muzyk

  muzyk

  Podczas koncertu Travisa Scotta na festiwalu Astroworld w wyniku wybuchu paniki zmarło osiem osób. Amerykański raper odniósł do tragedii. - Jestem zaangażowany we współpracę, aby wspierać rodziny, które są w potrzebie - zapewnił muzyk.

  Przebój "No limit" holenderskiej grupy 2Unlimited podbijał listy przebojów w latach 90. Po dziś dzień jest bardzo popularny i przyniósł Rayowi Slijngaardowi oraz Anicie Doth ogromną sławę. Muzyk kilka lat temu podczas koncertu w Polsce poznał piękną blondynkę o imieniu Sandra, z którą obecnie jest zaręczony. Teraz mieszkają częściowo w Katowicach, a częściowo w Düsseldorfie.

  W wieku 93 lat odszedł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, jeden z najwybitniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej. Szerokiej publiczności dał się poznać jako kompozytor muzyki do najpopularniejszych polskich seriali, m.in. "Czterdziestolatek", "Wojna domowa" i "Janosik". Był autorem takich przebojów jak "Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia" czy "Zakochani są wśród nas".

  Tony Bennett to niekwestionowana legenda amerykańskiej piosenki jazzowej. Kochany przez kolejne pokolenia miłośników pięknych brzmień artysta 3 sierpnia skończy 95 lat. Dziewiętnastokrotny zdobywca nagrody Grammy tego dnia zagra też koncert "One Last Time" z Lady Gagą. Czy tytuł należy odczytywać jako zapowiedź końca kariery wybitnego muzyka?

  Wojciech Karolak, uznawany za jednego z gigantów polskiego jazzu, zmarł w wieku 82 lat. Był wybitnym kompozytorem, pianistą i saksofonistą. Prywatnie - mąż Marii Czubaszek. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych dziennikarz Hirek Wrona. Zmarłego muzyka wzruszającym wpisem pożegnała aktorka Maja Bohosiewicz.

  Zespół Spandau Ballet wypromował hit, który do dzisiaj pozostaje najbardziej rozpoznawalną melodią wszechczasów. Z Garym Kempem, autorem kompozycji "True", Sandra Hajduk w Dzień Dobry TVN porozmawiała o tym, jaki jest jego przepis na sukces i dla kogo powstała piosenka, która nucą wszyscy.