Ceramika to zajęcie dla każdego. "Chodzi z nami pani, która ma 90 lat"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co można ulepić z gliny?
Co można ulepić z gliny?
Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa
Bracia, których łączy pasja do budowania
Bracia, których łączy pasja do budowania
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
 Połączyła ich miłość i pasja
Połączyła ich miłość i pasja
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Kawiarenka Dzień Dobry TVN zamieniła się z samego rana w małą pracownię ceramiczną. Przedmioty z gliny wyrabiały panie, które trafiły na warsztaty Małgorzaty Maier. Zajmującą się dziś ceramiką prezenterkę widzowie TVN mogą kojarzyć z pierwszej edycji programu "Big Brother".

Małgorzata Maier i jej pasja

20 lat temu zajęła 3. miejsce w Big Brotherze, dziś ma 55 lat, a jej największą pasją jest sztuka. Jak przyznaje, jako plastyk z wykształcenia całe życia tworzyła coś w domowym zaciszu. Było już malarstwo, szycie ubrań, teraz jedną z form artystycznego wyrazu Gosi jest ceramika. Popularna, choć trudna sztuka, wymaga cierpliwości. Skąd pomysł na tworzenie w glinie?

- Ceramika towarzyszy mi od 4 lat. Ja tak mam, że cyklicznie zajmuje się jakimś rodzajem sztuki. Potem mi się nudzi, znowu zmieniam zainteresowania i uczę się czegoś nowego - zdradziła.

Teraz Gosię oprócz ceramiki zafascynowało także malarstwo studyjne z fotograficzną dokładnością. Jak przyznała, już niebawem na jej Instagramie będzie można zobaczyć głównie obrazy.

Małgorzata Maier organizuje warsztaty z ceramiki

Małgorzata Maier organizuje warsztaty, których uczestniczki wyrabiają różne przedmioty z gliny. To niezwykle absorbujące, ale też pozwalające się wyciszyć zajęcie.

- Najpierw trafiłam do pracowni na ulicy Dzielnej i tam Małgosia ogłosiła, że są zajęcia dla seniorów - powiedziała kursantka.

Okazuje się, że ceramika to bardzo uzależniające zajęcie. Kto raz spróbuje, jak podkreśliła uczestniczka warsztatów, "wpada po uszy".

- Córka w ramach prezentu świątecznego zamówiła dwa miesiące ceramiki i chyba nie przypuszczała, i ja też nie przypuszczałam, że to tak mnie wciągnie - powiedziała kolejna z kursantek.

Tworzenie ceramiki

Panie glinę wyrabiają rękami. Zajęcie sprawia im ogromną przyjemność, mimo że nie korzystają jeszcze z koła garncarskiego. Podkreślają również, że wiek nie przeszkadza im w realizowaniu pasji.

- Chodzi z nami pani, która ma 90 lat, pani Basia - powiedziały niemal chórem kursantki.

W trakcie programu Dzień Dobry TVN glinę wyrabiały także dzieci. Dziewczynki miały 5 i 8 lat. Zatem jest to zajęcie dla każdego. Niektóre panie od lat mają kontakt ze sztuką, dla innych wykorzystywanie swoich zdolności plastycznych to nowość.

Zastanawiacie się, jak wyglądają lekcje z Małgorzatą? Artystka zdradziła, że nigdy nie podcina skrzydeł swoim podopiecznym i nie narzuca, co mają robić. Każda pani, która przychodzi, realizuje swój projekt.

- Ja jestem od tego, żeby pokazać, jak zrobić to jak najprościej. Jak dużo tworzymy, nasze pomysł stają się coraz odważniejsze, jesteśmy bardziej kreatywni – podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: East News/Wojciech Olkuśnik

podziel się:

Pozostałe wiadomości