Dolina Królów w Egipcie to słynna nekropolia, w której zlokalizowany jest jeden z najlepiej zachowanych zabytków starożytności – odkryty w 1922 r. w nienaruszonym stanie grobowiec Tutanchamona. Do tej pory na terenie Doliny Wschodniej i Doliny Zachodniej znaleziono 64 miejsca spoczynku egipskich władców i członków ich rodzin.
Na początku tego roku Rag'n'Bone Man zaprezentował singiel "All You Ever Wanted". Utwór zapowiada kolejną płytę artysty. Czego mogą spodziewać fani? Opowiedział o tym Gabi Drzewieckiej.
Jak wyglądał post po staropolsku? Jeśli myślisz, że żyto wówczas "o chlebie i wodzie", to jesteś w sporym błędzie. Udowodni ci to Maciej Nowicki - szef kuchni Muzeum Pałacu w Wilanowie. Czyżby nasi przodkowie byli mistrzami kuchni molekularnej?
Coraz rzadziej decydujemy się na macierzyństwo. Statystyki mówią same za siebie - dzieci w Polsce rodzi się mniej. Co jest tego powodem? I czy możemy już mówić o depresji urodzeniowej? Problem i jego podłoże starały się nakreślić nam profesor Irena E. Kotowska z Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Katarzyna Pawlikowska, kobietolożka, ekspertka ds. zachowań kobiet.
Życzenia dla męża od żony mogą być wypowiedziane na szereg różnych sposobów. Te na wesoło na pewno wywołają salwy śmiechu, zaś te prosto z serca wzruszą do łez.
Taniec współczesny pojawił się na początku XX wieku. Jego korzenie wywodzą się z klasycznego baletu, choć w tego rodzaju tańcu odchodzi się od zasad i reguł tańca klasycznego. Taniec współczesny początkowo zawojował Europę, a od początku lat 30. stał się popularny także w Ameryce.
Karol Szufladowicz i Bartłomiej Leśniewski w latach 90. tworzyli graffiti. Nie przypuszczali wówczas, że hobby zaprowadzi ich aż tak daleko. - Gdyby ktoś kiedyś powiedział, że będą do nas goście pisali z Sydney, Berlina, Nowego Jorku, nie uwierzyłbym - podkreślił założyciel firmy. Jak im się to udało?
W ostatnich latach miłość do butów sportowych ogarnęła tysiące osób, niezależnie od wykształcenia, pochodzenia ani grubości portfela. Z tego właśnie powodu Dawid Wawrzyszyn postanowił zrealizować film o niezwykłym hobby, jakim jest zbieranie sneakersów. O "TOOMANYKICKS" reżyser i producent opowiadał w Dzień Dobry TVN.
Kompetencje miękkie i twarde to konkretne cechy lub umiejętności, które wpływają na naszą efektywność i jakość wykonywanej pracy. Obserwacje rynku pracy wskazują, że pracodawcy zwracają coraz większą uwagę na kompetencje miękkie.
Susanna Izzetdinova to kobieta o ogromnej sile i determinacji. Kilka lat temu przyjechała sama z czwórką dzieci do Polski. Choć teraz prowadzi w Gdańsku własną piekarnię i restaurację, jej droga do sukcesu nie była łatwa.
Wracamy z cotygodniowymi propozycjami na weekend od Playera. Tym razem na tapet bierzemy programy podróżnicze. Zainspiruj się i już teraz zacznij tworzyć listę miejsc do odwiedzenia po tym, jak wrócimy do upragnionej normalności.
Diana Kautz wybrała się do miejscowości Kórnik, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody postanowiła zrobić mały trening. Do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu nasza pogodynka zachęciła także wszystkich widzów, bo jak przyznała, nie ma złej pogody na sport, są tylko nieodpowiednie ubrania. Zatem wstajemy i ruszamy na trening!
Tomasz Hartman jest szefem kuchni z 25-letnim stażem. W pewnym momencie postanowił porzucić zawodowe, kulinarne podróże po świecie i stał się miejskim szlifierzem. Ku zdziwieniu najbliższych jego praca szybko zaczęła cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Opowiedział, jak istotne w kuchni są ostre noże, a jego kolega po fachu Szymon Czerwiński wskazał 5 takich, które każdy powinien mieć.
Cebulki kwiatowe to jedne z pierwszych roślin, które pojawiają się wiosną w naszym ogrodzie. Marzec to idealny czas, by je przesadzić. Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie?" pokazał, jak zrobić to w prawidłowy sposób.
W czasie lockdownu wiele osób pokochało kwiaty doniczkowe. Wśród ulubionych roślin prym wiodą egzotyczne monstery. Pięknie wyglądają, a co równie ważne - są łatwe w uprawie. W Dzień Dobry TVN opowiadała o nich florystka, Anna Wojtala.
E.L. James ogłosiła termin premiery ostatniej części książek o Christianie Greyu i Anastasii Steele. "Freed" pojawi się na rynku jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku. Jaka będzie fabuła powieści? Czy kolejna część słynnej serii również stanie się bestsellerem?
Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat podejście do ojcostwa znacznie się zmieniło. Mężczyźni przestali być wyłącznie głowami rodzin, a zaczęli czynnie uczestniczyć w wychowywaniu dzieci. O współczesnej roli ojca porozmawialiśmy z aktorem Jakubem Świderskim, blogerem Michałem Będźmirowskim oraz Adrianem Szymaniakiem ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia".
Renata Mauer-Różańska to jedna z najlepszych polskich strzelczyń i mistrzyni olimpijska. Od jej wielkich sukcesów w Sydney i w Atlancie mija właśnie 25 lat. Co robi po zakończeniu kariery sportowej?
W małej wsi Przewóz, niedaleko Kędzierzyna-Koźla, w domu Agnieszki i Marka zamieszkały trzytygodniowe kózki. Jak to się stało, że małżeństwo stało się dla małych zwierzaków rodziną zastępczą? Sprawdziła to nasza reporterka Dagmara Kowalczyk.
Polacy zarabiają coraz więcej. Takie wnioski płyną z raportu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Zgodnie z wyliczeniami resortu przeciętne wynagrodzenie było wyższe o 200 złotych.
Znaczny wzrost zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 zmusił rząd do przywrócenia niektórych obostrzeń. Dotkną one także uczniów. Zgodnie z nowym rozporządzeniem nauka online została przedłużona co najmniej o kolejne dwa tygodnie. W czterech województwach będzie obowiązywało tzw. nauczanie hybrydowe. Rozporządzenie ministra edukacji w tej sprawie zostanie ogłoszone w piątek 12 marca.
Bruksela chce uczynić krok w kierunku wyklarowania systemu płac. W ciągu 3-4 lat zamierza usystematyzować to dyrektywą i wprowadzić sprawiedliwy system wynagrodzeń w myśl zasady "jedna praca, jedna płaca". O tym pomyśle porozmawialiśmy z Katarzyną Łodygowską, specjalistką ds. prawa pracy oraz dr Tomaszem Sobierajskim, socjologiem.
Amy i Tammy Slaton to bohaterki programu "Siostry wielkiej wagi", które zyskały fanów na całym świecie, także w Polsce. Niedawno jedna z sióstr, Amy, została mamą. Jak znosiła ciążę i jak teraz wyglądają jej relacje z siostrą?
Bolesław Biegas to rzeźbiarz, malarz, pisarz i dramaturg. Słowem - człowiek o wielu talentach. Jak to się stało, że ktoś tak wybitny został niemal całkowicie zapomniany? Jego nazwisko powraca do nas wraz z publikacją najnowszej książki Natalii Fiedorczuk, laureatki Paszportu Polityki. Co w szczególności zaintrygowało ją w życiorysie artysty?
Na powierzchni 400 metrów kwadratowych mieszka duża, a przede wszystkim kobieca rodzina. Nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska oprowadziła widzów po tej wyjątkowej posiadłości. W domu, który zbudowany został w angielskim stylu, kamera zajrzała do salonu połączonego z kuchnią, jadalni oraz sypialni połączonej z łazienką.
Dieta Intermittent Fasting, zwana także dietą postu przerywanego, to model odżywiania znany od kilku lat. Polega na spożyciu pokarmów o określonych porach, z zachowaniem krótkookresowych głodówek. Intermittent Fasting ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Czy dieta postu przerywanego może być skuteczna?
Cebula szalotka jest znana od dekad. Pojawiała się w kuchniach naszych prababć, babć i mam. Czy jednak zawsze korzysta się z niej poprawie, wykorzystując w pełni jej walory smakowe i odżywcze? Warto wiedzieć, jak ją hodować i przygotować, by móc czerpać ze źródła witamin i mikroelementów, którym bez wątpienia jest szalotka.
Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego został wprowadzony nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Możemy więc nosić zarówno chirurgiczne, materiałowe, jak i te z zaworkami. O tych ostatnich porozmawialiśmy z ekspertem prof. Tomaszem Ciachem, nanotechnologiem, biologiem i chemikiem.
Taniec irlandzki jest skoczny, energiczny i towarzyszy Irlandczykom już od setek lat. Co ciekawe, wywodzi się z obrzędów celtyckich kapłanów. Sprawdź, na czym polega irlandzki taniec i jakie są jego rodzaje.
Zbliżają się cieplejsze temperatury, co niestety wiąże się z powrotem kleszczy. Podczas spacerów z pupilami w lasach i parkach trzeba będzie nieustannie uważać na znienawidzone pajęczaki, które mogą doprowadzić do babesziozy, a nawet śmierci zwierzęcia. Jak tego uniknąć? W Dzień Dobry TVN weterynarz Franek Paśko opowiedział o najskuteczniejszych preparatach.