Wielu kierowców po zapaleniu się pomarańczowej kontrolki w pojeździe nie reaguje tak, jak należy. Zwlekają z zatankowaniem i ufają, że skoro samochód jedzie, to nic złego się nie dzieje. To poważny błąd, który może skutkować nawet uszkodzeniem silnika.
Aleksandra Przybylska w wieku 17 lat zobaczyła kępki wypadających włosów. Diagnoza - łysienie plackowate. Gdy mama zgoliła ją "na łyso", długo nie mogła patrzeć na swoje odbicie w lustrze. Dziś w pełni akceptuje swoją chorobę i mówi wprost: "Kobiety, zróbcie to samo!".
James Balog jest fotografem, którego dzieła często przedstawiają szokujące interpretacje zmieniającego się świata. W 2007 roku zainicjował naziemne fotograficzne badania lodowców. Narażał swoje życie wchodząc do lodowych szczelin. Nie powstrzymało go nawet chore kolano i niesamowite zimno. Robił to wszystko po to, by świat mógł zobaczyć, jak szybko lodowce topnieją.
Tuberoza wonna jest mało znana w Polsce i nie jest uprawiana tak często, jak inne rośliny typowo ogrodowe. Jest jednak niezwykle ozdobna i może znajdować szerokie zastosowanie na działkach. Gdy chce się urozmaicić ogród i wprowadzić do niego oryginalne, rzadko spotykane rośliny, warto sięgnąć po tuberozę wonną. Jak wygląda uprawa tuberozy wonnej oraz czym charakteryzuje się ten gatunek?
Tomasz Zubilewicz zawitał do Muzeum Wsi Radomskiej. W tym niezwykłym miejscu miał okazję skosztować tradycyjnych przysmaków, wypróbować taneczną podłogę w wiejskiej remizie i sprawdzić się jako kosiarz podczas żniw. Czego jeszcze można doświadczyć na Mazowszu?
Andrzej Furman stworzył wyjątkowe miejsce w rodzinnych Pabianicach. Z pomocą wykwalifikowanych pracowników zaprojektował piękny ogród, w którym rosną setki tysięcy kwiatów. Jak do tego doszło?
Tatuaże są coraz popularniejsze. Z wyliczeń CBOS wynika, że rysunkiem na ciele może się pochwalić już około 10 proc. Polaków. Czy pracodawcy nadal odnoszą się do takich osób negatywnie? A może tatuaże nie utrudniają już życia? O tym w Dzień Dobry Wakacje opowiedziały dziennikarka Onetu, Karolina Opolska oraz pielęgniarka z Wojewódzkiego Szpitala w Kielcach, Karolina Zarzycka.
Brzydki zapach wydobywający się z lodówki to częsty problem. Szczególnie wtedy, gdy przechowujemy w niej ryby czy aromatyczne sery. Istnieje wiele sposobów, by zneutralizować nieprzyjemną woń. Jednym z nich jest położenie gazety na półce. Jak to działa?
Stewardessy w większości linii lotniczych wyglądają podobnie. Ich znakiem charakterystycznym są spódnice, buty na obcasie, dopasowane marynarki, koszule z rozpiętym guzikiem i chustki zawiązane pod szyją. Okazuje się jednak, że część z nich ma dość takich stylizacji. Z tego powodu jeden z podniebnych przewoźników zdecydował się na odmianę ich wizerunku. To początek wielkich zmian.
Daniel Penc i Anna Skorupska to wielcy miłośnicy roślin. Na co dzień z nimi pracują, a w swoich mieszkaniach mają po kilkadziesiąt, a nawet i setki gatunków. "Serce do roślin" – w ich przypadku to mało powiedziane. Zobaczcie te domowe i okazałe dżungle.
Bartosz Matusiewicz to 23-latek z zespołem Downa, który ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe. Już w 2022 roku będzie reprezentować Polskę na igrzyskach olimpiad specjalnych w Rosji. Jak do tego doszło? O tym razem ze swoimi rodzicami opowiadał w Dzień Dobry Wakacje.
Grenoble we Francji to miasto kojarzone z przemysłem i nauką. Jest też celem zimowych wypraw miłośników białego szaleństwa. Jednak przyjeżdżając do Grenoble, warto oprócz nart zabrać również aparat fotograficzny, który pozwoli na uwiecznienie wielu atrakcji, jakie ma do zaoferowania miasto.
Mariusz Kupczak urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD). Jego rodzice usłyszeli, że nie dożyje szóstego roku życia. Dziś mężczyzna jest mistrzem świata w kulturystyce na wózku. Poznajcie jego niezwykłą historię.
Dzieci zwykle uczą się i czytają, siedząc przy biurku w jednej pozycji. Jednak z najnowszych badań wynika, że aktywność fizyczna może mieć korzystny wpływ np. na przyswajanie nowych słówek. Uczniowie, którzy chodzili na basen, byli lepsi w testach sprawdzających wiedzę.
64-letnia mieszkanka Nowokuźniecka nie spodziewała się, że powrót z zakupów przysporzy jej tyle emocji. Kobieta przechodząc między blokami zauważyła, że z drugiego piętra jednego z budynków zwisało dziecko. Nie zastanawiając się ani chwili, ruszyła mu na pomoc.
Wiele osób po cichu marzy o domu z basenem, luksusowych wakacjach czy drogich samochodach. Życie byłoby o wiele prostsze, gdyby nie trzeba było martwić się o bieżące wydatki czy spłatę kredytu. Bogactwo to marzenie prawie każdego, ale pytanie do czego jesteśmy zdolni, aby je spełnić. Serwis InterviewMe.pl przeprowadził badania, które jednoznacznie dowodzą, jak wiele Polacy są w stanie poświęcić dla pieniędzy.
Przełom lipca i sierpnia to tradycyjnie szczyt sezonu urlopowego. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, planowanie zagranicznych wakacji jest utrudnione ze względu na pandemię koronawirusa. Teraz eksperci mówią o jej czwartej fali. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, podobnie jak obowiązujące w poszczególnych krajach przepisy i obostrzenia covidowe. Sprawdź, gdzie można podróżować, a dokąd raczej się nie wybierać.
Lipiec i sierpień to miesiące, w których dostępnych jest najwięcej świeżych owoców i warzyw. Doskonałym sposobem zachowania ich smaku na dłużej, w nieco zmienionej formie, jest kiszenie. Co i dlaczego warto kisić? Na czym polega ten proces?
Wielu rodziców może się zastanawiać, czy trzeba kąpać dzieci każdego dnia. Okazuje się, że nadgorliwi w kwestii higieny opiekunowie mogą maluchom bardziej zaszkodzić niż pomóc. O tym, jak często należy myć niemowlaki i kilkulatki, rozmawialiśmy z dermatologiem Zbigniew Sawką.
Nowoczesna sztuka przybiera różnorodne formy – dla wielu artystów ważny jest sam proces tworzenia obrazu. Tak właśnie jest w przypadku nurtu action painting, do którego zaliczana jest technika drippingu. W tego rodzaju malarstwie liczą się emocje, kolorystyka i faktura obrazu, które pokazują proces jego powstawania.
Pieczywo należy do czołówki marnowanych produktów spożywczych - alarmuje prezes Federacji Polskich Banków Żywności. Dlaczego tak się dzieje? Podstawą jest złe przechowywanie. Powszechnie stosowana folia przyśpiesza bowiem rozwój pleśni. Dowiedz się, jak przedłużyć świeżość chleba.
Salzburg to obok Wiednia jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Austrii. Znaleźć w nim można liczne zabytki światowej klasy i atrakcje turystyczne. Niezwykła starówka Salzburga została wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Polacy mają powody do dumy. Reprezentacja naszego kraju odnosi ogromne sukcesy na olimpiadzie w Tokio. W sztafecie 4x400 lekkoatleci pobili rekord Europy. Polacy pobiegną w wielkim finale, a wspaniały wynik daje nadzieję na medal.
Ślub to jedna z najbardziej wyjątkowych chwil w życiu, a moment wejścia do kościoła zostaje w pamięci na zawsze. Dlatego panny młode przykładają dużą wagę do tego, kto poprowadzi je do ołtarza. Choć w Polsce wciąż większość kobiet wchodzi do kościoła z narzeczonym, to zdarza się, że towarzyszy im inna osoba. Kogo wybrać do tej wyjątkowej roli i czym się kierować, aby uniknąć dodatkowego stresu?
Góry Sowie to najbardziej tajemnicze pasmo górskie w Polsce. Jest najstarszą częścią Sudetów. Jakie atrakcje warto tam zwiedzić? Czy można pojechać w Góry Sowie na narty lub rower?
Prawdziwy wypoczynek nie byłby kompletny bez lokalnych specjałów i smakołyków. Mazowsze to region bogaty w kulinarne tradycje, jeśli więc jesteś smakoszem, warto udać się na wycieczkę szlakami miejscowych przysmaków. Uczta dla ducha i dla ciała czeka dosłownie za rogiem.
Każda osoba uprawiająca rośliny marzy o tym, by zawsze cieszyły one swoim pięknym widokiem. Niestety czasami w realizacji tych planów przeszkodą okazują się ślimaki i inne szkodniki. Jak zabezpieczyć rośliny przed ich atakami? Z poradą spieszy Łukasz Skop w kolejnym odcinku "Co z tego wyrośnie?".
Ilona Janyst spodziewa się drugiego dziecka. Przez kilka miesięcy utrzymywała tę informację w tajemnicy. Gdy poczuła, że nastał odpowiedni moment, ogłosiła dobrą nowinę i pochwaliła się sesją zdjęciową z zaokrąglonym brzuchem.
Duchowość człowieka jest pojęciem bardzo skomplikowanym. Podanie jednoznacznej definicji duchowości jest bardzo trudne i zakłada przyjęcie określonej perspektywy oglądu zjawisk życia wewnętrznego człowieka.
Republika Nauru to państwo położone na jednej z wysp Mikronezji, zlokalizowanych w zachodniej części Oceanu Spokojnego. Kraj jest bardzo rzadko odwiedzany przez turystów – szacuje się, że rocznie dociera tam ok. 200 przybyszy z zagranicy. Czym wyróżnia się Nauru i co warto tam zobaczyć?