Monika Madejek połączyła miłość do roślin z rękodzielniczym hobby.
Jak wygląda codzienna praca rzemieślniczki z Podlasia?
Katarzyna Nejman i Anna Borecka kultywują rodzinną tradycję i uczą innych wyplatać.
Stare butelki, niezbyt ładne wazony czy opakowania przy odrobinie kreatywności mogą zmienić się w cudne przedmioty. Iwona Kuziora, twórczyni DIY, po raz kolejny udowodniła w Dzień Dobry TVN, że ze zwykłych rzeczy potrafi wyczarować piękne ozdoby. Jak je wykonać?
Jak to się stało, że całkowicie zmienił zawód?
Rękodzieło to niezwykła pasja, która pozwala wcielać w życie bajkowe pomysły z naszej wyobraźni. Joanna Wrzesińska-Rodziwicz to artystka, która tworzy z owczej wełny malutkie myszki.
Biżuteria wytwarzana jest z przeróżnych materiałów. Marzena Warczak prawdziwe cuda robi z morskiego szkła. Co sprawiło, że zajęła się tworzeniem pierścionków, wisiorków, kolczyków? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Wzory ażurowe wymagają precyzji i czasu. Stworzone dzieła zawsze są niepowtarzalne. Można je wyplatać różnymi drutami i nićmi. Jakie są rodzaje wzorów ażurowych i jak kupić dobre druty?
Paweł Mikucki zajmuje się kowalstwem artystycznym. Robi prace na zamówienie, jego dzieła można również zobaczyć w przestrzeni publicznej. Jak to się stało, że zainteresował się akurat taką formą sztuki?
Zakupy w sieciówkach i masowa produkcja często pozbawiają nasze mieszkania i domy oryginalności. Ekspertka od urządzania wnętrz Ewa Mierzejewska, nie ma wątpliwości, że trend na ceramikę wziął się z potrzeby posiadania rzeczy unikatowych.
Co kryją w sobie mandale?
"Wątki miłosne tak się wymieszałyjak glina".
„Nie ma nic złego w byciu brzydkim”.
Dzięki ozdobom wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Jeśli chcemy, aby były naprawdę wyjątkowe i oryginalne, warto wykonać je samodzielnie.
Sprawdź, na czym polega jego praca i kto korzysta z jego usług.
Dzięki niej upływający czas możemy mierzyć w wyjątkowo piękny sposób.
Kawiarenka Dzień Dobry TVN zamieniła się z samego rana w małą pracownię ceramiczną. Przedmioty z gliny wyrabiały panie, które trafiły na warsztaty Małgorzaty Maier.
W wyposażeniu każdej łazienki musi się znaleźć mydelniczka. Jednak wcale nie musimy jej kupować. Z pomocą masy samoutwardzalnej taką mydelniczkę możemy wykonać samodzielnie. Od czego zacząć? Co jeszcze będzie potrzebne do jej wykonania? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Mikołaj Pierko z drewna potrafi wyczarować praktycznie wszystko.
Katarzyna Cieciura jest dyrektorką jednej z krakowskich podstawówek. Po godzinach pracy zajmuje się tworzeniem unikatowej biżuterii. Z czego ją robi i jak zaczęła się jej przygoda z rękodziełem?
Stół stolarski to podstawowy element wyposażenia każdego warsztatu. Pracują na nich nie tylko stolarze, ale również uczniowie szkół zawodowych, majsterkowicze, rzeźbiarze, hobbyści. Ekskluzywne, bogato wyposażone stoły stolarskie mogą kosztować nawet 9 tysięcy złotych. Ale stół stolarski można również zrobić samodzielnie.
"Przy dużych krosnach nie muszę chodzić na siłownię".
"Nie traktuję tego jako pracy i mam nadzieję, że tak zostanie".
Ewelina Baranowska i Konrad Cześnik to niezwykle utalentowani artyści, którzy ze znalezionego na plaży kawałka drewna potrafią stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Oryginalne projekty ich autorstwa zwracają uwagę precyzją wykonania, stanowią także nie lada gratkę dla wielbicieli stylu marynistycznego. W Dzień Dobry TVN narzeczeni opowiedzieli o swojej niezwykłej pasji.
Sara Tucker wraz z mężem Witoldem Maliszewskim kolekcjonuje rękodzieło z całego świata. "Perełki" często znajdują na pchlich targach. - Kocham rzeczy z odzysku. Lubię znajdować stare rzeczy, które mają historię - wyjaśnia.
Kasia Pietrzak pewnego dnia usiadła przy maszynie i zaczęła improwizować. Tak narodził się pierwszy zwierzak o imieniu Heniek. Kobieta pochwaliła się nim w mediach społecznościowych i wkrótce otrzymała zaproszenie na targi rękodzieła w Anglii. O jej pracach zrobiło się głośno.
Szalem owinęli się nasi prowadzący.
"Ludzie chcą mieć coś kolorowego"
Wyjątkowa pasja rodem z Portugalii
Klaudia od dziecka kochała rękodzieło i samodzielnie tworzyła dla swoich bliskich najróżniejsze ozdoby. W pewnym momencie hobby stało się także pracą. Kobieta tworzy miniaturowe wnętrza w lampionach i ramkach, które odwzorowuje na podstawie zdjęć od swoich klientów. W zależności od okazji dostaje prośby o wykonanie wnętrza pokoju dziecięcego, sypialni, pokoju babci, a nawet… pociągu. Skąd pomysł na tworzenie małych dzieł sztuki i jak one wyglądają?