Wiele osób wrzuca do sieci zdjęcia ukazujące ich półnagie, lub nagie pociechy, które bawią się na plaży, czy podczas kąpieli. W internecie krążą też fotki dzieci wystylizowanych na dorosłe gwiazdy. Pojawia się w związku z tym pytanie: czy rodzice zastanawiają się nad konsekwencjami pokazywania dzieci w takich sytuacjach i stylizacjach? O ochronie prywatności i seksualności dzieci oraz zagrożeniach, jakie niosą za sobą tego typu fotki wrzucane do sieci dyskutowaliśmy w Dzień Dobry TVN z seksuologiem Izabelą Jąderek i Łukaszem Wojtasikiem z Fundacji Dzieci Niczyje.
Już w lutym premiera kolejnej edycji popularnego talent show "You Can Dance – Po prostu tańcz!". Tym razem talenty uczestników oceni jury w nowym składzie. Obok Agustina Egurroli i Michała Piróga zasiądą Ida Nowakowska-Herndon i Maciej „Gleba” Florek, finaliści pierwszych edycji show. Do tej pory naczelną "płaczką" programu był Michał, a w tej edycji ktoś go przebije. Kto? Zapytaliśmy o to Agustina, który gościł w Dzień Dobry TVN.
Jeszcze kilka lat temu nikt by nie powiedział, że jazda na hulajnodze będzie zaliczana do jednych z najprężniej rozwijających się sportów ekstremalnych na świecie. Zajawka na skutering dotarła także do Polski. Z mistrzem Polski w tej dyscyplinie sportu Karolem Flisem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Rylik. Zobaczcie, jak sobie radziła na hulajnodze. Było "grubo" ;)
Maciej Zakrzewski od zawsze pasjonował się piłką nożną. Oprócz samej gry interesowało go obuwie piłkarzy. Dziś je testuje. Jak to się stało, że hobby przerodziło się w pracę? Jak przekonał do siebie producentów obuwia sportowego?
Powrót do formy po ciąży nigdy nie jest prosty. Oprócz uwarunkowań genetycznych, zależy także od naszej determinacji. Klaudia Szczęsna jest szczęśliwą mamą trójki dzieci, która udowadnia, że fit ciało da się wypracować. Jak udało jej się wygospodarować czas na ćwiczenia? W jaki sposób motywuje swoje podopieczne? Zobaczcie, jak wrócić do formy po porodzie!
Jakie prawa przysługują młodym matkom, które prowadzą własną działalność gospodarczą? Czy mogą skorzystać z urlopu macierzyńskiego? Czy jeszcze będąc w ciąży mogą ubiegać się o zasiłek chorobowy i w jakiej wysokości? Dlaczego napotykają trudności ze strony ZUS-u? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS oraz Anna Lesiak-Grzywińska, adwokat.
Postanowiliśmy sprawdzić, jakim środkiem transportu najłatwiej jest rano przedrzeć się przez zakorkowaną Warszawę. Samochodem, rowerem, komunikacją miejską czy na własnych nogach? W szranki na linii startu w Wilanowie stanęły cztery ekipy: Make Llife Harder, Ewa Chodakowska, Ewelina Szabelska, a drużynę Dzień Dobry TVN reprezentował Filip Chajzer. Jak myślicie, kto z nich dotarł pierwszy na metę?
Jędrzej Dobrowolski jest rekordzistą Polski w speed ski, czyli w zjeździe na krechę. Jego rekord wynosi 242,261 km/h. W najbliższych zawodach Speed Masters w Vars we Francji będzie próbował zbliżyć się do rekordu świata (252,632 km/h). W Dzień Dobry TVN wytłumaczył nam zasady tego sportu oraz powiedział o przygotowaniach do startów i niebezpieczeństwach, jakie czyhają na trasach. W studiu gościliśmy również konsultanta biznesowego Miłosza Brzezińskiego, który w obrazowy sposób wyjaśnił, skąd u Jędrzeja skłonność do takiego ryzyka. O swoich doświadczeniach z jazdą na krechę opowiedział także Bartek Węglarczyk :)
W Polsce - mimo wielu dowodów na szkodliwość dopalaczy - rośnie liczba osób, które je zażywają i miejsc, gdzie można się w nie zaopatrzyć. Do narzędzi walki z tym problemem ma dołączyć projekt Fundacji Pro Familia Mea - „Nasze zasady, Twoje bezpieczeństwo”, wykorzystujący drony i specjalnie szkolone psy. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prezesa wspomnianej fundacji Magdalenę Ignaczak oraz współpracujących z fundacją: Tomasza Surdyka i Sławomira Walkowiaka, aby powiedzieli nam o szczegółach projektu. Towarzyszył im pies, który jest szkolony do wykrywania dopalaczy. U nas też szukał dopalaczy - w... misce z wodą ;)
Adam Bielecki i Jacek Czech chcieli zdobyć tej zimy szczyt Nanga Parbat. Niestety musieli się wycofać. Tuż po ich powrocie do Polski spotkał się z nimi dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Powiedzieli mu, co ich zachwyca w tamtejszych górach i wypadku Adama.
W Polsce jest prawie 650 tysięcy wyznawców prawosławia. Najwięcej jest ich na Podlasiu. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska odwiedziła cerkiew w Supraślu, gdzie spotkała się z ojcem Hiobem. W jaki sposób żegnają się wierni? Dlaczego w każdym domu obecne są Ikony? Co one symbolizują? Czy w Kościele prawosławnym obowiązuje celibat?
"Agent" był jednym z pierwszych programów typu reality show w polskiej telewizji, emitowanym w latach 2000-2002. Wraca na antenę po długiej przerwie. Jego prowadzącą jest Kinga Rusin. Wraz z uczestnikami programu wyjechała do RPA i tam pomaga im zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami życia i własnymi słabościami. Połączyliśmy się z nią na skype, aby powiedziała, co się dzieje na planie Agenta.
Paul W. Jones zastąpił na stanowisku ambasadora Stanów Zjednoczonych lubianego przez większość Polaków Stephena D. Mulla. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby poznać go nieco bliżej. Rozmawialiśmy z nim o obecnej sytuacji w Polsce. Powiedział również o związkach jego żony z naszym krajem i pierwszym wrażeniu po przyjeździe do Polski. Był to pierwszy wywiad ambasadora dla polskich mediów.
Piłkarze nożni niejednokrotnie udowodnili, że lubią się modnie ubrać. Doceniają też stylowe i drogie gadżety. O piłkarskiej słabości do mody i fryzur rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z bramkarzem, byłym reprezentantem Polski Radosławem Majdanem, dziennikarką sportową Pauliną Czarnotą-Bojarską i stylistą fryzur Maciejem Wróblewskim.
Niedawno pojawiły się w mediach fotografie z profesjonalnej sesji zdjęciowej córki obecnego Prezydenta RP Andrzeja Dudy - Kingi. Zaczęto spekulować na temat jej ewentualnej kariery w modelingu. O medialnym życiu dzieci polityków, czyli polibrities rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ekspertem ds. komunikacji i wizerunku Krzysztofem Bukowskim i politykiem Barbarą Nowacką - córką posłanki SLD Izabeli Jarugi-Nowackiej.
Gość Dzień Dobry TVN maszer Dariusz Morsztyn w lutym weźmie udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów psich zaprzęgów na świecie - w Finnmarkslopet. Trasa, którą chce pokonać liczy prawie 1600 km. W studiu powiedział nam o zasadach budowy psiego zaprzęgu i wyścigach. Panu Dariuszowi towarzyszyły dwie piękne włochate dziewczyny. Jedna z nich - nie wstydząc się kamer - co i raz okazywała mu swoje uczucie :) Całej ekipie życzymy powodzenia.
O stylówie reprezentanta Polski w piłce nożnej Grzegorza Krychowiaka mówi cała Polska. Zaczęło się od płaszcza z futrzakiem przy szyi, przy którym fontanna di Trevi wygląda jak "bida z nędzą". Potem już poszło: buty wyposażone w pomponiaste szyszki, czerwona kurtka przypominająca tę, którą Michael Jackson miał na sobie w klipie do hitu "Thriller", itd., itp. Jak się okazuje, Grzegorz kupuje swoje ciuchy nie tylko zagranicą. Z chęcią zagląda również do jednego z polskich sklepów. Wysłaliśmy tam naszego najlepszego stylistę Filipa Chajzera, aby mógł ocenić "ubraniowe dzieła sztuki" i poczuć się jak modny pan z boiska. Zobaczcie, ile to wszystko kosztowało. Zajrzał też do szatni trzecioligowego klubu, aby pogrzebać w ciuszkach tamtejszych piłkarzy.
Gdyby zapytać Włochów o najbardziej im znanego Polaka, to jego nazwisko byłoby zapewne w czołówce. Był wieloletnim korespondentem włoskich mediów w Stanach Zjednoczonych i Moskwie. Relacjonował najważniejsze wydarzenia w XX wieku, a po karierze dziennikarskiej zajął się polityką. Na spotkanie z Jasiem Gawrońskim wybrała się do stolicy Włoch dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Opowiedział jej o swojej pracy dziennikarza, przygodzie z włoską polityką, współpracy z byłym premierem Włoch Silvio Berlusconim i spotkaniach z polskim papieżem Janem Pawłem II. Dlaczego używa imienia "Jaś", a nie "Jan"?
W Polsce przez kilka miesięcy szybko robi się ciemno. W takich warunkach łatwo o wypadek z udziałem pieszego, który nie jest zaopatrzony w elementy odblaskowe. Świadomy Kierowca Sylwester Pawłowski przygotował eksperyment, który uświadamia, jak bardzo jesteśmy niewidoczni bez odblasków. Królikiem doświadczalnym był Marcin Sawicki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN ledwo przeżył doświadczenie, które zafundował mu Sylwester. Zobaczcie, co się stało.
Zapowiedź podatku bankowego zmroziła nie tylko rynek finansowy, ale również klientów, którzy zdają sobie sprawę, że spowoduje on wzrost cen usług bankowych. Jakie opłaty mogą ulec zmianie? W jaki sposób banki muszą nas poinformować o podwyżce? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN analityka Pawła Cymcyka.
Zakopane to ukochane miejsce wielu polskich artystów. Tam - zainspirowani przepiękną przyrodą, górami i folklorem - tworzyli wspaniałe dzieła. O niezwykłości tego miejsca i twórczości młodopolskich dekadentów rozmawialiśmy z historykiem i krytykiem sztuki prof. Dorotą Folgą-Januszewską, która gościła w Dzień Dobry TVN.
Grand Pranksters to kanał na YouTubie, w którym znajdziecie filmy ukazujące zabawnych staruszków. Zobaczcie, w jaki sposób żartują sobie z przechodniów. Uważajcie, bo następnym razem to Wy możecie być ich "ofiarą" ;)
Coraz częściej pracownicy firm, oprócz podstawowego wynagrodzenia, mogą liczyć na takie dodatki jak: służbowy telefon, komputer, samochód. W jaki sposób powinniśmy korzystać ze „służbowych dodatków”, by nikt nie posądził nas o nadużycie? W jaki sposób szef może kontrolować pracownika? Czy pracodawca ma prawo zwolnić pracownika, kiedy ten wysyła prywatne maile ze służbowej skrzynki? Zapytaliśmy o to Miłosza Brzezińskiego, konsultanta biznesowego oraz Jakuba Wezgraja, radcę prawnego, eksperta w dziedzinie prawa pracy.
Tomasz Kowalski prowadzi rodzinną pracownię rękawiczek szytych na miarę. W biznesie pomaga mu żona Barbara. Rękawiczki kupujemy w sezonie jesienno-zimowym. Czym zajmują się Kowalscy wiosną i latem? Kim są ich klienci?
W Radomiu kierowca autobusu, Pani Iwona, zatrzymała mężczyznę, który molestował 14-letnią dziewczynkę. Czy mamy odwagę reagować, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Czego zazwyczaj się boimy? Dlaczego dzieci pomagają szybciej niż dorośli? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: prof. Mariusz Jędrzejko, socjolog, Ariel Szczotok, ratownik medyczny, Paweł Kwiatkowski, który uratował dwie tonące kobiety.
Pewien mężczyzna prowadził dziennik, w którym zapisywał daty stosunków seksualnych z żoną. Z zapisków wynikało, że partnerka zazwyczaj odmawia mu zbliżenia. Dlaczego kobiety tracą ochotę na seks? Czy oznacza to brak fascynacji drugą połówką? Czy może mieć to wiązek ze stanem zdrowia kobiety? W jaki sposób kobiety najczęściej wykręcają od seksu? Zapytaliśmy o to Monikę Staruch, seksuologa oraz Grzegorza Kordka, eksperta do spraw damsko-męskich.
Korzystając z Wi-Fi w miejscu publicznym najczęściej wybieramy opcję bez dodatkowych zabezpieczeń. Czy wiedzieliście, że w ten sposób udostępniacie swoje dane osobowe i możecie paść ofiarą hakera? Jak nie dać się złapać? Zapytaliśmy o to Macieja Ziarka, eksperta ds. bezpieczeństwa IT.
Naukowcy z Uniwersytetu Nanyang Technological w Singapurze stworzyli robota, który wygląda jak człowiek. Maszyna o imieniu "Nadine" posiada też ludzkie cechy. Robot ma wbudowaną pamięć, potrafi kojarzyć fakty. Ma również własną osobowość i uczucia. Do czego Nadine może być potrzebna? Z prof. Nadią Thalmann rozmawiał dziennikarz dzień dobry TVN Michał Malinowski.
Piotr Myszka, windsurfer, jest naszą jedyną nadzieją na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Jak wyglądają przygotowania do Olimpiady? Trener kadry mówi o nim, że na Piotr potrafi wychodzić z sytuacji beznadziejnych. Co to oznacza? Jak często sportowiec wyjeżdża z domu, by trenować? Jak długie rozłąki znosi jego rodzina?
Łukasz Gajecki, rolnik z Jasła podczas pracy w polu znalazł złote bransolety. Oddał je do muzeum, gdzie okazało się, że pochodzą z epoki brązu. Ministerstwo Kultury postanowiło wynagrodzić Pana Łukasza. Jak? Z rolnikiem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.