Tim pochodzi z Białorusi, skąd wyjechał mając 17 lat. Opuścił ojczyznę ze względu na dyskryminację, której doświadczył po tym, jak postanowił zmienić płeć. Co robi w Polsce?
"Mamo, pali się w domu" – usłyszała przez telefon Barbara Janiszewska. Kobieta poinstruowała swoją 11-letnią córkę co ma robić. Emilka zachowała zimną krew i z palącego się domu uratowała swoją chorą babcię.
Pizzerie, zalew i Superman. Stryków znalazł się na liście Europejskich Miast Przyszłości według Financial Times. Co takiego ma do zaoferowania? Sprawdził to Filip Chajzer, który postanowił wybrać się na wycieczkę do miasteczka.
Sheila Kiss ma dziś 63 lata, a energii mogłoby jej pozazdrościć całe pokolenie młodszych osób. Była modelka i matka trójki dzieci udowadnia, że wiek to tylko liczba. Jaki jest jej sposób na zachowanie tej młodzieńczej świeżości?
Tożsamość płciowa jest elementem tożsamości społecznej. Termin ten odnosi się do psychologicznego i kulturowego obrazu płci, z którym utożsamia się dana jednostka. Tożsamość płciowa wiąże się z wyobrażeniem danej osoby w stricte społecznych i kulturowych aspektach.
W połowie lutego na półki księgarni trafiła książka o intrygującym tytule "Kroniki zbrodni. Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, których do dziś nie udało się wyjaśnić..." autorstwa byłej prokurator Moniki Całkiewicz oraz dziennikarza Roberta Ziębińskiego. Czy istnieje zbrodnia doskonała?
Łączą ich więzy krwi i pasja do fotografii. Prowadzą w Poznaniu jeden z najstarszych zakładów fotograficznych w Polsce. Od ponad 100 lat kolejne pokolenia rodziny Kołeckich zatrzymują w kadrze portrety i najważniejsze wydarzenia z życia swoich klientów. W Dzień Dobry TVN niezwykle utalentowana rodzina opowiedziała o swojej historii.
Był przedsiębiorcą, teraz jest buddyjskim mnichem. Dawid Schwalk cztery lata temu postawił wszystko na jedną kartę. Firmę elektroniczną zamienił na zakon. Jak wygląda dzień z życia mnicha?
Miasto zamienili na wieś. Trzy różne domy i trzy różne rodziny, które łączy zamiłowanie do wiejskiego klimatu. Jak urządzili się z dala od miasta? Sprawdza Katarzyna Jaroszyńska.
Odkąd pandemia zamknęła nas w czterech ścianach, mieszkanie przestało być już tylko przestrzenią prywatną, w której odpoczywamy i spędzamy czas z bliskimi, ale stało się także miejscem pracy, nauki, aktywności fizycznej, rozrywki. Taka sytuacja skłania do refleksji nad jakością zamieszkiwanych przez nas przestrzeni. Jak się okazuje, to jak wygląda nasze mieszkanie, w dużej mierze zdradza naszą osobowość i preferencje.
Pandemia to wyjątkowo trudny czas dla związków. Niektóre pary, ze względu na zakaz podróżowania, zostały rozdzielone i mogą ze sobą rozmawiać tylko za pomocą nowoczesnych technologii. Co ciekawe, za jej pośrednictwem niektóre zawarły związki małżeńskie. Na taki ruch zdecydowała się Basia Rabiasz, a w dopełnieniu formalności pomogła jej Zofia Broen, która powadzi stronę internetową "Love is not a Tourism".
W Łubianach, pod Opolem Marta Węgrzyn prowadzi Centrum Leczenia Dzikich Zwierząt. To tu mieszka niezwykła para przyjaciół – jenot i wydra. Jak zwierzęta trafiły do schroniska?
Erramatti Mangayamma jest najstarszą mamą na świecie. Wraz z mężem przez dziesięciolecia starała się o dziecko, bezskutecznie. Do tego w wieku 40 lat przeszła wczesną menopauzę. Nazywano ją "bezdzietną", a jej mężowi radzono, by ożenił się ponownie. Jednak Mangayamma spełniła swoje marzenie - w wieku 74 lat urodziła bliźniaki.
Niedawno Piotr Gąsowski opowiedział nieco więcej o swoim życiu prywatnym i patchworkowej rodzinie. Aktor przyznał, że mimo rozstania utrzymuje przyjacielskie relacje z byłymi partnerkami, z którymi doczekał się dzieci. Jaki sposób na dobre relacje w rodzinie ma artysta?
Ania i Mikołaj to rodzice dwóch par bliźniąt urodzonych jedna po drugiej. Nie minęło 9 miesięcy od pierwszej ciąży, a małżeństwo dowiedziało się, że ponownie na świat przyjdzie nie jedno, a dwoje maluchów. To bardzo rzadki przypadek w medycynie. Sama ciąża bliźniacza występuje 1 na 80 porodów, a prawdopodobieństwo dwóch pod rząd jest znikome. Jak rodzice przygotowali się na tę "niespodziankę" i jak radzą sobie z wychowywaniem czterech brzdąców?
Piran, niewielkie miasto w Słowenii u wybrzeży Adriatyku, w którym żyje zaledwie cztery tysiące mieszkańców, jest jednym z jaśniejszych punktów turystycznych w tym regionie. Ma bardzo ciekawą historię związaną z jego włoskimi korzeniami.
Za czasów naszych rodziców trzydziestolatek powinien mieć ustabilizowane życie, skupione przede wszystkim na rodzinie. Świat poszedł jednak do przodu i styl życia młodych ludzi bardzo się zmienił. Ogromna grupa trzydziestolatków nie myśli o zakładaniu rodziny. Woli skupić się na karierze, samorozwoju i poznawaniu świata. Co o takim podejściu do życia myślą ich rodzice? Jak na życie swoich mam i ojców patrzą młodzi ludzie? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Gabi Drzewiecką i jej mamą oraz Mateuszem Banasiukiem i jego ojcem.
Karolina Jonderko, Natalia Kepesz i Tomasz Markowski są nominowani w różnych kategoriach do prestiżowej nagrody World Press Photo 2021. Wyniki 64. edycji zostaną ogłoszone 15 kwietnia. Fotografowie o swoich pracach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Mem "miasto zachodnie po tygodniu w Polsce" stał się prawdziwym hitem Internetu. Ukazuje on zielone i zadbane miasto, które stało się brudne, szare, zaśmiecone, przepełnione billboardami i samochodami parkującymi na trawnikach. Czy obrazek ten faktycznie odzwierciedla rzeczywistość polskich miast? O to zapytaliśmy Jakuba Głazę, krytyka architektury.
Anna Nowak-Ibisz od lat testuje najnowsze i najciekawsze gadżety ze sklepowych półek oraz pokazuje interesujące patenty na dom. To dzięki niej Polacy wiedzą, w co warto zainwestować pieniądze. A co tym razem przykuło jej uwagę? Mini dekoder 4K, który jest niewidoczny dla oczu, a kryje się w nim wiele możliwości.
Najnowsze badania udowodniły, że pandemia negatywnie wpływa na jakość opieki nad noworodkami. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że brak bliskiego kontaktu matki z dzieckiem może poważnie odbić się na zdrowiu noworodka.
Pafos to idealnie miejsce na wypoczynek podczas sezonu wakacyjnego. Miasto oferuje sporo atrakcji turystycznych, a dobra pogoda w tym miejscu jest gwarantowana.
Miejskie ulice stają się coraz bardziej dzikie. I to nie tylko z nazwy – jak ul. Dzika w Warszawie. Zwierzęta bowiem możemy spotkać pomiędzy blokami, na placach zabaw i spacerujące wśród ludzi. Czy stanowią zagrożenie?
Walencja to trzecie największe miasto Hiszpanii, zaraz po jej stolicy, Madrycie oraz słynnej Barcelonie. Miejsce to zachwyca turystów niezwykłą atmosferą, stworzoną m.in. dzięki połączeniu budowli zabytkowych z nowoczesnymi, a także rozległymi, malowniczymi plażami.
Dla Andrzeja Molendy każdy pogrzeb jest szczególny - jest mistrzem świeckiej ceremonii pogrzebowej. Pisze mowy, otacza opieką rodzinę zmarłej osoby. Jest przewodnikiem w bardzo trudnych chwilach. Jak wyglądają uroczystości w czasie pandemii? Bez pożegnania, w reżimie sanitarnym i z małą liczbą żałobników. Co konkretnie się zmieniło? Jakie zasady obowiązują, kiedy osoba zmarła na COVID-19? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Janem Szczucińskim, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Pogrzebowych.
Robert Szulc wraz z początkiem roku wyruszył w swoją kolejną, niezwykłą podróż, podczas której ma odwiedzić cztery kontynenty. Ma konkretny cel: spotkać ludzi i zapytać ich, jak pandemia zmieniła ich życie. Teraz przebywa w Afryce, gdzie spełnił wyjątkową misję - ku pamięci Aleksandra Doby zdobył szczyt Kilimandżaro.
Anna Smoter wraz ze swoją rodziną prowadzi schronienie dla sów. Ptaki, które do nich trafiają, są rehabilitowane i wypuszczane na wolność. Niektóre historie wyjątkowo chwytają za serce. Jak mądrze nieść pomoc, kiedy zauważymy ranną sowę?
Akcja Animacja ze Szczecinka jest sławna na całym świecie. Niemal z każdego festiwalu młodzi twórcy przywożą wyróżnienia. Na czym polega pasja uczniów Zespołu Szkół Społecznych STO?
Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego jest niekwestionowanym rekordzistą w tamtejszym ośrodku nauki jazdy. Mężczyzna podchodził do egzaminu teoretycznego aż 193 razy. Jednak się nie poddaje - ponoć po raz kolejny zapisał się na test. O tym, czy każdy może być kierowcą, porozmawialiśmy z egzaminatorem Tomaszem Matuszewskim, instruktorem Filipem Raszewskim oraz aktorką i wokalistką Izabelą Trojanowską.
W Bartoszycach znajduje się budynek starego więzienia. To właśnie tam mieści się Więzienna Piekarnia pana Artura Ziemackiego, który zatrudnia osoby po "ciężkich życiowych wojnach". - Wyszli na prostą, mają potencjał - przyznał właściciel.