Od czasu, gdy tradycyjne krokomierze zostały zastąpione przez wygodne aplikacje na smartfona, używa ich coraz więcej osób. Szczególnie popularne są wśród wielbicieli aktywności fizycznej, ponieważ poza liczbą kroków podają wiele innych istotnych dla zdrowia informacji. Jak działa krokomierz?
Tarnobrzescy licealiści wzięli udział w pierwszej praktycznej olimpiadzie Fundacji Zwolnieni z Teorii i rozpoczęli współpracę z firmą Emitel. Dzięki ich projektowi, społeczeństwo lepiej poznaje swoje miasto. Na czym polega ich pomysł? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Niektórzy rodzice regularnie udostępniają w mediach społecznościowych zdjęcia swoich dzieci. Takie postępowanie może mieć negatywne konsekwencje dla młodego człowieka w sferze psychicznej oraz obyczajowej. Czy dziecko może pozwać rodzica za publikowanie w Internecie swojego wizerunku?
Na południu Brazylii położna jest miejscowość Aurea, która nazywana jest "polską wioską". Już na bramie wjazdowej, obok portugalskiego napisu, widnieje: "Serdecznie witamy". W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z jej mieszkańcami oraz z Mateuszem Jakubowskim, podróżnikiem i autorem vloga "Śladami Polonii".
Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej stworzyli smogowy łazik - EV-Wozduch 1. Robot może dojechać w każde miejsce, zbadać jakość powietrza i przesłać wyniki badań do Internetu. Dzięki temu, wszyscy mogą sprawdzić, jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze np. w ich okolicy.
Laurowiśnia to roślina zimozielona, a więc taka, która charakteryzuje się całorocznym przyrostem liści, nie gubiąc ich na zimę, a zrzucając je stopniowo przez cały rok. Jej nazwa, Prunus laurocerasus, bierze się od pięknych skórzastych liści przypominających liście laurowe (lauro) oraz od owoców, które roślina wydaje, przypominających wiśnie (cerasus).
W przyszłym tygodniu uczniowie klas 4-8 z podstawówek oraz ze szkół ponadpodstawowych wracają do nauki hybrydowej. Wydawać by się mogło, że wszyscy są stęsknieni za normalną rzeczywistością i cieszą się na spotkanie z rówieśnikami. Tymczasem nie jest to wcale tak oczywiste. Czego obawiają się dzieci i nauczyciele? O tym opowiedzieli nam Tomasz Bilicki, pedagog, terapeuta i nauczyciel oraz Agnieszka Wielgosz, aktorka, mama ósmoklasistki.
W tym roku wiele osób zrezygnuje z zagranicznych wczasów na rzecz pobytu w Polsce. Co ciekawego można zobaczyć w naszym kraju? Miło czas można spędzić np. w Puszczy Niepołomickiej. W Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak pokazał, co może w niej zachwycić.
W studiu Dzień Dobry TVN zapanowała iście taneczne atmosfera. Marcos de Lima i Martyna Mańkowska oraz Paweł Liszka i Oksana Babenko z zespołu "Mazowsze" wykonali kujawiaka, a Gosia Ohme i Filip Chajzer podpatrywali kroki. Jak to się stało, że do polskiego zespołu dołączył rodowity Brazylijczyk?
Rodzice przedszkolaków z pewnością niejednokrotnie zetknęli się z tematem odrobaczania, czyli uwalniania organizmu od pasożytów przy użyciu odpowiednich środków. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów, jednak opinie są podzielone. Jak często i czy w ogóle powinniśmy odrobaczać nasze dzieci? Jak reaguje na to flora jelitowa? Na te pytania odpowiedział nam dr Michał Wronowski, pediatra.
Polscy Tatarzy obchodzą właśnie koniec ramadanu. Nasz reporter Piotr Wojtasik udał się do miejscowości Bohoniki na Podlasiu, żeby poznać związane z tym świętem tradycje. Dowiedzieliśmy się m.in., jakie potrawy znajdziemy na stołach wiernych.
Historia Anny Schmidt to opowieść o wielkim sercu i oddaniu. Kobieta stworzyła rodzinę zastępczą dla trzech dziewczynek, które dzięki niej wyprostowały swoje życiowe ścieżki. Temu, jak trudne jest zbudowanie adopcyjnej rodziny, przyjrzała się Marta Wroniszewska, analizując historie porzuconych dzieci i ich rodzin w książce "Tu jest teraz twój dom. Adopcja w Polsce".
Przekroczenie prędkości, brak zapiętych pasów, rozmawianie przez telefon za kierownicą –wszyscy doskonale wiedzą, że za takie zachowanie, należy liczyć się z mandatem. Natomiast insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, opowiedział w Dzień Dobry TVN o nietypowych wykroczeniach, za które możemy zostać pouczeni, a nawet zapłacić mandat.
Izba Cywilna Sądu Najwyższego odroczyła decyzję w sprawie kredytów walutowych, na którą czekały tysiące ludzi w Polsce. Decyzja ta jest związana z kwietniowym orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sędziowie z Luksemburga stwierdzili, że to sąd krajowy powinien ocenić kwestię utrzymania warunków umowy o kredyt frankowy i poinformować konsumenta o konsekwencjach jej unieważnienia.
Zagraniczne podróże obejmujące przeloty samolotem to dla wielu pierwszy wakacyjny plan od początku pandemii COVID-19. Warunkiem wjazdu do większości krajów świata jest okazanie dowodu szczepienia lub wykonanie testu PCR. Jego cena bywa różna i może nawet przekroczyć koszt biletu.
Siemię lniane dla psa to niezastąpiony element prawidłowej i zbilansowanej diety, który sprawdzi się zarówno w przypadku zdrowych, jak i schorowanych zwierzaków. To naturalny środek na biegunkę, zaparcia i problemy z sierścią. Sprawdź, jak przygotować siemię lniane dla psa, jak często je podawać i z czym najlepiej je łączyć.
Chyba każdy choć raz zamarzył o tym, aby niczym bohaterka "Jedz, módl się i kochaj" zostawić wszystko za sobą i ruszyć w podróż w nieznane. Paradoksalnie z pomocą przyszła pandemia i możliwość pracy zdalnej. Na nietypowy styl życia zdecydowali się Natalia i Marek Wielgus, którzy opowiedzieli o ich niezwykłej podróży przez malowniczą Sardynię.
11 maja zakończyła się aukcja charytatywna rękopisu powieści Wojciecha Chmielarza pt. "Wilkołak", który został w całości napisany przez osadzonych w zakładach karnych. Na czym polega inicjatywa Fundacji Zmiana? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli pisarz Wojciech Chmielarz oraz koordynatorka projektu Liliana Nienałtowska.
Wychowanie dziecka to bardzo trudne zadanie dla przyszłych rodziców. Odpowiedzią na wiele niewiadomych może być psychoterapia rozpoczęta jeszcze przed narodzinami pociechy. Przepracowanie błędów popełnianych przez własnych rodziców wiele ułatwi.
Wielu rodziców próbuje odgadnąć, jak pomóc dziecku, które nie radzi sobie do końca w różnych sytuacjach, zwłaszcza wymagających zabierania głosu. Ewa Winnicka, pisarka i reporterka napisała książkę, na podstawie własnego doświadczenia, jak i rozmów z innymi rodzicami.
Bartosz "Picker" Stakum od ponad dwudziestu lat pracuje w przemyśle muzycznym. Zajmuje się obsługą zespołów na koncertach. W wolnych chwilach tworzy niezwykłe gitary z kredek ołówkowych. Jak to robi?
Rozwolnienie u psa nie jest chorobą samą w sobie, a jedynie objawem. Choć jest to dolegliwość dość powszechna, nigdy nie należy jej lekceważyć, ponieważ może być oznaką poważnych chorób układu pokarmowego i nie tylko. W tej przykrej dolegliwości zwierzakowi mogą ulżyć domowe sposoby, które każdy właściciel czworonoga powinien znać.
Sucha skóra głowy to problem, z którym mierzy się równie dużo kobiet, co mężczyzn. Podstawowymi objawami są swędzenie, łupież, zaczerwienienia. Skóra sucha, bez odpowiedniego nawilżenia, prowadzi do pojawienia się łupieżu, egzemy i innych problemów. Łupież to przecież nic innego jak strupki suchej skóry głowy, która z czasem się łuszczy. Szampon do suchej skóry głowy to nie jedyny produkt, który należy włączyć do codziennej pielęgnacji skóry z takimi problemami.
Poparzenie przez meduzę bywa nie tylko bolesne, ale również groźne w skutkach. W skrajnych przypadkach prowadzi bowiem do wstrząsu anafilaktycznego, który może nawet zakończyć się śmiercią. Aby uniknąć niebezpiecznych powikłań, warto wiedzieć, co trzeba zrobić po oparzeniu przez meduzę.
Wyspa Gozo nie jest zbyt duża, za to niezwykle urokliwa. To coś dla osób, które cenią sobie odpoczynek w spokojnym miejscu, gdzie życie płynie wolniej, a widoki zapierają dech w piersiach.
Kamil Czapiga wykreował własny nurt w sztuce. To, co widzi pod mikroskopem, przenosi na obraz. Ponadto artysta zajmuje się tatuażem. Jego prace robią ogromne wrażenie.
Czasy, w których mężczyźni o włosy dbali jedynie za pomocą wody i grzebienia, szczęśliwie odeszły do przeszłości. Troska o piękną fryzurę to dopiero początek. Wraz z włosami na głowie trzeba zadbać o zarost na twarzy. Co jest najmodniejsze w tym sezonie? Sprawdził to nasz reporter Marcin Sawicki.
Jezioro Wetter to jeden z największych szwedzkich zbiorników wodnych, do którego rokrocznie przyjeżdżają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Zarówno nad samym jeziorem, jak i w jego okolicach istnieją idealne warunki do uprawiania różnych sportów, ale też do spokojnego odpoczynku na łonie natury. Sprawdź, co ma do zaoferowania jezioro Wetter.
Dla Anny Pawlickiej prawidłowe żywienie dzieci jest szczególnie ważne, bo oprócz tego, że jest mamą 9-miesięcznego Leona i 20-miesięcznego Ignasia, to jest też praktykującym dietetykiem. Ma gabinety w trzech miastach, a radami dzieli się także w mediach społecznościowych. W Dzień Dobry TVN opowiedziała, o jakie produkty warto rozszerzyć dietę u maluszka.
Każdego dnia do sieci wpada pół miliarda zdjęć. Niektóre z nich, choć wyglądają bardzo niewinnie, mogą być źródłem cennych informacji dla... oszustów. Co można wyczytać z fotografii zamieszczanych np. w mediach społecznościowych? Jakich zdjęć nigdy nie powinniśmy publikować? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.