Od barów z fast foodami wolisz klimatyczne knajpki? Cenisz rzemieślnicze wykonanie bardziej niż to, co opuszcza duże fabryki? Oznacza to, że w głębi duszy jesteś koneserem lub koneserką elitarnej, ręcznie robionej biżuterii. Co odróżnia ją od tej produkowanej na skalę masową? I czy warto kupować ozdoby powstające w pracowniach z tradycjami? Wyjaśniamy!
Biżuteria wytwarzana jest z przeróżnych materiałów. Marzena Warczak prawdziwe cuda robi z morskiego szkła. Co sprawiło, że zajęła się tworzeniem pierścionków, wisiorków, kolczyków? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Wzory ażurowe wymagają precyzji i czasu. Stworzone dzieła zawsze są niepowtarzalne. Można je wyplatać różnymi drutami i nićmi. Jakie są rodzaje wzorów ażurowych i jak kupić dobre druty?
Paweł Mikucki zajmuje się kowalstwem artystycznym. Robi prace na zamówienie, jego dzieła można również zobaczyć w przestrzeni publicznej. Jak to się stało, że zainteresował się akurat taką formą sztuki?
Zakupy w sieciówkach i masowa produkcja często pozbawiają nasze mieszkania i domy oryginalności. Ekspertka od urządzania wnętrz Ewa Mierzejewska, nie ma wątpliwości, że trend na ceramikę wziął się z potrzeby posiadania rzeczy unikatowych.
Kawiarenka Dzień Dobry TVN zamieniła się z samego rana w małą pracownię ceramiczną. Przedmioty z gliny wyrabiały panie, które trafiły na warsztaty Małgorzaty Maier.
W wyposażeniu każdej łazienki musi się znaleźć mydelniczka. Jednak wcale nie musimy jej kupować. Z pomocą masy samoutwardzalnej taką mydelniczkę możemy wykonać samodzielnie. Od czego zacząć? Co jeszcze będzie potrzebne do jej wykonania? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Katarzyna Cieciura jest dyrektorką jednej z krakowskich podstawówek. Po godzinach pracy zajmuje się tworzeniem unikatowej biżuterii. Z czego ją robi i jak zaczęła się jej przygoda z rękodziełem?
Stół stolarski to podstawowy element wyposażenia każdego warsztatu. Pracują na nich nie tylko stolarze, ale również uczniowie szkół zawodowych, majsterkowicze, rzeźbiarze, hobbyści. Ekskluzywne, bogato wyposażone stoły stolarskie mogą kosztować nawet 9 tysięcy złotych. Ale stół stolarski można również zrobić samodzielnie.
Ewelina Baranowska i Konrad Cześnik to niezwykle utalentowani artyści, którzy ze znalezionego na plaży kawałka drewna potrafią stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Oryginalne projekty ich autorstwa zwracają uwagę precyzją wykonania, stanowią także nie lada gratkę dla wielbicieli stylu marynistycznego. W Dzień Dobry TVN narzeczeni opowiedzieli o swojej niezwykłej pasji.
Sara Tucker wraz z mężem Witoldem Maliszewskim kolekcjonuje rękodzieło z całego świata. "Perełki" często znajdują na pchlich targach. - Kocham rzeczy z odzysku. Lubię znajdować stare rzeczy, które mają historię - wyjaśnia.
Kasia Pietrzak pewnego dnia usiadła przy maszynie i zaczęła improwizować. Tak narodził się pierwszy zwierzak o imieniu Heniek. Kobieta pochwaliła się nim w mediach społecznościowych i wkrótce otrzymała zaproszenie na targi rękodzieła w Anglii. O jej pracach zrobiło się głośno.
Klaudia od dziecka kochała rękodzieło i samodzielnie tworzyła dla swoich bliskich najróżniejsze ozdoby. W pewnym momencie hobby stało się także pracą. Kobieta tworzy miniaturowe wnętrza w lampionach i ramkach, które odwzorowuje na podstawie zdjęć od swoich klientów. W zależności od okazji dostaje prośby o wykonanie wnętrza pokoju dziecięcego, sypialni, pokoju babci, a nawet… pociągu. Skąd pomysł na tworzenie małych dzieł sztuki i jak one wyglądają?
Technika zdobnicza, jaką jest decoupage staje się coraz bardziej popularna. Wynika to głównie z jej łatwości oraz dostępności akcesoriów. Do odnowienia starych przedmiotów potrzebujemy przede wszystkim ozdobnego papieru lub papierowej serwetki. Sprawdź, jakie dokładnie akcesoria do decoupage są niezbędne, aby zacząć przygodę z tą techniką!
Ester Andrews to projektantka z Nowego Jorku, która w swojej pracy często tworzy dodatki dla panien młodych. W trakcie przygotowań do własnego ślubu postanowiła od postaw wydziergać swoją suknię. Niebanalny, czasochłonny projekt doskonale pasował do oryginalnej, "kosmicznej" ceremonii. Zobacz efekt końcowy.
Magdalena Koluch to polska emigrantka, która podbija nowojorski świat mody. Robi na drutach i jest dziewiarką. Współpracuje ze znanymi amerykańskimi projektantami oraz dużymi firmami, a jej nazwisko pojawia się w słynnych magazynach modowych.
Kwiaty z bibuły doskonale sprawdzą się jako element palmy wielkanocnej, prezent wykonany samodzielnie przez dzieci lub sezonowa dekoracja mieszkania. Do ich zrobienia potrzebna będzie bibuła w wybranych kolorach, klej i nożyczki. Te podstawowe przybory papiernicze w zupełności wystarczą do zrealizowania prostych projektów.
Zimna porcelana (czyli masa porcelanowa lub sucha porcelana) to obok masy solnej i ciastoliny najpopularniejsza masa plastyczna, jaką można samodzielnie zrobić w domu. Łatwość wykonania, dostępność składników i duża plastyczność to sekrety jej popularności. Podpowiadamy, jak zrobić zimną porcelanę w domu i jakie cuda można z niej wyczarować.