Tworzą wyjątkowe przedmioty z drewna znalezionego na plaży. "W to rękodzieło chcemy przelać naszą miłość do morza"

Rękodzieła z morza
Źródło: Dzień Dobry TVN
Rękodzieła z nadmorskich plaż
Rękodzieła z nadmorskich plaż
Obrazy, które zachwycają!
Obrazy, które zachwycają!
Sztuka ożywiania obrazów
Sztuka ożywiania obrazów
Sztuka polskiego plakatu
Sztuka polskiego plakatu
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Przez sztukę do serca
Przez sztukę do serca
Sztuka na talerzu
Sztuka na talerzu
Jego sztuka łączy
Jego sztuka łączy
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Gdy sztuka spotyka się z polityką
Gdy sztuka spotyka się z polityką
ARS LATRANS
ARS LATRANS
Ze sztuką na „ty”
Ze sztuką na „ty”
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Ewelina Baranowska i Konrad Cześnik to niezwykle utalentowani artyści, którzy ze znalezionego na plaży kawałka drewna potrafią stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Oryginalne projekty ich autorstwa zwracają uwagę precyzją wykonania, stanowią także nie lada gratkę dla wielbicieli stylu marynistycznego. W Dzień Dobry TVN narzeczeni opowiedzieli o swojej niezwykłej pasji.

Rękodzieła z nadmorskich plaż

W pracy Eweliny Baranowskiej i Konrada Cześnika niebagatelną rolę odgrywają długie spacery po nadbałtyckich plażach. Artyści znajdują na piasku kawałki drewna, które później wykorzystują w swojej pracowni.

- Poznaliśmy się nad morzem i jakoś tak nasza znajomość się potoczyła dalej, że tworzymy razem rękodzieło i różne inne projekty - wyjawiła Ewelina Baranowska. Dodała też, że wcielenie w życie pomysłu na oryginalną działalność artystyczną na początku nie miało nic wspólnego z poszukiwaniem źródła dochodu. Dopiero z czasem okazało się, że wyjątkowa pasja może przynosić narzeczonym zyski.

- Tak naprawdę tworzyliśmy to dla siebie. Na początku nie mieliśmy w głowie tego, żeby to sprzedawać - wyznała artystka, a jej słowa niemal natychmiast spotkały się z potwierdzeniem narzeczonego. - Czuję bardzo duży sentyment do tego, co tworzymy. Mamy takie swoje wybrane perełki, które zostają z nami. Bardzo ciężko nam jest się tego pozbyć - przyznał Konrad Cześnik.

Jak powstaje morskie rękodzieło?

Nieprzeciętny talent i godna podziwu kreatywność pozwalają artystom tworzyć nietuzinkowe, a zarazem wyjątkowo piękne przedmioty. Zakochani nieustannie poszukują inspiracji w otaczającym świecie, obserwując przechadzających się po nadmorskim kurorcie ludzi czy dryfujące na wodzie kutry.

- Nie tworzymy szkiców. Zazwyczaj mamy już w głowie to, co chcemy robić. Ta pracownia widziała dużo śmiechu, czasami nawet i łez, czasami nerwów, ale zawsze zamykamy to wszystko za drzwiami. Tak naprawdę chcemy przelać w to rękodzieło naszą miłość do fal, do morza, żeby zawsze z dobrą energią ruszało w świat - ocenił Konrad Cześnik.

Zanim znalezione na plaży drewno przybierze formę rękodzieła, poddawane jest czasochłonnej obróbce. W pracy z tym materiałem ważny jest nie tylko proces suszenia, ale i dezynfekcja, pozwalająca uniknąć próchnienia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości