drewno

  drewno

  Czasy świetności typowa boazeria, znana z domów babć i rodziców, ma już za sobą. Teraz jest już niemodna i często nie za bardzo wiadomo, co z nią zrobić. Prosty sposób na zmianę wystroju wnętrza to malowanie boazerii. Jak się za to zabrać?

  Wygląd drzwi w dużym stopniu wpływa na charakter całego wnętrza. Stare, pokryte grubą warstwą emalii skrzydło może zaburzać styl aranżacji mieszkania. Krzysztof Miruć w programie "Zgłoś remont" udowadnia, że wystarczy odrobina wolnego czasu, kilka narzędzi i puszka farby, by zniszczone drzwi odzyskały dawny blask.

  Choć drewniana podłoga jest piękna i robi wrażenie, to jednak trzeba o nią odpowiednio dbać, a położenie jej jest bardzo pracochłonne i kosztowne. Krzysztof Miruć w programie "Weekendowa metamorfoza" udowadnia, że można otrzymać ten sam zachwycający efekt, dzięki winylowym panelom, które rewelacyjnie imitują drewno.

  W naszej szerokości geograficznej drewno od wieków było obowiązkowym elementem wystroju wnętrz, a niejednokrotnie jedynym dostępnym budulcem. I choć samo w sobie pozostaje niezwykle pożądanym elementem wnętrz, to już zupełnie inaczej do niego podchodzimy. O najsilniejszych trendach opowiedziała dekoratorka wnętrz Ewa Mierzejewska.

  Tym razem Katarzyna Jaroszyńska zabrała nas do ... królestwa drewna, w którym właścicielka - Magdalena Mieloszyk: "Jeśli czegoś nie mam, to najpierw, zanim kupię, to mówię, a może by tak to zrobić. Dla mnie patyk już jest inspiracją". Jak Wam się podoba taki bardzo osobisty wystrój?

  To mieszkanie znajduje się w przedwojennej kamienicy w Bydgoszczy. Na 76 metrach, przerobionego strychu, mieszkają Kasia i Mikołaj. Swoje mieszkanie urządzili meblami z sieciówki, ale zrobili to w niebanalny sposób. Na ścianach wiszą obrazy i pamiątki rodzinne, a w łazience znalazło się miejsce dla wanny i prysznica oraz... tajemnicze przejście dla kotów. Natomiast do sypialni trafił różowy flaming i sztuka campu.

  Pod Rzeszowem stoi niezwykły dom, którego wnętrze uspakaja oczy i duszę. We wnętrzu znajdują się ręcznie robione meble z naturalnego drewna, a tworzyw sztucznych we świecą szukać. Mieszkają w nim Mariusz i Bogusława Bochenek z trzema córkami. Ona ma niezwykłe pomysły, a on je realizuje. Czy wnętrze podoba się również córkom? W cyklu Odpicowane Mieszkanie dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła leśny dom.

  Podłoga stanowi bazę, od której powinniśmy zacząć projektowanie wnętrza naszego mieszkania. O możliwych rozwiązaniach i trendach jakie panują aktualnie w tym temacie rozmawialiśmy z Patrycją Zaczyńską, architektem i designerrem. Kiedy położyć na podłogę dywan, a kiedy wykładzinę? Zobaczcie.

  Plastikowe zabawki wyparły te tradycyjne, drewniane. Ale jest w Polsce ktoś, kto nadal rzeźbi zabawki w drewnie. Poznajcie Jana Dudziaka, zabawkarza z Brzózy Stadnickiej.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz spotkała się z Larsem Myttingiem, autorem książki "Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie". Dlaczego norweski dziennikarz napisał książkę o drewnie? Czy przydała mu się pomoc Uli i, czy Ula potrafi rąbać drewno?

  Julia to eteryczna kobieta, która konkuruje z silnymi facetami w cięciu drewna. Odwiedził ją prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Poprosił, by Julia nauczyła go obróbki drewna. Co z tej nauki wyszło? Czy jej efektem są pięknie obrobione deski czy raczej popowska masakra piłą mechaniczną? ;)

  Garbatka-Letnisko to malownicza wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim. Tam mieszkają współcześni Dżepetto. Z dłuta, papieru i drewna wyczarowują prawdziwe cuda! Jest drewniany motor, rower i inne artefakty. Zobaczcie ludzi z prawdziwym talentem.

  "Robiąc w życiu to, co kochasz- nigdy nie będziesz musiał pracować". Potwierdzeniem tej maksymy jest Michał Napierała, który wytwarza drewniane zegarki. Zobaczcie prawdziwego Majstra Dżepetto!

  Stoliki, biurka, stoliczki na kółkach - Monika Adamczyk-Rokicka projektuje meble z europalet. Jak powstają te wyjątkowe meble, kto jest ich odbiorcą i co Pani Monika robiła przed założeniem własnego biznesu? O tym opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Wspólny biznes Honoraty i Piotra Humienników powstał z miłości... do drewna. Początkowo tworzyli dla siebie i okazjonalnie jako prezenty dla znajomych. W końcu postanowili połączyć pasję i działalność zarobkową!

  Kobiety potrafią ciąć, aż wióry lecą! I lubią to. Świadczy o tym spora frekwencja na warsztatach ze stolarki dla kobiet. Z pomysłodawczynią zajęć - Katarzyną Sawko - rozmawiała Jolanta Pieńkowska. Zobaczcie, jak prowadząca Dzień Dobry TVN radzi sobie z piłą do drewna. Czy przez przypadek ucięła kawałek stołu?