Państwo Bednarscy od pięciu lat prowadzą bar, który usytuowany jest... w lesie. Dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe? Co serwują swoim gościom Bednarscy? Dlaczego menu oparli na kuchni rosyjskiej? Czy taki biznes płaca się im? Czym Michał i Swietłana Bednarscy przyciągają do leśnego baru klientów? Na co przeznaczają dużą część swojego zarobku?
Jakie są najczęstsze przyczyny kradzieży samochodów? Dlaczego my sami się do tego przyczyniamy? Jak się temu ustrzec? Jakie zabezpieczenia są najlepsze? Jakie marki samochodów giną najczęściej? Prowadzący Dzień Dobry TVN zapytali Roberta Opasa z Komendy Stołecznej Policji o metody, jakimi posługują się obecnie złodzieje aut.
Gość Dzień Dobry TVN - Kierownik Pracowni Molekularnych Podstaw Zachowania dr hab. Katarzyna Radwańska prowadzi wyjątkowe badania nad przechowywaniem pamięci o uzależnieniu alkoholowym. Jest bardzo pracowita, a mimo to potrafi godzić pracę naukową z macierzyństwem. Jak to robi? Czy zabiera czasami dzieci do pracy?
Laureatów Nagrody im. Jana Wejcherta gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN. Za jakie osiągnięcia statuetkę przyznano Piotrowi Voelkelowi? Czym wyróżnia sie koncepcja programowa jego szkoły "School of form"? Jakie teraz biznesmen stawia sobie cele do zrealizowania? Drugą statuetkę przyznano Żydowskiemu Instytutowi Historycznemu za doprowadzenie do powstania Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Odebrał ją przedstawiciel organizacji - Piotr Wiślicki. Czym dla żydowskiej instytucji jest nagroda Polskiej Rady Biznesu? Dodaje splendoru? Motywuje do dalszego działania?
Gość Dzień Dobry TVN tancerka i choreograf Justyna Bolek wymyśliła slavica dance. Jest to połączenie fitnessu z ludową tradycją. Przy jakich utworach wykonuje się ćwiczenia? Czy są one intensywne? Skąd Justyna czerpie inspiracje? Tancerka wraz z towarzyszącą jej grupą pokazała kilka układów choreograficznych slavica dance. Nawet nasi prowadzący: Ania Kalczyńska i Robert Kantereit przyłączyli się do ćwiczeń - każdy na swój sposób ;)
Jeden z największych talentów pięściarskich w Polsce. Od 11 walk niepokonany. Dlaczego Izu Ugonoh chciał się zmierzyć z Władimirem Kliczko? Jak wyglądały ich sparingi? Dlaczego Izu nazywa je wojną? Jak się czuje przed kolejną, zbliżającą się walką? Czy tęskni za rodziną? Czego najbardziej mu brakuje? Z Izu Ugonoh rozmawiała Agnieszka Rylik.
Czy diametralna zmiana wyglądu jest możliwa u każdego aktora? Od czego zacząć metamorfozę? Po co Dariusz Brzeziński robi swoimi klientom ocenę genetyczną? Wypracowana i odchudzona sylwetka musi iść w zgodzie ze świetnymi wynikami badań. Jak to zrobić? Czy aktorzy po osiągnięciu zamierzonego wyniku popadają w wir ćwiczeń i kontynuują treningi, czy wracają do starych przyzwyczajeń? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dariusza Brzezińskiego, trenera personalnego, Mistrza Polski w Fitnessie Sylwetkowym.
Czy prowadzącej "Piekielny hotel" udało się odmienić życie kolejnych uczestników programu? Jakie zaszły zmiany w hotelach Wojciecha Furasa Allahama i Katarzyny Stangreckiej, którzy odwiedzili Dzień Dobry TVN? Jakie zrealizowali pomysły Małgorzaty Rozenek? I dlaczego prowadząca tak emocjonalnie podchodzi do każdej metamorfozy?
Na Dolnym Śląsku do zamku Czocha zjeżdżają z całego świata fani Harrego Pottera, aby przez kilka dnia poczuć się tak jak on. Grają w LARP, czyli live action role-playing. Na czym polega zabawa? Czy jest duże zainteresowanie tą grą? W kogo wcielił się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer? I w końcu, kto miał śmiałość nazwać go "łajzą"?
W dzisiejszym odcinku "Rozmów w toku", gośćmi Ewy Drzyzgi będą rodzice, których dzieci są nadpobudliwe. U kogo częściej diagnozuje się chorobę. U chłopców czy u dziewczynek? Jakie są objawy? Jak sobie poradzić z dzieckiem, które jest zbyt ruchliwe? Jak pracować z dziećmi z ADHD? Jak pomóc rodzicom?
Co 11 sekund gdzieś na świecie jedna mała dziewczynka zostaje obrzezana. Waris Dirie, autorka kultowej już pozycji "Kwiat pustyni", właśnie wydaje kolejną książkę, w której również porusza ten dotkliwy problem. W Polsce, w pierwszą kampanię przeciwko obrzezaniu zaangażowały się gwiazdy. Jaki jest jej cel? Dlaczego Omenaa Mensah, Justyna Kowalczyk, Michał Piróg czy Martyna Wojciechowska zdecydowali się wesprzeć tę akcję? W jaki sposób Fundacja Waris Dirie wspiera i chroni kilkulatki przed obrzezaniem?
Bliskie więzy rodzinne pomagają czy przeszkadzają w prowadzeniu wspólnego interesu? Co się dzieje, gdy któraś ze stron wykazuje większe cechy przywódcze? Jak siostry dzielą się obowiązkami? Czy kłócą się o pieniądze? Na kanapach w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Aleksandrę i Annę Kopcza, które prowadzą bloga kulinarnego oraz Claudię i Patrycję Adaszewskie - siostry tworzą bloga o modzie.
Emocje czasami trudno utrzymać na wodzy, zwłaszcza kiedy człowiek jest rozochocony, a do łóżka za daleko :) Jak Polacy okazują sobie uczucia w miejscach publicznych? W jakich konfiguracjach? Czy to przeszkadza innym? Zapytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Agnieszka wyjechała do Meksyku na wymianę studencką. Postanowiła tam zostać. Iberystka i socjolożka obecnie pracuje na planach seriali. Na czym dokładnie polega jej praca? Czy jej zajęcie jest dochodowe? Jak wygląda jej dzień? W jakich produkcjach udało się Polce zagrać? Z dziennikarzem Dzień dobry TVN Ksawerym Kalickim porozmawiała Agnieszka Wieczorek, mistrzyni drugiego planu.
Rafał "Lipek" Lipiński trzy razy sięgał po mistrzostwo świata we wsadach do kosza. Gwiazdy NBA patrzą na Polaka z zazdrością, bo nawet oni nie potrafią powtórzyć jego ewolucji. Od kiedy zajmuje się wsadami do kosza? Ile ma wzrostu i na ile wyżej potrafi wznieść piłkę? Co jest oceniane na zawodach wsadów do kosza?
24h Le Mans to wyścig, podczas którego kierowcy mają za zadanie przejechać jak najwięcej okrążeń toru w czasie 1 doby. W tym roku, po ponad 80 latach, w wyścigu weźmie udział Polak - Kuba Giermaziak. Jak wyglądają kwalifikacje do 24h Le Mans i, jak udało się naszemu kierowcy dostać do tego prestiżowego grona?
W związku z rozpoczynającym się sezonem ogrodniczym, Kuba Klawiter przyniósł ze sobą kilka gadżetów ułatwiających pracę ogrodnikom. Zaprezentował nam między innymi: automatyczną kosiarkę do trawy, ręczne przycinarki do roślin, a nawet niezapominajki, które "wysyłają" nam sms, gdy mają sucho w doniczce :)
Archeolodzy z Gdańska mogą pochwalić się bardzo oryginalnym wykopaliskiem - zabawką erotyczną. Z czego wykonany jest gadżet? Do kogo mógł należeć? Z którego wieku może pochodzić niecodzienny eksponat? I gdzie będzie można go zobaczyć?
W drugim odcinku programu Efekt Domina zobaczymy, jak działa Fundacja Gajusz, która od kilkunastu lat pomaga dzieciom nieuleczalnie chorym, a od 2005 roku prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. W Dzień Dobry TVN gościliśmy wolontariusza Fundacji Gajusz Dariusza Sokołowskiego. Dlaczego postanowił zostać wolontariuszem? W jaki sposób zajmuje się swoimi podopiecznymi? Czy zachęcałby innych ludzi do wolontariatu? Jak zostać wolontariuszem? Drugi odcinek nowego, drugiego sezonu programu Efektu Domina zaraz po Dzień Dobry TVN.
Gość Dzień Dobry TVN st. chor. sztab. Tomasz Świerad z wojskiem jest związany od 1987 roku. Zanim trafił do wojsk specjalnych, służył w jednostkach 6 Brygady Powietrznodesantowej. Podczas służby wiele razy wyjeżdżał na misje do Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Iraku i Afganistanu. Jest pierwszym Polakiem, który ukończył Uniwersytet Podoficerów Starszych Sił Specjalnych na Florydzie. Jak tam trafił? Co to jest za szkoła? Czego się w niej nauczył? W jaki sposób będzie mógł wykorzystać swoją wiedzę?
Dama Kameliowa, Zofia Potocka, żona Mieszka I - Dobrawa i królowa Świętosława - to kobiety skandalistki, które miały wpływ na życie publiczne wielkich krajów. Potężni władcy i znani artyści byli na ich niemalże każde zawołanie. Jak im się to udawało? Co je wyróżniało spośród innych kobiet? W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarza historycznego Michała Wójcika.
Z badań wynika, że - będąc w muzeum - jednemu eksponatowi poświęcamy tylko 8 sekund. Dziennikarz Dzień Dobry TVN i miłośnik sztuki Łukasz Radwan przekonywał nas, że warto zatrzymać się na trochę dłużej i zastanowić się, co autor danej pracy miał na myśli.
Mariusz "Mario" Piotrowski od 15 lat pracuje w branży budowlanej, a od roku jest także vlogerem. Na swoim blogu pomaga Polakom przeprowadzać remonty. Skąd pomysł na tego typu działalność? Jakich porad najczęściej oczekują remontujący? I dlaczego wybrał właśnie taki pseudonim?
Bardzo często złoszczą nas niechciane telefony, maile lub sms-y od osób zajmujących się marketingiem bezpośrednim. Czy jest jakiś sposób na to, aby ich nie otrzymywać? Czy może w tym pomóc lista Robinsonów? Co to jest? Jak można się na nią wpisać? Gościem Dzień Dobry TVN był Jacek Barankiewicz ze Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego.
Przerabiają trailery znanych seriali, zrobili też alternatywną czołówkę Dzień Dobry TVN. Ich przeróbki cieszą się dużą popularnością w Internecie. Naszymi gośćmi byli: aktor Maciej Kukiałka i operator Daniel Wrona. Jak zaczynali? Kto jest ich idolem? Co planują przerobić w najbliższym czasie?
Dla nich najważniejsze są lajki, które zastępują im tlen niezbędny do życia. Poznajcie dzieci uzależnione od Facebooka. Dlaczego wolą być w sieci niż ze swoją rodziną? Czy psychologowi uda się je wyrawać z wirtualnego świata? W imieniu Ewy Drzyzgi zapraszamy na kolejny odcinek "Rozmów w toku"!
Kiedyś przed Facebookiem też istaniało życie społeczne - twierdzi Marcin Prokop i na dowód pokazuje w studiu Dzień Dobry TVN tzw. zeszyt złotych myśli. Czym były "zeszyty złotych myśli"? Dlaczego warto pisać pamiętnik? Co zazwyczaj opisujemy w pamiętniku i jak powinno się taki pamiętnik prowadzić? O swoich pamiętnikach opowiedziały nam: pisarka Krystyna Kofta oraz aktorki: Dorota Naruszewicz i Agnieszka Wielgosz. Prowadziłyście kiedykolwiek pamiętnik?
Studio Dzień Dobry TVN odwiedził właściciel firmy szyjącej garnitury na miarę - Maciej Zaremba. Czy krawiectwo od zawsze było jego pasją? Czy od początku chciał przejąć rodzinny biznes? Kim i jacy są klienci Macieja Zaremby? Czy szycie na miarę jest obecnie popularne? Ile trwa proces uszycia garnituru? Jak krawiectwo zmieniło się na przestrzeni lat?
Wolves Summit - to konferencja dla młodych przedsiębiorców. Już niedługo odbędzie się w Gdyni. Kim są ludzie, którzy się tam zgłaszają? Z jakimi jadą pomysłami? Czym mają zamiar zachwycić jurorów? Co nimi kierowało, kiedy zakładali swoje firmy? Gdzie szukali motywacji do działania? W projekcie swój udział ma także TVN. Co o przedsięwzięciu sądzi Markus Tellenbach - prezes zarządu TVN?
Filip Chajzer tak przejął się historią biznesmena z Podhala, któremu włamano się do domu w święta i skradziono ponad 2 miliony złotych, że postanowił sprawdzić, gdzie Polacy trzymają kasę. W skarpecie czy może w gruncie? W pralce, karniszu, bucie czy nodze od krzesła? W roli ekspertki wystąpiła Pani Jola z Warszawy. Zaś rzecznik Komendy Głównej Policji przygotował krótki instruktaż dla złodzieja. Zobaczcie, gdzie nie powinniśmy trzymać pieniędzy i dlaczego niektórzy trzymają "kapustę" w domu! :-)