Hobby

Nieznana pasja muzyka zespołu Kombi: "Bardzo mnie zachęcał tata". Czym zajmuje się Sławomir Łosowski, kiedy nie gra?

Hobby

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Paweł Kiliański
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego Dzień Dobry TVN
wideo 2/9
Dzień Dobry TVNNieznana pasja Sławomita Łosowskiego

Sławomir Łosowski znany jest przede wszystkim ze swoich dokonań muzycznych. Mało kto wie jednak, że założyciel zespołu Kombi ma też drugą pasję. Jak zaczęła się jego przygoda z rysunkiem? Dowiecie się tego z naszego reportażu.

Sławomir Łosowski - nie tylko Kombi

Sławomir Łosowski od niemal 5. dekad króluje na listach przebojów. Jego charakterystyczne elektroniczne brzmienie jest rozpoznawalne przez różne pokolenia. Oprócz muzyki założyciel zespołu Kombi ma wyjątkową pasję.

- Pamiętam, że nie udało się (...), żeby skierować mnie do przedszkola. Bardzo chorowałem na anginy i wycofano mnie z tego przedszkola. Rodzice zostawiali mnie samego w domu. Tata zapewniał mi papier, tusze, kredki i strugał mi patyczki do tuszów. Rysowałem od wczesnego dzieciństwa. Bardzo mnie zachęcał tata, który był artystą rzeźbiarzem - wspominał w rozmowie z naszym reporterem Sławomir Łosowski, muzyk i założyciel zespołu Kombi.

- Jak robiłam wystawę jego rysunków, dosyć dużą grupą przyszedł na nią profesor z ASP ze studentami. Do studentów powiedział przy tych rysunkach dziecinnych, że jak jeszcze trochę się pouczycie, to będziecie umieli rysować jak to dziecko - mówiła Maria Łosowska, żona pana Sławomira. Jak dodała, mąż nie ma ustalonego harmonogramu, kiedy siada i rysuje. - To często ja jestem sprawcą. Rzucam mu jakiś temat. Mówię: "nie migaj się, temat taki i proszę go wykonać" - opowiadała.

Sławomir Łosowski i jego rysunki

Muzyk rysuje przede wszystkim dla przyjemności.

- Nie miałem skłonności do tego, żeby naśladować to, co widzę w naturze. Jeśli rysowałem konia, to mój wyglądał tak, jakby połknął granat (...) - przyznał artysta. Do bardziej intensywnego rysowania wrócił w latach 80. - Rysowałem, kiedy byliśmy na długich trasach. (...) Czasami (...) były przerwy kilkudniowe, trzeba było coś z tym czasem zrobić- tłumaczył założyciel grupy Kombi. .

- To jego rysowanie to będzie nie tylko pasja, ale to też będzie element znaku firmowego Sławka Łosowskiego. Zjechaliśmy kilkadziesiąt krajów świata na różnych kontynentach i podczas takich podróży my z zespołem szliśmy do baru i balowaliśmy sobie, a Sławek zamykał się w pokoju i rysował. To nie były zwykłe rysunki, to była dla mnie abstrakcja, ale mi się to bardzo podobało - zapewniał Wojciech Korzeniewski, przyjaciel Sławomira.

Gdzie i kiedy będzie można zobaczyć prace Sławomira Łosowskiego? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie widziałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Paweł Kiliański

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości