Na początku maja w centrum Jastrzębia Zdroju, a dokładniej w Miejskim Ośrodku Kultury, pojawili się niespodziewani goście. Były to lisy, które swoją obecnością zaskoczyły pracowników placówki. Dzikie zwierzęta mogły liczyć na pomoc Leśnego Pogotowia w Mikołowie.
Pomimo, że żyjemy w swoich ciałach, to przez większość dnia potrafimy być od nich "odłączeni". Zaspokajamy fizjologiczne potrzeby naszego organizmu, ale często nie potrafimy się w niego wsłuchać. Body Scan to bardzo skuteczna metoda na ponowne połączenie się z ciałem i wykrycie, gdzie mamy ulokowane wszelkie napięcia wynikające głównie ze stresu. Instruktorka jogi Basia Tworek zaprezentowała nam kilkuminutową sesję Body Scan.
Religia jest w szkołach przedmiotem obowiązkowym od ok. 30 lat. Obecnie uczniowie masowo rezygnują z uczestnictwa w tych lekcjach. Wśród powodów wymieniają sprzeczne wartości oraz udzielanie im rad dotyczących życia prywatnego.
Badania Światowej Organizacji Zdrowia nie napawają optymizmem. Według WHO Polki są na ostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o akceptację swojego wyglądu. Dlaczego wciąż czujemy się niezadowolone i nieszczęśliwe? O tym opowiedziała nam Patrycja Tylenda – żona, matka, podróżniczka i kobieta sukcesu, która toczyła walkę z wyniszczającą chorobą.
Królestwo Kabuto to pomysł Mieszka Makowskiego, samozwańczego króla tego państwa, chcącego stworzyć przestrzeń zgodną z ideami libertariańskimi. Po uzyskaniu obywatelstwa Królestwa Kabuto podobno nie trzeba w Polsce płacić podatków. Sprawdzamy, czy jest to prawda.
Rozszerzone pory to defekt na skórze twarzy, którego przyczyna tkwi w genach i w nieodpowiedniej pielęgnacji. W zmniejszeniu porów pomaga stosowanie odpowiednich kosmetyków oczyszczających skórę ze złuszczonego naskórka, kurzu czy sebum. Skuteczne są również zabiegi na rozszerzone pory, takie jak peeling laserem.
Dorota Wellman w ramach swojego cyklu "Inspirujące kobiety", który można oglądać na antenie TVN Style, spotkała się z Pozytywną Egoistką. Dagmara Skalska, bo tak naprawdę nazywa się bohaterka najnowszego odcinka to pisarka, blogerka i założycielka Akademii Pozytywnej Egoistki.
Poezja to jeden z najromantyczniejszych sposobów okazywania uczuć. W dodatku to właśnie najczęściej miłość stanowiła największą inspirację najsłynniejszych poetów świata. Jak napisać wiersze miłosne dla niego, które pomogą wyrazić twoje uczucia?
Nawyki i styl życia to coś, co od najmłodszych lat przekazują nam rodzice. Jak się okazuje, wpływ na zdrowie dzieci ma także psychika mamy i taty. Przeprowadzone niedawno badania wyraźnie pokazują, że dorośli, którzy miewają stany lękowe oraz są mało podatni na stres, nieświadomie narażają swoje maluchy na zwiększone ryzyko nadwagi i otyłości.
Agrafki, guziki, igły i pozostałe akcesoria niezbędne do szycia mają niebywałą tendencję do generowania nieokiełznanego chaosu. Do ich uporządkowania niezbędny jest przybornik. Jak go wykonać, radzi Agnieszka Witkowska, architektka porządku.
Branża modowa to dla wielu młodych ludzi wymarzona ścieżka kariery. O wielkim zainteresowaniu tą dziedziną świadczy chociażby niesłabnąca popularność programu "Top Model". Karol Franciszkowicz poznaje ten przemysł dosłownie od podszewki, zdobywając krawiecki fach.
Słyszeliście kiedyś o sztuce zwanej string art? Artysta Błażej Danielewicz zagościł w naszym programie, opowiedział nieco więcej o swojej pasji i pokazał nam, na czym dokładnie polega tworzenie dzieł z nici.
Wprawdzie obostrzenia związane z pandemią są stopniowo znoszone, ale to nie znaczy, że z dnia na dzień przestaniemy odczuwać skutki izolacji. Z jej powodu szczególnie trudno było dzieciom i nastolatkom, ponieważ kontakt z rówieśnikami jest dla nich niezbędny do prawidłowego rozwoju. Jak pomóc dziecku zwalczyć konsekwencje wyłączenia z życia społecznego, podpowiada Małgorzata Kłoś, psychoterapeuta w Ośrodku Centrum oraz psycholog w niepublicznym liceum w Warszawie.
Andrzejki to okres, w którym przypominamy sobie o możliwości podglądania przyszłości. Wszelkiego rodzaju wróżby i zabawy mające na celu uszczknięcie wiedzy o tym, co dopiero ma się wydarzyć, cieszą się niesłabnącą popularnością. To, co nas czeka można wywróżyć za pomocą lania wosku lub tasseomancji, czyli czytania z fusów.
Wchodząc w nowy związek, jesteśmy ciekawi przeszłości partnera i doświadczeń, które go ukształtowały, dlatego też często pytamy o jego byłe związki. Jednak czy należy to robić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholog i psychoterapeutka par, Marzena Mawricz.
Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Tym razem jednak poznajemy jego mroczny klimat związany z odległą przeszłością. Piotr Wojtasik, reporter Dzień Dobry TVN i Wojciech Zabielski, który jest przewodnikiem po Krakowie, zabierają widzów na wieczorny spacer.
Pandemia COVID-19 zmieniła świat na wielu różnych płaszczyznach. Mocno wpłynęła na turystykę, znacznie ograniczając możliwości podróżowania, zwiedzania i korzystania z turystycznej infrastruktury. Konsekwencją są sporo niższe wpływy z tego sektora gospodarki, zarówno na poziomie lokalnym, jak i państwowym. Obostrzenia są stopniowo luzowane, a kraje, regiony i kurorty rozpoczynają walkę o każdego turystę.
Na wyspie Sobieszewskiej mieści się prawdziwe ptasie osiedle. Odwiedzamy je z reporterką Dzień Dobry TVN, Agatą Zjawińską. Przewodnikami po tym niezwykły miejscu są Mieczysława Cierpioł, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej oraz ornitolog Jakub Typiak. Pokazują, jakie budki można zainstalować w ogrodzie, by zachęcić ptaki do zamieszkania w nim.
Z balkonu na trzecim pietrze wypadł półtoraroczny chłopiec. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Lublinie. Mimo, że chłopcu nic się nie stało i najprawdopodobniej był to wypadek, policja i tak zamierza przyjrzeć się sprawie.
Kutna Hora słynęła dawniej z ogromnych pokładów srebra. Było to jedno z najbogatszych miast średniowiecznej Europy, które liczbą mieszkańców dorównywało ówczesnemu Londynowi. Dzisiaj Kutna Hora jest nie mniej popularna. Co roku ciągną tutaj rzesze turystów, a odwiedzenie miasta to punkt obowiązkowy nawet najkrótszej wycieczki do Pragi.
Kościół powinien łagodzić spory i jednoczyć ze sobą ludzi. Tymczasem od dłuższego czasu dzieli, wskazuje tych, którzy mogą się czuć w nim bezpiecznie i tych, którzy nie mogą liczyć na jego wsparcie. Jak to naprawić? Co zrobić, aby kościół znowu stał się miejscem, do którego chce się przychodzić? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim, autorem książki "O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie".
Międzynarodowy Dzień Rodzin to święto, które obchodzimy 15 maja. To wspaniała sposobność do przypomnienia sobie, jak ważni są nasi najbliżsi i do podziękowania im za obecność. Które gwiazdy często dzielą się w mediach społecznościowych radością i emocjami, jakie towarzyszą im w życiu rodzinnym?
Finał programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" zbliża się wielkimi krokami. Widzowie Player.pl mogli już zobaczyć ostatni odcinek tej edycji, na TVN7 premiera odbędzie się w piątek, 21 maja o 20:30. Skontaktowaliśmy się z Anitą Szydłowską i Agnieszką Łyczakowską - uczestniczkami wcześniejszych edycji i zapytaliśmy o ich wrażenia.
Według nowych badań naukowców z University College London, matki, które urodziły dziecko podczas pierwszej fali pandemii COVID-19, dwukrotnie częściej cierpiały na depresję poporodową. Niemal 48 proc. spośród przebadanych kobiet skarżyło się na objawy, które wskazują właśnie na taką dolegliwość.
5. edycja budzącego olbrzymie emocje programu "Ślub od pierwszego wejrzenia". Agnieszka Łyczakowska i Wojciech Janik, którzy powiedzieli sobie "tak" w jego poprzedniej odsłonie, pozostają szczęśliwym małżeństwem. O przepisie na udany związek rozmawiali z psychologiem Piotrem Mosakiem.
Gabriela Polańska, siatkarka Developresu Rzeszów, ma 202 cm wzrostu, a jej mąż Łukasz Polański - 205 cm. Ich 8-letni syn Kuba mierzy już 147 cm, co czyni go najwyższym w klasie. Czy ich wzrost jest przekleństwem, a może darem? Jakim problemom muszą stawiać czoła? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Nie każdy ma w sobie tyle odwagi, aby zejść pod ziemię. Są jednak śmiałkowie, dla których eksplorowanie jaskiń jest ogromną pasją. Co jest takiego pasjonującego w tym sporcie? Zapytaliśmy o to Daniela Oleksego, Tomasza Kuźnickiego i Mikołaja Gospodarka.
Murano to niewielka włoska wyspa, która słynie z ręcznie robionego szkła. Nasza reporterka Anna Puślecka odwiedziła jedną z sześciu manufaktur, która przygotowuje dzieła sztuki dla artystów oraz architektów z całego świata.
Po przejściu infekcji spowodowanej zakażeniem koronawirusem, wiele osób zmaga się z powikłaniami ze strony układu oddechowego. Niestety nie są to jedyne możliwe konsekwencje tej choroby. Istnieje bowiem również ryzyko zaburzeń układu nerwowego. Co trzeciego ozdrowieńca dotyka koronasomnia, o której w naszym programie mówił Michał Skalski, lekarz psychiatra i specjalista w dziedzinie zaburzeń snu.
Pandemia to prawdziwy sprawdzian dla służby zdrowia. Wolontariuszy i młodych ratowników jednak nie brakuje. Oni, zamiast wylegiwać się na kanapie, zakasali rękawy i zaczęli opatrywać osoby bezdomne pod warszawskim Dworcem Centralnym. W Dzień Dobry TVN 18-letni Fabian Sawicki i 17-letni Dawid Kacperowski opowiedzieli nam, dlaczego zdecydowali się pomagać.