Adopcja to dla niektórych jedyny sposób, by zostać rodzicem. Jednak wciąż dzieci pochodzące z rodzin adopcyjnych są stygmatyzowane. To zjawisko dotyka także rodziców. Często czują się "gorsi". Jak odczarować adopcję? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Magdalena Modlibowska, mama Leny, Miry i Olafa oraz wiceprezeska stowarzyszenia "Dobrze Urodzeni". Napisała też książkę „Odczarować adopcję. Poradnik dla rodziców”, w której opisała zmagania rodziny adopcyjnej z otaczającym ją światem.
Wybory samorządowe to podstawa demokracji, o którą walczyły pokolenia Polaków. Czy wyborcy znają swoich lokalnych przedstawicieli, skoro mają problem z podaniem nazwiska obecnego premiera? Na kogo głosowali i dlaczego? Kto komu podpowiadał, a kto ściągał podczas wyborów? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Będziecie zaskoczeni!
Strongman Team Poland pomogli wykopać zabytkowe żydowskie nagrobki i przewieźć je na cmentarz. Kto zwrócił się do nich z prośbą o pomoc? Jak wyglądała cała akcja? Czy to wydarzenie było dla nich wyjątkowe? W jakich innych projektach bierze udział Strongman Team Poland? W Dzień Dobry TVN gościliśmy strongmenów: Tomasza Kowala i Grzegorza Wiśniewskiego oraz prezesa Strongman Team Poland Jarosława Nowackiego.
Była era mężczyzn metroseksulanych, hipsterów i ekskluzywnych menelów. Obecnie najnowszym wzorcem męskiego stylu jest miejski drwal, czyli mężczyzna drwaloseksualny. Skąd wzięła się ta moda? Czy taki mężczyzna to symbol męskości? Czy styl drwala to coś więcej niż tylko zmiana ubrań? Rozmawialiśmy o tym ze stylistką Eweliną Rydzyńską i Kamilem Pawelskim - autorem bloga "Ekskluzywny Menel", których gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Regina Brett stoczyła walkę z własnymi słabościami, z ciężką sytuację osobistą, a także z rakiem piersi. Po uporaniu się z przeciwnościami losu napisała książkę, w której podpowiadała innym, jak walczyć z trudnościami. Po pierwszym poradniku, który cieszył się dużą popularnością przyszedł czas na kolejne. Czy pisząc pierwszą książkę, spodziewała się, że osiągnie tak spektakularny sukces? Jaka jest jej ulubiona rada? Czy czytelnicy pisząc do niej, opowiadają swoje historie i proszą o poradę? Autorkę bestsellerowych poradników gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Ola Sokołowska marzyła o tym, aby zajrzeć za kulisy Dzień Dobry TVN. Jej mąż - Radek uznał, że da się to zrobić. I udało mu się. Wizyta u nas miała być niespodzianką dla Oli. Czy przyjście do naszego studia dało mu się utrzymać w tajemnicy do samego końca? Czy podobało im się w Dzień Dobry TVN? Kogo pozdrowili?
Minęło zaledwie kilka dni od chrztu syna Krzysztofa Rutkowskiego - Krzysztofa Jerzego juniora. Ile osób uczestniczyło w tym wydarzeniu? Jakie atrakcje czekały na zaproszonych gości? I jakie potrawy serwowano? Czy chrzest syna był dla Mai i Krzysztofa Rutkowskiego przeżyciem duchowym czy raczej spotkaniem towarzyskim? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska odwiedziła rodzinę Rutkowskich w ich rodzinnym domu. Jak zachowywał się podczas tej wizyty mały Krzyś Rutkowski? Czy to prawda, że Krzysztof Rutkowski planuje teraz ślub z Mają Pilch?
Ma 24 lata, niezwykłą pasję i wielkie wsparcie najbliższych. To dzięki rodzicom odkryła życiowe powołanie. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Karolina Winkowska, dwukrotna zdobywczyni tytułu Mistrzyni Świata PKRA. Towarzyszył jej brat Kuba Winkowski, mama Joanna oraz tata Piotr. Skąd w ich rodzinie taka miłość do sportu?
Pani Adela ma 79 lat i ustanowiła łącznie 15 rekordów świata i 43 rekordy Polski, stając się żywą legendą światowego szybownictwa. 60 lat temu pierwszy raz wsiadła za stery samolotu. W studiu Dzień Dobry TVN Pani Adela była naszym gościem. Towarzyszyła jej Paulina Różyło, jedyna w Polsce kobieta testująca samoloty.
W Polsce gra w snookera zyskuje na popularności. Zielona Góra od kilku dni jest stolicą tego sportu. Spotkaliśmy tam Neila Robertsona - mistrza świata w snookerze oraz Leszka Lichotę, wielbiciela tego sportu.
Marzenia narciarzy spełniają się tutaj. Idealnie przygotowane trasy, w pełnym słońcu, ubaw i śnieg po pachy. I coś jeszcze w Sölden Tyrolu jest wyjątkowego - można tam pojechać za jedno dobre zdjęcie. Czas przekazać dobrą nowinę szczęśliwcom, którzy z Kingą Rusin stworzą drużynę Dzień Dobry TVN. Tej misji podjął się Bartek Jędrzejak.
Jedna mila kwadratowa. Dokładnie na takim obszarze od ponad pięciu wieków odbywa się handel diamentami w Antwerpii. Są tu biura, giełdy, szlifiernie. To centrum diamentowe - miejsca, gdzie trafiają najbardziej pożądane kamienie świata. Odwiedziliśmy Centrum Diamentowe w Antwerpii.
Aby rozgrzać się w zimie wystarczy filiżanka ciepłej czekolady. Dorota Gardias o tym wie i dlatego udała się na festiwal tego napoju bogów! Towarzyszyły jej dzieci, które jak wiadomo przepadają za słodkim.
Jakub Wesołowski jest ambasadorem akcji "Tu mieszkam Tu zmieniam". To akcja, która nakierowana jest na pomoc lokalnym mikrospołecznościach. I ty możesz coś zmienić, poprawić, zorganizować... Na czym dokładnie polega ta akcja i jak się do niej zgłosić o tym, w studiu Dzień Dobry TVN , opowiedział Jakub Wesołowski.
26 września 2014 ponad 350 śmiałków wyruszyło na trasę legendarnego biegu prowadzącego z Aten do Sparty Andrzej Radzikowski, na co dzień zawodnik klubu sportowego i pracownik fabryki styropianu, z czasem 25 godzin 49 minut i 5 sekund przebiegł metę tego morderczego biegu jako trzeci! W studiu Dzień Dobry TVN był naszym gościem.
Pani prof. Agnieszka Zalewska jest pierwszą w historii kobietą we władzach CERN czyli Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. W studiu Dzień Dobry TVN razem z rodziną opowiedziała nam jak wyglądała jej droga na szczyt i jaką ma receptę na łączenie pracy naukowej z wychowaniem czwórki dzieci.
W Zambii rośnie liczba sierot pozostawionych przez zmarłych (najczęściej na AIDS) rodziców. Te dzieci marzą głównie o tym, aby przeżyć. W sierocińcu w Kasisi to marzenie pomagają spełnić Siostry służebniczki, wśród których są Polki. Dlaczego według dzieci są one takie wyjątkowe? Na czym polega praca misjonarek?
Beata Bartuś-Medoń 25 lat temu została Miss Podbeskidzia. Jej 19-letnia córka Kasia poszła w ślady mamy i zdobyła koronę Queen of Poland. Jak Pani Beata wykorzystała tytuł i popularność? Jakie nagrody otrzymała w konkursie w 1989 roku? Jakie plany ma jej córka czy zamierza wykorzystać swoje "pięć minut"? Czy mama jest dumna z córki? Obie piękne panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Ostatni odcinek programu "Kto poślubi mojego syna?" już za nami. Z tej okazji zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN finalistki: Elwirę Dudek, Sylwię Kalatę, Joannę Woś i Julkę Hertmanowską. Dlaczego postanowiły wystąpić w tym programie? Czy Konrad, Paweł, Artur i Patryk okazali się interesujący? Która z nich znalazła miłość w programie? Który z panów był maminsynkiem?
Na rynku wydawniczym ukazała się książka "Silva rerum", zawierająca wybór tekstów Mieczysława Grydzewskiego. Kim był Grydzewski? Co mu zawdzięczamy? Za co krytykował polityków i przyjaciół powracających do Polski po zakończeniu drugiej wojny światowej? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: zastępcę redaktora naczelnego Gazety Wyborczej Jerzego Wójcika, który napisał słowo wstępne do książki i dokonał selekcji znajdujących się w niej tekstów.
Alicja Niedźwiecka-Zimała - nauczycielka matematyki w gimnazjum w Rudzie Śląskiej namówiła przyjaciół, by wspólnie pomóc zdolnej uczennicy, która żyje w skrajnej biedzie, a jej rodzice zmagają się z niepełnosprawnością. Poznajcie kolejną finalistkę akcji "Zwykły Bohater".
Przed nami finał programu "Kto poślubi mojego syna?". Co się zmieniło w życiu uczestników? Jakie są koszty sławy? Czego nauczył ich program? Jaki obraz kobiet pojawił się w programie? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: mamę Ewę Radzimską i syna Patryka, mamę Danutę Bakunowicz i syna Pawła, mamę Beatę Kornacką, mamę Marzannę Dworowską i syna Artura.
W dniu 11 listopada Polacy świętowali kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Scenariusz, jak co roku ten sam - rozkręcamy się powoli, nie odpuszczając na finiszu: najpierw Marsz Prezydencki, potem Bieg Niepodległości, a po 15.00... szkoda gadać... Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer znalazł się w samym centrum tornada narodowców. Czego dowiedział się od ludzi ze środowisk skrajnie prawicowych? Czy Filip przeżył?
Andrzej Polok w oświacie pracuje już 40 lat. Od 17 lat uczy praktycznej nauki zawodu wychowanków Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie - Łące. Specjalizuje się w mataloplastyce, a jego podopieczni zdobywają nagrody w konkursach artystycznych. Teraz i on zasłużył na nagrodę - został wyróżniony w konkursie Nauczyciel Roku 2014. Dlaczego postanowił pracować w takiej placówce? Jak przekonuje swoich podopiecznych do pracy? Jak pan zareagował, gdy dowiedział się o wyróżnieniu? Pana Andrzeja Poloka gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Tadeusz Centek ma 93 lata i jest wolontariuszem. Od 25 lat przychodzi do bydgoskiego hospicjum, by pomagać chorym. A co miesiąc przekazuje cześć swojej emerytury na różne akcje. Poznajcie kolejnego nominowanego w kategorii "Fair na co dzień" w ramach akcji "Zwykły Bohater".
O Marszałku Piłsudskim napisano już niemal wszystko, ale w Dzień Dobry TVN historyk, profesor Tomasz Nałęcz oraz Łukasz Radwan zdradzili mało znane szczegóły z jego życia. Czy Marszałek był bałaganiarzem? Czy prowadził higieniczny tryb życia? Która z kobiet była dla Marszałka najważniejsza w życiu? Czy mógłby służyć za wzór wierności? Jakie są rozbieżności dotyczące biografii Marszałka Józefa Piłsudskiego? Dlaczego sypiał przy zapalonym świetle?
Czego dziewczynom zabrakło do sukcesu? Kto jest kością niezgody w programie? Czego zabrakło Oli, a czego Michalinie? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Michał Piróg,Ola Żuraw i Michalina Strabel.
Od małego byli uczuleni na pijanych ludzi. Dwaj nastolatkowie, Paweł i Krzysztof zauważyli, że do samochodu wszedł pijany mężczyzna. Zabrali mu kluczyki. Dali przykład innym, by zareagowali na takie sytaucje. Teraz są nominowani w kategorii "Fair na co dzień".
Matt Ogens jest reżyserem filmu "Poznaj Hitlerów". Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiego dokumentu? Czy łatwo było znaleźć bohaterów? Czy - jako Żyd - był obiektywny, kiedy filmował człowieka, który nazwał swojego syna Adolfem Hitlerem?
Iwona Czygier mieszkała kilka lat w Hiszpanii. Tam związała się z Hiszpanem. Z nim ma dwie córki: 4-letnią Darię i 7-letnią Nicolę. Kiedy związek się rozpadł, Pani Iwona postanowiła wrócić z dziećmi do rodzinnych Suwałk. Sąd zgodnie z międzynarodową konwencją haską nakazał powrót dzieci do Hiszpanii. Czy Pani Iwona ma jeszcze jakąkolwiek szansę na to, żeby jej dzieci mogły zostać z nią, tu, w Polsce? Pani Iwona była naszym gościem Dzień Dobry TVN. Towarzyszyła jej mecenas Beata Białek.