Kiedy malujecie pisanki - przed Wielką Sobotą czy dokładnie tego dnia? Zwolenniczką tej drugiej opcji jest Małgorzata Socha. Na Instagramie aktorka pochwaliła się tym, jakie malunki na świątecznych jajkach udało jej się przygotować wraz z dziećmi. Podobają Wam się?
Tuż przed świętami, Bartek Jędrzejak dotarł do najbardziej wielkanocnej wsi w Polsce. Mowa o Jajkowie, które położone jest w województwie kujawsko-pomorskim. Nazwa oczywiście zobowiązuje i mieszkanki tej wsi o pisankach wiedzą wszystko.
Dla wielu widzów Izabela Janachowska to uosobienie eleganckiego stylu. Na wizji jest perfekcyjna na 100%, a prywatnie? Odpowiedzi szukamy u źródła i zaglądamy do pięknego domu prezenterki, by dowiedzieć się więcej o jej zwykłej-niezwykłej codzienności, w której realizuje się jako mama i żona.
Ma 32 lata i odkąd pamięta, lubiła jeść niezdrowo. Tymczasem jeden impuls wystarczył, by całkowicie odmieniła swoje życie. Ola Studzińska wykazała się hartem ducha, silną wolą i motywacją. Wszystko to sprawiło, że udało jej się zrzucić prawie 63 kg i całkowicie zmienić swoją codzienność. Jak się odchudzać zdrowo? Wyjaśniła to Anna Radowicka, dietetyk.
Kto lepiej od niej potrafi nas rozśmieszyć? Dla Joanny Kołaczkowskiej kabaret jest największą pasją, a rozśmieszanie innych - niemal stylem życia. W Dzień Dobry TVN artystka rzuca "światła na" swoją przeszłość i na krętą drogę kariery. Jak to się stało, że absolwentka technikum ogrodniczego zaistniała jako gwiazda kabaretu?
Tegoroczne święta Wielkanocne znowu musimy spędzić w reżimie sanitarnym. Czy pójście w tych dniach do kościoła będzie bezpieczne, a może lepiej zostać w domu i obejrzeć transmisję mszy świętej w telewizji lub w Internecie? O tym, jak obchodzimy Wielkanoc w cieniu pandemii rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ks. Przemysławem Krawcem, pallotynem.
Wianki od kilku lat są absolutnym hitem w dekoracji świątecznych- zimą ozdobione gałązkami choinki, bombkami i światełkami, a wiosną gałązkami bukszpanu, barwinka i... no właśnie. Z czego jeszcze można zrobić wielkanocny wianek na drzwi albo jako ozdobę świątecznego stołu. Zobaczcie sposób Uli Chincz.
"Dom marzeń" to program, w którym dziesięć par budowało dom, aby mogła w nim zamieszkać tylko jedna z nich. Tymi szczęśliwcami byli Klaudia i Maciej Wolanin. O tym, jak mieszka się w tym niezwykłym domu ze zwycięską parą rozmawiała Katarzyna Jaroszyńska.
Malowanie jajek do święconki to już tradycja. Jedni korzystają z gotowych barwników, a drudzy stawiają na naturalne sposoby i na przykład farbują jajka w łupinach cebuli. Natomiast Dorota Pacanowska od 15 lat wykonuje ażurowe wydmuszki techniką perforacji. Na czym ona polega?
Magda Gessler i Waldemar Kozerawski dzielą swoje życie na dwa kraje: Polskę i Kanadę. Przez pandemię nie mogą się spotykać tak często, jak by tego chcieli. Wygląda jednak na to, że tegoroczną Wielkanoc para spędzi razem. Na profilu Magdy w nocy pojawiła się pewna tajemnicza fotografia.
Świadkowie Jehowy – po katolicyzmie i prawosławiu – są trzecią pod względem liczebności wspólnotą wyznaniową w Polsce. Jedną z głosicielek była Sara Andrychiewicz, która odważyła się opowiedzieć, jak wyglądało jej życie w tej wspólnocie. – Myślałam, że jestem w najszczęśliwszej organizacji na Ziemi – wspomina.
Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska po prawie 13 miesiącach wybrali się na urlop na Wyspy Kanaryjskie. Od tamtej pory raczą fanów zdjęciami na tle rajskich krajobrazów. Nie brakuje też charakterystycznego dla pary poczucia humoru. Teraz jednak dziennikarz natrafił na coś, co wywołało wspomnienia. Na Instagramie opisał swoje doświadczenia związane z pierwszym autem.
Błogosławieństwo pokarmów w domu? Tegoroczna Wielkanoc będzie znacznie różniła się od tych z poprzednich lat. Z powodu pandemii, w wielu miejscach, nie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów. Na szczęście można to zrobić samemu. Jak?
Utrata pracy w branży dotkniętej przez pandemię oraz mniejsze koszty ponoszone na dzieci stały się podstawą do obniżenia alimentów dla dwójki nastolatków. - Na skutek zdalnego nauczania, a także innych ograniczeń związanych z epidemią (np. zamknięte sale fitness, ograniczone możliwości wyjazdów, korzystania z różnych form rozrywek), wydatki zostały ograniczone - uzasadnił sąd.
Bardzo często kierowcy samochodów nie zwracają uwagi na innych uczestników ruchu drogowego i "pakują" się swoimi autami tam, gdzie nie powinni. Z takimi kierowcami walczą społecznicy - Kodżak, Mądraliński oraz Kubą Czajkowskim ze stowarzyszenia "Miasto jest nasze" i "Święte Krowy Warszawskie".
Agnieszka Łyczakowska, która w 4. edycji programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" wzięła ślub z Wojtkiem Janikiem podzieliła się ze swoimi obserwatorami wyjątkową refleksją. Uczciła w ten sposób Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Jajko jest symbolem życia, odrodzenia i sił witalnych. To także nieodłączny element każdych świąt Wielkiej Nocy. Malowanie i ozdabianie pisanek to nie tylko świetna zabawa, ale również ludowa tradycja. Magdalena Rutkowska zdradziła nam sposoby na wykonanie pięknej ozdoby świątecznej.
Podpis elektroniczny umożliwia załatwianie spraw urzędowych przez internet. Dzięki niemu można podpisać dokumenty w wersji elektronicznej, potwierdzając w ten sposób swoją tożsamość. Podpis kwalifikowany można składać za pomocą urządzeń takich jak token usb i czytnik kart usb. Uzyskanie podpisu wiąże się z zaakceptowaniem warunków umowy oraz wniesieniem stosownej opłaty. Podpis można zakupić u jednego z dostawców polskich lub jednego z podmiotów w krajach europejskich.
Agata i Piotr Rubikowie, bohaterowie programu "Power Couple", są parą z bardzo długim stażem. Poznali się w 2005 roku i od tamtej pory są właściwie nierozłączni. Teraz postanowili opowiedzieć o najpiękniejszym dniu ich życia. Okazuje się, że nie wszystko poszło po ich myśli.
Wojciech Galeński na co dzień pracuje jako kierowca autobusu. Po godzinach spełnia obywatelski obowiązek - walczy ze źle parkującymi kierowcami. Co kryje się za jego misją?
Szopy pracze to dzikie zwierzęta, które początkowo mieszkały wyłącznie w lasach liściastych, jednak dzięki dużej zdolności adaptacji przystosowały się do życia na innych terenach. Jeden z nich upodobał sobie nawet mieszkanie Patrycji Fuhl. Jak do tego doszło? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Anita i Tomasz Wojnarowie przerobili stary autobus szkolny na kamper. Teraz podróżują nim po Stanach Zjednoczonych. Jak wygląda życie na kilkunastu metrach kwadratowych? O tym Anita opowiadała w rozmowie z Dzień Dobry TVN.
Natalia Kochańska to jedna z najlepiej strzelających Polek. Kobieta wraz z dwiema innymi zawodniczkami stanęła na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata, które odbywały się w New Dehli. Jakie cechy musi mieć dobry strzelec? O tym zawodniczka mówiła w Dzień Dobry TVN.
Muzyka to bardzo dobry sposób na odprężenie i urozmaicenie codziennych zadań w pracy lub w szkole. Okazuje się, że słuchanie muzyki do nauki może poprawiać pamięć i koncentrację, a także działać motywująco. Zdaniem badaczy możliwe jest stworzenie idealnych warunków do nauki konkretnych przedmiotów dzięki słuchaniu różnych rodzajów muzyki.
Wraz z nadejściem wiosny wiele osób powraca na działki. Jak je przygotować do uprawy roślin? O tym w cyklu "Co z tego wyrośnie?" opowiedział Łukasz Skop. Zdradził także, jak przy pomocy naturalnych barwników ozdobić pisanki.
Wenecja to jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Przyciąga turystów i zakochanych, którzy właśnie w tym miejscu chcą wyznać swojej drugiej połówce miłość. A za co Wenecję kochają jej mieszkańcy? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z Ewą Górniak-Morgan, autorką książki "Venice my love".
Jan Piwnik, pseudonim "Ponury" to cichociemny i dowódca partyzanckich ugrupowań walczących. - Już za życia stał się legendą. Tu w Górach Świętokrzyskich pamięć o "Ponurym" jest wciąż żywa - podkreśla Monika Żabicka, były oficer policji.
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tego powodu w Dzień Dobry TVN psycholog kliniczny dr Urszula Sajewicz-Radtke opowiedziała o nowoczesnych metodach terapii dla dzieci ze spektrum autyzmu. Dlaczego jest ono częściej diagnozowane u chłopców niż u dziewczynek?
Średnio co trzeci remont w Polsce rozpoczyna się w okresie wiosennym - wynika z raportu remontowego serwisu Fixly. Jeśli również planujesz renowację swojego domu lub mieszkania, sprawdź jak się do tego przygotować.
Niemcy znane są z imponującej liczby zamków, fortec i warowni. Najwięcej budowli tego rodzaju powstało w średniowieczu i XIX wieku. Niemcy są krajem niezwykle atrakcyjnym turystycznie, a liczne szlaki pozwalają przemierzać kraj wszerz i wzdłuż samochodem, motorem, a nawet rowerem. Turyści mogą poznawać kraj, wędrując Szlakiem Zamków i Piwa, Szlakiem Zamków lub Szlakiem Hohenzollernów.