Dziennikarka i socjolog Justyna Kopińska jest laureatką m.in. Grand Press, Nagrody PAP im. Kapuścińskiego oraz Nagrody Amnesty International za obronę praw człowieka. Teraz do jej cennych nagród doszedł europejski Pulitzer – European Press Prize. W Dzień Dobry TVN powiedziała o historii, za którą go otrzymała i swojej potrzebie pomagania najsłabszym.
Wystrój i budynek jednego z przedszkoli w Ostrowi Mazowieckiej były projektowane z myślą o najmłodszych. I właśnie - ze na niezwykłą architekturę - zostało nominowane do kilku prestiżowych nagród. Zobaczcie, co jest w nim wyjątkowego.
Mateusz Laskowski, 26-letni raper z Dęblina, występujący pod pseudonimem Lasio Companija, zorganizował wiele zbiórek pieniędzy na leczenie chorych dzieci. Od kilku lat wspiera osoby niepełnosprawne, a w 2014 roku był laureatem plebiscytu „Zwykły bohater”. Jego ostatnią inicjatywą jest kanał "Sprawa dla rapera", za pośrednictwem którego pomaga potrzebującym. W Dzień Dobry TVN powiedział o swoich akcjach.
Po pierwszym dziecku zdobyła medal na olimpiadzie, a po drugim puchar świata. Z Zofią Klepacką, reprezentantką Polski w windsurfingu, której macierzyństwo bardzo służy, spotkła się Agnieszka Rylik. Jak radzi sobie, będąc jednocześnie pełnoetatową mamą i wyczynowym sportowcem?
W mediach społecznościowych popularnością cieszą się zdjęcia dziewczyn, które chwalą się swoim wystawnym życiem. Publikują fotografie z egzotycznych podróży, pokazują idealnie wyrzeźbione ciała czy drogie prezenty. Zyskały przez to miano księżniczek. Do tego miana pretendują między innymi dwie Polki - Katarzyna Skłodowska i Żaneta Czapla. Jak twierdzą, na swoich obserwatorów mają duży wpływ. Co więc pokazują na swoich profilach? Jak wygląda ich codzienne życie? Czy tego typu publikacje nie uczą nastolatków konsumpcyjnego podejścia do życia?
Nowy Sącz jest nazywany polskim zagłębiem milionerów. W 2014 roku odnotowano tam aż 103 osoby, których dochód przekracza milion zł. Z gośćmi Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o współczesnych symbolach luksusu, które na przestrzeni lat uległy zmianie. Kiedyś była wypasiona fura, złoty łańcuch i markowy zegarek. Jak jest obecnie? Czy przepych wyszedł już z mody? Na kanapie zasiedli: dr Jacek Wasilewski, medioznawca, Radosław Majdan, były piłkarz i Damian Michałowski, dziennikarz radiowy.
Bohaterowie naszego cyklu "Być kobietą" nie mają łatwo. Najpierw musieli przejść kilka kroków na szpilkach, wykonać sobie pełny makijaż i przejść bolesną depilację nóg. Kolejną próbą, jakiej ich poddaliśmy było malowanie paznokci. Musieli też sprostać pewnym wyzwaniom, z którymi na co dzień zmagają się posiadaczki bardzo długich paznokci. Zobaczcie, czy sobie poradzili z wiązaniem butów, odpinaniem koszuli, otwieraniem puszki i robieniem kanapki. Marcin Sawicki pokazał również, do czego najchętniej wykorzystałby swoje pazurki :)
Premie, jakie w ostatnim czasie przyznano urzędnikom w Lublinie zbulwersowały mieszkańców. Zwłaszcza ze względu na ich absurdalne uargumentowanie. Na jakiej podstawie przyznawane są premie pracownikom urzędów? Dlaczego w ostatnich latach pensje w budżetówce nie rosły? Gościem Dzień Dobry TVN był Patrycjusz Wyżga, TVN BIS.
Rafał Jabłonka z wykształcenia jest inżynierem budowlanym, a historię sztuki zaczął studiować kilka lat po tym, jak z Polski wyprowadził się do Niemiec oraz zajął kolekcjonowaniem i sprzedawaniem dzieł wielkich twórców. Dzisiaj jest jednym z najbardziej wpływowych i cenionych marszandów świata. Kindze Rusin powiedział o swojej miłości do sztuki i spotkaniu z Andym Warholem. Odniósł się również do zarzutów, że nie promuje polskiej sztuki poza granicami naszego kraju.
Ola Sulkiewicz i Iwona Pietrzyk to dziewczyny, które nie boją się konfrontacji z czterdziestoma mocno zbudowanymi facetami. Ba, ci mężczyźni muszą liczyć się z ich decyzjami. Dlaczego? Ponieważ obie są sędziami w footballu amerykańskim. Powiedziały nam, jak uczyły się sędziowania i, co dzięki tej pracy zyskały. Dowiedzieliśmy się również, czy ulgowo traktują przystojnych zawodników.
Para prezydencka nie ma ostatnio dobrej prasy. Media rozpisują się o rzekomym kryzysie w małżeństwie Andrzeja Dudy. Krytyce została poddana również sama Agata Duda, która rzadko pokazuje się publicznie z mężem. Prezydentowa milczała również w sprawie ustawy antyaborcyjnej. Jak Polacy postrzegają Agatę Dudę? Jakie mamy wobec niej oczekiwania? Gościem Dzień Dobry TVN był Norbert Maliszewski, specjalista ds. marketingu politycznego.
Zuzanna Buchwald zaczęła pracę modelki w wieku 14 lat. Szybko doszła na sam szczyt. Za swój sukces zapłaciła jednak wysoką cenę. Modelka zmagała się z anoreksją i bulimią. Jak teraz wygląda jej życie? O swojej historii i wstrząsającym apelu opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej.
Edyta Kotowicz stworzyła usługę przewozów skierowaną do mam i ich dzieci. Kierowcami są również kobiety. Ich zadaniem nie jest jedynie przewiezienie dziecka z punktu A do punktu B. Co jeszcze należy do ich obowiązków?
Bohaterami ostatniego odcinka Efekt Domina jest rodzina Państwa Wasilewskich, która - uciekając przed wojną - zostawiła swój dom w Donbasie na Ukrainie i przyjechała do ośrodka w Rybakach. W Dzień Dobry TVN Hanna, Wadim, Sonia i Stefania Wasilewscy powiedzieli, jak żyje im się w Polsce i jak wygląda ich proces adaptacyjny.
Zamek w Mosznej znowu ożył i przypomniał sobie o czasach świetności. A to wszystko dzięki przybyłej arystokracji, wśród której znalazł się również hrabia Bartek Jędrzejak. Zobaczcie, co tam się działo i na czyim grzbiecie Bartek wjechał na teren przyległy do zamku.
Jakiś czas temu Filip Chajzer, jadąc autostradą A2, chciał zatankować. Nalał benzynę, otworzył portfel i okazało się, że, nie miał w nim pieniędzy ani karty. W tym samym momencie podszedł do niego pracownik stacji Pan Stanisław Jóźwicki i zaproponował pomoc - chciał za Filipa zapłacić. Naszemu dziennikarzowi było niezręcznie, ale Pan Stanisław przekonał go, że nie jest to dla niego problem - zawsze płaci za zapominalskich i nikt go jeszcze nie oszukał. Historia ta wzruszyła jego fanów i to właśnie dla nich Filip postanowił odnaleźć Pana Stanisława. Zobaczcie, jak wyglądało ich drugie spotkanie. Okazuje się, że "Panów Stanisławów" jest więcej i to pozwala przywrócić wiarę w człowieka.
Jakub Machaj jest kolejnym bohaterem naszego cyklu "Odpicowane mieszkanie". Jego kawalerka ma 35 metrów kwadratowych. Urządzona jest w stylu industrialno-loftowym. Ile czasu zajęło Kubie wykończenie mieszkania i na czym podczas prac najbardziej mu zależało? Kubę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
To oczywiste, że za postawienie samochodu w niedozwolonym miejscu lub rozmowę przez telefon podczas jazdy grozi mandat. Ale czy wiedzieliście, że policjanci mogą wlepić mandat za zwolnienie kroku na przejściu dla pieszych albo włączenie świateł awaryjnych pod szkołą? O sytuacjach, za które możemy dostać mandat rozmawialiśmy z goszczącym w Dzień Dobry TVN st. asp. Robertem Opasem z Komendy Głównej Policji.
Paulina Mikuła, absolwentka filologii polskiej, postanowiła zawojować świat językiem polskim. Utworzyła vloga, na którym zamieszcza filmy i uczy poprawnej polszczyzny. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by powiedziała o błędach, które najczęściej popełniamy i skutecznej nauce. Zdradziła nam również swoje marzenie, które dotyczy naszego programu.
Jenny Milkowski jest znaną amerykańską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Często podkreśla, że jest czystej krwi Polką. O to, jakie są jej polskie korzenie, czy odwiedziła kiedyś nasz kraj i czym zajmuje się w programie Good Day Chicago zapytał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Dowiedzieliśmy się, czym jeszcze zajmuje się Jenny i za co otrzymała nagrodę Emmy. Zobaczcie, w jaki sposób zaskoczył ją Robert :)
Andrzej Sołtysik ma nadzieję, że w najbliższy weekend znajdziecie czas, by usiąść przez telewizorem lub wybrać się do kina. W Dzień Dobry TVN poleca Wam, co powinniście zobaczyć.
W dzisiejszym odcinku "Rozmów w Toku" Ewa Drzyzga gości pary, które nie mogą dojść do porozumienia. Młodzi kłócą się o estetykę. Czy dziewczyna powinna dla chłopaka zmienić swój styl? Dlaczego partnerzy nie są w stanie zaakceptować indywidualności swoich dziewczyn?
Jak pokazują badania UNICEF-u, liczba otyłych dzieci w Polsce w ciągu ostatniej dekady wzrosła dwukrotnie. Jak temu zapobiec? Jak zachęcić dziecko do uprawiania sportu? Dla Pawła Lewickiego sport jest pasją i sposobem na życie. Czy zaszczepił miłość do sportu również u swojego syna i córki? Zobaczcie, dlaczego w rozwoju dziecka tak ważny jest sport.
Podczas obchodów 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej Prezydent Andrzej Duda mówił, że nadszedł czas na wybaczenie. Chwilę później Jarosław Kaczyński stwierdził, że wybaczyć można dopiero wtedy, gdy zostaną wskazani winni. Czy w religii katolickiej wybaczenie jest warunkowe? Jaką funkcję spełnia? O wybaczaniu w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z duchownym ks. Kazimierzem Sową oraz filozofem Zbigniewem Mikołejko.
Polscy politycy nie przebierają ostatnio w słowach. Posługują się językiem wulgarnym, który nie jest językiem dialogu. Politykom brakuje słownictwa czy argumentów? Gdzie leży granica wulgaryzowania języka polityki? Na ile politycy mogą sobie pozwolić w czasie debaty politycznej? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN medioznawcę prof. Wiesława Godzica.
Jacek Pikuła przez wiele lat pomagał bezdomnym i potrzebującym. Niestety jego życie potoczyło się tak, że pogrążył się w depresji i wylądował na ulicy. Przez półtora roku mieszkał pod mostem. Azyl znalazł w górach. Jego domem jest obecnie namiot. Jak wygląda jego codzienność? Czy ktoś mu pomaga? Jacka Pikułę gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.
Agata Borowska na co dzień mieszka w Anglii. Tam też wystartowała w prestiżowym konkursie Top Model. Zaszła aż do finału. Czy od samego początku wierzyła w swój sukces? Czym konkurs różni się od telewizyjnego show? Ile pokonała dziewczyn podczas castingu? Dlaczego w ogóle zdecydowała się na emigrację? I jakie ma plany na przyszłość? Z Agatą rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
W niedzielę podczas mszy świętej w Legnicy księża poinformowali wiernych o sytuacji, która ma znamiona cudu eucharystycznego. Chodzi o zdarzenie z 25 grudnia 2013 roku. Wówczas przy udzielaniu Komunii świętej Hostia upadła na posadzkę. Następnie została złożona do naczynia z wodą. Po pewnym czasie pojawiły się na niej przebarwienia koloru czerwonego. Hostia została wnikliwie przebadana. Co mówią wyniki? Czy można mówić o cudzie? Jak się go stwierdza? I ile trwają wszystkie procedury? Na ten temat rozmawialiśmy z ks. Pawłem Rytlem-Andrianikiem.
Byliśmy z kamerą na wystawie prac Pawła Orłowskiego, o którym mówi się, że w twórczości nie boi się formy ani przestrzeni. Co wyróżnia jego prace? Co znajdziemy w pracowni rzeźbiarza? Kto kupuje jego rzeźby? Z Pawłem Orłowskim spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.
Co czwarta osoba na świecie jest fanem gier komputerowych. Wzrastająca popularność rozrywek sieciowych przyczyniła się do powstania sportu elektronicznego. Rywalizacja między zawodnikami odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych. Zobaczcie, jak wyglądają takie zawody.