Wiosna to czas narodzin w poznańskim zoo. Ostatnio na świat przyszły dwa wielbłądzie maluchy, które odwiedziła nasza prezenterka pogody Diana Kautz. Przy okazji sprawdziła też, co słuchać u lemurów oraz czy niedźwiedzie wybudziły się już z zimowego snu.
W czasach, kiedy wszystko dobywa się zdalnie, wielu uczniów marzy o powrocie do szkół. Zdarza się także, że absolwenci z sentymentem wspominają czasy spędzone w ławce. Janusz Król w swoim gospodarstwie umożliwia odwiedzenie szkoły jak za dawnych lat. Jedną z atrakcji dla gości Muzeum Edukacji w Niezwojowicach jest nauka pisania gęsim piórem.
Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z najciekawszych atrakcji Polski. Co roku odwiedza ją ok. 1 mln turystów. Sprawdź, jakie skrywa ciekawostki, kiedy powstała, jak wygląda jej zwiedzanie oraz… jakie leczy choroby!
Boston został założony w 1630 roku. Zaliczany jest do grupy najbogatszych i najbardziej wpływowych miast w Stanach Zjednoczonych. Wyróżnia się jednak nie tylko pod względem gospodarczym. Turyści z różnych krajów świata przyjeżdżają tu o każdej porze roku, żeby poznać historię Bostonu, pozwiedzać i udać się na najciekawsze atrakcje w okolicy. Co warto zobaczyć w stolicy jednego z pięćdziesięciu amerykańskich stanów?
Studia po biol-chemie mogą być realizowane na różnorodnych kierunkach. Ten profil kształcenia w liceum daje bowiem wiele możliwości i ciekawych perspektyw. Na jakie studia można iść po biol-chemie i który kierunek będzie najbardziej opłacalny?
Drzewa stanowią nie tylko element krajobrazu. To one chronią nas latem przed palącym słońcem, a także oczyszczają powietrze z toksyn. Mimo to konsekwentnie je wycinamy i niszczymy środowisko. Dlaczego tak się dzieje? Jak zatrzymać ten proceder? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z Andrzejem Gąsiorowski, prezesem fundacji FOTA4Climate, Mają Popielarską, dziennikarką oraz Tomaszem Organkiem, muzykiem, którzy wspierają kampanię "Moratorium dla drzew".
Anna Czartoryska-Niemczycka wraz z mężem wychowuje trójkę dzieci. Teraz do ich grona dołączył kolejny członek rodziny. Bryza ma 6 lat i wywołuje uśmiech na twarzy wszystkich domowników. Jak się u nich znalazła? O tym aktorka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Campo de’ Fiori to jeden z najstarszych rynków znajdujących się na terenie Włoch. To też obowiązkowy punkt wszystkich wycieczek po Rzymie. W dosłownym tłumaczeniu nazwa miasta to "pole flory", co początkowo nawiązywało nie do sprzedawanych na terenie placu kwiatów, ale do znajdującej się tam w średniowieczu ogromnej łąki. Poznaj historię tego miejsca i sprawdź, co możesz zobaczyć na Campo de’ Fiori i w najbliższej okolicy.
Studio Dzień Dobry TVN regularnie odwiedzają zwierzaki czekające na adopcję. Tym razem domu szukają dwie 10-tygodniowe sunie. Jak wychować szczeniaka? O tym nasi prowadzący, Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski, rozmawiali z Radosławem Ekwińskim, specjalistą od zachowania zwierząt.
Dzieci, zwłaszcza te, które chodzą do przedszkola i stykają się z innymi maluchami, znacznie częściej łapią infekcję. Niestety pojawienie się kataru, problemów z oddychaniem czy bólu gardła często wiąże się z przepisaniem antybiotyku. Na szczęście nie musi tak być. W zwalczaniu przeziębienia - zwłaszcza na wczesnym etapie - pomogą olejki eteryczne. Które z nich każda mama powinna mieć pod ręką?
Drużyna piłkarska Coco Jambo nie ma na swoim koncie licznych sukcesów sportowych, a wręcz przeciwnie - swój pierwszy mecz przegrali 1:17. Mimo to rozkochali w sobie kibiców, a ich facebookowy fanpage śledzi ponad 73 tys. osób. - Niechcący staliśmy się popularni - mówił współzałożyciel. Na czym polega fenomen drużyny?
Wybór odpowiedniego sprzętu RTV to nie lada wyzwanie. Wie o tym doskonale Anna Nowak-Ibisz, która specjalnie dla milionów Polaków testuje i ocenia najnowsze gadżety pojawiające się na rynku. Tym razem sprawdziła, jaki dekoder będzie najlepszy dla rodzin i par.
Życie Sycylii od wieków toczy się w cieniu złowrogiej Etny. Wulkan przez lata trwał w uśpieniu - przebudził się jednak 14 lutego. Z południowo-wschodniego krateru zaczęły wydobywać się ogromne fontanny lawy i kłęby dymu, widoczne z dużej odległości, także z Kalabrii. Wszystkiemu towarzyszyły wstrząsy i huki, a pobliskie miasto Katania w całości pokryło się grubą warstwą wulkanicznego pyłu. Jak wygląda codzienność mieszkańców wysypy teraz, gdy Etna znów jest aktywna? Rozmawiamy o tym z Joanną Pióro, mieszkającą na Sycylii Polką.
Po raz kolejny obraz Banksy'ego pobił rekord. Praca tego wyjątkowego artysty podarowana jednemu z angielskich szpitali została wylicytowana za kilkadziesiąt milionów funtów. Zdobyte dzięki temu środki pójdą na cele charytatywne.
Kobieta na kierowniczym stanowisku to, wydawać by się mogło powszechne zjawisko w dzisiejszych czasach. Awansujemy, zarządzamy zespołami, prowadzimy duże projekty. Jest jednak coś, co wciąż stawia nas na niższej pozycji od mężczyzn. Co to takiego?
Miejsce zamieszkania zmieniamy średnio pięć razy w życiu. Ze wsi przeprowadzamy się do miasta i odwrotnie. Kto się na to decyduje? Co zmieniło się w trakcie pandemii? O tym opowiedzieli nam Maciej Mindak, ekspert nieruchomości i Tomasz Marcysiak, socjolog.
Honsiu jest jedną z wysp Japonii, na której od wieków znajdują się najważniejsze instytucje państwowe. Na Honsiu leżą miasta stołeczne cesarstwa, zarówno historyczne, takie jak Kioto, jak obecne – Tokio. Przyjezdni mogą zobaczyć całą plejadę atrakcji w postaci pięknych, historycznych miast lub majestatycznych widoków, na przykład wciąż aktywnego na Honsiu wulkanu Fuji.
Od lat królowej Elżbiecie II towarzyszą psy rasy corgi lub dorgi. W połowie lutego dostała w prezencie dwa nowe pupile, które właśnie otrzymały imiona. Nawiązują one do historii brytyjskiego rodu królewskiego.
Chiara Ferragni, jedna z najpopularniejszych blogerek modowych na świecie, po raz kolejny została mamą. Na świat przyszło drugie dziecko influencerki i jej męża. Jak przystało na gwiazdę mediów społecznościowych, Ferragni poinformowała o powiększeniu rodziny na Instagramie.
Lili ma 5 lat i już jest poliglotką. Choć urodziła się w polskiej rodzinie i nigdy nie mieszkała za granicą, posługuje się biegle 3 językami. Mówi płynnie po polsku, niemiecku i angielsku. Rodzice chcieli ją wychować w duchu wielojęzyczności - jak to im się udało?
Czy niepełnosprawność zawsze musi wiązać się z ograniczeniami? Otóż nie. Filip Janicki od najmłodszych lat miał problemy ze słuchem, mimo to został DJ-em. Jak narodziła się jego miłość do muzyki? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawiali z nim Paulina Krupińska i Damian Michałowski.
Anna Garska zaginęła 7 lipca 2012 r. Prokuratura uznała, że została zamordowana. W październiku 2015 r. w sprawie zatrzymano męża ofiary, policjanta. Ciało kobiety do dzisiaj nie zostało odnalezione, a kulisy zbrodni ciągle pozostają zagadką dla śledczych.
Jednym z dobrze znanych kamieni, zwłaszcza w jubilerstwie, jest półszlachetny kamień zwany ametystem. To minerał występujący w wielu rejonach świata, w tym również w Polsce, który dzięki łatwym metodom pozyskania i obróbki jest chętnie wykorzystywany jako element biżuterii. Jego fioletowa barwa przyciąga wielu miłośników biżuterii, a dzięki stosunkowo niskiej cenie na ametyst może pozwolić sobie wiele osób.
Pozytywny wpływ psów na kształtowanie rozwoju dziecka jest znany od wielu lat. Wybór rasy powinien być jednak uzależniony od możliwości finansowych i przestrzennych przyszłych właścicieli. Warto także zapoznać się z usposobieniem zwierzaka, jego wymaganiami i sposobem żywienia. Duże psy mogą stanowić doskonały wybór dla rodzin z dziećmi, które są świadome przyszłych obowiązków. Jakie rasy są najbardziej przyjazne?
Dwoje nastolatków zostało oddanych do rodziny zastępczej, ponieważ rodzice - mimo zaleceń służb socjalnych West Sussex - nic nie zrobili, aby dzieci zrzuciły nadmierne kilogramy. - One muszą dostać szansę na nauczenie się zdrowego stylu życia i poprawę zdrowia poprzez utratę wagi - powiedziała sędzia rodzinny.
Nadeszła wiosna, a nas już kusi, by wybrać się na pierwszą wycieczkę rowerową. Niestety pogoda w Polsce lubi płatać nam figle. Często zachęcający do aktywności fizycznej słoneczny poranek już za chwilę zamienia się w deszczowe popołudnie. Jak więc ubrać się na rower, by było nam nie tylko ciepło, ale i wygodnie? O tym opowiedział "król rowerów" Mikołaj Pytel, a nasz reporter Piotr Wojtasik wybrał się na przejażdżkę bambusowym rowerem.
Czerwone oczy u dziecka są jednym z najczęstszych powodów wizyty u okulisty. Zazwyczaj wydają się też przekrwione, ponieważ zaczerwienienie wywołanie jest przez rozszerzenie powierzchownych naczyń krwionośnych gałki ocznej.
Rząd zamierza wziąć pod lupę nasze podatki. Z zapowiedzi Tadeusza Kościńskiego, ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej wynika, że po zmianach będą one "bardziej sprawiedliwe". Co to ma oznaczać w praktyce?
U jednych wynika to z braku sportu, u innych z "podjadania" wraz z partnerką. Mowa o rosnącym brzuszku przyszłych tatusiów. Dlaczego mężczyźni tak często tyją razem z ukochanymi, które są w ciąży? Sytuacja ta otrzymała tajemniczą nazwę – syndrom kuwady. Co szczegółach opowiedzieli nam psycholog Piotr Mosak, aktor Wojciech Błach oraz rajdowy mistrz Polski i Europy Kajetan Kajetanowicz.
"Ślub od pierwszego wejrzenia" - przed nami najciekawszy odcinek, czyli poznanie nowożeńców. Bohaterowie nowego sezonu programu już teraz budzą wiele emocji. Iga Śmiechowicz padła ofiarą hejterów. Odpowiedziała im z klasą.