainteresował się jednak znacznie wcześniej. Pierwsze zapiski pochodzą z 1994 roku. Podczas rozmowy z Agnieszką Woźniak-Starak, autor biografii zdradził kilka szczegółów z życiorysu obecnej wiceprezydent Stanów Zjednoczonych.
Liczy się pierwsze wrażenie, które czasem - jak w przypadku rozmowy online - może zaważyć na naszej przyszłości. Skoro życie w czasie pandemii przeniosło się do świata cyfrowego, to i proces rekrutacji przybrał formę bardziej "zdigitalizowaną". Jak zatem przygotować się do zooma z przyszłym pracodawcą i o czym pamiętać podczas rozmowy przez komputer? Najważniejsze rady zebrała dla nas Aneta Wrona, specjalistka ds. komunikacji i wizerunku.
Polski siatkarz Bartosz Krzysiek lubi przecierać egzotyczne szlaki. W tym sezonie uzyskał miano pierwszego Polaka w lidze koreańskiej, a później omańskiej. Teraz stara się o współpracę w jednej z drużyn w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. O swojej sportowej karierze za granicą opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Coraz częściej we wnętrzach domów można zauważyć bambusowe dodatki. Nie trzeba jednak wydawać na nie fortuny, gdyż można wykonać je samodzielnie. W cyklu "Sama to ogarniesz" dowiecie się, jak zrobić prostą, lecz stylową drabinkę.
Ciąża psa trwa średnio 9 tygodni. Na początku trudno jest rozpoznać ciążę u psa, gdyż zaczyna być widoczna dopiero około piątego tygodnia. Właściciele czworonogów powinni jednak wiedzieć, jakie są główne objawy ciąży psa, jak wygląda jej przebieg i kiedy może dojść do zapłodnienia.
Kostka PRL-owska - raczej nie uznalibyśmy jej za synonim piękna, prawda? Często kanciasta, bez wyrazu, szara. Tymczasem te metamorfozy udowadniają, jak wielki potencjał drzemie w kwadratowej formie takich budynków. Czasem aż trudno uwierzyć, że chodzi o ten sam budynek. Czyżby "kostka" miała potencjał na "dom idealny"?
Kompetencje cyfrowe, myślenie logiczne, rozwój emocjonalny – jak rozwijać u dziecka cechy przyszłości, aby ułatwić mu wejście w dorosłość? Z pomocą przychodzą gry planszowe, które okazują się nieocenione w edukacji. Paulina Mierzejewska, ekspertka "Kapitana Nauki" i psycholog dziecięca opowiedziała o ich wpływie na rozwój dzieci.
Opuchnięte powieki rano, jeśli nie towarzyszą im inne niepokojące objawy, zwykle są skutkiem niezdrowego stylu życia. Czasami jednak przyczyna opuchniętych oczu może być poważniejsza, dlatego należy szybko to ustalić.
Przygotowania do ślubu to niemałe emocje i wie o tym z pewnością każda przyszła panna młoda. Niewątpliwie wyjątkowym momentem w trakcie ślubnych przygotowań jest wybór sukni. Kasia Domańska, uczestniczka 9. edycji programu MasterChef w tej sprawie udała się po pomoc do ekspertki ślubnej, Izabeli Janachowskiej.
Każdy z nas ma w domu coś, co jest zakurzone, czego nie używamy i po prostu nie jest już nam potrzebne. Wiosenne porządki sprawią, że takich przedmiotów znajdziemy pewnie jeszcze więcej. Możemy dać im drugie życie. Jak? Sprzedając w Internecie.
Ta historia pokazuje, że ludzka solidarność nie zna granic. Kiedy dom pani Teresy spłonął w Sylwestra, strażacy i sąsiedzi niezwłocznie ruszyli z pomocą. W zaledwie 62 dni udało się im go odbudować.
Adam Duraziński od 78 lat pracuje jako krawiec. Dopiero pandemia odebrała mu klientów. Niedawno jedno zdjęcie odmieniło jego życie. Wrocławski rzemieślnik dzięki niemu stał się gwiazdą Internetu.
Był obiecującym ultra maratończykiem. Niestety kontuzja uniemożliwiła mu dalszą karierę. Marcus Torgeby, autor książki "Pod gołym niebem" spędził cztery lata sam w lesie na północy Szwecji. Co dał mu ten czas?
Młode mamy rywalizują między sobą, zwłaszcza w dobie mediów społecznościowych. Lubią chwalić się wszystkimi umiejętnościami swoich pociech, pokazując to na pięknych zdjęciach. Pozytywna rywalizacja daje siłę, by iść do przodu, ale niedobrze dzieje się, jeśli zamienia się w toksyczną zawiść między matkami, która w efekcie przekłada się również na dziecko. Na ten temat w naszym studiu wypowiedziały się Monika Mrozowska, Agnieszka Kaczorowska-Pela i Michalina Grzesiak.
W powszechnej świadomości ADHD to przypadłość przypisywana dzieciom i młodzieży. Tymczasem mierzą się z nią także dorośli. Ich codzienność bywa trudna. Nie wybacza im się tak łatwo nadpobudliwości, kładąc jej przyczyny na karb wieku. Uważa się ich za kłótliwych, leniwych, roztargnionych. Powszechne myślenie sugeruje przecież, że z ADHD się wyrasta. Z jakimi stereotypami muszą się więc mierzyć dorośli z tą przypadłością?
To była miłość od pierwszego wejrzenia. Izabela, Martyna i Artur w swoich domach hodują egzotyczne rośliny. Jak mówią, zdążyli się od nich uzależnić. Od czego zaczęła się ich pasja?
Kiedy dzwoni nieznany numer, często w głowie rodzą się różne pytania: czy warto odebrać? Może to kolejny telemarketer lub naciągacz? A może ktoś sobie żarty stroi? Odpowiedzią na najważniejsze pytanie dotyczącego tego, kto dzwoni, są bazy danych dostępne w internecie. Dzięki nim można poznać właściciela numeru dzwoniącego i przestać obawiać się nieznanych połączeń.
W wielu krajach rozwijających się ciąża i poród to jedne z głównych zagrożeń dla życia oraz zdrowia młodych kobiet. Najgorzej pod tym względem jest w Tanzanii, gdzie na sto tysięcy mieszkańców przypada tylko jeden lekarz. W Dzień Dobry TVN o tym problemie opowiedziała Małgorzata Olasińska-Chart, dyrektor Programu Pomocy Humanitarnej PMM.
Piotr Ikonowicz i jego żona Agata Nosal-Ikonowicz poświęcili swoje życie, żeby ratować innych przed wyrzuceniem na bruk, eksmisją i złem tego świata. Prawnik i działacz społeczny zaangażowany w pomoc najbiedniejszym i bezdomnym będzie kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich. O swojej działalności państwo Ikonowiczowie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN
Kanadyjskie płynne złoto, czyli syrop klonowy osładza dni Kanadyjczyków od śniadania przez lunch, aż po kolację. Jak powstaje? Dlaczego ma różne kolory? Sprawdziła to nasza reporterka Irmina Somers.
Za "Pannę Basieńkę" z kabaretu Olgi Lipińskiej Barbarę Wrzesińską pokochała cała Polska. Kultowa jest już jej interpretacja postaci Kazimiery Wąsowskiej w serialu telewizyjnym "Lalka". Aktorka ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról. I mimo upływu czasu nie zwalnia tempa. Jak wspomina swoją przygodę z filmem i teatrem? I co naprawdę sądzą o niej najbliżsi?
W pierwszy dzień astronomicznej wiosny nie możemy pominąć tematu dotyczącego bocianów. Ich obecność jest bowiem zwiastunem rychłego pożegnania z zimną aurą. Od kilku dni obserwujemy powrót "boćków" do kraju. Czy to oznacza, że wiosna tuż, tuż?
Amanda Hill miała zaledwie 11 lat, kiedy przeszła menopauzę. W wieku 13 lat dowiedziała się, że nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. Mimo to, udało jej się spełnić marzenie o macierzyństwie. Urodziła bliźniaki - w odstępie 2 lat. Jak to możliwe?
Kazimierz Błaszczak ma 74 lata i jest pasjonatem astronomii. Marzy o podróży na Czerwoną Planetę. O jego międzyplanetarnej ambicji zrobiło się głośno za sprawą projektu "Mars One". Mimo zaawansowanego wieku, emeryt z Cieszęcina szykuje się na podbój kosmosu - jaka będzie jego rola w misji podboju Marsa?
Dzieci, które zbyt często korzystają z konsol do gry, smartfonów i tabletów, są bardziej podatne na wystąpienie problemów emocjonalnych i problemów z zachowaniem przed 5. rokiem życia – do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii, których wnioski publikuje "BMJ Open".
Kaszel, uczucie zapchanego nosa, sucha skóra, pieczenie spojówek w okresie zimowym, gdy większość czasu spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach, to częste oznaki problemu suchego powietrza w pomieszczeniu, w którym długo się przebywa. Suche powietrze w domu może zwiększać ryzyko infekcji, szczególnie u dzieci, których odporność nie jest jeszcze do końca ukształtowana.
Około 15 proc. uczniów jest uzależnionych od nauki. Problem ten jest powszechniejszy niż uzależnienie od gier komputerowych. Jak rozpoznać takie zaburzenie? Wyjaśniał to autor badania, psycholog dr Paweł Atroszka.
Japońska wyspa Okinawa to miejsce, gdzie żyje najwięcej na świecie stulatków. Pomimo swojego zaawansowanego wielu staruszkowie nie tracą radości życia. Jak mówią, ich sekretem jest "ikigai", czyli zadowolenie płynące z bycia stale zajętym. Czym jest ta filozofia? Jak ją wprowadzić do swojej codzienności? Które z jej elementów przydadzą się zwłaszcza teraz, w czasie pandemii? W Międzynarodowym Dniu Szczęścia wyjaśnił to Hector García i Francesc Miralles, autorzy książki "Ikigai. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia".