rękodzieło

  rękodzieło

  Klaudia od dziecka kochała rękodzieło i samodzielnie tworzyła dla swoich bliskich najróżniejsze ozdoby. W pewnym momencie hobby stało się także pracą. Kobieta tworzy miniaturowe wnętrza w lampionach i ramkach, które odwzorowuje na podstawie zdjęć od swoich klientów. W zależności od okazji dostaje prośby o wykonanie wnętrza pokoju dziecięcego, sypialni, pokoju babci, a nawet… pociągu. Skąd pomysł na tworzenie małych dzieł sztuki i jak one wyglądają?

  Kwiaty z bibuły doskonale sprawdzą się jako element palmy wielkanocnej, prezent wykonany samodzielnie przez dzieci lub sezonowa dekoracja mieszkania. Do ich zrobienia potrzebna będzie bibuła w wybranych kolorach, klej i nożyczki. Te podstawowe przybory papiernicze w zupełności wystarczą do zrealizowania prostych projektów.

  Zimna porcelana (czyli masa porcelanowa lub sucha porcelana) to obok masy solnej i ciastoliny najpopularniejsza masa plastyczna, jaką można samodzielnie zrobić w domu. Łatwość wykonania, dostępność składników i duża plastyczność to sekrety jej popularności. Podpowiadamy, jak zrobić zimną porcelanę w domu i jakie cuda można z niej wyczarować.

  Karolina piecze chleby, uprawia jogę i własnoręcznie tworzy ceramikę. Czy te zainteresowania widać we wnętrzu jej domu? Jak przyznaje, nie lubi powtarzalności, więc meble przyozdobiła własnoręcznie. Dlaczego w łazience ma drewnianą podłogę i szafę? W cyklu Odpicowane Mieszkanie dom pełen natury i sielskości.

  Katarzyna i Jacek Anyszkiewicz dają upust swojej wyobraźni i robią niezwykłe lalki. Ich zabawki nie są jednak przeznaczone dla małych dzieci. Dlaczego? Jak para dzieli się pracą? Jak duże jest zainteresowanie ich stworkami?

  Fez jest najstarszym miastem Maroka. Tutejsi mieszkańcy zazwyczaj utrzymują się z wszelkiego rodzaju rzemiosła. W jaki sposób wyrabia się słynną na całym świecie ceramikę? I jak wygląda codzienne życie Marokańczyków?

  Czy dziś na zakopiańskich straganach "zarzuconych chińszczyzną" wciąż można znaleźć perełki rękodzieła podhalańskiego? Po czym odróżnić polską ciupagę od chińskiej podróbki? Zapraszamy na spacer po Krupówkach z Pauliną Młynarską.

  Pani Katarzyna Harasym tworzy ręcznie biżuterię ze szkła. W studiu Dzień Dobry TVN pokazała swoje wyroby i opowiedziała o swojej pasji.

  W kolejnym odcinku cyklu „Kobiecy biznes” do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Annę Jur, która projektuje nietypowe ubrania i sama je ozdabia.